Skocz do zawartości

Pojazd 3D: HC9 Concept Car [WIP closed: 11.01.2008]


Homa

Wasze zdanie na temat tego pojazdu :)  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wasze zdanie na temat tego pojazdu :)

    • Eee tam... nic nowego, ble :-P
      3
    • Ujdzie w tłoku, ciężko, ale ujdzie :)
      12
    • Ciekawy, podoba mi się ;-)
      59
    • Nio rewelacja, he he :-D
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Od dłuższego czasu dłubię sobie następnego koncepta. Ogólnie rzecz biorąc chcę zapełnić lukę w segmencie aut sportowych, he he ;-) Czyli ma to być coś więcej jak Audi S5, ale mniej niż R8…

Bardzo wolno mi to idzie, bo jak zawsze czasu niewiele… Tak, czy inaczej ciekaw jestem waszych opinii i wszelkich uwag dotyczących zauważonych krzywizn, baboli i innych niedopracowanych rzeczy, które bacznym okiem wyśledzicie!

Zacząłem ostatnio męczyć tył tego wehikułu, ale wyjątkowo mi to nie wychodzi, więc może „w ramach luzu” będę teraz poprawiał to, co do poprawy się nadaje waszym zdaniem!

 

Wiele rzeczy jest niedokończonych, więc proszę nie krzyczeć, że nie ma klamki, wnętrza świateł itp. ;-) To co wydaje mi się skończone to na pewno przednia klapa, przedni spojler i bok auta (do tylnego nadkola), dach, przednia szyba i grill – tam należy szukać krzywizn :)

 

Zapraszam do komentowania!

Homa

 

 

01oi5.jpg

 

02tc1.jpg

 

03gx9.jpg

 

04ga8.jpg

 

05il8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla siatkofobików:

 

06ro7.jpg

 

I z kółeczkami (temporary), żeby lepiej poczuć proporcje :)

 

07ob0.jpg

 

pecet terenówka powiadasz... hmm, czy ja wiem ;-)

Opis HC (homa concepts :-D) nadaję wszystkim moim "wizjom", numerek jeden miał chyba pierwszy box stworzony w maxie z czterema cylindrami u boku, ha ha ha… potem były kolejne pomysły, niektóre niezrealizowane do końca ze względu na swoją absurdalność. Dopiero w pobliżu liczby 5 nabrały kształtu pojazdów. Nawet błąkają się teraz gdzieś po necie… ale czy warto je odkopywać… chyba wstyd ;-)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4rcus - he,he :-P

floo - thx, z tyłem mam problemy... nic ciekawego i pasującego nie potrafię stworzyć... wrrr... nio, zobaczymy :)

dariusz - dzięki bardzo :) nio też bym wskoczył w takie coś... zobaczysz co będzie dalej, he he ;-)

pikSar - mi też się podoba ;-P a pod machą będzie minimum V8... nie chcę zapeszać, ale plan na dłubanie sliniczka też jest :)

pecet - nio właśnie... też mi ta terenówka coś nie podchodziła :)

johny - światła zmienią wygląd jak wymodeluję wnętrze... może zmienisz zdanie, a co do V12... true. Pomyśleć, że do nowej M3 wcisneli już V8, ha (!!!)

 

pozdr 4 everybody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no... mało kto ma taki talent w tworzeniu konceptów. W połączeniu z umiejętnościami w modelowaniu wychodzi naprawdę niezła rzecz. Jedyne co moglo by być troszkę inne to te światła, mogły by dochodzić do tego dolnego przetłoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie... w końcu udało mi się wygospodarować trochę czasu na dzierganie w maxie... Owocem tego jest dokończony tył pojazdu, lusterka i takie tam...

Następna będzie wycieraczka i później koła. Acha te plamy na szybach to chyba przez nieodpowiednie oświetlenie, ale żeby zyskać na czasie oświetlałem scenę tylko HDRI...

Ciekaw jestem Waszych opinii więc zapraszam do komentowania (!!!)

Pozdrawiam ;-)

 

00gj6.jpg

 

01lb9.jpg

 

02sk1.jpg

 

03gy3.jpg

 

04xt2.jpg

 

05st9.jpg06sp9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Twoim fanem:D Lepszy od niejednego super samochodu znanych i cenionych marek:) Nie bijcie ale mi sie bardziej podoba niż Mercedes SLR:P

 

PS: Choć jest jedna rzecz którą imo mozna by poprawić: tył wygląda jak by był kopnięty od dołu mógł byś trochę zmniejszyć prześwit pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz - dzięki... jadę, jadę ;-)

Dirk - Z tym spychaczem to nie wiem o co chodzi, ale tylko na tą opcję było by nas stać - opcja spychacz, he he he...

pecet - fajnie, że Ci się podoba, thx.

Freedom Fighter - dzięki bardzo, ale bez przesady! Wiem, że tylną linię (tą przez światła) poprowadziłem bardzo wysoko, ale już ją obniżałem, cały tył zmniejszałem, a i tak wydaje mi się ciut za duży. Przyzwyczaiłem się do niego jednak więc raczej tak już zostanie ;-P

Robertus - Wpływy BMW są napewno bo cały lipiec i sierpień spędziłem w fabryce w Dingolfing gdzie produkują modele serii 5,6,7... za bardzo się naoglądałem chyba, poza tym kocham M5... Ale moje wnętrze przednich świateł myślę, że zmieni charakter całego wozu i nie będzie już tak się kojarzyć. Tak czy inaczej cieszę się, że się podoba!

ReflectVision - nio wiem (patrz wyżej)... i dzięki :)

Pozdrawiam i dzięki za komenty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirk - teraz kumam :) nio tył miał być sexy, he he he...

Reflect Vision - bawiłem się trochę z tym tyłem, jakoś nic wyjątkowego nie mogłem wymyślić... świateł w zderzak nie wtopię, bo byłoby ich już zdecydowanie za dużo. Wloty powietrza też dziwnie by wyglądały. Przetłoczenia jakieś?... nieeeee. Jedyne co mógłbym jeszcze dodać to czujniki zbliżeniowe - i tak chyba zrobię...

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc teraz trochę ja. Pod maskę to chyba silnik z samolotu masz zamiar wsadzić, przód mi się z czymś kojarzy, Santa fe ? coś te klimaty chyba, zwis przedni trochę długawy chyba, tak przynajmniej wyglada na tych renderach, źle się takim później jedzi :P Zderzak jak obecnie się widzi w samochodach, ale raczej nie chciałeś bardzo szaleć z nowoczesnością patrząc po całokształcie, światła agresywne :) felgi raczej zachowawcze, światła z tyłu trochę zalatują bmw i ta dupcia to troszkę za bardzo w górze, bo na 2 kołach to raczej nie będzie on chyba jeździł :P a ogólnie bardzo fajna furka :) czekam na wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz - mi też się podoba, thx :-D

pitekkk - pod maską zmieszczą mi się dwa silniki z samolotu - skoro do golfa włożyli już V12 (!!!) HE HE HE!

a tak poważnie to musi się tam znaleźć minimum V10 ;-), poza tym lubię długie maski (...)

Co do reszty... hmm, taka wizja ;-)

RA - niektórym moje auto kojarzy się z terenówką innym ze spychaczem... teraz z pickupem... Dochodze jednak do wniosku, że lepiej kojarzyć go z jakimś kosmosem niż z podróbką istniejącego sportowego wozu, co o tym myślicie?

...Wychodzi na to, że to auto byłoby kupowane przez fanów wyścigów torowych lecz z terenowymi aspiracjami...

 

Dzięki panowie za komentarze!

Zapodaję efekty zabawy z nowym bierznikiem... Jak dla mnie jest okay, ale jeszcze go pomęczę, także nie jest to finalna wersja raczej...

90%, że nie będzie się podobał, he he :-P

 

07js9.jpg

 

08bm3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację... poglądałem sobie te Infiniti w galeriach. Grill i maska moze sie z ta terenówką kojarzyć... cóż. Nie będę już jej przerabiał tylko po to żeby uzyskać niepowtarzalną linię nadwozia... to chyba nie ma sensu.

Gdy ten pojazd powstawał w mojej głowie, a potem na szkicach na początku nie był podobny nawet do samochodu... ale w miarę wykluwania się konkretnej wizji nabrał kształtów, które niestety mogą się kojarzyć. Wrrr... tego nie lubię... Po waszych reakcjach widzę jednak, że te podobieństwa nie są zbyt drastyczne i nie kłują aż tak w oczy... jedyna pociecha.

I jeszcze apropos oponki - podzielam podejście dariusza - to "koncepcyjna" opona i nie modeluję jej w oparciu o wyliczenia matematyczne i właściwości jezdne... próbuję stworzyć bierznik inny niż wszystkie i dobrze wyglądający z tym pojazdem... concept to concept panowie, więcej luzu ;-)))

pozdrawiam i dzięx za komentarze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XizOr mondeo?!?! co Wy jeszcze wymiślicie?! (hi hi hi)

RA nio właśnie jadę... ale pitolcie, pitolcie, bo dzięki temu z dystansem można przynajmniej spojrzeć na własne poczynania, a to przydaje się bardzo (!)

Pozdr :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem Predatorze :-]... Nie chciałbym widzieć pojazdu stworzonego przez połączenie wszystkich wizji forumowiczów... Tak czy inaczej (tak jak pisałem wcześniej) dobrze jest spojrzeć na swoje wypociny z innej strony - z Waszej strony.

XizOr - wiem jak wygląda nowe mondeo, problem w tym, że nie widzę tego "uderzającego podobieństwa" jak piszesz :-)

Pozdrawiam

PS. "Stuningowałem" oponkę, wygląda lepiej... jak zrobię sidewall i porządne renderki to wrzucę...

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że oponka Wam się podoba, bo mi też ;-) Tak juz zostanie. Felga będzie ta co ostatnio na próbnych renderach i w poprzednim modelu - niewiele ją poprawiłem tylko (ramiona zespoliłem z obręczą) i dopieściłem troszkę, by bardziej współgrała z karosą (wyostrzyłem niektóre kanty i nieco zmieniłem kształt). Rendery wrzucę jak skończę tarczę, żeby był komplet :)

hkropinski będzie dokładnie tak jak piszesz - tam gdzie cienko migacz, a tam gdzie grubo - jeden wielki halogen ;-)

Dzieki za komentarze & pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności