Skocz do zawartości

Jakiś czas temu powastała papuga:)


Qbikster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam wam pewną papugę.

 

http://www.youtube.com/watch?v=oReBTwudlvU

 

Filmik zrobiłem mniej więcej 1,5 roku temu - jestem ciekaw jak się przyjmie.

 

Zapraszam też do odwiedzenia mojej strony:

 

www.qbik.maniak.pl

 

dołączam linki do różnych konceptów i testów czyli coś w stylu making of:

 

http://www.qbik.maniak.pl/pr3.jpg

 

http://www.qbik.maniak.pl/pr2.jpg

 

http://www.qbik.maniak.pl/pr7.jpg

 

http://www.qbik.maniak.pl/pr8.jpg

 

http://www.qbik.maniak.pl/pr5.jpg

 

http://www.qbik.maniak.pl/pr9.jpg

 

Pozdrawiam

 

Qbik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Stylistycznie bardzo mi się podoba! Bardzo fajne teksturki... ładne kolory. Historyjka też ciekawa. Ma kilka dziur... to fakt. Ale ogląda się przyjemnie. Na pewno tą animkę zapamiętam, a to już coś :) Gratulacje skończenia filmiku. Bardzo sprawnie sobie z nim poradziłeś od strony animacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - na wstępie dzięki za opinie i za czujne oko:) faktycznie jest trochę niedociągnięć, ale zauwazanie niedociągnięć jest oznaką rozwoju:):) wynikało to między innymi z potrzeby wyrobienia się z filmikiem na obronę) - a teraz niebardzo mam czas żeby odgrzebać materiały i to poprawić - niech już więc zostanie:)

 

floo: jesli chodzi o lepsza jakość animki to padl mi link na stronie - jak tylko go naprawię to dam znać:)

 

Blader: w sumie to dziwnie trzyma się na patyku racja, ale skoro można złamać albo naciągać prawa fizyki to czemu by tago nie robić?:):) Można uznać że haczyk jest mocno zacisnięty:) Papuga w sumie też nie utrzymała by tej głowy, a jednak jest twarda, a raczej twardy - bo to w sumie on:):)

 

pozdrawiam

 

Qbik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Fajnie, że zdecydowałeś się na pokazanie tego szerszej publiczności.

Osobiście uważam, że praca nie ma wad ani dziur. Fakt, na początku jest trochę męcząca, ale wg mnie jest to konieczne z punktu widzenia fabuły. Dla mnie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animka ma naprawdę OGROMNY potencjał !

przszkadza mi tylko parę rzeczy:

problem jest w scenariuszu, bo sam z siebie pomysł fajny, ale chwilami za długie przerwy między sceną,a sceną, jeszcze nie do końca jest jasny związek burzy z "nowym przyjacielem"-mógłby np: podczas burzy i tornada wlecieć niechcący przez okny czy coś...

i chwilami-wiem,że to głupo zabrzmi ;)- dłużyzny-chodzi o momenty kiedy papug np: rozdziawia usta przy zabawie,albo są te "SLOŁMOŁSZYNY;)", no i burza wygląda chwilami jak we flashu-chyba że jest ;D

Po prostu jeszcze parę rzeczy nie styka, ale to już kwestia dopracowania szczegułów- zapowiada się kultowo jak "przygoda ptaszka kiwi"czy jakoś tam ;)

pozdrawiam i powodzenia

 

edit: wygrzeb te materiały do jasnej ciasnej i jedź z tym koksem- a Bagiński to myśllisz,że od czego zaczynał? tylko on sie przyłożył, zaparł, zrobił i ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: wygrzeb te materiały do jasnej ciasnej i jedź z tym koksem- a Bagiński to myśllisz,że od czego zaczynał? tylko on sie przyłożył, zaparł, zrobił i ma :)

heh ... ale z Ciebie fanka męczenie jednej pracy xD

Bagiński przed katedrą zrobił też inne, skończone, animacje :)

 

Jak oglądam tę animację, to aż samemu chce mi się w czymś takim brać udział (niestety mam zerowe pojęcie o 3D xD), Qbikster jak będziesz robił następną animkę to daj znać, mogę choćby kanapki robić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple: zgadzam się odnosnie "dłużyzn" gdybym teraz robił tą animkę, to trwała by 3 minuty zamiast 5:). Chętnie dopracowałbym szczegóły gdyby czas pozwolił, ale szczerzewolę skupiać się na kolejnych rzeczach i w nich poprawiac wady z poprzednich, a to co było niech żyje własnym życiem:):):) dzięki za szczerą ocenę - konstruktywna krytyka pozwala na realizacje na coraz wyższym poziomie.

 

prrr szalony: dzięki za miłe słowa - nie mam co prawda tendencji wykorzystywania innych, ale muszę przyznac, ze stała dostawa kanapek przy niektórych etapach realizacji jest świetnym pomysłem:):):):)

 

pozdrawiam komentujących i ogladających i animujących

 

Qbikster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ... ale z Ciebie fanka męczenie jednej pracy xD

 

Bagiński przed katedrą zrobił też inne, skończone, animacje :)

 

 

 

 

 

 

wiem, znam wiele animek i prac Bagginsa, już nie mówiąc o katedrze czy sztuce spadania, był też "Rain" zdaje się i wiele innych ale nie pamiętam tytułów, one powstawały w 90-tych latach- na tamte czasy robiły spore wrażenie, teraz już trochę trącą myszką ;) ale pana Bagińskiego poznałam przez przypadek na ślubie znajomych, jak dobrze pójdzie to kiedyś wybiorę się do studia i zobaczę więcej jego rzeczy np: statecznych modeli ;) i może jak powstają...

pozdrawiam:)

 

 

 

sorki za offtop, wracając do papugi, jeśli chcesz robić co innego Qbikster, to no problem, pamiętaj,że kadry muszą być bardzo dobrze związane ze sobą, nawet jeśli jest zamierzona...hmmm...cisza czy klimat refleksyjny, wszystko musi być spujną całością, ale z Twoim modelingiem + dorym scenariuszem to świat jest Twój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty. Przede wszystkim gratulacje za ukończenie, bo wiem z autopsji ile to pracy. Fabuła jak dla mnie czasem niezwięzła. Ładne ujęcia, animacja i praca kamery. Najlepsze w tym wszystkim były muchy :)

Gratulacje i tak 3mać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezla animka. bez wzgledu na niedociagniecia i rzeczy do poprawki to jednak qpa dobrej pracy i przede wszystkim skonczonej :). gratulacje.

apropo konstruktywnej krytyki: doczepil bym sie projektu postaci a szczegolnie jej rozstawu oczu. sa zbyt male lub/i zbyt blisko siebie osadzone, przez co z daleka moga zlewac sie w jedno jedno i momentami, z wiekszej odleglosci papuga moze wygladac jakby miala jedno oko na srodku. pozdrawiam :). pomijam reszte niedociagniec bo sa to rzeczy, ktore popelnia sie raz a przy nastepnej animce juz sie to robi samemu od siebie lepiej bazujac na nauce z poprzedniej. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animka ma naprawdę OGROMNY potencjał !

przszkadza mi tylko parę rzeczy:

problem jest w scenariuszu, bo sam z siebie pomysł fajny, ale chwilami za długie przerwy między sceną,a sceną, jeszcze nie do końca jest jasny związek burzy z "nowym przyjacielem"-mógłby np: podczas burzy i tornada wlecieć niechcący przez okny czy coś...

i chwilami-wiem,że to głupo zabrzmi ;)- dłużyzny-chodzi o momenty kiedy papug np: rozdziawia usta przy zabawie,albo są te "SLOŁMOŁSZYNY;)", no i burza wygląda chwilami jak we flashu-chyba że jest ;D

Po prostu jeszcze parę rzeczy nie styka, ale to już kwestia dopracowania szczegułów- zapowiada się kultowo jak "przygoda ptaszka kiwi"czy jakoś tam ;)

pozdrawiam i powodzenia

 

edit: wygrzeb te materiały do jasnej ciasnej i jedź z tym koksem- a Bagiński to myśllisz,że od czego zaczynał? tylko on sie przyłożył, zaparł, zrobił i ma :)

 

Zgadzam się z purple. Animacja rzeczywiście ma spory potencjał. Trochę nie zagrało zakończenie. Właśnie, można było z tego 3 minuty zrobić lepiej zmontowane. Animacja fajna, chocą pare rzeczy można było poprawić (piłka bardziej elastyczna mogła być). Plastycznie świetnie to wygląda i tym bardziej razi trochę plansza z tytułem, z nijaką czcionką. W fabule jest pare niedociągnięć, ale było śmiesznie i fajnie się oglądało. Dobrze, że widzisz te parę błędów, to następna animacją będzie jeszcze lepsza. Gratulacje skończenia fajnego filmu i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności