Skocz do zawartości

Praktyki jako Grafik


Enigmus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak szukam i szukam na necie firm zajmujacych sie grafiką i jakoś ciężko. Więc pomyślałem, że nawet lepiej będzie jeśli dodatkowo tutaj napisze. Chodzi o to, że jestem w 3 kl Technikum na informatyce i muszę odbyć w listopadzie praktyki przez miesiąc i szukam jakiejśfirmy robiącej animacje, gry, reklamy, coś związane z Maxem, Mayą, Photoshopem, żeby podpatrzyć jak to wygląda w praktyce. No i tak sie was chciałem spytać czy nie znacie firm w Krakowie koniecznie, które mógłby przyjąć kogoś takiego jak ja na miesiąc, nie muszą być to koniecznie płatne praktyki, domyślam sie bardziej, że będzie to charytatywnie :P. Dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmmm - raczej nie słyszałem o praktykach w grafice (no może poza Platine Image, ale żeby tam praktykować coś już trzeba umieć). Generalnie z tego co wiem zasada jest taka - jeżeli nie jesteś wart aby Ci płacić, takie firmy nie pozwolą Ci na dotykanie swojej pracy...

 

Zresztą pomyśl ile kosztuje stanowisko takiego grafika (komputer, sprzęt, miejsce w biurze, licencje na programy graficzne) - bez sensu dawać Ci takie stanowisko na miesiąc jeżeli będziesz tam tylko bąki zbijał :>

 

No ale jak coś znajdziesz to podziel się doświadczeniami - myślę że wiele osób by coś takiego interesowało.

 

edit-> spróbuj w agencjach reklamy - tam stosunkowo najłatwiej chyba coś takiego znaleźć - zawsze tam jakaś mało wymagająca praca może się trafić. (tak mi się przynajmniej wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też chciał bym takie coś znaleźć, tak jak "Enigmus" jestem w 3 Technikum i w styczniu mam miesiąc praktyk. Tylko ja mieszkam w Katowicach :) Myślę że takie coś było by fajne, 3ds, photshop, jakiś webdesign. Może jednak się da, może ktoś jednak chciał by praktykanta :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktyki w technikum to w WIĘKSZOŚCI pic na wode, niestety ale pracodawcy podchodzą do tego tak że na takiego praktykanta trzeba uważać żeby coś nie popsuł, a co dopiero dać mu jakąś prace do wykonania (chociaż ja na praktykach robiłem tabelki w excelu bo szefowa nie umiała hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mysle ze jesli cos potrafisz to mozesz poprostu rozpoczac z nimi wspolprace i sie jakos dogadac zeby ci wypisali dokument ze odbyles takie i takie praktyki. Gorzej jeśli jesli nie zabardzo sie orientujesz w temacie :]. U mnie w firmie byla podobna sytuacja tyle, że trzeba juz dosc sporo umiec na wejsciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dopiero zaczynasz to zadna firma cie nie przyjmie :)

a wiem ze Techland prowadzi praktyki :)

ziomus--> bez przesady z kosztami praktykanta, przeciez kazda firma ma na "zbyciu" jakis stary sprzet komputerowy po drugie jako praktykant koles nie bedzie robil gier/produktow dla firmy tylkko przyslowiowa kawe ;)

na praktykach,praktykant nie robi gier nie modeluje do projektow tylko podpatruje pomaga pracownika np. jak umie dobrze (w miare) grafike to moze kogos wyreczyc z brudne jroboty jak mapowanie itp.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś potrafisz to w Krakowie możesz spróbować w Teyonie (http://www.teyon.com). Ale to zależy, oczywiście, od tego co umiesz. Prawda jest taka, że zazwyczaj jednak trzeba posiadać umiejętności na pewnym poziomie, żeby na praktykach móc się czegoś nauczyć i rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności