Skocz do zawartości

Postac3d : Krasnal z minibitwy.


P4VV37

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zaoszczedzilbys troche triangli gdybys ostrza siekierki odpial od tego srodkowego elementu, i przepuscil je nawskros, i wtedy z tego sroodkowego elementu tez ci troche triangli wypadnie

 

na trzonku moglbys tez zjechac z iloscia poly po obwodzie (to okucie na dole zostaw jakie jest), odlacz sam trzonek i daj mu mniej polys

 

no i same ostrza maja troche inny ksztalt na konepcie

 

poad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szybkiego i w miare bezstresowego rozkładania uv'ek polecam darmowy mały programik o nazwie roadkill. układać i pakowac wygodniej jest już w innym sofcie ale do samego podglądu rozciągnieć i cięcia dla mnie niemalże ideał.

łap;

http://www.pullin-shapes.co.uk/

 

Roadkill jest całkiem cool, ino sterowanie ma jakieś user unfriedly.

Headus UV Layout ludzie chwalą ostatnio, jednak chiba jest beta tylko za free, albo płatny całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włosów to widzę dwa rozwiązania.

1) Namalować... ewentualnie poszukaj sobie jakiś ujęć z warkoczami i długimi włosami. Posklejasz to w photo/gimpie i masz włosy.

2) Jak robisz normale to lepiej jak pozaznaczaj linie włosów na normalce.. efekt będzie 100% lepszy lecz bardziej czasochłonny.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

No właśnie gdzie skrzydełka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu sie zaczyna:

Do modelingu max, do ciecia uv roadkill, do mapowania wings, do rozkladania siatki blender, do podstawowej textury painter do brudzenia photosklep do rigu modo do animacji maya a do renderingu xsi.

A wszystko uzyte do zrobienia sznura dla wisielca. OMFG

 

Co do samej pracy, sporo rpacy jeszcze, wyrownaj uv aby mialy zblizona skale wszedzie oprocz twarzy, tam moze byc bardziej zageszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydełka zgubiłem :]

Ale już są na miejscu.

Okazało się że ZBrush nie toleruje nie-cztero wieszchołkowych poligonów(20 w scenie) i nie trzyma borderów, więc porozchodziły się od siebie ręce, dłonie, włosy i porobiły się dziury:[

Muszę dalej poprawiać siatkę, ale z tymi borderami to nie wiem co zrobić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem UV, zrobiłem pierwszą przymiarkę kolorków, żeby śię w zbrushu orientować, nauczyłem się malować włosy, modelować włosy, zostawiłem tylko 12 nie-czworokątów, poradziłem sobie z borderami, wogóle zaje.. zajefajnie idzie, tylko mam jeden problem:

Przed wrzuceniem do zbrusha textura leży jak jej w UV kazałem, plik .obj ma zapisane uv, sprawdzałem w wingsie, ale po wrzuceniu do zbrusha textura rozkłada się w zupełnie inny sposób...

dorzucam zdjęcie z mayi

p.s. nie wyłączyłem warstwy z siatką.

 

//teraz nie ma już więej niż cztero-kątów, dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małe te updaty, sam widzisz ze mało jest komentsów, poka coś większego, narazie nie ma nawet o czym się tu rozpisać (a podejrzewam ze jak każdy chciałbyś usłyszeć rady itd). Wszystkojest takie płaskie, jeśli nie zamierzasz robić normalki to daj jakieś cieniowanie tam w srodku na tym brązowym czyms w miejscu gdzie pokrywa go to niebieskie wdzianko.

Jaki będzie/jest rozmiar textury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc następną rzeczą jaką wrzucę będzie całkowicie oteksturowany model z częścią normalek.

Mam tylko problem z renderowaniem tych normalek:(

Zrobiłem obiekt w zbrushu3, tam nie da się tworzyć na razie normali więc wyeksportowałem wysoko poligonowy model do mayi i tam je stworzyłem.Podłączyłem do materiału i wyświetlają się w podglądzie ok, tylko na renderze są strasznie ciemne...

używam maya software i 3 światełek.

 

EDIT:

 

 

Teraz obiekt jest oświetlony normalnie, ale nziała na odwrót, tam gdzie ma być górka jest dołek, i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem normalki, już chyba ukończone, teksturę niedługo dokończę, właściwie to chcę jeszcze tylko domalować wzorek na tasaku, więc wrzucam:

render1.jpg

render2.jpg

render3.jpg

render4.jpg

render5.jpg

 

Wiem że daleko mu do ideału, ale pierwszy raz malowałem od zera teksture dla całej postaci w jednym pliku i pierwszy raz wypalałem normalki, więc trochę błędów popełniłem.

Jednak źle rozłożyłem UV.

Nie wiem czy warto dorabiać specular map.

 

 

 

p.s. Wiem że broda miała wyglądać zypełnie innaczej, może jeszcze ją zmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj troche saturacje by to bardziej kolorowy wyglądało, wyostrz normalkę jeśli jest taka mozliwość (ogolnie to spróbuj się nią pobawic w photoshopie/gimpie, wywal z niej pare baboli które wyszło dzięki symetrii i bedzie git jak na pierwszy tego typumodel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie textury to porażka, mogę Ci pomóc, jeżeli chcesz. A wracając jeszcze do "tapety" to mimo jałowości jednego oka na drugim ma zeza ;) (dziwnie mu ucieka) Zaś metal przypomina bardziej kamień. Bazuj więcej na zdjęciach, będzie Ci łatwiej, bo taki efekt można uzyskać od zera, lecz nie ma w Tym niczego ciekawego. Modelu nie oceniam, mimo iż 3dsmax jest mi znany. Generalnie projekt jest w połowie stadium pracy. Życzę powodzenia.

 

Reasumując, ciekawie, lecz bez uniesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam texturkę:

renderX.jpg

kolor3.jpg

 

 

Zastąpiłem żółty kolor prawdziwym zdjęciem, może tego nie widać, ale te włosy to klonowane zdjęcie.

Nie mam większego doświadczenia w przygotowywaniu takich tekstur, mam nadzieje doprowadzić ten model do końca.

Wszelka pomo0c jest mile widziana:)

p.s.

Nie modeluje w maxie tylko w mayi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo dirtu na teksturce jak dla mnie. Zrób ją jak najbardziej czystą. może troche nawet taką warcraftową. Bo tak będzie wyglądała najlepiej (patrz na pracke z minibitwy właśnie), nie rób renderów z selfshadowami jak wypaliłeś je na teksturce;) niema sensu;-). A wsumie to tylko hełm rękawice twarz i broda mi nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności