Skocz do zawartości

Teczka 2d: SPC (duzy download) - UPDATE


OmeN2501

Rekomendowane odpowiedzi

SPC - Speed Paintings Collection ™ :P

 

Photoshop, Intuos3 A4, okolo 120 min od sztuki

Postanowilem pocwiczyc na kadrach pewnego tajemniczego filmu dobieranie bardziej stonowanej palety kolorow.

 

br2.jpg

 

br1.jpg

 

br3.jpg

 

 

--------------------------------

Photoshop, Intuos3 A4, 60-90 min od sztuki

 

Bede tu wrzucal paczki speedow (lub z grubsza nie dokonczonych obrazkow) jak ponizej, mam nadzieje ze uda mi sie rozkrecic w temacie na tyle by ciągle bylo cos świeżego. Uwagi i opinie jak najbardziej miel widziane :]

 

Prace poniżej prawie chronologicznie

 

spc_00.jpg

spc_0.jpg

spc_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

łup!!! głową w biurko, spoko się wątek zapowiada ;] Mobilizujący. Jak będę myślał że coś mi wyszło fajnie, to zajrzę tutaj i wezmę się z powrotem do pracy. Pozdrawiam i obserwuje ;]

 

ps: zwracam się z zapytaniem jeśli można... Jak ty to robisz że takie równe cięte krawędzie trzymasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super speedziki :)

 

ps: zwracam się z zapytaniem jeśli można... Jak ty to robisz że takie równe cięte krawędzie trzymasz???

przylaczam sie do pytania, wymazujesz krzywizny czy poprostu jedziesz trojkatem(ew.kwadratowym) tak prosto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliczne! Mmnie szzcegolnie ten/ta assasin sie podoba :) rewela :) co prawda pojazdy s-f super ale dynamika tej postaci, krew na scianie ... hmmm miodzio :)

 

p.s. a co do rozdzialki napisales ze maja 2500 px ... ale 72 czy mozee 300 DPI ?? moze glupie pytanko ale chcialem, wiedziec w jakiej "gestosci" pracujesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w stylu Davida Levego jest mistrzowskie - wygląda jakby on sam to namalował.

Sci-fi z włóknami też świetne.

To z ogromnym statkiem ma potencjał, ale nie widzę za bardzo bryły, formy statku.

 

 

Lassem częsciej wycinasz czy zaznaczasz i malujesz mając jakby maskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yabbol: DPI ma znaczenie tylko przy wydruku. W digitalu pixel to pixel ;]

Szu: Zazwyczaj wycinam

 

I wiem ze bedziecie marudzic ze robie w stylu M@ czy Vyle'a ale ci koleie od zawsze byli dla mnie bogami speedu, i mam nadzieje z czasem do ich stylu dojdzie cos ode mnie. Na razie cwicze warsztat wiec prosze nie biczowac ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yabbol: DPI ma znaczenie tylko przy wydruku. W digitalu pixel to pixel ;]

Szu: Zazwyczaj wycinam

 

I wiem ze bedziecie marudzic ze robie w stylu M@ czy Vyle'a ale ci koleie od zawsze byli dla mnie bogami speedu, i mam nadzieje z czasem do ich stylu dojdzie cos ode mnie. Na razie cwicze warsztat wiec prosze nie biczowac ;P

 

Dobre pracki, ale jak juz jesteśmy przy ich temacie to mi jakoś nie podchodzi twoj sposób tworzenia pracek pod ich styl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz :D swietny jest - unikalny i rozpoznawalny.

 

Ahahaha - nie zartuj :D Takie wylizane do ostatniego detalu pracki jakies bezplciowe mi sie wydaja ostatnio, malo plastyczne. Poeksperymentuje ze speedami , to nie zaszkodzi a moze cos z tego bedzie. Takie szczegolowe oczywiscie tez rownolegle robie bo za cos jesc trzeba ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wylizane do ostatniego detalu pracki jakies bezplciowe mi sie wydaja ostatnio, malo plastyczne.

 

podzielam zdanie, ale nie uważam że jest to jakaś kaszana - taki wypieszczony styl. Wydaje mi sie poprostu mistrzostwem zajebiasty przekaz za pomocą speeda - wymaga już naprawdę niezłego skilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, to co robisz, robisz Mastersko, może i jest dopieszczone i detaliczne ale widać że ci to swobodnie przychodzi a technika jest bogata w różne środki.

 

PS: Nie znałem wcześniej M@ czy Valey'a, może i podobnie to wygląda ale dla mnie to będzie twój styl bo takim go poznałem ;]

 

...a i jeszcze jedno, nie próbowałeś ugryźć paintera?? Chętnie bym zobaczył jak to wygląda w twoim wykonaniu bo soft jest przedni i właśnie go rozpracowuje powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoooczywiscie ze tak :D Sa to absolutnie boskie brushe do tworzenia przypadkowych ksztaltow :] Aczkolwiek wychodza wszystkie na jedno kopyto ;P Poki robie to dla siebie to mi wystarczy, moze z czasem pobawie sie w robienie wlasnych przypadkowych bryshy

 

A to dvd polecam kazdemu - niezle otwiera oczy na sposob kreacji

ps: Jest jescze jedno dobe - Creating Uniqe Enviromets - do tworzenia fantastycznych lokalizacji jak znalazl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do fioletowego statku i tego budynku na pustyni strasznie mi zajerzdzają speedy prezentowanymi na DVD gnomon workshop from speedpaint to concept art czyż byś używał brushy które były załączone wraz z dvd ? :P

czemuz nie ? jak brushe fajne to i zabawa przednia a brushe sie sciaga/udostepnia sciaga i udostepnia po to by nimi malowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie pochwale ze mam 10 gb kolekcje filmów gnomona a i tak dalej rysować nie umie, tylko ćwiczyć :P choć pokazały mi rzeczy o których wcześniej nie zdawałem sobie sprawy polecam również każdemu :P

ehh z czasem sie wyrobie ^__^ pozdrawiam no iświetne speedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Omen - wiem ze w digitalu pixek to pixel (moze zle sprecyzowalem pytanko) ale chodzilo mi o to ze gdy robisz jakas pracke ktora finalnie ma byc drukowana to od razu ustawiasz plik w rozdzialce np. 2500x2500 i dajesz 300 DPI czy moze zaczynasz 2500x2500 w 72 DPI a dopiero potem zmieniasz na 300 lub Cie to wogole nie interesuje bo tym zajumuja sie potem ludziska od DTP ... ?? Tak mnie wiecej powinno od razu brzmiec pytanko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnystefan

bardzo mi podchodzą te twoje speedy - szczególnie fajne są dwa pierwsze i dwa ostatnie -czuć lekkość i gest (chwilami brakuje tego w twoich wykończonych pracach)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ludziska :] CHwilowo nie mam nawet czasu na spanie ale teczka w koncu bedzie updatowana

 

Yabbol : to oczym piszesz jez bez roznicy bo jak sworzysz dokument 2500x2500px w 300dpi czy 2500x2500px w 72dpi to on wciaz ma tyle samo pikseli. To dpi to tylko informacja dla uzadzenia drukujacego. Mozesz np zrobic obrazek w 2500x2500px w 72dpi a nastepnie stworzyc nowy pusty dokument 2500x2500px w 300dpi i zrobic po prostu ctr+c ctrl+v i tez bedzie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Yabbol : to oczym piszesz jez bez roznicy bo jak sworzysz dokument 2500x2500px w 300dpi czy 2500x2500px w 72dpi to on wciaz ma tyle samo pikseli. To dpi to tylko informacja dla uzadzenia drukujacego. Mozesz np zrobic obrazek w 2500x2500px w 72dpi a nastepnie stworzyc nowy pusty dokument 2500x2500px w 300dpi i zrobic po prostu ctr+c ctrl+v i tez bedzie :]

 

Trochę różnicy jest, bo różnią się one wielkością w cm. I tak zakładając 2500 px przy 72 dpi, obszar wynosi 88,19 cm a przy 300 dpi 21,17 cm. I tak chcąc mieć wydruk 88 x 88 cm przy 300 dpi, potrzebowałbyś stworzyć dokument 10000 x 10000 px. Inna sprawa, że przygotowując prace do druku z reguły ustalasz wielkość dokumentu w cm a nie w px...

 

A speedy bardzo fajne. Zresztą bardzo podobają mi się twoje prace a seria o Mordimerze wymiata :)

 

ps. będziesz też robił okładkę do ostatniej chyba części: Czarna smierć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności