Skocz do zawartości

Finished 2d:Archanioł po demolce w piekle.


Lacedemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Uważam, że praca w tym stanie jest finalna. Zaczynam ją już knocić.

Być może z czasem coś jeszcze poprawię. Teraz ją odstawiam i pytam: czy nadaje się już do Finish 2d.

 

Oczywiście możecie teraz po mnie pojeździć. :D

 

knightlast02bz5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

knightangellastzc8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rzuca sie w oczy ten smudge na dole, no i skrzydlo wyrasta jakby z glowy...cos tam anatomicznie wydaje sie nie grac...moze lepiej opuscic je w dol i puscic poziomo z rytmem konia...??

 

edit: moze je po prostu zatop troche w tle i usun z helmu takie cos pierzaste na szczycie, bo przez to wydaje sie laczyc ze skrzydlem...co do skosu to widze teraz, ze chciales puscic je tak jak dzide, a jak zmienisz to Ci sie przeciazy, wiec moze lepiej nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie super, tylko może przyczepiłbym się do nogi jeźdźca (anioła), udo zrobiłeś w dużym skrócie perspektywicznym to wiem ale tego nie czuję, być może lekkie rozjaśnienie w okolicy kolana i wyprowadzenie go przed "kij" zmieniło by na lepsze. Noga tylna konia zbyt mało czytelna (nie wiem jaki miałeś zamiar), ale fajna głowa smoka wyszła. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde mocny obrazek. Co mi sie nie podoba to wspomniana noga, to ze tak wyraznie widac ksztalt brushy pod kopytami no i flaga strasznie nienaturalnie i przesadnie pomieta... Ale twoj skill w smuzeniu jest niesamowity, tak jak innych gonie za takie praktyki tak u ciebie podziwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca wymiata!

ALE...

Jedna sprawa - co ten sztandar taki pomarszczony - z jedwabiu go ma czy jak? :P Flagi lopocza na wietrze ale maja calkiem spora grubosc - z pewnoscie nie gna sie jak kartka papieru w garsci - a tak wyglada tu sztandar... Przy calym kunszcie autora wyszlo abstrakcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta noga może się nie podoba, bo jest po prostu nienaturalnie ułożona. Jeśli koń pędzi, albo skacze, to jeździec automatycznie opiera się na strzemieniu przy czym pięta wędruje do dołu, w innym wypadku jeździec jakby kurczył się, spinał. Gdyby pięta poszła do dołu a wraz z nią kolano, to udo nie wyglądałoby jakby miało 15cm długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wasze podpowiedzi, komentarze i uwagi.

Doprawdy, dopiero teraz znalazłem chwilę czasu na podziękowanie i parę słów wyjaśnień, co do jeźdźca. Otóż praca powstawała bez referencji. Niejako siłą rozpędu pojechałem z nią tak daleko i wszedłem w detal. Miał to być jedynie speed, bez analizy. Podejrzewam, że po wsparciu dobrymi referkami wyszłoby lepiej. Choćby to ułożenie ciała jeźdźca można mądrze rozwiązać. Zakładałem, że poradzę sobie z tym problemem drogą doświadczenia. Niestety sprawdziło się to-mam nadzieję- jedynie w skrzydle. (Jestem świeżo po serii płócien ze skrzydłami.) Nie stłumiłem więc swej pychy i resztę zrobiłem na czuja, a efekt widać. Dlatego wszystkim zalecam referki. To nie jest czymś ujmującym.

Flaga. Jej dość skomplikowana forma ( wielość fałd, załamań) również wynika z mej wcześniejszej przygody z malarstwem tablicowym (ołtarze XIII- XV w.)

Jest to kanon tamtych czasów (traktowanie draperii), który chciałem zasugerować w tej pracy. Wydaje się, że to eklektyczne podejście może nieco być obce dla odbiorcy. Zależało mi bardzo, aby wnieść do tego przedstawienia troszkę epicko-biblijnego oddechu. Dlatego flaga nie jest tak naturalistycznie potraktowana. Sama kompozycja wynika też zresztą z odniesień do malarstwa średniowiecznego.

Zamieszczenie na forum każdej pracy jest dla mnie ważnym doświadczeniem i dobrą lekcją dzięki Wam. Dzięki :)

Za docenienie i wyróżnienie tej pracy powinienem podziękować przede wszystkim.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności