kannu Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 serwus :) testował ktośte phenomy ? podobno dopiero te procki mająbyć prawdziwie 4-rdzeniowe, a nie fejkowane, jak to jest w przypadku quadów. Quady chodzą pieknie, ale sie zastanawiam nad phenomem, bo jeśli byłby nawet porównywalny prędkościowo i wydajnościowo , to jest tańszy. Widze w opisach że ma jąkąś masakrycznie szybszą od dwurdzeniowych AMD szyne. czy to możliwe ? Skoro to takie pierwsze "prawdziwe " 4 rdzenie, to chyba powinien być baaaardzo szybki ? I jak sie ma taki phenom ( taktowany 4 x 2200), do dwurdzeniowego amd 6000? bardzo zaciekawiony- kanula procesula. pozdrawiam i zycze powodzenia :)
Rascal Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 Udalo mi sie cos takiego w sieci znalezc. Generalnie bez rewelacji niestety jesli chodzi o rendering :( Na ile sa to pewne dane nie wiadomo, jednak nawet jesli sie nie pokrywaja w 100% to watpie aby Phenom byl w stanie dogonic Q6600. Tak czy inaczej niech lepiej AMD zacznie walczyc, czym bardziej Intel jest silniejszy tym sie robi nieciekawie dla nas. Jesli jeden zostanie na tym polu to niestety nie bedzie zbyt ciekawie. Wieksze ceny, slabsze wydajnosciowo procki, mniejszy postep techniczny itp.
kannu Napisano 2 Grudzień 2007 Autor Napisano 2 Grudzień 2007 serwus :) Rascal, dzieki za wykresy. Jeden z nich jest zapisem testu wykonanego na 32 bitowej viście. Niezły pomysł , zeby 64 bitowe probi testować na 32 bitowym systemie :D . Jeszcze ciekawą sprawą bedzie podkręcalnośc Phenoma :). pozdrawiam i życze powodzenia :)
ttaaddeekk Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 Udalo mi sie cos takiego w sieci znalezc. Generalnie bez rewelacji niestety jesli chodzi o rendering :( Na ile sa to pewne dane nie wiadomo, jednak nawet jesli sie nie pokrywaja w 100% to watpie aby Phenom byl w stanie dogonic Q6600. Tak czy inaczej niech lepiej AMD zacznie walczyc, czym bardziej Intel jest silniejszy tym sie robi nieciekawie dla nas. Jesli jeden zostanie na tym polu to niestety nie bedzie zbyt ciekawie. Wieksze ceny, slabsze wydajnosciowo procki, mniejszy postep techniczny itp. z tego co slyszalem to amd jest utrzymywane przez intela zaprzyjaznionego z nvidia tylko dla tego zeby nie dostali kar (procent od sprzedazy) za monopolizm, procki robia gorsze i tyle, pozostaje tylko kwestia ceny co jest zasadnicza sprawa przy budowie renderfarm, jezeli chcesz procka do desktopa to bierz intela q6600 (tylko z dobrej serii) i krec ile sie da, nic sie na to nie poradzi pozdro
GRiPi Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 utrzymywane w jakim sensie? daja im kase? z drugiej strony, zabawne jest, ze chipsety intela sa pod cross fire, a nie sli :)
streaker Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 Z tego co widze na tych wykresach, to najmocniejszy phenom niewiele ustępuje q6600, ale intel już wprowadza penryny, więc znowu ucieka wydajnością amd - czyli wszystko będzie zależało od cen... z tego co slyszalem to amd jest utrzymywane przez intela zaprzyjaznionego z nvidia tylko dla tego zeby nie dostali kar (procent od sprzedazy) Coś mi się to nieprawdopodobne wydaje, jeśli tak, to dlaczego amd w tym roku przyniosło ogromne straty ? http://kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_2393.html a co do samych procesorów: http://www.idg.pl/news/131685.html
ttaaddeekk Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 Z tego co widze na tych wykresach, to najmocniejszy phenom niewiele ustępuje q6600, ale intel już wprowadza penryny, więc znowu ucieka wydajnością amd - czyli wszystko będzie zależało od cen... Coś mi się to nieprawdopodobne wydaje, jeśli tak, to dlaczego amd w tym roku przyniosło ogromne straty ? http://kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_2393.html a co do samych procesorów: http://www.idg.pl/news/131685.html bo po co sobie intel ma odbierac klijentow, utrzymuje amd na granicy bankructwa, moze kase, moze jakas technologie podrzuca,sory za off-topa. a jeszcze pamietacie taki slynny artukul o tymczasowym zaiweszeniu broni miedzy amd i intelem ;)
Destroyer Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 jakiś czas temu był news że coś ponad 6% AMD kupiło Abu Dabi (to te państwo do którego Garfield pocztą lotniczą wysyłał Odiego :D) i powodem tego raczej nie była dobra sytuacja finansowa AMD :/ ja tam czekam na Intelowskie 4 rdzeniowe peryny dla mas(czyt. w normalnej cenie :)) jest jeszcze trochę czasu to może uda mi się kasę uzbierać :) jak się na święta i sylwka nie spłuka doszczętnie :D cheers!
Rascal Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 Ja mam nadzieje ze Intel szybko wprowadzi 8 rdzeniowego Penryn'a :)
kozioo Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 AFAIK nie będzie takiego;) Dopiero Nehalem będzie miał 8 rdzeni. A do tego coś w rodzaju hyperthreading, co da nam 16 wątków w jednym procesorze. Przynajmniej tak wynika z materiałów które przedstawił intel na swojej roadmapie procesorów.
Topek Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 idźmy dalej, niech będą 128 rdzeniowe albo lepiej:)
streaker Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 bo po co sobie intel ma odbierac klijentow, utrzymuje amd na granicy bankructwa, moze kase, moze jakas technologie podrzuca,sory za off-topa. a jeszcze pamietacie taki slynny artukul o tymczasowym zaiweszeniu broni miedzy amd i intelem ;) Ja jeszcze to pociągne, bo nie zgadza się to z moją logiką: jaki intel jesteś technologicznie do przodu nad amd (sprzedajemy porównywalny, troche lepszy strzęt, a coś nowego trzymamy cicho w laboratoriach) i dopóki nasz konkurent nas nie dogoni, to eksploatujemy to co mamy do oporu (nie ma kasy na badania - zysk rośnie), jak nas amd dogania, to wypuszczamy kolejną generacje, wydajemy kase na badania a obecną technologie znowu ekspoloatujemy i tak w kółko... a podrzucając amd naszą technologie / kase (w sumie to samo, bo prędzej dojdą to naszego poziomu) strzelamy sobie w noge, bo znowu musimy uruchomić kase na badania, na modyfikacje fabryk (migracja kolejno na 65 i 45 nm) itd. a rzeczywiście będąc do przodu, to mogą utrzymywać amd na granicy opłacalności podnosząc ceny swoich procesorów podobno dopiero te procki mająbyć prawdziwie 4-rdzeniowe, a nie fejkowane tu też się przyczepię, bo te 4 rdzenie nie są fejkowane, tylko nie mają współdzielonej pamięci, fejkowane 2 rdzenie to są w np p4 (hyper threading)
kannu Napisano 2 Grudzień 2007 Autor Napisano 2 Grudzień 2007 serwus :) fejkowane cztery rdzenie oznaczają , że dee facto mamy do czynienia z dwoma dwurdzeniowcami w jednej obudowie. I nikt tego nie ukrywa - taka jest budowa quadów intela. To własnie są fejkowane, czyli nie do końca prawdziwe cztery rdzenie. Może sobie ktos kupic tego Phenoma i potestować ? - bo mi sie nie chce ryzykować :D hehhe pozdrawiam i zycze powodzenia :)
BLADE Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 jak dla mnie to zadne fake skoro de facto są 4 rdzenie.. czy 4 pojedynbcze czy 2 podwojne jakie to maznaczenie? nie wnikam w sprawy techniczne jakl podzialy pamieci itp ale tak cyz inaczej to jest 4 rdzenie wiec nie ma w tym fejka
kozioo Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 Ma znaczenie, natywne 4 rdzenie mają wiekszą wydajność niż 2x2. Obecne c2q są dość mocno ograniczane przez przepustowość i opóźnienia wynikające przez ich wąskie gardło - wymianę danych idącą przez FSB.
ttaaddeekk Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 streaker- tez sie nie zgodze, w ten sposob to intel tez daje kase amd tylko w inny sposob a dodatkowo traci klientow , W biznesie imho priorytetem jest marka, w ten sposob co opisujesz czesc osob ma amdki i czesc intele, a tak to wszyscy praktycznie maja intele, wszyscy je chwala i polecaja, a amd jest gdzies z boku na pulkach w sklepie i nikt praktycznie nimi sie nie interesuje. nawet jakby amd ukradl jakas technologie 10x lepsza niz intel to i tak czesc osob zostanie przy intelech. oczywisice to sa domysly i czysto hipotetyczne podejzenia :) pozdro
BLADE Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 kozioo zwykłuy user nie wnika w takie sprawy. nie wazne w jakiej tevchnologi itp ale w q6600 ma te 4 rdzenie... moze to fejk mioze nie ale ma zysk z tego
arev Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 kannu, C2Q są tak samo czterordzeniowe jak dwurdzeniowe są Athlony X2 i Pentium D. Ale czy struktura wewnętrzna procesora jest taka ważna, skoro nie wpływa na wydajność? Bo z testów wynika że te nowinki AMD nie dały rady prześcignąć konkurencyjnych modeli. Gdy wyszły Athlony X2 to były przynajmniej mocniejsze niż Pentium D, a teraz świeży towarek AMD jest słabszy niż, niezbyt już świeży, chip Intela (o Penrynach już nie mówiąc). IMO AMD przybiegło na metę o jedno okrążenie później niż Intel i dopóki nie wymyślą czegoś naprawdę nowatorskiego to nie odzyskają pozycji którą stracili za sprawą C2D.
kozioo Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 BLADE, czy my jesteśmy zwykłymi userami? Zwykły user nie wykorzystuje w 99% czasu nawet jednego rdzenia, chyba że lubi grać. Jak już się wdajemy w dyskusje techniczne, to nie sprowadzajmy tego do poziomu sekretarek które układają pasjansa:P
Rascal Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 Moje cztery rdzenie sie dzis wyraznie nudza, obciazenie praktycznie 0% zwolinily do 1.5 GHz a w okolicach proca wieje chlodem, klimat iscie podbiegunowy :)
hkropinski Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 kłótnia o to który procesor jest 4-rdzeniowy a ktory 2x2rdzeniowy jest niepotrzebna imo;) Bo jak ja bede mial procesor jednordzeniowy co w benchamrku w maxie wyciaga 10 pkt a ktos bedzie miala quada co wyciaga 5 pkt to kto kupi quada?:D a co do phenoma... wypada słabo i tyle... poczekajmy na rozne wersje tego procesora, za 3-4 miesiace bedzie mozna oceniać (kłócic sie;)) pozdrawiam ps. ja mam jeden rdzeń;) a jakby byly cztery to by sie na 100% nie nudzily;))
Rascal Napisano 2 Grudzień 2007 Napisano 2 Grudzień 2007 Podobno Phenom boryka sie z problemami pewnego bledu ktory obniza wydajnosc o max. 10% nowe BIOS'y w drodze.
kannu Napisano 3 Grudzień 2007 Autor Napisano 3 Grudzień 2007 serwus :) W roku 2010 będą wprowadzone 32-rdzeinowe intele. Będą sie składały z 8 węzłów po 4 rdzenie. Będzie ciekawie :) pozdrawiam i życze powodzenia :)
dlugasx Napisano 9 Luty 2008 Napisano 9 Luty 2008 serwus :) W roku 2010 będą wprowadzone 32-rdzeinowe intele. Będą sie składały z 8 węzłów po 4 rdzenie. Będzie ciekawie :) pozdrawiam i życze powodzenia :) narazie to sprzet wyprzedza software... co z tego ze sie przescigaja w tych procach jak i tak winxp dalej moze obsluzyc max 8 procow... kolejny przyklad... ktora giera ciagnie dual core ? odpalilem ostatnio STALKERA na dualku i rejestrowalem podczas gry obciazenie procesora... tzw d... pracuje na jednym jajcu... a przeciez gra jest nowa... etc. etc.
streaker Napisano 9 Luty 2008 Napisano 9 Luty 2008 pracuje na jednym jajcu... a przeciez gra jest nowa... A no bo nie wszystkie rzeczy można liczyć wielowątkowo, niektóre operacje muszą być liczone liniowo i właśnie gry są do tego dobrym przykładem. Może być tak, że jedno jądro obsługuje rozgrywke a drugie wspomaga grafike, ale na pewno dwoma nie obsłużysz rozgrywki... Właściwie jak wymyślisz algorytm, który to robi to możesz liczyć na miejsce w historii i pokaźną sumke na koncie :) narazie to sprzet wyprzedza software... Zainstaluj sobie viste, to ci każdy zasób zje :P A tak poważnie, to w 3d i ogólnie grafice to każda moc się przyda... a windows nie wykorzystuje takiej ilości procesorów ? Bogu dzięki, że windows to nie jedyny system operacyjny jaki istnieje...
Wesoł Napisano 9 Luty 2008 Napisano 9 Luty 2008 Złoooooooo ciekawe teorie, to z czego się składa taki Lost Planet (to gra), który wykorzystuje cztery rdzenie?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się