Skocz do zawartości

Teczka 2d: jakubziom


jakubziom

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega namówił mnie 2 dni temu na max3d.pl, więc pokazuję kilkanaście prac, mam nadzieję że się nadadzą : )

 

To są archiwalne rzeczy zrobię później nowy wątek na postacie : )

 

Jak narazie wykorzystuję tylko techniki tradycyjne, jakoś nie mogę się przekonać do komputera i tabletu, i chyba tak zostanie ;)

Od półtora roku maluję akwarelami, najchętniej z natury i w plenerze :)

Tematy to głównie ulice, architektura, i takie tam różne miejskie kadry

Ostatnio dużo ćwiczę postacie i anatomię, szczególnie liczę na pomoc co do nich, bo

mam jeszcze niedużo doświadczenia w tej materii %)

 

proszę o konstruktywną krytykę :)

 

Pozdrawiam, Kuba

 

Już poprawiam, sorki\

 

----------

 

Ołówek, węgiel, format 90x70 cm

 

bs2.jpg

 

poniżej praca plenerowa, 50x70cm czas 2,5 godziny

ukro.jpg

 

I jeszcze jedna plenerowa z Międzygórza - 70x50cm, 3,5 godziny

 

m3.jpg

 

lloyds.jpg

 

 

 

Autoportret z lustra - akryl, płyta, 80x60 cm

 

aut1.jpg

 

Szybkie szkice postaci z natury - format każdego z nich to 70x50 cm, a czas mniej niż 15 minut

 

szk1.jpg

 

Koleżanki - A2 sepia, około godziny (+ trochę photoshopa podkolorowanie :)

 

ania.jpg

 

Autoportrety jeszcze razy 2

 

aut2.jpg

 

aut3.jpg

 

a to panna przykryta kalką :) rysowana tuszem na 70x50 cm, rysunek nieskończony jeszcze, ale kalka dała dosyć ciekawy efekt przez przypadek

 

kalka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Akwarele - tematy scenerie i architektura

 

Uliczka - speed - 1,5 godziny, A3

 

ukr1.jpg

 

The Bridge Street, Londyn. Akwarelka, format A2

 

bs1.jpg

 

Inna uliczka z Londynu

 

ln1.jpg

 

looe.jpg

 

mie.jpg

 

woda.jpg

 

woda2.jpg

 

bar1.jpg

A ta poniżej wykonana w plenerze, Plymouth, Anglia - 3,5 godziny, format A2

 

pl1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstępna kolorystyka konwencji projektu osiedla - szkic akwarelowy - Poręba

 

poreba.jpg

 

 

tutaj aksonometria 1:1/2:1 w skali 1:200 do projektu osiedla - wykreślona od linijki, ale akwarela już odręcznie %) jakieś 10 godzin (najwięcej wykreślanie zajęło : )

 

akson.jpg

 

Koncept planu miasta w perspektywie awialnej + kilka rodzajów zabudowy do wstawienia

Ołówek, akwarela, 100x70 cm, ok. 12 godzin

 

city.jpg

 

 

I jeszcze 2 koncepciki prawie sprzed roku :)

 

Sky Sailor na DACAB, akwarela A2

ss.jpg

 

Forest angel ;d

 

fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znam z ef, akwarelki są mistrzowskie, a to nie łatwa technika, widać że masz wyczucie ogromne, kreska w szkicach też chodzi, jednak mimo wszystko archiekturki to twoja dziedzina ;]

Hmm miło że sie dział 2d na maxie rozwija,. Pozdrawiam!

PS: Studiujesz na ASP czy Architektura???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz świetne oko!

 

świetne akwarele - genialne kolory, jak żywe

autoportret w akrylu - bardzo fajnie światłocień uchwycony i kolory (koszulka, twarz) - dłonie tylko takie jakieś nie od pary :)

fajny eksperyment z kalką i super kreska na tych grafikach autoportretowych w środku z teksturką.

 

Czasem mi się wydaje (ołówki np. ten z 1 roku z 12:15), że w architekturze leci gdzieś perspektywa, albo, że coś nie trzyma pionu - ale pewnie to złudzenie.

 

Witamy na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszymi kilkoma akwarelami mnie zabiłeś - nigdy nie podobały mi się prace w tej technice, bo zostawało za dużo białego - Ty nie dość że pozbyłeś się bieli w wielu miejscach to tam gdzie została, wykorzystałeś na własną korzyść! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietne te akwarelki, i podobaja mi sie jeszcze twarzyczki piorkiem,

olowkowe pracki nierowne, za bardzo 'architektonicznie' rysowane miejscami,widac brak polotu, wylaza tam chyba rady prowadzacych, niektore to jak z kursu rysunku.. :)

widze tam nawet plener sprzed wydzialu

i ta aksonometria tez fajna, pozdro dla bacia hehehe

w ogole, jak jestes na 1 roku i nie chcesz sie cofac to musisz w domku duzo dzialac, bo ten wydzial zabije w tobie to co dobre w twoich akwarelkach a zostawi to co zle w olowku, pozdr

....

a jak na max3d.pl chcesz sie wybic to niestety musisz walic fotorealistyczne monidla, bo teraz tu takie cos ludzie uwielbiaja, od razu znajdziesz sie na glownej stronie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POSTACI CIĄG 1

 

Teraz jak obiecałem zestaw rysunków postaci :)

Niektóre szybkie, inne bardziej wysiedziane. Daje je w takim ciągu

żeby nie wgrywać każdego z osobna na serwer.

Jak uzbieram kolejne tyle za ok. 2 tygodnie to znowu zupdetuje =)

 

INFO:

Jako że niektóre rysunki nie są tak po prostu z referek niektóre z wyobraźni, to informacja po kolei jak rysowałem :)

 

-pierwsze 3 twarze - z natury w szkole każda po ok 20 minut, piórko bez podrysu ołówkowego, format 70x50 cm (czyli tak każda ok. A3)

 

-portrecik walorowy ołówkiem 7B na podstawie zdjęcia, format A3

 

-studium dłoni (no tu to wiadomo że z natury :D), format 100x70 cm, 2 dni, tu czasu nie liczyłem, tak czasem podchodziłem i sobie dorysowywałem po dwie, trzy dłonie

 

- szkielety na formacie 140x100 cm, tutaj taka moja metoda, żeby jednak trochę pogłówkować %) - pozycje były rysowane z wyobraźni, kości na podstawie zdjęć z książki stojącego prosto szkieletu

 

- bardzo szybki szkic kumpla z natury jak malował, format 100x70 cm, 10 minut

 

- szkic koleżanki z natury, 70x50cm, czas 30 minut

 

- i te dwie panny to znowu główkowanie przestrzenne - ta obrócona tyłem to poza ze zdjęcia, żeby proporcje starać się zachować, potem próba uzupełnienia niektórych kości i mięśni, korzystając z rysunków i zdjęć z książki, a ta przodem już całkiem z wyobraźni, chciałem, żeby to była ta sama pozycja co ta tyłem, tylko widziana z drugiej strony :)) Ołówek, format 100x70 cm.

 

Napewno błędów znajdzie się masa, bo mam jeszcze niedużo doświadczenia w postaci, tak więc proszę o komentarze :)

 

-W każdym razie: straasznie mi się ta tematyka podoba :)))

Ten ostatni rysunek postaram się jeszcze podkończyć bardziej :)

Acha, stópki będą w drugim zestawie za ok 2 tygodnie :P

 

ciag1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rysunki architektoniczne...nie barodz mi przypadły do gustu...pewnie dlatego żew tej dziedzinie wyrobiłem sobie jakieś apsuradalne maniry...nie przejmuj się. Akwarale moażdżą! ja zacząłem malować właściwie niedawno...ale widziałem wiele prac innych i spokojnie moge powiedzieć że Twoje są naprawde Dobre. Dawaj więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekhc> tylko nie kurs rysunku!! uczyłem się przed architekturą 2 lata u plastyka (nie liceum) :DD to moja obserwacja była, też uważam że metody kursowe typu nauczymy Cię kilkunastu patentów żeby fajnie wyglądało i byś zdał egzamin to porażka. Choć prace już trochę stare i bardziej w celach warsztatowych zrobione więc mogą takie przypominać - się zgadzam się :) No ale warsztat oko zmysł obserwacji ćwiczyć trzeba ciągle (znaczy robić na raz i prace studialne i te szybkie i jeszcze z głowy :)) , żeby zdobywać doświadczenie i doskonalić umiejętność syntezy co potem pozwala bardziej szaleć. Lubię dłubać od czasu do czasu takie architektoniczne rysunki, jak np. ta aksonometria, żeby pokazać jak naprawdę wyglądałby mój projekt, a nie dłubać rapidografem linearnie na projektowanie PN rysunek techniczny budowlany :DDD

 

polterge!st, giorgione, SzU, Sebastian Ozga, grass, janko1987> dzięki :)

 

mant-raz> dzisiaj o tym nawet pomyślałem (mam pomysł na pracę, skoro jestem na forum to dobrze byłoby konsultować się :)) jak koleżanka odda mi mojego Volito 2 to może się zabiorę - ferie świąteczne :)) (choć na A6 mi się okropnie rysuje, ręka jakby przyrosła do tabletu

 

little-ninja> www.freia.digart.pl - teraz widzę, że wyszła mi tak gdzieś w połowie - szczękę jej za bardzo do przodu wysunąłem i wytrójkątniłem twarz :P - generalnie to ja mam tendencję do delikatnego tuningowania rysowanych koleżanek, ale tutaj to akurat po prostu brakuje mi umiejętności :)

 

Currara> mam taką zasadę, że rysuję tak jak widzę - rysując architekturę oczywiście w pierwszej fazie wspomagam się (jeśli mi to się opłaca) znajomością geometrii wykreślnej i perspektywy, ale tylko tyle ile trzeba i nie widzę sensu akcentowania konstrukcji, czy nie wiem szrafowania wszystkiego pod jednym kątem, czy jakie tam są jeszcze architektoniczne maniery :P Kiedy narysuję już całość linearnie to staram się nakładać walor stopniowo na całym rysunku, żeby budować plany i z wyczuciem zapanować nad całością :) a nie jakieś "węzeł + odpuszczenie" czy inne "zasady" jak zrobić efektownie ale się nie narobić, nie to mam na celu %)

 

DaRoZ> co nam przyniesie mikołaj ? :)(czapka zobowiązuje)!!

 

ortheza> coś postaram się zrobić za pare dni, póki co szkoła i :(((( i akryle - autoportret 2 w produkcji %)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne tusze + węgle - szacun, że bez podrysu - pewna ręka, zdolny typ z Ciebie!

 

Pani w ołówku jakoś dziwnie wyszła. Mam wrażenie, że jest sciśnięta na odcinku pierś-tyłek. Jakoś mi się nie układa naturalnie w całość... Fajna krecha i dobrze uchwycona waga, objętość - nie chcę powiedzieć masywność, bo nie o to mi chodzi... Po prostu czuć, że kobieta zbudowana jest z krwi i kości (najdalej wysunięta stopa i jej kostka - fajne)... Odcinek kolano-łydka-kostka płasko wyszedł.

 

To moje odczucia nie poparte w żaden sposób wiedzą i doświadczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siegmar -> też mi coś nie pasuje, na etapie linearnego rysunku wszystko mi siedziało, jak dodałem walor to chyba głowa zaczęła sprawiać wrażenie zbyt dużej : P, choć licząc ile się ich mieści w całym ciele to niby jest w normie. Porównując ze zdjęciem z którego rysowałem to niektóre części ciała są pod trochę innym kątem i to pewnie przez to - małe błędy się nawarstwiają potem hehe, następny rysuneczek będzie lepszy dzięki :) Może wystarczyłoby powiększyć kilka plam i już by było ok :P

 

Teraz dochodzę do wniosku że lekkie zmniejszenie głowy, szyji i piersi rozwiązałoby problem :)

 

A ręka ;D no cóż, jestem masochistą i robię do szkoły projekty architektoniczne ręcznie to się wyrabia ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim -> kwestia gustu ;]

 

 

 

głowa tutaj mieści się prawie 7 razy w ciele tylko tutaj masy miednicy nie czuć i tyłek przydałby się większy - nie byłaby to już chuda modelka a naturalna bardziej i lekko koścista niewiasta ; P Jak np. kobieta jest niższa to głowy nie ma tyle samo mniejszej niz kobieta wysoka. Niemniej wydaje się za duża, może kontrast za mocny, może oczy za duże hehe już nie będę wracał do tego rysunku :) Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 nowe prace - 2 panie i architekturka :)

Nie było mnie trochę bo miałem dość spory projekt do zrobienia :D

 

Akwarelka na podrysie ołówkowym A2

 

2.jpg

 

Tusz na podrysie ołówkowym 50x35 cm

 

1.JPG

 

"Bujając w obłokach" Wprawka do wizualizacji czyli perspektywa odręczna konstruowana korzystając z mapki z google earth i paru zdjęć :) Chciałem narysować swój wydział w klimatach troszkę jak backgroundy na anime i w ciekwawym ujęciu :)- ołówek 0.5, akwarelki i cienkopis

 

clouds.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie pierwsze panny mnie zmiażdżyły, świetnie rozrysowane i rozmalowane.

Ostatnia jak na background do anime to brakuje mi trochę koloru, tzn.bieli jest za dużo, przydałby się większy kontrast/ciemność/nasycenie po całości, chociaż w tej wersji fajnie bije światło po oczach. Bardzo dobra robota ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

dla mnie ekstra :) 3 praca jak w bajce :P ten budynek mi przypomina gmach wydzialu architektury politechniki wroclawskiej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne rysunki : )

 

Wykładowcy

Szkice z natury, z zeszytu, na wykłady chodzę głównie po to żeby sobie porysować, szczególnie jak gadają o żelbecie i innych "pierdołach" : p

 

wyklad.jpg

 

Autoportret w tuszu (na podrysie) - troszkę concept-artu, bo kompozycje wnętrza sam wymyśliłem w perspektywie =)

 

self.jpg

 

Akwarelka, ulica Ukryta za wydziałem, format A2

 

ukryta.jpg

 

... I akcik 70x100 cm w ołówku na koniec ;) Coś mi cały czas nie gra, chciałem pokazać masę ciała, ale chyba lekko przesadziłem i głowa wydaje się za "lekka" : ?

 

ks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakochałam sie w Twoich akwarelach!!! masz świetny kolor! serio... akwarele jak napisał Selfu "rules".

co do postaci to jeszcze trochę pracy, ale patrząc na akwarele, to myślę, że sobie poradzisz...=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx -> niestety i akwarelka i panna z fot, (ale wszystko mierzone i rysowane, nic nie kalkowałem - bardzo lubię rozpracowywać proporcje i perspektywę ;) ale kiedy tylko mogę staram się rysować z natury lub wychodzić w plener ; ) Mimo tego nawet jak jadę z foty postać, to staram się rozumieć co rysuję i widzieć to przestrzennie, obserwować siebie samego (pod ręką zwykle mam też otwartą książkę z anatomii), ale wiadomo, że nic nie zastąpi widzenia dwojgiem oczu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności