Skocz do zawartości

Jaki wybrać telefon? Rady, uwagi, rekomendacje


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 472
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

3110c - fakt, niezniszczalna ;). A moją poprzednią Nokią wbijałem gwoździe, otwierałem piwo i rzucałem na odległość, to był telefon... (w sumie to jeszcze jest, pożyczyłem go znajomemu).

EDIT: Acha, poprzednio miałem 6030 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten telefon k850i polecam każdemu wspaniałe zdjęcia dobra jakoś mp3 ładny wygląd i jak narazie niemam do niego zastrzezeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku tygodni cieszę się nową nokią 6300 i naprawdę świetny telefonik. Że solidny mówić nie muszę;) Jakość zdjęć, aż zaskakuje, przynajmniej mnie, bo po telefonie takiej jakości się nie spodziewałem. Wygodna 'kołyska' do nawigacji. Menu - standard nokii. Wyświetlacz - miód i orzeszki! Dźwięk - bez zastrzeżeń. Bateria? Tutaj różnie bywa, jeśli dobrze się sformatuje, to daje radę. Design? Kwestia gustu, dla mnie bezbłędny;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj padl mi kom i musze sobie kupic nowy. Jak juz bede kupowac to chcialbym cos z nokii (chyba ze macie inne propozycje) i teraz nie wiem co dalej...jaki jest wybor?

chce przeznaczyc okolo 500-800 zl. Co najlepiej wziac za ta cene?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6300 rzeczywiscie fajna i chyba sie zdecyduje :D

 

iphone jest super, ale ja chce 'zwykly' telefon :D a poza tym za duzo innych wydatkow teraz mam :)

 

Edit: juz zamowilem 6300, dalbym repa ale nie moge :)

 

pzdr

Edytowane przez thud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie iphone nie, lipa, nie ma super gie, bajerow, latarek hibernetycznych dzwonkow z piosenkami michala wisniewskiego i nie wydaje 1000 dB z siebie jak na techno party :D

A i nie pasuje do spodni z ``paskami`` ;)

Nie nie, oczywiscie zartuje iPhone byl jest i bedzie the best

dozbieraj na niego:D

pozdro ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyładowanie baterii (całkowite do wyłączenia telefonu) w początkowym okresie użytkowania powoduje spadek wydajności baterii... :D informacje uzyskane od producenta telefonu a nie panienki w salonie

Cholera...a mi zawsze mówiono, ze na początku lepiej jest rozładowawywać telefon do cna...o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siostra ma niezla komorke 6m2 wielofunkcyjna , w stanie dobrym tani abonament niestety bez podsiwetlenia ale bardzo intuicyjna, latwa obsluga i blokada, na chwile obecna ma zainstalowane soft deski znaczy regaly :D pojemnosc do 600 sloikow...

Na powaznie podpinam sie pod osoby ktore radza ci iphona widzialem ten telefon w akcji naprawde kawal fajnej technologi warty swojej ceny. :) co prawda nie wiem jak z jej wytrzymaloscia ja na chwile obecna mam wysluzonego siemensa c60 i w chwilach slabosci i wscieklosci rzucam sobie nim do woli o wszystko :D poza tym ze rozlatuje sie obudowa komorka tytan :).

Jesli mialbym wymieniac na jakis telefon to wlasnie na iphona tyle ze juz niemoglbym wyladowywac na nim zlosci :D.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na iphona raczej szybko sie nie zdecyduje :)

za to ogladam sobie stronki i tak z ciekawosci pytam: czy na serii N nokii mozna wgrac jakies IDE dla Javy zeby w wolnych chwilach mozna bylo np. sobie programowac? czy moze pomylilem urzadzenia??? :D (nie moge znalezc info na necie)

oraz czy wogole Waszym zdaniem godna uwagi jest Nokia N73? no i czym tak ogolnie poza ekranem dotykowym rozni sie ten iPhon od takiej nokii? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Nadszedl czas zebym i ja sie wpisal do tego watku.

Mianowicie, zgubilem swego fona, uzywalem go tak zadko, ze nawet nie mam pojecia gdzie moglem go posiac :) Trzeba wiec kupic cos nowego. Jako ze uzywam telefonu srednio raz na 2 tygodnie, to spelnia on glownie funkcje balastu w kieszeni. Potrzebuje cos ala Nokia 3310 tylko moze z ladniejszym wyswietlaczem, zebym mogl sobie tapetke zmienic ;)

 

narazie wygrzebalem 2 fony, tak na chybil trafil, bo nie wygladaja jakby sie mialy rozpasc, i nie sa za drogie. Jakies komentarze o nich? Moze cos innego polecicie ? Oczywiscie nie tylko z Nokii.

 

nokia 5300

Nokia 6070

 

pozdrawiam i z gory dzieki

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie telefony z ruchomymi elementami bym raczej omijał, chyba, że chodziłoby o komunikator;)

Od siebie polecam Nokię 6300, hłehłehłe, któryś raz z kolei już;) Z wyświetlacza na pewno będziesz zadowolony;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem v3 teraz mam SE W580 (oba ruchome) i nie narzekam. Ogólnie dużo lepiej oceniam SE (noki jakoś tak chronicznie nie znoszę). Telefony z dotykowymi ekranami też specjalnie mi nie podchodzą (mam też HTC p3300) nie ma to jak zwykła klawiatura:D. Więc polecam W580 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem E61 - byłem zadowolony

 

nowa zabawka - E71: jestem dużo mocniej zadowolony.

Mniejszy i zgrabniejszy od poprzednika, jeszcze lepsze materiały. Jest bardzo szybki, nie ma zwiech i jest na maxa funkcjonalny - dostęp do najważniejszych funkcji jest błyskawiczny.

 

a co do iPhone - uważam, że to ładna, ale niedopracowana mydelniczka :p

Edytowane przez SWRSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np:

1. GPS - co to ma byc?? mapy są pobierane z netu na żywca.

2. Wadliwy BT, w samochodzie często korzystam z słuchawki bezprzewodowej.

3. Wadliwa obsługa 3G - zerwanie połączeń, to mi akurat kumpel mówi że najbardzie go to denerwuje. Mieszka na obrzeżach wawy gdzie ma słaby sygnał 3G i mu często poprostu zrywa połączenie. Sorry.

4. Brak MMS - wtf?

 

Dla mnie te 4 odstraszacze są maksymalnie wystarczające by zrezygnować z zakupu.

I niech ktoś mi nie mówi, że z MMSów się nie korzysta. Ostatnio klient mnie nawet poprosił, żebym wysłał MMSa z podglądem rendera bo jest na urlopie. CO miałbym mu do powiedzenia? Sorry, mam drogiego iPhona, ale nie ma w nim MMSów?

 

GPS - jak już mieć telefon z takim wyświetlazem to po co kupować osobne urządzenie do GPS. A tu niespodzianka - nie masz zasięgu sieci, nie masz GPS :D porażka.

 

Wadliwy BT - to jest dla mnie niedopuszczalne.

 

 

Kupiłem E71 - cud miód i orzeszki. Wszystko działa jak należy. Wole sprawdzone rozwiązania niż niedoskonałe nowości.

 

 

 

Ale oczywiście nie mam nic do użytkowników iPhonów. Każdy wybiera to w czym gustuje i tak ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 - tomtom ma wprowadzić specjalną wersje map na iphone (nie wiem jak inni producenci)

ad. 4 - mmsy można mieć ale trzeba doinstalować aplikację do tego i da się normalnie korzystać (ale fakt - tu się zgadzam. apple dało w tym miejscu ciała)

Myślałem troszkę nad kupnem e71 ale chcę mieć gpsa i nie miec s60 bo to denerwujący sytem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle to iphone dziala z zewnetrznymi sluchawkami. Trudno tez raczej mowic o wadliwosci w tym przypadku bo to raczej swiadome zalozenie ze nie mozna bedzie przesylac plikow.

 

GPS to faktycznie nienajlepszy pomysl, zwlaszcza ze zasieg 3g jest maly. Iphone jest sprzedawany z pakietami internetowymi wiec to zalatwia kwestie sciagania, ale rzeczywiscie jak nie masz netu nie masz gps, a nie zawsze mozna jeszcze w domu sobie "przejechac" trase, zeby sie scache'owala.

Co do mmsow to program kosztuje 8 dolcow, to raczej nieduzo, chociaz fakt ze w innych telefonach jest to w standardzie.

O tym zrywaniu polaczen to tylko czytalem, ze ktos gdzies w ilus procentach. To tak jak samoloty spadaja. No spadaja a ze jeden na ilestam dziesiatkow tysiecy, to juz inna sprawa.

Ale wiecie gdzie jest glowna zaleta? To najwygodniejszy telefon jaki mialem, ma kilka wad ale jesli glownie rozmawiasz i piszesz smsy, to poprostu rzadzi wygoda obslugi. Wszystko jest jakos pod reka i przyjemne w uzyciu, szybko sie odpala, na nic nie trzeba czekac. Klawisze w zwyklych telefonach sa teraz dla mnie juz nieergonomiczne i niewygodne, np ta nokia o ktrorej wspomina SWRSC, tam jest chyba pelna klawiatura, brakuje tylko numerycznej.Troche za duzo jak na urzadzenie tej wielkosci, a chyba nie mam jakichs szczegolnie wielkich paluchow.

Jakosc ekranu tez bije wszystkie nokie na glowe.

W sumie jako wade i zalete w jednym, mozna tez wymienic ze swoje skrzydla rozwija kiedy sie go odblokuje, bo pewne rzeczy sa niestety niedostepne w appstore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki Luki, mi akurat qwerty w E71 bardzo odpowiada - ciężko byłoby mi się przesiąść na zwykłą. To cenie najbardziej - szybkość pisania i ogólną sprawność telefonu.

Ale tak jak wyżej pisałem, każdy bierze to co mu odpowiada. Wyraziłem tylko swoje zdanie o Iphone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świerszczu - bawiłem się s60 na różnych telefonach w tym także na e61i, nokii 6120, 6300 itd i muszę powiedzieć że nabrałem uprzedzeń :) Chyba czas przetestować tą e71 skoro mówisz że taka fajna (chociaż jak trzymałem w rękach atrapę i próbowałem trafić w klawisze to hardkor :D ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia). wracając do iphone to jak już mapy cachować to kolega miał taki program na iphonie, który cachował jakiś tam obszar i można było offline przeglądać. co do bt że nie można przesyłać - co za różnica czy zamierzone czy nie - poprostu tego brakuje i tyle :) tak jak luki luki wspomniał - wpisywanie tekstu jest genialne jak i sama obsługa. Maszyn z wm nie ma co porównywać, chociaż wg. mnie najfaniejszy telefon z wm to Asus p750 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Bedzie poprawiona wersja ale jak masz 3g czy nawet Edge to nie ma z tym problemu (mozna dodatkowo ustawich cache na mapy i obrazki)

Ad.2W oryginalnych sluchawkach BT wszystko dziala jak malina.

Ad3 To chyba juz nie wina iphona, bo akurat w innych czesciach swiata to dziala alegancko i nie zrywa polaczen :)

Ad4 tak jak napisal trosiek doinstalowywujesz program i masz mmsy, chociaz i tak czesciej uzywa sie maila do wysylania zdjec z iphona :)

Co do przesylania plikow to tez nie problem teraz gdy apple wydalo SDK :)

 

Wiadome tez jest ze iphone ma wady i to kilka naprawde powaznych ktorych nie wymieniles np brak flashplayera czy javy, akurat te rzeczy mnie najbardziej w nim denerwuja :), jeszcze cicho dzwoni jak nie masz sluchawek podpietych :/. Jednak nie zamienil bym go na nokie czy SE a e71 z guziczkami ktore mozna igla wciskac to akurat dla mnie wada podobnie jak i jego wyglad ;)

Jedni lubia to a drudzy tamto i zawsze patrze obiektywnie w tych sprawach bo telefon jest teleffonem i powinnien dzwonic :D

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad3. to akurat wina sieci a nie telefonów. Mam motorole V9 i też gubi 3G czasami.

Ad4. hmmm czy to takie wazne? od czasu jak mam telefon komorkowy to moze 2 mmsy wyslalem.

 

Ogolnie telefon ma jednak duzo wiecej plusow niz minusow.

1. IPod 16GB. dla mnie nie ma lepszego grajka. a pare juz mialem. no i 16GB ;]

2. Genialne oprogramowanie. Zero zwiech. Wszystko płynnie działa.

3. Wprowadzanie tekstu bajka. QWERTY telefonowe nawet nie ma co porównywać.

4. Jest ładny. Imo to jest plus :P

5. Co do internetu i stron www. To chyba pierwszy telefon, który porządnie skaluje strony.

6. Dotykowy ekran. Obsługa paluchami. No ok w samochodzie nosem :P

 

Dla mnie telefon musi dzwonić i wysyłać smsy, które i tak rzadko pisze bo mi sie zwyczajnie nie chce :P A że dodatkowo ma Ipoda to dla mnie duży plus bo mam o jedno urządzonko w kieszeni mniej ;] No i to fajny gadżet....a ja tam lubie gadżety :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe święta racja, nie dorosła.

Przechodząć koło salonów sieci z wywieszonymi plakatami iPhone jakoś tak nieswojo się czułem :) Jak za jaką granicą...

 

No to mamy już takie same telewizory, tostery iii iPhony :D Prawdizwa europa :P

 

Swoją drogą zastanawiam się nad kupnem iPhone 3G jest świetn z tym iPodem... 16GB też ogromny plus... w najbliższych miesiącach być może kupie.. Polecam go serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem - iphone to dziecko marketingu. ale dziecko co by nie powiedzieć bardzo udane ;) czy to jest zwykły telefon to nie wiem... Ten dotykowy ekran naprawdę robi wrażenie, a multitouch to już w ogóle :) SWRSC - jeśli jeszcze się nie bawiłeś tym czymś to pójdź do najbliższego salonu orange albo ery i się pobaw - warto. naprawdę.

BiX - pojawiają się pogłoski że ma też być wersja 32GB :)

a tak btw to się uśmiałem jak zobaczyłem co oferuje play zamiast iphone (zdjęcie zrobione w galerii kwadrat w białymstoku sklepowi playa):

2508081938vq1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś mi się obiło o uszy.. identycznie było z iPhone Touch. Najpierw 8GB i 16GB potem ukazało się 32Gb.. Ale na 32 to mnie raczej nie stać :D:D hehehe a 16 ujdzie. Nie miałem tyle pamięci w tel więc nie wiem jakbym tym dysponował czy mało, czy dużo.. :) 16 wydaje się ładną liczbą...

 

 

Hahaha dobre foto Play jest super co ty chcesz xD Orange i Era kupisz iPhone a po akcesoria polecisz do Play.. Tylko ciekawe jakie te akcesoria? Słuchawki? XD Tylko co ma ipod do GSM? XD Wole firmowy sklep apple w katowicach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple dokonalo czegos niesamowitego pod dotykowym ekranem zaimplementowalo ere sredniowiecza :) Jednak nie ma co sie dziwic polska jest znacznie bardziej zawansowana jesli chodzi o telefonie kom. niz usa zarowno pod wzgledem technologicznym infrastruktury sieci jak i telefonami gdzie wiekszosc abonentow nadal tkwi ze swoimi sredniowiecznymi motorolami :)

Edytowane przez Rascal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak slucham krytyki wydawaloby sie zwyklych ludzi odnosnie iphona, to moze sie wydawac, ze jednak nie sa zwykli tylko kazdy jest prezesem duzej miedzynarodowej firmy.

 

Czytalem niedawno artykul o japonskich komorkach, ktore maja rzeczy o ktorych nam sie jeszcze nie sni. Tylko co z tego ze maja, i co z tego ze ludzie iloscia bajerow kieruja sie przy zakupie, jesli pozniej z tego nie korzystaja bo albo nie umieja albo nie jest im to potrzebne.

Iphone ma swoje wady, sam jako uzytkownik znam je dobrze, ale zakladajac ze sluzy do dzwonienia i wysylania smsow to jest genialny. Do tego jeszcze ipod, www i maile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności