Skocz do zawartości

SCENA 3D...H.M.S. Endeavour (Brytyjski okręt XVIIIw.:)


KoMic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowilem cos zdziergac w wolnym czasie i udalo mi sie dojsc do tego...jest to statek zaglowy o roboczej nazwie H.M.S. Endeavour, na detalyu glownie skupilem sie na prawej burcie i na dziobie, nawet nie mam zrobionej rufy, a co najwazniejsze nie mam zamiaru jej zrobic,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kłobuc dzieki za podpowiedz, ale nie widze takiej opcii, mam to wrzucone na ftp ale nie wiem jak dodac: (,,,, ostatni obrazek z tej serii prawie wszystkie glowne detale statku teraz zostalo tyklo texturowanie i reszta malutkiego smiecia,,, np.. sruby do kotfbelki itp,,,, w tej chwili model ma okolo 98000 facesow i 811 elemntow ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ładnie to wygląda...no i dobre ujęcie...tylko pozazdrościć modelu [piwo]

Teraz teksturki i jest spox ;)

 

Zdaje się, że nikt Ci nie wytłumaczyl z tymi obrazkami...wystarczy, że wpiszesz

 URL (* oczywiście zamiast URL podajesz adres pliku na sewerze...też URL ;D)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcrum-dzieki za litosc,,, hehe sprawdzilem dziala: ),,, nastepne rendery i zdiecia beda nie wczesniej jak za tydzien,,,reSESJA nadchodzi czyli powstanie styczniowe, ale pod koniec tyg mozna sie spodziewac kolejnego upa: ) dzieki za komenty 4 all,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm własnie sie zastanawiam nad załogą, z tym bedzie z pewnością problem i to spory, wymyślilem sobie ze chyba bedzie ale narysowana ręcznie i cała czarna. Prawdopodobnie wydrukuje sobie zdiecie i na nim namaluje recznie załoge czarnym piurem pozniej tyko w PS cos zakombinuje aby wygladala ze jest na pokladzie a nie chamsko nalozona,,, co do aury to mam 2 pomysły

1. pogoda taka raczej deszczowa ale bez deszczu, wszystko w barwach stonowanych, a scena bedzie bitwa a własciwie jej fragment miłem zrobic wystrzały z dzial i pelno dymu...

2. To pogoda iscie sztormowa deszcz pioruny i noc,

 

narazie jednak myśle mocno o tej pierwszej wersii czyli walka: )...

 

Doradzcie: ) co mam robic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak widac zaczolem powoli texturowac,,, narazie marny tego skutek, np na deskach burty nie ma pionowych podzialow, a przeciez stakow nie robiono z 1 kawalka dechy, mam problem z przejsciem z mokrego drewna w suche co zaznaczylem,... co do ludzi to nie jestem do konca przekonany ze w 3d bedzie latwiej i szybciej...ale to narazie jest odlegle zmartwienie: )

pozdrawiam... w siatce nie ma zadnych zmian...wiec wszystkie buraki pozostaly nadal: )

 

06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej zawsze myslalem ze M.S. to skrot od statek motorowy?!

Co wiec oznacza H.M.S. w nazwie?

 

Poza ta niejasnoscia - cholera to kawal dobrego modelu !!!

Zamapuj mape (maske) przejscia na osobnym kanale UVW - ktorego gizmo (typu Planar) bedzie obejmowalo cala burte (Y=gora dol, X=przod tyl) i narysuj odpowiednia maske przechodzenia, stworz dwa osobne materialy: suchy i mokry i przeniknij je w materiale BLEND z wspomniana maska...

Efekt bedzie idealny choc cala operacja wyglada troche skomplikowanie.

 

pozdr

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

pozwole sobie wyjasnic ze H.M.S. oznacza po prostu His/Her Majesty Ship.:)

 

a co do modelu to po prostu piekny. zauwazyłem tylko parej bładow:

brak pasa wzmacniajacego burte biegnacego wzdluz calej burty powyzej lini wodnej kadluba,

przy ławie tarlepowej fokmasztu powinno byc dodatkowe wzmocnienie.

ale to szczegóły, ktos kto nie bardzo wie o co chodzi nawet nie zauwazy. z zainteresowaniem bede sledzil Twoje postepy, bo sam nie potrafie takiego cacunia zrobic;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejne ujecie wiem ze za bardzo rozmazane, i wogole ale render na moim kompie trwa 3h: ) i nie moge sobie pozwolic na bawienie sie w nie, wiec juz tego nie zminie,,, dzis moze jeszcze dorzuce to i owo

 

 

07.jpg

 

saygon- racja masz calkowita racje,,, kiedys nawet pokusilem sie na model z balsy ale nie starczylo mi sil i nigdy go nie zrobilem,,,dlatego max okazal sie wybawienie....: )

 

Draakul- racja to własnie oznacza skrot, ale niestety nie wiem jakiego rodzaju jest Endeavour: ), co do pasa to chyba jest taki malo wystajacy ponad wode szerszy od burt, co do wzmocnienia, to przy ławie wantowej nie ma tylko mocowania wytyku dolnych lizeli,,,,(sam bym tego nie wymyslil pzreczytalem z planow:) hehe jesli o to chodzi? ...pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i jeszcze dziekuje własnie za takie postyu jak twoj Draakul bo sie do konca nie znam i nei wiem czy sa jakies buraki merytoryczne,,,, co do innego ujecia to bedzie ciezko przedstawic ta jednostke jako wielki galeon bo to jest przerobiona łupinka klasy kat,,, wczesniej wegiel nim wozili: ), ale zrobie co w mojej mocy,,,mysle ze narazie nei bede sie tym przejmowal ze wyglada jak zabawka,,,, bo postaram sie to wyeliminowac pod koniec pracy i w finalowym renderze: ) pozdro i thx za posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja troche przesadzam z DoF\'em,,,, dlatego obiecuje poprawe i zastanowie sie nad swym niegodziwym postepowaniem: P, hehe zmienie bo faktycznie lamerstwo...ehhh,,,

 

Draakul---- ehhh a jednak mnie to scignelo,,,nie wiem czemu ale nie chcialem robic tego paska,, a teraz chyba nie mam wyboru ok,,,zobaczym co z tym bedzie, tak samo dalem sobie spokuj z glowami posagow przy brakszpilu: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzbys i ty kuopwal kiedys modelarza? ja dalejmam nadzieje ze uda mi sie go zrobi z drewna, al to raczej marzenia niz coz realnego ,choc podonie mow o skonczeniu przezemnie biblioteki.. he heheh co dmodelu to narazie olejk dofa bo komplenie nic nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i walnij wieksze zageszczenie siatki bo az widac skoki na burcie, razi i to strasznie.a i przy otworze na dziala to widac ze wrzuces klape, ale dziury to tam nie ma:-D no i zawiasy trzymaj sie powietrza. ja bym zaokraglil te 90 stopniowe krawedzie elementow na statku, bo az raza. daj wiecej renderow ze zblizeniami i narazie olej mapowanie pokaz nam goly modl zeby zoaczyc bledy na siatce. trzymaj tak dalej b statek jest piekny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności