Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Układ graficzny NV30 [GeForce FX]


Pussik

Rekomendowane odpowiedzi

Originally posted by t0m3k

Zaznaczamy nasz kontur i przy pomocy Attach dolaczamy nasze otworki, pozniej Extrude i mamy ladna plytke z duza mozliwoscia kontroli nad calym obiektem, z latwoscia mozemy zaokraglic rogi czy przesunac otworki.

;)

 

No teoretycznie masz racje - w przypadku modelu ktory zrobila kolezanka Karolina, jest to sposob dobry, jednak automatyczne sciankowanie, ktore max sobie stworzy w przypadku extrude czy bevela stworzy maksymalnie uproszczona siatke w 100% poprzecinana przekatnymi z trojkatow i TYLKO z nich - gdyby pozniej chciec wyciac cos booleanem - to mamy pewne ze pojawia sie problemy jak znikajace scianki lub cale połacie scianek :)

Ale jesli obiekt nie bedzie dalej obrabiany - smialo mozna uzyc auto-facingu - sam tak robie....

a jednak zaczynam znowu sie rozpisywac na temat trojkatow grrrr.

:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Metoda ktora podal t0m3k jest najprostsza i najlepsza, od tego daje mozliwosc dalszej obrobki, wystarczy pododawac poprzeczne linie i jakos doprowadzic siatke do dalszej uzywalnosci. W przypadku kiedy zaaplikujemy booleana doprowadzenie siatki do uzywalnosci jest malo wykonalne. Nauczenie sie uzywania booleanow to jak wyuczona bezradnosc, przeciez wszystko co jest osiagalne za ich pomoca jest takze osiagalne bez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to zakontruje w ten sposob:)

nad booleanami mozna zapanowac, odpowiednio przygotowujac siatke przed ich uzyciem, pokazalem najprostszy przyklad - jak to zrobic. Natomiast po zastosowaniu autofacingu (bevel, extrude...) i pozniejszym zawaleniu stosu do Edit Mesh ewentualne przystosowanie siatki do poprawnego dzialania booleanow - GRANICZY Z CUDEM :) Podobne problemy moga wystapic takze po konwersji do \"Poly\" - bo o tym ze siatka ciagle ma niezmienna strukture z trojkatow mozna latwo sie przekonac wlaczajac Edit Triangulation...

 

Moze reprezentuje tu jakas stara szkole albo dziwna postawe:), miłując maxowe booleany - po prostu dobrze wiem kiedy ich uzywac oraz jak ich uzywac.

Ale to moje prywatne zdanie...

Kto nie chce, niech nie stosuje - i tyle

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmmm.. co do tych booleanów - Mareg ma racj i zgadzam się z nim w 100%. Trzeba po prostu wiedzieć kiedy uzywać booleana... względnie rzecz biorąc użyć go dopiero w tym momencie, kiedy nic innego nie pomoże (np. przy tworzeniu siatki zapomniało się o jakiejść dziurce, itp... ) Inna sprawa to fakt, ż boolean rzeczywiście psuje strasznie siatkę, która poxniej nie nadaje się do dalszej obróbki - i nie mówcie mi, ze można to poprawiać, bo skoro używanie ich ma na celu przyspieszyc prace to pozniejsze siedzenie nad siatka mija sie z celem.. :) :D

pozdr00wki

PS. A co do pracki... eee.. no jakby to powiedziec... gdybyś była facetem to napisałbym: kicha, ale że jestes rodzynkiem to napiszę: długa droga przed Tobą, pracka jak narazie niewiele przedstawia, jest słabo oświetlona.. jedyne do czego nie można sie przyczepic to wykonanie samej karty... ale pracuj dalej - wierzę w Ciebie!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he... bardzo sprytnie moedel wybrałaś 8].

nie jest tródny a można całkiem fajny efekt uzyskać ^^.

puki co:

pała za siatkę 8).

i chwilowo najbardziej żuca się w oczy materiał kontensatorów (te walcowate, [sorry jeśli wiesz co to 8]) wali po oczach ten strauss 8D. i oświetlenie. wydaje mi się że w obecnym stadium gdyby to pożądnie oświetlić to wyglądało by juz spox.

 

dalej żuciła mi się w oczy kanciastość gniazda vivo (szary box po lewej).

 

a! może pobaw się jeszcze mapą specular przy ,materiale płytki, możę ścieżki bardziej błyszczące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, mam pomysl:) zajmij sie reszta... kompa w srodq i natrzaskaj renderow w klimatach siatek:) serio wygadaja o wiele interesuajcej niz sama karta:)

 

T.Januszkiewicz: eee... to ja juz sie nie bede produkowal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by nuriel

he he... bardzo sprytnie moedel wybrałaś 8].

nie jest tródny a można całkiem fajny efekt uzyskać ^^.

puki co:

pała za siatkę 8).

i chwilowo najbardziej żuca się w oczy materiał kontensatorów (te walcowate, [sorry jeśli wiesz co to 8]) wali po oczach ten strauss 8D. i oświetlenie. wydaje mi się że w obecnym stadium gdyby to pożądnie oświetlić to wyglądało by juz spox.

 

dalej żuciła mi się w oczy kanciastość gniazda vivo (szary box po lewej).

 

a! może pobaw się jeszcze mapą specular przy ,materiale płytki, możę ścieżki bardziej błyszczące...

 

Nie wyszukiwałam specjalnie modelu, poprostu lubie karty graficzne. A kiedyś nawet z papieru próbowałam skleić.

 

Co jest nie tak z materiałem kondensatorów?? Bo wg. mnie są już b. blisko realnych i tak można zostawić. :>

 

strauss 8D - co to?

 

oświetleniem jeszcze się nie bawiłam, dałam poprostu 2 omni lights prostopadle z góry i z dołu

 

Materiał maetalu idzie EWIDENTNIE do poprawy.

 

Kanciaste, szare gniazdo po lewej jest tylko po to aby było. W końcowym efekcie ma wyglądać zupełnie inaczej.

Btw, i to nie jest vivo tylko TV-OUT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Do Tomka - a czy bycie czasem milym oznacza podrywanie kogoś?? Ja też jestem zajety.. od ponad roku i co..??

A co do modelu.. no, piosałem wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej szczegułów tym całość zaczyna lepiej wyglądać.

Straus 8D - strauss - rodzaj shadera, 8D to to samo co \":D\". Chyba:D Albo coś ośmiowymiarowego, np jakiś torus egzotyczny... (jeszcze się nie otrząsnąłem po wykładzie o konstruowaniu róznorodności symplektycznych :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1024x768b.jpg

 

Tak mniej więcej prezentować się bedzie finalna wersja karty. :> Bez chłodzenia.

 

Dorobie do niej jeszcze blaszke po lewej (śledzia) i dokończe gniazda - DVI, CRT i TV-OUT. Planuje także nałożyć Bump Mupping i...

 

... gruntownie zmienić oświetlenie - bo to jest beznadziejne.

 

Tutaj też prosze o jakieś porady, odnośnie tego modelu. Jakie świetlenie i cienie tu zastosować - ile źródeł światła itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie. Przesadziłaś z optymalizacją na \"układzie graficznym\" (nie mam pojęcia jak to się nazywa).

Trudno będzie ciekawie oświetlić taki model. Daj ze dwa światła z area shadow. Jedno zimne (niebieskie), które będzie oświetlać od tyłu z lewej, a drugie białe, albo lekko niebieskie, które świecić będzie z prawej strony. Zrób jeszcze jakieś podłoże np. jakiś ciemny blat i będzie ok. Ale to tylko taka moja propozycja \"na szybko\". Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad czymś ciekawszym. Jak coś mi wpadnie do głowy to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadziłaś. Spójrz na rogi i zagięcia. Nieciekawie wygląda tam cieniowanie. Trzeba by było odrobinę zagęścić tam siatkę.

Ale jeśli masz zamiar montować na to jeszcze radiator i całą resztę chłodzenia to proponuję zostawić to tak jak jest. I tak nie będzie tego widać.

 

Zrób może chłodzenie wodą. Fajnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że przesadzacie z tym \"żadna rewelacja\" itp... ładne modele to nie tylko modele hi-poly, w tym wypadku mamy do czynienia z bardzo udanym, według mnie, modelem low-poly, w dodatku zrobionym przez początkująca Panią grafik :) Pussik sama powiedziała, że dopiero zaczyna przygodę z 3d, a robi postępy z dnia na dzień: model jest coraz bardziej szczegółowy, mapowanie idealnie zgadza się choćby z otworami na karcie (popatrzcie na otwory wkoło chipsetu), materiały są coraz lepsze, spójżcie też na ogólną estetykę pracy... najbardziej denerwuje mnie u \"poczatkujących\", gdy nie tyle nie znają opcji Maxa, co za cholerę nie potrafią naprzykład poprowadzić równo linii (do tego chyba nie trzeba mieć kilkuletniego doświadczenia tylko wprawne oko), a tu proszę... wszystko pięknie poukładane, nie ma się w sumie do czego przyczepić i jestem pewien, że następny model będzie jeszcze lepszy :) myślę, że teraz wszyscy narzekają na ten model i doszukują się błedów na siłę, bo wcześniej ci co piali z zachwytu zostali zbesztani przez \"grono wyższe\" ;) więc żeby pokazać, jakim się jest twardzielem to teraz każdy będzie mówił, że ta karta to \"nic takiego\", a ciekawe, ilu z was zrobiłoby coś takiego na początku swojej kariery z Maxem, bo ja to chyba dopiero po dwóch miesiącach się dowiedziałem, że jest coś takiego jak Chamfer i Boolean :)

 

pozdrawiam [piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wygląda to całkiem nieźle ale na początek sie przyczepie do jednej rzeczy - rezonatory kwarcowe mają jakiś dziwny kształt i za bardzo się błyszczą (ich obudowy są z aluminium)

a tu obrazek w razie gdybyś niewiedziała co to są rezonatory kwarcowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynajcie na nowo kolejnej bezsensownej dyskusji i nie zaśmiecajcie czyjegoś wip`a. Darujcie dziewczynie już tych głupkowatych komentarzy, których było już dość w tym temacie i zacznijcie trzeźwo patrzeć i oceniać jej pracę. Krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła. EOT.

 

Pussik : model musi wyglądać dobrze, bez względu na to z której strony pada światło. Coś tam nie gra z siatką, być może są jakieś nierówności, nie wiem. Zastanów się jednak czy warto to poprawiać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś nie tak było z siatką. Przypomniało mi się, że kiedyś zastosowałam optymize i się popsuło.

Zrobiłam teraz cały układ graficzny od nowa - 680 poly i zaktualizowałam ostatnią fotke.

 

Rezonatory kwarcowe, faktycznie są z aluminium, ale bardzo gładkiego, przez co ich odbicie jest również większe niż zwykłe alu.

Jednak nie tak, jak u mnie w modelu (gdzie jest zawysokie).

Niestety, nie poprawie już tego, gdyż wystarczająco dużo czasu straciłam na reflexy :| aż wstyd się przyznawać ile...

 

Ostatni update, zawiera także efekty bump muppingu na rezystorach (247 dokładnie :]) adapterach i TV-OUT`cie.

Laminat karty rownież posiada małego bump`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta potrzebuje jeszcze sporo pracy... materialy juz lepiej ale to jeszcze nie to... Przedwszystkim brakuje odbic (raytrace) na plytce i tych wszystkich blaszanych puszeczkach. Moznaby dodac cienie i troche wyciagnac 3d z tego plaskiego obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie tylko interesuje.. po cholere to robisz? hmm masz jakies zboczenie do sprzetu komp? hehehe

 

jest przeciez milion innych tematow tkore mozna by zrobic i przedstawic jakas swoja koncepcje a nie cholera robic karte graficzna.. btw, jak tak lubisz to w cadzie rob a nie w 3ds hyhy, ja calkowicie niepopieram takich prac :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sposob sie nie zgodzic z toba uncle. dla mnie robienie takich modeli to strata czasu.

 

jedyne wytlumaczenie... to poznawanie programu... ? nawet nie. karta graficzna jest nudna. zadnej mozliwosci ekspresji :) nic. to samo samochody. pewnie mnie zjedza za to ale co jest fajnego modelowaniu samochodow ???niech ktos mi powie? jesli juz to traktowac to mozna jako cwiczenie warsztatowe. totalnie odtworcza praca. nic nowego. nic od siebie. jak dla mnie marnowanie czasu.

 

podobnie z karta graficzna.

 

inna sprawa. model takiej karty to max pol godziny. tekstura... ze zdjecia...

rozumiem ze dziewczyna zaczyna....

 

zycze ci zeby to byla ostatnia karta jaka zrobisz.

tyle jest fajnych konceptow w sieci . jest miejsce na cwiczenie warsztatu i jest miesce na cos od siebie...

 

dobra koniec

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co robić jakieś drzewko, kwiatek, łazienke czy inne bzdury? :|

 

Ja od dawna chciałam mieć model karty graficznej, bo tym się interesuje i mam. Jestem usatysfakcjonowana z tego modelu i pomysłu.

 

Wydusić 3D... no nie bardzo mam koncepcje jak... bardzo trudno o lepsze materiały. Refleksy są prawie na wszystkich elementach, ktore tego wymagają. Zobaczymy z innym oświetleniem, dlatego też dawać sugestie odnośnie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, ta Twoja karta ma chyba tyle poligonów co mój cały komp :) Ale jakbym chciał karty w moim kompie zrobić takie jak ta u Ciebie to by mi się komp spalił. Ale mnie tam się podoba. Realizmu tej pracce może trochę brakuje (kwestia czasu), ale szczegółowość mi się bardzo podoba :)

 

Każdy robi to co chce, jak się komuś nie podoba, to niech swoje złośliwe komentarze zachowa dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie widze odbic na zielonej plytce. Przygladalem sie swojej karcie i widac je ewidentnie :) Co do oswietlenia, to moze unikaj swiatel od strony kamery, one sprawiaja ze obrazek staje sie plaski. Zgadzam sie z kolegami co do tematyki i sadze, ze jest sens robic prosta karte graficzna ale tylko pod warunkiem, ze bedzie wygladala jak prawdziwa. Zdaje sie, ze nie wlaczylas antialiasingu dla odbic raytrace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił mi się problem, a w zasadzie to 2. :)

 

1. Refleksy mam robione z materiałów Raytrace lub standard, czy V-Rey to wyrenderuje? Jak nie to który render (brazil?:)?

 

2. Dałam kilka źródeł światła i wszystko straciło ostrość. ;( Jak zrobić aby było ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pracujesz w maxie 6 to masz mentala.

a jesli w jakiejs nizszej to a nie masz lighttracera tez moze byc chociaz lepszy jest on jest do wizualizacji wnetrz itp.

A w scenlinie to mozna cos dobrego zrobic jak sie zna zajebiscie na oswitleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam co lepsze, VRay czy Brazil, lecz czy VRay renderuje reflexy z RayTracera. Bo u mnie po wyrenderowaniu zero reflexów ;(

Jak ktoś wie gdzie to ewentualnie włączyć, to prosze napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos pozwole wtracic - maxowy material RAYTRACE raczej nie bedzie podatny na konwertery dla innych rendererow np. do fR... Wiec jesli masz w przyszlosci zamiar renderowac scenke przy uzyciu innych rendererow - uzywaj materialow Standard z mapami Raytrace...

 

I jeszcze propozycja: moze w ramach doskonalenia warsztatu, sprobowala bys zrobic jakas symulacje typu Fake GI - uzywajac standardowego Scanline + odpowiednie operowanie swiatlami, decay\'em, multiplierem, pseudo-softshadows itp... Co mam na mysli piszac \"odpowiednie operowanie\" - no wlasnie tu tkwi sedno - w kazdym razie namawiam do eksperymentow z Fake GI, takie doswiadczenia ZAWSZE przydaja sie w przyszlosci!

 

Pozdrowionka

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1024x768d.jpg

 

kondensatorek.JPG

 

Oto karta wykonana w 99.8%. :-)

Renderowała się 4min. Fotki z innych ujęc zamieszczę jutro.

Piszcie wszekie swoje zastrzeżenia.

 

Jutro zamieszczę także ostateczny render karty, bez chłodzenia, wykonany w 99.9%. :-) Nigdy nie ma 100% ;-)

 

Do tego czasu poprawie o wiadomych mi niedoróbkach:

materiał śrubek, wtyczki od wentylatora, wtyczki od zasilania (molex) - do poprawy

 

...oraz troszke pokombinuje jeszcze z oświetleniem.

 

Ostatecznie jednak zostają obecne 4 źródła światła, którymi tylko w nieznaczny sposób będę manipolowała.

 

 

Btw, co radzicie zrobić aby karta nie wygądała płasko? Wcześniej wspomniane było że nie należy dawać światła od streony kamery. Postaram się to troszke poprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu takiego poruszenia nie bylo na forum od czasu jak scorpi opublikowal swoja pierwsza prace. jak to jedna kobieta moze dzialac na okolo 1400 fcetów. no no tylko pozazdrościć. co da samego modelu to ogolnie jest oki, ale brakuje mu realizmy i to zdcydowanie, odbicia odlaski cienie, i mas innych bajerów z ktorymi trzreba poexperymentowac. zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności