Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Budynek


Koyot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam wrażenie że te szlaczki mają zły rozmiar, u ciebie na dole są cienkie i duże, u góry cienkie i małe, jakoś chyba proporcje zachwiane. Policz ile ich jest na zdjęciu i zrób podobną ilość. Chyba powinny mieć mniej więcej wymiary cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko takie małe? Bo jeśli tak, to właśnie przy ozdóbkach nie kierowałabym się tymi blueprintami, ponieważ na nich ozdóbki naniesione są być może tylko symbolicznie i kreślarz nie przejmował się wymiarami ani ilością.

 

O to mi chodzi (patrz załącznik):

u ciebie naliczyłam tego 16, na zdjęciu 11.

Dotyczy to też innych ozdóbek, chociażby tych krzyżyków nad tym co zaznaczyłam, u ciebie jest za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te elewacje sa robione w cadzie wiec wektorowka. To jest projekt tylko na zaliczenie przedmiotu wiec nie bede za bardzo sie mieszal w takei szczegoliki ale naprawde dziekuje za slowa krytyki z Twojej strony :)

Bede sie trzymal bardziej tego co mam w cadzie zrobione poniewaz mysze jeszcze zaaranzowac wnetrze, zmienic elewacje itp. Troche wiecej roboty niz samo modelowanie ogolnie.

A wiec tak jak mowilem bede sie trzymal blueprintow a zdjecia mam tylko zeby ewentualne braki w ogolnej bryle budynku poprawiac i/lub zobaczyc to czego na elewacjach nie ma, np ksztalt schodow.

Dzieki Ania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi by się nie chciało bawić z takimi szczegulikami :PP także oceniam dobrze Twój wysiłek :) chociaż praca i tak na dziś jest dobrze zaautomatyzowana :) ale to i tak godaziny pracy :)) nie wiem czemu ale cokół strasznie wysoki ;/ tak lipnie :PP a okna na nim z jednej strony niżej a z innej wyzej... nawet jeśli z blueprointów tak są lipnie ustawione to możesz to zrobić zawsze estetyczniej :) chyba, że to masz zrobić super dokładnie i na tym zarobić... ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo: Dawniej to byl posterunek policji, teraz bede zagospodarowywal ten budynek na siedzibe AlmiDecor

Matrixus17: cokol na 0,5 metra, bede sie trzymal blueprintow gdyz biuro arch. chcialoby ode mnie ten model odkupic potem :)

 

Update:

 

dsszc3.jpg

15172728dp4.jpg

sssshp4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upload: dolozylem schody z dwoch stron, orynnowanie, poprawilem lukarny i inne kosmetyczne rzeczy. Jeszcze tylko dachowki, okna, drzwi, barierki, chyba brakuje jakiegos gzymsika i zabieram sie do teksturowania :)

16ky9.jpg17bi8.jpg

18vz3.jpg19xk7.jpg

20fy4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się jakoś to wszystko pozlewało. Bez materiałów budynek wyglądał jakoś tak bardziej "plastycznie". Nie wiem czy nie za drobna ta cegła. Pokombinuj coś z mapą dirt. Ona Ci trochę wydobędzie detale i przy okazji pobrudzi budynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznawiam temat

 

Pobawilem sie cegla, nie wiem czy dobrze wyszlo. W kazdym badz razie jest tam dirt tak jak mi doradziliscie.

 

121212mr5.th.jpg

 

 

Moglby mi ktos napisac jakies ustawienia dla vraysun + sky ale niekoniecznie te z evermotion ;) i jeszce jedno, bo wydaje mi sie ze ten budynek wyglada zbyt kanciasto w detalach, jest jakis sposob zeby zaokraglic krawedzie, nie chodzi mi tutaj o zastosowanie chamfer.

 

z gory dzieki

Edytowane przez Koyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cegla wymierzona co do cm, barierki ustawione wg inwentaryzacji.

Na razie bawie sie oswietleniem, szukam jakiegos ciekawego, no i pracuje nad materialami.

 

Kadr naturalnie ze bedzie inny i doloze zielen, chodniki, trawniki itp gdyz budynek stoi na obrzezach parku, a po drugiej stronie jest budowane centrum handlowe, wiec tez go uwzglednie jakos.

 

Macie jakis tutorial z ustawieniami dla vray sun + hdri?, jesli tak to bardzo bym prosil o podanie linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności