Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Asza car - od rysunku do projektu


BizU

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wyglądało po wykładach z ekonomii :>

IMAGE_320.jpg

 

tak w pierwszych fazach splajnowania(jak widać przód został zmieniony, jakoś mi nie pasował w 3d...):

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

 

Tak wygląda obecnie model Blueprintów 3D (z nowym przodem): Plik DWF

7.JPG

 

Ostra linia symetrii zostanie wyeliminowana.

 

na razie to tyle co udało mi się przez 1 dzień wyskrobać.

Dodam jeszcze że autko nie robiłem na podstawie Blueprintów innych aut, wszystko własny koncept. Kilka rad odnośnie rozmiaru kół udzielił mi Kr3tz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

..heh nie o to chodzi ze ma byc future car - ja tam popieram jak najbardziej tworzenie konceptow- cieszy mnie to ze nie tworzysz kolejnego porshe, mercedesa czy tez bmw- ja tylko proponuje ze jezeli stac cie na wlasne pomysly to warto by podnosic sobie poprzeczke i podnosic jakosc tych wizji -dlatego zapytalem o rysunki -projekt kazdego obiektu to oprocz wizji w glowie, także dopracowywanie tej wizji poprzez rysunki (mnostwo rysunkow), modele itd - to niekiedy dosc zmudna robota ale im bardziej dopracujesz pomysl tym lepszy efekt i frajda na koncu- w sumie to juz nieco zmieniles pierwotne zalozenia bo rysujac linie w 3D zmieniles ksztalt przodu auta- ja bym radzil ze skoro robisz juz bryle 3d to traktowac ja dosc ogolnie - i wciaz szukac odpowiednich ksztaltow, linii itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eco popieram :) ale chciałem tak zobaczyć pierw jak wyjdzie, mam na kartce inny, wizualnie świeższy model, postaram się Twoje rady zastosować. Co do przodu, to faktycznie bryła ma nieco inne proporcje, ale zaakceptowałem je bo nie są jak dla mnie najgorsze. Dzięki za wypowiedź :)

 

SoAd - Jest to 3DS Max 2008, natomiast screeny zrobione z DWF Viewera Autodesku.

Co do techniki wszystko Editable Poly, a co do metody to pierw splajnami wyznaczyłem sobie bryłę (ja to nazywam sobie Blueprinty 3D :P) i potem tradycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bizu bardzo fajnie, że robisz koncepta. To się chwali!

Jak dla mnie jednak brakuje mu "przemyślanego charakteru", bo w końcu nie wystarczy lekko zagiąć maskę, z boku poprowadzić przetłoczenie. Tak jak wczesniej było powiedziane powinieneś troszkę więcej poszkicować/pokombinować i nie opierać modelu o jeden szkic. To tak po krótce.

PS. Bardzo dziwne drzwi ;-)

Powodzenia w dalszej pracy! Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście nr1 do tyłeczka :)

12rd9.jpg

13wu5.jpg

oczywiście DWF to większego wglądu:

aszacar.dwf

 

Homa, SoAd, eco i Kr3tz - właśnie zrozumiałem o co chodzi z tymi rysunkami, długo myślałem zanim cokolwiek z tyłem ruszę bo była "pustka w głowie" tego moja wizja całości nie przewidywała... dobra rada na przyszłość, zapisałem sobie na suficie i codziennie rano będę powtarzać sobie :P

 

teraz trochę poprostuje i przejdę do 'dodatków'. moze troche jeszcze bryła zmieni postać.... prześpię się i na świeżo na nią spoglądnę...

 

dzięki za treściwe komenty chłopaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

aluski:

sadpk4.jpg

Kimmi: Dzięki za komenta, cały czasm myślę, rysuje i kombinuje. Bo na świeżo jak popatrzyłem na to to faktycznie, coś nie tak. Coś mam nadzieje że wymyśle konkretnego.

Aktualizacja wersji DWF(~4,3MB)

 

 

UP: (dodaje "renderki", może ujrzycie to co ja widzę )

cxzur1.jpg

213qn8.jpg

Edytowane przez BizU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności