Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ferrari F430 Scuderia


rallyman

Rekomendowane odpowiedzi

tyle daje przed wyjazdem, dyfuzor musze zrobić od nowa bo jest niestety całkiem źle zrobiony ale daje narazie stary, z tyło tam gdzie nie ma nic to tam mają być siatki. Za tydzień biorę się za detale o ile nie wytkniecie mi błędów które pewnie gdzieś są. Zapraszam do komentowania i do usłyszenia za tydzień. Pozdrawiam

764110738f323483m.jpeg

04228a35f7532c1em.jpeg

daefa9d3129c7328m.jpeg

5240f7eeb57eb606m.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomiędzy częściami karoserii widać spore różnice w jasności. Taka już zmora meshsmootha i krojenia części obłych.

 

Niektórzy robią karoserię jako 1 obiekt, dają convert to editable poly i potem tną. Ale to masakra, jeśli używasz iteration 3.

 

Na ostatnim obrakzu światło ma meshsmooth isoline, a reszta low poly.

 

 

Siateczka wygląda jak modelowana, gratuluje mapy z alphą. ;] Tiff? :]

 

 

ferrjs8.jpg

 

 

Ps: Tyłeczek wymiata, FORZA FERRARI!!! Chciałabym mieć taki. :P

Edytowane przez Pussik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za komentarze, błędy sa i pewnie zawsze będą mniejsze lub większe. Jeśli widzicie coś to bardzo bym prosił tak jak Pussik o wskazanie na renderze, to bardzo pomaga zwłaszcza dla początkującego. Pussik siatki te które są teraz sa modelowane :) tylko ta z tyłu gdzie narazie jest plane będzie z tiff'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawię tylko chciałem sobie zrobić odskocznie od tego, może jak nie będe na to patrzył cały czas to po przerwie zobacze to tak jak ma być xD jutro się tym zajmę. Chę się brać za wnętrze więc jutro pasuje dopieścić te duperele. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie nie ma szału z tym panelem, racja, przyznam się ze skopiowałem go ze starego modelu bo zaczynałem to ferrari od nowa a tego mi sie nie chciało robic i został ze starego, mój błąd. ReflectVision a jaśniej ?? bo nie wiem w jakim sensie :) Poza tym dzięki wszystkim za komentarze, naprawdę dużo dają takiemu lamusowi jak ja. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey doradzam: ;) jeżeli poważny model to niema to tamto tylko aż się prosi żeby poprawić błędy które kolega wyżej pokazał. Znam ten ból bo sam go doświadczam teraz przy swoim modelu ale niestety trzeba :D Za to jaką później czuje się satysfakcję :) Ogólnie model mi się podoba ale na autach się nie znam :P. Render straszny więc czekaj na tych co renderzą samochody to pewnie ktoś pomoże. Powodzenia w dalszej pracy.

 

A i jeżeli widzisz sam gdzieś błąd to nie czekaj aż ktoś Ci go wypomni tylko od razu popraw - to taka rada.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starałem sie poprawić to co wymieniliście plus kilka rzeczy wyszło w praniu, to nie jest jeszcze końcowy efekt, na razie test materiałów na całym modelu, to co ja widze to tak:

 

-brakuje jeszcze wycieraczki :D

-wlew paliwa ewidentnie za duży to pójdzie na pierwszy strzał w niedziele albo poniedziałek

 

materiały:

-lampy całkiem do wymiany

-coś sie pochrzaniło z plastikiem

-materiał tarczy ma za dużego bumpa

-bump na tylnej oponie

-odbicia na lakierze ( narazie jest tylko jeden soft box nad modelem)

-szyby !!!

-carbon na lusterku

 

render: mantal ray / max 2008 (czas: 24 minuty)

 

mogłem coś pominąć więc piszcie, dziękuje GrzesiowyDURO i D4D4L za kilka cennych rad a w szczególności D4D4L za mocną krytyke jednak bardzo motywującą, pozdrawiam :)

 

 

3de965b38099da67.jpeg

Edytowane przez rallyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przod do kapitalnego wyklepania powinien pojsc, tak samo tyl w okolicach wlewu paliwa. chamfery imo powinienes dopracowac, samochod przez nie wyglada nienaturalnie. oswietlenie tez do wymiany, ale to potem ;) a bump oponek i felgi calkiem, calkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc GRiPi:

-"przod do kapitalnego wyklepania powinien pojsc" - ja widze nierówności w okolicach lamp i tej zaślepki na zderzaku

-"tyl w okolicach wlewu paliwa" - z tym się zgodze i tez zwróciłem na to uwagę

-z chamferami tez się zgodze

 

dzięki za komentarz, w niedziele wracam do poprawek, w poniedziałek mam nadzieje że będzie upek, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robisz render to uzywaj safeframe'u bo przod juz prawie uciekł z kadru, a auto nie jest na srodku(oddal troche kamere). Material szyb do wymiany bo wyszly dziwnie matowe przez to odbicie. Mateirał wlotu z przodu powinien byc matowy i odrobine jasniejszy http://rawautos.com/wp-content/uploads/2007/12/ferrari-f430-scuderia-wallpaper31.jpg uszczelki dookola szyb za cienkie. Tarcze ham. wyszly jak granitowe plyty. Kierunkowskaz pod lusterkiem powinien byc przeźroczysty. Wnetrze nadkola na progu powinno byc ciemne i na tylnym blotniku tez. Kilka wgniecen pokrywa wlewu paliwa, zaślepka pod reflektorem. Wnetrze reflektora jak widac na referce nie jest jasno niebieskie tylko czarne. Ale te felgi wyszly miodzio. dodaj wentyl tylko. Powodzenia

 

aha i plane po prawej za jasny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesele sie skonczyło dosyć szybko :P

 

GrześDuro: dzięki za komentarz :)

ReflectVision: maestro nie trafiłeś, akurat to jest dobrze, zerknij na 5 stronę, nie było nic zmieniane w oponach, jedynie materiał felg

 

dzięki i pozdrawiam :)

upek raczej jednak w poniedziałek ;P ide spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD chyba wiem co to jest, najpierw poprawie lampy bo przy masce to już chyba nic nie zrobie lepiej, ale zwróćcie uwage na lampy, wiem że tam jest na pewno nie idealnie a materiał lamp jest za jasny, wygląda to tak jakby wystawał klosz i sie tak do dupy odbija na masce bo z prawej strony chyba dobrze wygląda, jutro sie tym zajmę, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pecet tarcze wydaje mi się że sa ok, ferrari ma ceramiczne więc chciałem jak najbardziej upodobnić do nich http://sportscars.clubsportiva.com/uploaded_images/IMG_1995-763650.JPG

 

Kr3tz i ReflectVision dzięki :) ale to jeszcze nie finish, pasy bezpieczeństwa i napis na klapie bagażnika zostały do wymodelowania, przedni spojlerek w zderzaku jest do poprawy, chamfery na drzwiach i.... textura pasów przez środek samochodu :)

 

co myślicie o nowym studio ? ujęcie zostało bo mi się podoba, odbicia w szybie jakoś mi dziwnie "szarpie" krawędzie nie wiem o co chodzi ale pewnie materiał :/ pozdrawiam :)

 

69472ce7012a569c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment tercze tez mi sie nie podobają ale co zrobić, maja hamować a nie podobać się :P ale mogły by też ładnie wyglądać, może następna generacja będzie ładniejsza xD

snajper992 a mnie sie podobają :) i innym też, ale dzięki za komentarz :)

RaVirr no staram się staram :)

 

który lepszy ?? teraz leci tyłeczek :)

0f40592c88922c7b.jpeg

3e52a48f13f57063.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie drugie autko. Aczkolwiek niebieskie tło na tyle ładnie ci wyszło, że szkoda powoływać się na szare, które zawsze wychodzi. :D

 

Komuś innemu bym powiedziała, by jeszcze dopieścił auto, ale ja wiem ile sie już nad nim męczyłeś i ile dzięki niemu się nauczyłeś.

Edytowane przez Pussik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności