Skocz do zawartości

teczka 2d: gabahadatta


gabahadatta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe - ogólnie weź człowieku coś namaluj to zaraz każdy się czepi :D i jeszcze swoje wersje porobią ;p ale co tam to i ja napiszę - NIE co powinieneś zmienić - tylko co mi się podoba z całego tego kombinowania - bo rysunek może równie dobrze zostać taki jak go teraz chciałeś zostawić - czasem lepiej wziąć się za coś nowego i uczyć dalej niż gnieść ciągle jedna pracke - jak się już człowiekowi do niej nie chce siadać to i tak dobrego nic nie wyjdzie;)

- zbroja jest ok - rycerze na konia nie wsiadali w płytówkach więc skąd pomysł, że on niby miałby się wdrapywać na smoka ?! ;)

-podoba mi się przedłużenie przedniego ramienia jakie zaprezentował icecold - wygląda jakby rzeczywiście bardziej ono siedziało we właściwym miejscu głowa niekoniecznie musi lecieć na smoka

- podoba mi się wersja JakkaSa właśnie ta po lewej - dużo bardziej dynamiczna się robi - smok ma fajna pozę - wygląda bardziej drapieżnie - to odchudzenie mu dużo dało ;)

- korbacz z takim łańcuchem na wiele by się nie zdał koleś po prostu by go nie rozkręcił :/ bo jest za długi - łańcuch to nie bat- mógłby co najwyżej nim tak manewrować co by coś zahaczyć przelatując obok ;)

a teraz dawaj coś następnego bo z chęcią zobaczę coś nowego - ten smok to ogólnie spory krok do przodu - chcę więcej ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź człowieku coś skomentuj to zaraz ktoś znajdzie się i uczepi :D

Teli, mam wrażenie że jesteś jakoś uwrażliwiony na punkcie krytyki i uwag, bo to nie jest jedyne miejsce w którym wyczytałem że nie podoba ci się że ktoś zwraca uwagę raczej na błędy niż na plusy prac. To jest forum gdzie większość ludzi wolałoby się czegoś nauczyć, a nie klub wzajemnej adoracji ;)

Nie róbmy z autorów upośledzi i pozwólmy im mieć możliwość poczytania krytycznych uwag, Gabahadatta nie jest głupi i jestem pewien że sam dobrze potrafi ocenić, które uwagi wziąć pod uwagę, a które zignorować. Padło tutaj sporo fajnych rad i uwag i myślę że wyjdzie mu to tylko na dobre, ale i nie jemu - powiem ci, że ja w dużej mierze uczę się z komentarzy, które inni dostają i nie jestem tutaj chyba wyjątkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D kółko wzajemnej czepialności się robi widzę :D - a tak serio nie chodziło mi to, że mi się nie podoba to - w 100% się z tobą zgodzę - sorry może źle skonstruowałem tamtego posta - początek miał być raczej z przymrużeniem oka ;) co więcej napisałem w czym się zgadzam z icecoldem i jackassem i co u nich wyszło lepiej niż w oryginale - moim zdaniem oczywiście :) ech może zbyt pobłażliwego języka używam w swoich uwagach i to Cię zmyliło ;) ale po pierwsze wolałbym kogoś zachęcać do dalszej pracy niż demotywaować a tu autor wydał mi się już zmęczony nieco tą akurat pracą a po drugie to kim ja jestem żeby czyjeś prace zjeżdżać tak na serio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać parę słów przed pracą o tym smoku, ale nie starczyło czasu. Wracam z roboty i to co czytam wprawia mnie w osłupienie. Jak jednak różne są ludzkie gusta.

Na mnie robi wrażenie udanej, spełniającej zamierzenia autora. Ma coś z prac Frazetty, generalnie klimatem - w subiektywnej ocenie - sięga bardziej lat 80-tych niż współczesnych schematów. Nie ma wybuchów, fajerwerków i może rzeczywiście jest trochę statyczna ale przez to robi wrażenie monumentalnej i pełnej napięcia. Teraz wszyscy dążą za wszelką cenę do pokazania ruchu, to nie zawsze ma logiczne uzasadnienie.

Według mnie to dobra komercja, specjalne czepianie się nie ma sensu.

Ta całkiem szczerze - to przez klimat starych plakatów filmowych z lat mojego dzieciństwa złapałeś mnie Gabahadatta na sentymentalnej nutce i chociaż trudno doszukiwać się jakichś wybitnych walorów artystycznych to praca zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

dzięki za komentarze (zwłaszcza jakkasowi za uwagi tu i na privie]. zawsze staram się z nich coś wyłapać więc, choć nie zawsze się zgadzam, każda jest cenna. [chociaż wolę jak ludzie czytają z większym zrozumieniem ;)]

 

SBT77 - fajnie że złapałeś moją intencję i Ci się spodobało ;)

 

zostałem przy takiej wersji. kompozycyjnie wolałem tę z korbaczem, ale wybrałem taką ze względu na trochę większą logiczność :)

 

smoczy_jezdziec_by_gabahadatta.jpg

 

dorzucam szkic do nowego CABa: "wrota piekła"

 

attachment.php?attachmentid=967069&stc=1&d=1272722067

Edytowane przez gabahadatta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabahadatta: nie chciało mi sie czytać tego co koledzy tutaj popisali bo widzę ze dyskusja pełną parą, ale tak czy siak muszę powiedzieć że wybrnąłeś z tego obronną ręką i smok naprawde robi na mnie wrażenie ;D rewelacyjna ta ilustracja: i nie przejmuj sie jakimiś tam tekstami o logicznosć zbroi na smoku; już bardziej nielogiczne są zbroje kobiece, które wiecej odkrywają niż zasłaniają :) także moim zdaniem powinieneś być zadowolony, i JAK NAJPRĘDZEJ zabrać sie za to drugie cudo! te wrota zxapowiadają sie równie dobrze jak smok sie zapowiadał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde super!!! ja bym ci sugerowała żebyś te wiszące łańcuchy, (czy lewitujące do góry? ;) ) pociągnął jeszcze w góre: to by nadało przestrzeni: wiesz głębia ostrości, perspektywa powietrzna, im dalej w góre tym bardziej zanika... i może lepiej by było gdyby te łańcuchy i te bale do nich przymocowane były rozstawiane w nieco większym chaosie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności