Skocz do zawartości

[VFX] - miniBitwa #1 - Meteoryt


sly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oto Okazja dla wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić się w tworzeniu efektów do ujęć filmowych.

 

Pomysłodawcą VFX Challenge jest Ramsez.

 

Tematem pierwszego Czelendżu jest "Uderzenie Meteorytu".

 

Materiały filmowe są jednakowe dla wszystkich, lecz zapewne powstaną bardzo różne od siebie wizje tego katastroficznego wydażenia. Do wyboru jest Jeden z podanych niżej klipów.

 

Klipy do pobrania:

I. Sielanka. - jelonki wypasające się na ośnieżonej łące.

II. SanFrancisco. - panorama miasta, a na pierwszym planie błogo-ciche domki.(aby pobrać klip-trzeba się zarejestrować)

III. Rio de Janeiro. - przejazd kamery po zatoce w Rio.

 

Zadania:

 

1. Lecący Meteoryt + uderzenie.

2.* Wszysko co tylko wyobraźnia podsunie.

 

*- niekoniecznie, ale mile widziane.:)

 

Technika dowolna - liczy się Efekt.

 

Zadanie oczywiste i Typowe, więc każdy dodatkowy efekt wpasowujący się w klimat i spałniający założenia tematyczne, zaowocuje z pewnością Wyższymi ocenami wśród publiczności.

_______________________________________________________________

 

Nagrody:

1. Nowy tablet... nie no, żartuję...

 

Zwycięzca Challenge'u poda temat następnego + klipy do pobrania + opisze sposób wykonania swojego efektu (jeśli zechce).

 

Termin zakończenia: 12 Grudnia 2008.

 

Zachęcam do animowania i życzę powodzenia.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w sumie nigdzie się nie śpieszy...

niech będzie 2 tygodnie od zakończenia Wielkiej TV Bitwy...

 

pozdrawiam..

 

P.S. Tak na marginesie, to mają być krótkie klipy a nie jakieś produkcje, więc jeden dzień pracy może. Coś bardziej jak Speed - bo do dokładnych prac to ludziom chyba chęci brak..:)

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i przedwczoraj siedziałem nad ujęciem SanFrancisco, więc wrzucam. Daję też link do wcześniej zrobionego klipu z Jelonkami.

 

Jelonki+meteoryt - 4,5 godz., AE+PS+PI(ParticleIllusion).(rapidshare:/)

SanFrancisco+meteoryt - dwa wieczory, AE+PS. (rapidshare:/)

SanFrancisco+meteoryt - klip na vimeo.

 

pozdrawiam.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ode mnie jeszcze taka propozycja:

 

Może zrobimy tak, że będziemy wrzucać prace na http://www.vimeo.com/ ; lub jeśli ktoś chciałby wersję offline na http://depositfiles.com/en/ ,

bo jeśli będziemy zmuszeni ściągać każdy plik z rapida, bądź megaupload to challenge szybko upadnie, ze względu na to, że jak ktoś będzie chciał obejrzeć wszystkie klipy, to sobie trochę poczeka między downloadem... a jak wiadomo nie każdy ma płatne konto na rapidshare, bądź zmienny adres IP. Poza tym rapidshare ostatnio obcięło limit dla free userów i prędkość transferu jest na prawdę "zawrotna".

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hagelades - Dobry pomysł... nigdy nie uploadowałem wcześniej niczego...

 

Leru - zadania, jaknajbardziej dowolne, w sensie Efekt się liczy, wpisałem żeby nie było wątpliwości...hmm...

 

Kris_R - jeszcze przysiądę i planuję "wylecieć okna" z domków i dachem się zająć... robiłem z wyobraźni, bez referek, ale pamiętam że w Brusie Wszechmogącym było udeżenie fajne meteorytu.. Jelonki tak dla zwałki zrobione... :) - pierwsze podejście..

 

Dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o minibitwie...

Koniec Wielkiej TV-Bitwy zbliża się... więc pora przygotować się do misji pod kryptonimem "METEORYT"...

pozwoliłem sobie zadzwonić do Andrzeja Kramera, poprosiłem o tutorial na ten temat... :) :D

 

Jak zwykle pomocna strona Videocopilot.net - pojawił się na niej kilka dni temu nowy Tutek - polecam uwadze.... może przydać się w naszej mini-bitwie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś bitewka tylko dla particle flow i afterburn/fume, tzn bez Compositingu? Bo mnie się nie chce uczyć AE tylko dla malej bitwy a z particlami bym poszalał. Może 2 kategorie, jeśli będą chętni. 1 w pełni w programie do compositingu, 2 tylko aplikacje 3d. Wiem że to ma być mini bitwa ale to taka luźna propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się... to minibitwa...

jeśli chcesz symulować particle to proszę.. jak najbardziej.. poza tym nikt nie napisał że TO ma być wykonane w AE... podstawą jest przecież umiejętnie łączyć efekty pracy różnych programów...(coś jak gotowanie:)

 

FREESTYLE jak najbardziej interesujący będzie..

jeśli nie chcecie komponować całego obrazu to warto pokazać sam efekt...

ważne jest by robić COŚ...:)

 

myślę że nie trzeba poprawiać regulaminu... który i tak można interpretować na swoje potrzeby...

ale przyjmijmy że temat jest SZTYWNY...:) - METEORYT... - przecina powietrze, wali w ziemię lub wodę... albo w cokolwiek chcecie...

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dalej nie ma już nic."

 

Brak prac do oceny oznacza że czelendż jest "jakby nieważny".

Szkoda że niewiele osób podchwyciło pomysł...

 

W przyszłym roku (czyli za kilkanaście godzin!), a raczej na jego początku, założę nowy wątek i dam jakiś klip do przerobienia... może coś z ruchomą kamerą i postaciami w kadrze...? mam nawet pomysł, tylko nie wiem jak tam z prawami autorskimi, ale się dowiem.

 

Zachęcam do gmerania w obrazie video.

Szczęśliwego Nowego Roku.

Pozdrawiam.

 

P.S. Czy Moderacja może zamknąć wątek.? :) dzięks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności