Skocz do zawartości

Scena 3D: Abandoned Warszawa M20


Wodzumarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym umieć tak modelować... Bo jakoś o teksturki się nie boje :P . Choć na serio jestem strasznie ciekaw, jak da się zrobić coś takiego w gimpie... Za to że tak motywujesz do pracy, masz u mnie piwo, a nawet 2. Ta odpadająca blacha to na tablecie, czy jakoś ze zdjęciami się bawisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ciesze się, że tak złom może się komuś podobać.

 

Bielo^ - tableta nie posiadam, to wszystko robię na laptopie.

Odpadająca farba te nierówności to wycinane ręcznie plus malowane cienie na teksturze co gdzie nie gdzie daje efekt odpadającej farby szczególnie to widać z tyłu(+ bumpmap), a kolor blach to z fotki.

Blacha jest czysta więc trzeba domalować brud,zacieki czy rdzę wcześniej pokazałem sam brud, który teraz przykrył odpadającą blachę.

No i oczywiście też pędzle do gimpa i od photoshopa.

 

Yasutoco - te roślinki dosyć długo robiłem na początku było skromnie do game art-owej węglarki później do game art-owego forda vana no i teraz trochę doszło. Nic prostszego obrobione zdjęcia oraz pędzle.

 

Kolejne ostatnie dwie warstwy rysy, ptasie gówna oraz chrom i dziury od rdzy. Chrom który wyszedł nie bardzo mi się podoba, jak wyjdzie coś lepszego to zmienię.

 

b51043750d1608b7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pytanie odnośnie textur drewna jakie użyłeś teksturując szopę, sam ja zrobiłeś? Czy można znaleźć ją w necie, jeśli tak to możesz podać jakieś namiary :)

Z góry dzięki, poza tym niezła scenka się szykuje :) Powodzenia

 

Pozdrawiam Nowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje ten watek i zal mi ze "marnujesz" umiejetnosci na prace, ktora jednak jest kopia tego co zaczal ktos z evermotion, a dokonczyl Pionier.

Jakos nie moge do tego inaczej podejsc jak do kopii. Wiesz, tak jak sie nie sampluje zsamplowanych kawalkow tak gupio robic cos niemal identycznego w grafice;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i są te prace do siebie podobne po względem klimatu, jak przechylony samochód, odpadający reflektor czy klimaty jakiegoś odludzia, ale nie są identyczne.

Jeżeli chodzi o kopie to każdy kopiuje mniej czy więcej i w dodatku na tym zarabia.

http://funmailsgroup.blogspot.com/2007/07/copy-cars.html

Edytowane przez Wodzumarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz cała scena bez cara trochę zbyt długo mi to się renderowało, render jest w kiepskiej jakości.

Zielsko gdzie nie gdzie się zmieniło.

Rendery są pop postprodukcji w blenderze i w gimpie, spróbuję jeszcze więcej z nich wyciągnąć.

Dodam jeszcze lekko rozmyte cienie i jakieś pyłki w powietrzu czy co.

Próbowałem też uzyskać efekt orwo.

 

http://images50.fotosik.pl/35/7622046a585638da.jpg

http://images49.fotosik.pl/35/ae0e9b73a4b69a9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niebo koniecznie popraw bo jest tragiczne.

Jedna wersja jest zbyt nasycona, druga za mało.

Światło trochę mdłe, potrafisz lepiej. Takie jakby zbyt jednolite wszędzie. Może dodasz rozmyty cień jakiegoś drzewa które jest poza kamerą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z Anią. Tym bardziej, widać, że potrafisz może trochę się spieszysz za bardzo, nie wiem. Oczywiście już wygląda to bardzo dobrze ale imo z tej sceny da się zrobić coś na naprawde bardzo wysokim poziomie, może nawet na takim jak praca, na której się inspirujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności