Skocz do zawartości

3ds Max vs. Maya vs. XSI


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Serwis 3dspeedmachine.com opublikował artykuł z porównaniem programów 3ds max, Maya oraz Softimage XSI. Testy i

porównania tych programów przedstawione w artykule są bardzo ciekawe.

Źródłem testów były materiały jakich używał Jon Peddie (osoba, której Softimage

zlecił wykonanie takich badań). Celem tych badań było określenie wydajności, zestawienie wad i zalet każdego z pakietów.

 

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=394

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wydaje mi się że dość dziwne kryterium jak na program do 3d sobie wybrali... I wniosek facet też wysnuł - max jest najwolniejszy w tych testach więc ciekawe czy autodesk nie zabije maxa... Żeby nie było, nie cierpię maxa jak zarazy, ale jeszcze bardziej nie cierpię durnych nicniepokazujących testów. Jedno co pewne to że vista ssie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wniosek facet też wysnuł - max jest najwolniejszy w tych testach więc ciekawe czy autodesk nie zabije maxa...

 

Z tego co mi wiadomo więcej ma maya wspólnego z xsi niż obydwa te softy z maxem. Mayka i xsi sprawdzają się w animacji i ogólnie w vfx(zresztą tego dotyczyły testy) a max to częściej wizualizacje, gamedev itp. Sądziłbym raczej że autodesk przerzuci niektóre patenty z xsi do mayi jeżeli już mowa o fuzjach. O maxa bym się nie martwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi test. Tak jakby tylko to się liczyło w programach do 3D.. Test w którym uwzględnia się tylko jedną kwestie z tysiąca innych to żaden test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e=mc^2
belzebub - czyli uwazasz ze Autodesk kupil Softimage'a bo XSI jest do dupy i sie slabo sprzedawal a oni akurat nie mieli co zrobic z kasa?

 

hehe właśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze, mam wrazenie ze nagle masa Maxowcow w tym watku proboje sobie udownodnic ze Max tak naprawde jest super i w ogole, a te testy to tak zupelnie do niczego.

Jak wam sie nie podoba test, to kupcie sobie pare kompow, z roznymi konfiguracjami, roznymi systemami, i zrobcie tak z 20 scen w kazdym z programow i podzeilcie sie wynikami, wtedy piszcie czy ten test jest do dupy czy nie.

Ja robilem testy na czasteczkach Max vs XSI, to ze Max dziala tylko na 1 procku przy przeliczaniu czasteczek, a XSI wykozystuje wszystkie mozliwe, powoduje ze w tym wypadku max jest kompletnie zdeklasowany na takim dual quadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach: na cząsteczkach ICE? To wiadomo było, to jedna z jego zalet, że tak działa. Natomiast nie wiem, jak wygladołoby porównanie cząsteczek max vs. XSI przed ICE (mam na myśli nie tyle wielowątkowość co choćby możliwości) i nie chcę niczego sobie i nikomu udowadniać XSI jest czad i chyba większość o tym wie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ICE zmotywowal mnie do tych testow :)

I nie chodzi mi tu o twierdzenie ze XSI is da best i w ogole. Sam pracuje w Maxie, przestawic na XSI sie chcialem, ale mozliwosci brak. Zastanawia mnie tyle ile ludzi tu wypowiadajacych sie negatywnie o tym porownaiu robili jakiekolwiek testy wydajnosci tych programow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test nie ma praktycznego znaczenia jesli chodzi o np taką maye.

W tescie wystapila wersja 2008 gdzie wiekszosc modyfikatorow tez dzialalo na jednym rdzeniu.

W 2009 sytuacja sie zmienila i skoro porownuja najnowsze programy XSI 7 i Maxa 2009

to maye tez powinni porownac najnowszą.

 

A tak na marginesie - nie wiem czy to antyreklama dla podwojnego opterona czy kart ati

ale u mnie maya 2008 na zwyklej 8800gts i najprostrzym quadzie robi test pod vistą w 75sek podczas gdy na testowym zestawie w 180.

Edytowane przez ca mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa wnioski:

- juz na pewno nie kupię Visty :) co za tragiczny system - różnica w wydajności jest ogromna. Zobaczymy jaki będzie Windows 7

 

- jako że nie chce mi się uczyć nowego softu pozostanę przy maxie, przy okazji licząc, że będą go wciąż poprawiać i w pewnych kwestiach z pewnością z czasem zrówna się z konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne wątpliwości na temat tego benchmarka.

 

Wynika z tego że sceny były przygotowane pod XSI, a do maxa tylko zimportowane bez znajomości programu, częściowo wygląda nawet na to że w maxie celowo dano pewne utrudnienia aby XSI lepiej wyszedł.

 

Max nie jest wcale taki wolny jak by wynikało z benchmarku zleconego przez XSI...

 

 

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?f=6&t=693979

 

If you wondered why Max was THAT damn slow in those tests, well because the scenes for XSI are totally different to the scenes for Max ( and Maya i guess) . They were created orginally in XSI, and converted via. FBX to Max/Maya, and thats the reason for it.

Most noticable are the really badly configured Max scenes, this should have never been published with such a "lazy eye" on balanced test setups.

XSI was set to boundingbox in the original test, Max to wireframe !

XSI's particles were targeting ONE goal only, Max was set to FOUR targets!!!

 

Tak jak w reklamach proszków do prania. "Inny" proszek nigdy nie wypierze plam.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności