Skocz do zawartości

Scena 3D: Przystanek


Trybal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja wiem czy szarej Polskiej rzeczywistości? ;/ Może nie chciałbym tego tak traktować... Po prostu jakąś wiochę i już ^^ Jak już mówiłem myslę nad drzewem ale mam z tym straszne problemy :/ A tak to nie za bardzo coś mi przychodzi do głowy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wgiecie na smietniku jakies dziwne, nie lezy mi tekstura domku sama w sobie nie jest zla ale dziwczane jest przejscie gdy popatrzy sie na jedna sciane i na druga brud sie idealnie konczy z krawedzia a na drugiej scianie juz czysto wiec psuje to troche efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień to tło, bo wygląda tragicznie i odstrasza, psuje caly obrazek.

Pies... hm.. wygląda jakby miał buty, zrób go gdzieś leżącego, skulonego....

no i ta tekstura budynku wyglada już niby ok, ale niektóre miejsca bym jeszcze zmienił, bo dziwnie się urywa, wygląda jakby tynk nie miał żadnej grubości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem jakość nieba, troszeczkę urozmaiciłem trawę i dodałem drzewo...

 

Zapomniałem kurczę dodać teksturę ziemi między płytkami ^^

 

przystanekxr4.jpg

 

Mam zamiar jeszcze dodać śmieci, pety i liście na chodniku. Pobrudzić parę rzeczy tu i tam i dodać słupy wysokiego napięcia w tle...

 

Nad psiunkiem się zastanawiam.. Tak średnio mi się podoba :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymodeluj tylko kilka grubszych gałęzi, może zamiast samego pnia drzewo w kształcie literki Y, albo przynajmniej zrób żeby nie był taki idealnie prosty pień. I kolor bardziej szarawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem drzewko :) Wg. mnie jest nieźle :) Dodałem także kilka opadniętych liści na chodniku :)

 

Dodam jeszcze jakieś kwiatki i chwasty pod płotem. Podniszczę znak... Zauważyłem też, że przydałyby się gwoździe w deskach w płocie xD I te pręty podtrzymujące rynnę przy dachu tak średnio mi się podobają :/

 

przystanekqv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci idzie. Mam kilka sugestii co do sceny.

- gałąź jest za gruba i za ciężka, nie utrzymała by się pod takim kontem i tak przyczepiona do drzewa.

- pręty pod rynną wyglądają jak deseczki, które nie przytrzymały by rynny.

- Dach z betonu

- Tynk powinien być trochę grubszy (łączenie z cegłą)

- Czegoś mi brakuje za budynkiem i na niebie. Dodaj jakieś drzewa, budynek na horyzoncie, górkę etc. a na niebo smugę po samolocie, albo jakiegoś ptaka bo wygląda to martwo.

- pod murem za przystankiem rzuć jakieś śmieci... może stary rower, opony, może jakiś element wsi typu snopowiązałka ;)

- gdzieś na drodze może pojawić się jakaś część studzienki kanalizacyjnej, albo kratki ściekowej, może zaschnięta plama oleju.

 

Powodzenia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rynna z tej strony budynku z technicznego punktu widzenia nie jest trafnym rozwiązaniem:) Niby jak woda z dachu ma dostać się do w/w rynny skoro spadek dachu jest zupełnie w innym kierunku tzn. na tył budynku. Może zamiast tej rynny na tej ścianie jakiś bilbord, reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystanek jest super, tylko ściemnij ta butelke (szkło!), zrob wyłomy na krawędziach chodnika, a dach to rzeczywiśćie mi się nie podoba :) dałbyś lepszy np. w stylu starych dachówek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może po kolei...

 

Nie mam za bardzo pomysłu na ciekawy dach :/ Czy taki zwykły stromy (trapezowaty, spadowy c**j wie jak to nazwać ^^) aby jest na pewno dobrym pomysłem? ;>

 

Usunąłem rynnę, a zamiast tego wrzuciłem na ścianę PRL-owski plakat, który wyszedł mi trochę za jasno. Ew. mogę dać zamiast tego jakieś wieśniackie graffiti...

 

Nie wiem za bardzo jak pogrubić ten tynk o którym mówicie :/ Próbowałem za pomocą displacement, ale na rogu pojawia się wtedy taka luka bo te tekstury jakby idą tak do przodu nie? ;> Może proponujecie jakąś inną technikę? ;>

 

Przyciemniłem butelki ;] Myślę dodać jeszcze jakieś rozbite szkło jak to już ktoś mi podrzucił taki pomysł :)

 

Dodałem kratę ściekowa, ale wyszła mi za jasno :/

 

Usunąłem bumpa ze śmietnika i ławki... Ale teraz chyba trochę drętwo wygląda :/

 

Dodałem kwiatki na trawniku :) Myślę, że to dodaje znacznie realizmu :)

 

przystanek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to vrayowski displacement to przy mapowaniu 3D masz opcje "keep continuity" która zapobiega otwieraniu się bryły na rogach. Natomiast przy mapowaniu 2D możesz spróbować pobawić się shiftem, czyli przesunięciem podstawy.

Poza tym wydaje mi się że proporcje słupa i znaku wiszącego na nim są złe: cieńszy słup lub większy/grubszy znak. I może porysuj trochę lub powgniataj ten błyszczący śmietnik:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrubiłem tynk :) Wielkie thx Mrowek :) Myślicie, żeby jeszcze bardziej pogrubić czy teraz jest ok?

Dodałem napisy na znaku i zmniejszyłem średnicę słupka, rozbite szkło, więcej listków na chodników i poprawiłem trawkę, ściemniłem kratę ściekowa i wyszło mi jakieś gówno na śmietniku :/ Musze to poprawić ^^

 

przystanek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dam jedną podpowiedź kompozycyjną, za dużo rzeczy jest przechylonych w lewą stronę słupki konstrukcji przystanku, znak, gałąź, źdźbła trawy :-) Znak przystanku przekręć w prawo, dla przeciwwagi, kompozycja się polepszy. Ogólnie to git !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to ujałeś "gówno" na śmietniku idzie w dobrą stronę, ale nie reflect powinien być słabszy w odrapanym miejscu a nie chomowy odblask. Poza tym raczej nie powinno iść w biały kolor tylko coś szarawego lub czarnego (kolor syfu, nie wiem jak go opisać), trochę podobnie jak belka pod dachem przystanku. To drzewo możnaby trochę obrócić, lekko wychudzić i teksturze dać większy tiling czy coś bo te pęknięcia na korze są wręcz monstrualne. Mógłbyś dodać mu jeszcze kikut po obciętej gałęzi - nie wiem czemu ale wyszestkie drzewa jakie widzę maja jakąś gałąź urżniętą (ostatnio nawet widziałem jedno ze wszystkimi obciętymi i został tylko pień na 3 metry i nic poza tym).

Co do tła to może jakiś dymiący komin? Albo zdezelowany kościółek z przekrzywionym krzyżem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem trochę obdartego tynku na kancie budynku.

Bardziej podkreśliłem obdarty lakier na przystanku. Nawet chyba za bardzo.

Odwróciłem znak w drugą stronę.

Poprawiłem troszkę trawnik, płotek i krawężnik.

 

przystanek.bmp

 

Ufol powiem szczerze, że kościółek nie jest zły :) A nawet bardzo dobry pomysł :) Jakaś wiża kościelna z krzywym krzyżem :) Pomyśle nad tym i zobaczę jak mi to wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół tragedia, nie chodzi tutaj o to jaki jest ale fakt ze ustawiłeś kilka boksów i przykryłeś obrzydliwą teksturą. Wygląda to jak jakiś obiekt z gier z lat 90. Popracuj nad detalem. Może wtedy być ozdobnikiem tła a nie zapychaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miły klimacik. nie rob z tego foty, tylko drezewo dopracować i na kraweznik texture nałozyc :)

dobrze by było dodac do tego jakis zycie, niewiem jakas pare ludzi czy jakis 2 dziadków siedzaczych z jabolem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności