Skocz do zawartości

Teczka 2D: Urbanboogie


Urbanboogie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki chlopaki, przemysle to na co zwrociles uwage ice, chociaz szczerze mowiac zalezalo mi tam na kontrascie cieplych i zimnych barw. I tak bede to jeszcze zmienial, wlasnie zauwazylem w tekscie typowa, glupia literowke ;P Kto znajdzie ma u mnie lizaka. Ale na razie tak sobie zostanie, bo i tak nie wiem jaki tam ma byc napis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajj dalem ciala, zapomnailem wymazac gradientu tam gdzie nietrzeba, kolory nieba masz swietne, chodzi tylko o to ze niebo i ziemia tworza zbyt silny kontrast.

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny format jak na plakat ;d ta tekstura na samej górze trochę drażni, za to na dole doskonały efekt powstał ;d co do typo to w tym wypadku albo wszystko po łuku albo nic imo :d no i domki tylko po jednej stronie - po prawej łyso. ogólnie bardzo spoko! przejrzałem wątek od początku i muszę powiedzieć, że miło obserwować taki progres ;d

 

a i jeszcze co do zdjęć/skanów akryli (owoce maksymalny wypas ;d) - polecam levels i unsharp mask w photoshopie ;d ja uzyskuję zadowalające efekty nawet ze słabszej jakości fot ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dezzed, mysz - dzieki za opinie! Sam mam watpliwosci co do tej tekstury i filtrow a Wy bynajmniej nie pomagacie :D Domkami chcialem nieco symetrie zabic, ale jednoczesnie zostawic troche takiej syberyjskiej pustki :) Format - nie byl narzucony, to pomyslalem ze zrobie cos niestandardowego zeby sie troche wyroznialo sposrod innych na tablicy ogloszeniowej. I tak bede recznie wycinal :D (Nie bronie tych pomyslow tylko przedstawiam motywacje, w razie czego prosze o wyprowadzenie z bledu ;>) Dzieki tez za tipa z fotami, bede probowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza proba z autoportretem. Niby z lusterka, ale trudno to w ogole nazwac autoportretem, bo podobienstwo jest srednie, chyba ostro sie przytylem i wyladnilem, az mi wstyd. Na razie probuje raczej ogarnac ogolne proporcje twarzy i swiatlo. Spirale od szkicownika mi we wlosach potargal wiatr, taki troche fail, ale na scianie i tak sobie tego nie bede wieszal :D Drobny retusz musialem na touchpadzie zrobic z racji ze to zdjecie.

 

auto2hz.jpg

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz, juz :D Milo ze ktos sie stesknil :))

 

To ja wrzucam dwie martwe z przedszkola, kolacja i przedpiersie:

 

55299474.jpg

 

przedpiersie.jpg

 

nieudany szkic jakiejs malej zrujnowanej swiatyni

80965242.jpg

 

A teraz pracuje nad malpopsem, pewnie go pokoloruje, ale niech sie troche odlezy, bo jeszcze chyba troche walor poprawie, przez ten czas chetnie poczytam uwagi

malpowilkmniejszy2.jpg

 

No i ten... Nie mam DS'a, to chociaz sobie na komorce takie studium psa zrobilem :P Tez digital, to wrzucam, a co!

pies2l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mant-raz! ;P

 

Zapomnialem jeszcze odpisac na poprzednie komentarze, dzieki, emmilius - racja ;)

SBT77: ekspresja bardzo chetnie, z tym ze na razie nie potrafie odpowiednio szybko zlapac bryly i swiatla, mam nadzieje ze ekspresji jeszcze kiedys nabiora moje prace, na razie staram sie bardziej poprawnie niz ekspresyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, właśnie. Wszystko jest takie idealne,każda kreska zna swoje miejsce, nie to co u mnie :). W małpopsie nóżka z tyłu wydaje się taka rozjechana, a może to moje osobiste wrażenie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace z przedszkola juz widzialem ale dopiero tu je skomentuje! Meggaa ! xP Swietne kolorki uzywasz? Stosujesz sie z rygorem co do kolorow uzupelniajacych itp? Czy to tylko tak na oko (w takim razie masz je zajebiscie skalibrowane xD) ? Martwa rzezby jest swietna :)), no i piesek rox xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel: dzieki, z noga sie troche bilem i tez mnie nie przekonuje do konca ;) Bede jeszcze poprawial.

 

Areien: dzieki, na razie wszystko robie na oko, czasem staram sie celowo przesadzic z intensywnoscia koloru zeby troche sie przelamac i na koniec kolory wyszly odpowiednio nasycone. Jak nie trafiam do konca z kolorem i wychodzi nieco inny niz w naturze, a stwierdzam ze i tak wyglada sensownie, to czasami naginam reszte rysunku. Poza tym ogolnie duzo prob i bledow :)

 

icecold: te plamy wcale nie sa takie solidne i przemyslene :D Zauwazylem, w zasadzie dopiero przy martwej z kolacja, ze baardzo duzo mozna ukryc z pomoca brusha o twardosci 0%!

 

Hehe, i dopiero wpadlem na ustawienie mojego tabletu tak, zeby wymuszal proporcje ekranu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za komentarze :) Faktycznie z tym bicepsem cos musze jeszcze zrobic. JakóbM: bardzo cieszy mnie Twoja pierwsza wizyta u mnie, bo musze powiedziec ze wyjatkowo lubie Twoje pracki!

 

Wczoraj nabazgralem kolejna martwa akrylami, ale chyba zbyt zmeczony bylem jak zaczynalem zeby to dobrze wyszlo. Przede wszystkim zabraklo mi skali waloru, w czasie malowania zdalem sobie sprawe, ze aby w miare wiernie oddac hajlajty, caly obrazek poza oswietlonym frontem muszli musialbym zamaziac na czarno :[ No i skonczylo sie tak ze nazmyslalem.

 

muszla2.jpg

 

Mant-raz, cheers! Zainspirowales mnie do malego edita :D

pies3l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje akryle sa mniam-mniam :D Nie mogę zrozumieć co sprawia że wyglądają smaczniejsze od moich. Szczególnie chodzi mi o tło widać wiele prześwitujących przez siebie warstw farby i chropowatość papieru. Zawsze używasz farby o takiej samej konsystencji? Ja przykładowo w ogóle nie rozcieńczam jej wodą bo lubię żeby była jak najbardziej gęsta ale nawet jak używam półsuchy pędzel to i tak inaczej miesza się na kartonie. Może powinienem spróbować delikatnie rozcieńczać ją wodą kiedy nakładam kolejna warstwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kurrde, z tego tla bylem zadowolony akurat :D przynajmniej z tych kolorow ktore tam wyszly. Farb tez w ogole nie rozcienczam, maluje Amsterdamami na papierze do akryli Canson 400 g/m2, powierzchnie ma bardzo mala, bo nieco ponad A4, wiec moze dlatego dobrze widac te chropowatosc. Pedzle osuszam papierowym recznikiem. Delikatne rozcienczanie w moim przypadku daje wrecz przeciwny efekt, wiec domyslam sie ze chodzi raczej o rodzaj podloza... Ja mam za to problem z lagodnymi przejsciami tonalnymi :) Chyba to na "i" o ktorym mowi Coyote mogloby to ulatwic, ale nie do konca mi pasuje ogolny efekt, bardziej kreca mnie czyste, wyrazne plamy koloru, boje sie ze w inny sposob mocno nabrudze

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Ta swiatynia miala byc monumentalna, dlatego jest nieudana ;P

 

Wstyd cos w ogole pokazywac jak na pierwszej stronie akurat takie kosmiczne teczki wisza, a samemu ma sie do pokazania jeno wymeczona ksiezycowa malpe :) Nie moglem ostatnio znalezc zbyt wiele czasu na rysowanie, ale musialem w koncu przysiasc i pociagnac tego malpiesa, bo mi nie chcial dac spokoju. W sumie z poprzedniej wersji to mu chyba tylko reka i nos zostaly + kilka kamieni :D Pora sie zabrac za cwiczenie koloru, bo niestety idzie jak krew z nosa.

 

ksiezycowamalpamniejsza.jpg

 

Ta, wiem, znowu komiczna poza :P Moze uczynie to swoim znakiem rozpoznawczym :P

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, rozkręciłeś się na maxa, jedyne co mi nie odpowiada to to, że nie spróbowałeś zagrać gdzieś bardziej nasyconym, żywszym kolorkiem, ale i tak jest super, ogonek wymiata, bryłę się czyta bardzo ładnie, chociaż miejscami jeszcze można nad tym popracować - górna część ramienia, jej prawa ręka, lewa łapa. Dziś przeglądałem sobie prace http://www.justinsweet.com/ no i żywcem jak z jego teczki wyjęte. :D Zdradź tajemnicę jakich pędzli używasz, bo masz świetne wyczucie co do tego, to już nie pierwsza praca w której to można wyczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL! Spac idzcie! 3 rano prawie a im sie na komentarze zebralo! Zeby nie bylo ze by nie bylo ze pisales o bicepsie emmilius, bo ja sobie o nim w miedzyczasie przypomnialem i minimalnie zmniejszylem i myslalem ze se potajemnie podrzuce zanim ktos zobaczy, a tu o! :[

 

Tak powaznie to powaznie zrobilem delikatnego updejta, dzieki za komentarze!

 

KhazadThard, to co tam wystaje to sie nazywa noga :P Nie, nie mam fatyszu psich stóp, jasli o to do mnie pijecie :P No bo o co innego...

 

Ice: beer! Wole to niz hejle i kile! :D

 

Florian: Pracuje glownie najtwardszym okraglakiem, od niedawna zaczalem poslugiwac sie blokowaniem warstw w polaczeniu z miekkim pedzlem, bardzo pomaga to budowac bryle i w duzej mierze pozwala uniknac sieczki. Ja sie szczerze powiedziawszy nie czuje mocny w niestandardowych pedzlach, bawie sie nimi od bardzo niedawna (kiedys uzywalem co prawda jednego pedzla z jakiegos gotowego setu z internetu, ale dopiero pod koniec zeszlego roku zaczale eksperymentowac) robie je sobie sam, w zasadzie z tego co wyprodukowalem do tej pory wylonilem tylko 2 ktore sie do czegos nadaja i ktorych uzywam. Jeden, ten na grzywie - trzy kropy za ktorymi ciagnie sie bardzo delikatny prostokacik (nie sa to zadne grabki, jak nieslusznie zauwazyl w swojej ignorancji Ice, a trojząb urbanboogiego!! ;P) chyba mam tam tez ustawiony angle jitter zalezny od kierunku. Drugi to taki randomowy kleks i nieregularne podluzne kleksy ktore wchodza na orbite wyzej wspomnianego kleksa centralnego :))) + angle jitter na 100%. Chyba latwiej to pokazac niz opisac, ale naprawde radze poeksperymentowac, z silnym nastawieniem na odtworzenie sladu tradycyjnego pedzla :) Jak sie uda i mniej wiecej wyczai o co biega, to potem jest juz latwo. I chyba stosowac takie pedzle jest sens dopiero pod koniec pracy, tak zeby tylko odpowiednio ja ustylizowac, przynajmniej ja tak zwykle robie

 

Nooo i jak w tej malpie zobaczyles cos ze Sweeta to sie bardzo ciesze :) Baaardzo mi sie podoba jego styl i chcialem wlasnie przy okazji tej pracy uzyskac podobny efekt. Ale do jego teczki to mi jeszcze z 99500 godzin malowania brakuje ;)

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KhazadThard - caly ciezar ciala ma na jednej, przedniej - albo przynajmniej miala miec :) faktycznie, sluszne uwagi co do bicepsa, dzieki SBT. Po czesci na pewno wynika to z faktu, ze malpa strasznie koksuje, na ksiezycu nie jest to prawnie uregulowane i wsrod ksiezycowych malp panuje w tej kwestii spora samowolka. Ale kardiologow tez nie ma. Malpy jak to malpy - nie pomysla o konsekwencjach, tylko wala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj, zaniedbalem maxa, ale ostatnio jak juz rysuje to tylko jakies cwiczenia albo rzeczy ktorymi nie warto sobie zasmiecac teczki. Dzisiaj wrzucam nowy plakat na ruskie przedstawienie, teraz troche wyszedlem pomyslom Dziada na przeciw i zrobilem bardziej po swojemu (chociaz finalna wersja wyglada jednak inaaaczej, co by polechtac jego poczucie estetyki ;>)

 

3maly.jpg

 

Wszelkie opinie i rady jak zwykle w cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności