Skocz do zawartości

Tworzymny Grę... Tylko od czego zacząć?


Ewqa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy morze mi ktoś doradzić czy te programy są dobre "Adwenture Game Studio i 3D Studio Max"

Edytowane przez chveti
Ortografia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy są dobre? Na pewno są smaczne i pachnące...

 

Czy tylko mnie irytują takie abstrakcyjne pytania (i wątki)? Dobre, tzn?

 

Sam tytuł: Tworzymy grę... Tylko od czego zacząć? Był już idealną zapowiedzią "jakości". Jeszcze nie zaczęliście (inaczej nie pytalibyście od czego zacząć). Ech... :) To jak "Idę właśnie do domu... Tylko od czego zacząć?"

Musicie mieć kogoś, kto wam to zaprogramuje, sama grafik grą nie jest, a i z tym macie problem.

Jakie macie umiejętności i jakie funkcje chcecie sprawować przy tworzeniu tej gry?

Jak wygląda wasz designdoc?

Dlaczego akurat wyznaczyliście 2 lata na ukończenie gry?

Na czym się wzorujecie?

Co chcecie uzyskać (gry, które przypominają Wam waszą grę po 2 latach, czy to pod względem rozgrywki, czy też grafiki)?

Kim chwieliście być i co robić miesiąc temu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat wyznaczyliście 2 lata na ukończenie gry?

 

Za 2 lata pewnie idą do liceum. Wiesz taki lans na wstępie.

Wchodzi do szkoły i od razu rzuca tekstem, do jakieś laski czy tam sprzątaczki: Siema maleńka nie wiem czy wiesz ale zrobiłem gre. Jestem młodym geniuszem. Jestem jak Doogie Howser tylko, że taki nowoczesny :cool:

 

Sorry. Mam od rana sarkazm mode załączone :P

 

A tak na poważnie to idźcie pokopać w piłke, no dobra zimno jest, idźcie na sanki, cokolwiek. Czas na siedzenie przed komputerem po 12-16 godzin na dobe jeszcze przyjdzie. Bez sensu się wypalić w tak młodym wieku, a to wam niestety grozi. Macie po 13 lat. Życie jest zdecydowanie ciekawsze niż robienie gier ;]

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troc he zabawny ten wątek :)

 

No ładnie, jak byłem mały, to tez miałem takie aspiracje, lecz na szczęście doszło do mnie, że jednak nie zrobię nic więcej po za boxem w maxie.

 

Powodzenia anyway ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od czego zacząć?? od znalezienia sobie dziewczyn/chłopaków ....bo jak zaczniecie robic gre w wieku 13 lat...to jedyne jakie bedą chciały was to .jpg! a tak to jak sobie poszukacie partnerów, to i bolesny zawó z niezrobienia gry bedzie mniejszy, bo nei obudzicie sie w wieku 32 lat z pytaniem....gdzie bylo moje dziecinstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ta prowokacja ma pokazać, jak dużą nieufnością popisują się Userzy, to brawo... Ale niestety niczego innego nie pokaże. Za to można się popisać umiejętnościami Psychologa-grafika.

 

Zamiast analizować czy ktoś robi sobie jaja (zapewne tak jest), to każdy kto ma odrobinę czasu aby coś "przydatnego" napisać niech NAPISZE...

 

Z tego wątku mógłby powstać naprawdę przydatny poradnik. Bo jeśli już naprawdę szuka się odpowiedzi na nurtujący i blokujący problem w trakcie pracy, to (na forum):

-ciężko znaleźć odpowiedź, w stercie nic nie wnoszących dyskusyjnych wątków,

-tworząc nowy wątek najczęściej słyszysz upomnienia że jest google, FAQ i F1, "to pytanie już było",

-nie używając "specjalistycznego" języka w Pytaniu, jesteś dyskryminowany - odsyłany do podręczników i Słownika,

 

Oczywiście są też Wyjątkowi Userzy których paski REPUTACJI są zachwycająco długie, chwała im za cierpliwość.

 

Za mało jest Tak Zachwycająco Przydatnych Wątków - http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=27206 - 3ds Max - Tips & Tricks

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie znam, ale watki zaczynajace sie w stylu 'jak zrobic gre, mam 2 kolegow, wlasnie wrocilismy z piwa i mamy ochote na cos kreatywnego, yo', w moich oczach nie zasluguja na nic innego niz usmieszek politowania - ja nie mowie, ze jakby ktos na pwoaznie zadal pytanie, zgodnie z zachowaniem obowiazujacych konwenansow, to bym na nie odpowiedzial, tak jak tylko moge - niestety w tym temacie tego nie mam zamiaru robic :P

 

A i samych tematow mowiacych o 'jak zaczac / jak zrobic gre / how do i make game' bylo juz tutaj kilka chyba, nie wspominajac o tym ze to forum nie jest jedynym w internecie.

 

No ale niech zabawa trwa dalej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK podsumował, jak zawsze jakąś ładną animacją :D Myślę że nie ma co zaśmiecać forum dalej :)

 

a Wy dzieci... zamiast myśleć o

"

Programowaniu,

Tworzeniu engina,

Tworzeniu bibliotek,

Modelowaniu,

Scluptowaniu,

Animowaniu,

Mapowaniu,

Texturowaniu,

Oskryptowywaniu,

Robieniu planu funkcjonalności i wydajności całego projektu z uwzględnieniem na określony czas pracy

"

 

zajmijcie się szkołą ;) i wykorzystujcie wolny czas ambitnie :D

Edytowane przez naeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tu od zawsze, ale ten watek po prostu zrobil mi tak :

wtf.gif

 

tzn. Wątek z Rudego zamienił Cię w Afro-amerykańskie dziecko...? :D

(co to był za serial..? B.Cosby..?)

 

Proponuję zamknąć wątek, albo zbanować wszystkich którzy naprawdę łyknęli prowokację... :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności