Skocz do zawartości

Obiekt 3D: oldskulowy komunikator glosowy


J|L

Rekomendowane odpowiedzi

witam jako ze ostatnio bardzo się lenie o to obiekt jaki mialem przyjemnosc robic z nudow

pomysl wziety z googlowskiego obrazka.. modelowanie i render w lightwave 3D + obrobka w psie

rpb2rld5.jpg

b1darkwoodzwl2.jpg

 

miejac nadzieje ze nie łamie regulaminu oraz zeby nie bylo zbyt pusto dozucam pare innych starszych obiektow

 

Sullastanin ze star wars'ow

sulastanfw1.jpg

 

moje usb

usb001mg6.jpg

 

moja satelitka

glosniki100dofew0.jpg

+ kawalek obudowy

myroom2ad2radio00010000nl1.jpg

mam nadzieje ze nie zanudzilem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajny telefonik.. tylko jak dla mnie trochę za grube te słoje na drewnie. Ale pewnie tak było na oryginale.

Co do starych: Ludzik mi się średnio podoba, dziwnie shader wyszedł na niektórych elementach.

głośniczek fajny, choć bardzo prosty. Podobnie końcówki kabli.

I na ostatnim renderze są jakieś dziwne plamy i chyba kabel nieco wisi w powietrzu. Ale to starsze prace więc można to olać. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgas - dzieki !

 

pecet - senkju !

 

mis3k - dzieki i masz racje co do drewna i całej reszty :]

 

themindfields - dzieki ! no wstyd wstyd :P tu masz cos wiecej o tej rasie http://starwars.wikia.com/wiki/Sullustan a w filmie to mozna bylo go zobaczyc np w powrocie jedi gdzie troszke postekał lecac z carlisianem na deth star albo w 2 epizodzie jak sie anakin na courscant rozwalil byla tam postac tej rasy przez moment, doslownie ulamek sekundy :D

 

Ex3 - dzieki i masz racje moglem :] ale leń ze mnie straszny :{

 

gientekwl - senkju :]

 

rudylew - dzieki aparat calkiem niezly Lightwave sie nazywa :]

 

peter_f - dzieki!

 

grigoriob - dzieki za koment i ponizej siateczkas

 

siatkafh9.th.jpg

 

 

deshu - nierozumiem ? :D co to za skrot ja prosty stolarz jestem

 

Muminek - dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J|L sprytnie załatwiłeś te metalowe osłony głośników, na początku myślałem, że to modelowane :D transparency + bump? tak czy inaczej - efekt miażdży. Kolesiowi ze starwarsów przydałoby się więcej detalu, zmarchy itd.

Jak się tak nudzisz to zrób jakąś scenę, bo tu widzę masz same osobne modele! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym głośnikiem to pojechałeś :D Dla mnie foto prawie że...... Właśnie mam takie pytanie jak to w koncu załatwiłeś z tymi głosniczkami (siateczką)? Czytałem wątek ale ślepne od tej grafy już więc może przeoczyłem XD aż jestem ciekawy jak to zrobiłeś bo efekt końcowy świetny.. I to jesio Lightwave... hmm.

 

pozdrawiam, BiX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu się dziwię? Nie dziwię.. To jest bardziej mój podziw.. :) Ponieważ bardzo dawno temu uczyłem się podstaw lightwave.. I jakoś się z nim nie polubiłem.. (po prostu nie miałem tej przyjemności co w max hehe) btw to tak samo jak z Zbrush.. nie rozumiem tego programu za bardzo, jakoś do mnie nie przemawia...... Więc wybrałem mudboxa. (i podziwiam ludzi którzy potrafią takie cuda wydziargac w zbrush.. Tak samo podziwiam J|L, że tak świetnie sobie radzi w LW) Każdy sam sobie dobiera program jaki mu pasuje... mnie LW niestety się nie przyjal.... Aczkolwiek z drugiej strony nie mam pojęcia jak ten soft ewoluował na przestrzeni tych kilku lat.. ale nie mówię z kolei, że nie jest dobry... :) Mam nadzieję, że sie zrozumieliśmy teraz hehe

 

i hmmmmmm być może teraz inaczej bym z nim rozmawiał :)

pozdrawiam, BiX

Edytowane przez BiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koles pozamiatales. Oczywiscie moge na chama szukac jakis mikorskopijnych bledow itp ale to nie ma sensu. Prace sa na bardzo wysokim poziomi i trzeba to docenic nawet jesli czlowiek mial zly dzien i chce sie na kims wyzyc :P Ten kolo ze stars warsow osdstaje troche od reszty no ale sam wspomniales ze to stare pracki. Rendery naprawde sa przekonywujace a do samych modeli tez przyczepic sie nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ford Perfect - dzieki :] no ja tez na poczatku myslalem... ze bede siatke modelowac ale jak pomyslalem o radiosity to zrezygnowalem... :] apropo textury tak to transparency + bump+ spec i reflect proceduralny na "Dots'ach" srednicy jakos 1mm jutro poszukam sceny i wkleje tu surfejsa to zobie zerkiesz...

 

"jutro sie troche przedluzylo sorki :D ponizej obiecany surface w postaci troszke innego obiektu i sceny"

 

--> http://rapidshare.com/files/211270977/spiker.rar.html

 

+ to co tam mozna zobaczyc

lwrender.th.jpg

suchy render LW

lwrenderps.th.jpg

z lekkim zafajdaniem przez ps'a :O

mam avast'a ale lepiej uwazaj licho nigdy nie spi :]

 

co do kolesia starwarsowca to moze ktoregos razu do neigo siade i go skoncze pomarszcze go delikanie i obliznie :] zobaczymy

a co do sceny no to jestem w trakcje lenienia sie nad jedna :]

 

BiX - dzieki :] no zalatwilem go proceduralnie :] na dotsach... a co do lw to tak ja shodun3d napisal to niezbyt popularny program ale da sie nim robic swietne rzeczy ja sie niesteyt nie znam na nim na tyle by je robic... bom słaby hobbysta ale zerknij na stronke lightwave http://www.newtek.com/lightwave/ tam napewno cos w galerii znajdziesz :]

 

Shogun3d - dzieki i popieram lw to niezly soft :]

 

Blader - dzieki! :] obiekt i tekstura sullasatanina "nie render" ma prawie 10 lat wiedz prawie oldskul :D

 

Temporal & Keraj Dzieki :D

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez J|L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności