Skocz do zawartości

Nowy setup/set na exterior, małe domki


SWRSC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zainteresowalo mnie to hadeerowanie. W sumie dobre, ja pytałem, dlatego że bardzo chciałem to się nauczyć zrobić. Więc jak, skorzystam z tego kawałka wątku jako materiału do nauki :) . Wolałbym używać direct lighta i HDRI bo V-Ray sun okropnie przejaśnia!

 

I bardzo mi miło ze to trafia na dział z tutorialami. Tylko gdzie to jest bo nie mogę znaleźć. ja w przyszłości jak bede potrzebowal przypomniec to nie będę grzebał w forum szukając tego :)

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La R: heh, dzięki. Co do Mentalowego sun&sky - to chyba koledzy mieli racje, bo jest najprawdę dużo lepsze niż te vRayowe. No ale nie ma co porównywać do HDRI - gdzie masz bardziej zróżnicowane to oświetlenie.

Jeśli chodzi o drzewa w tle to większość jest 3D, czasem tylko wklejałem 2D w PSie by wypełnić horyzont, ale to praktycznie malutkie luki, niezauważalne.

 

Fakt nie do zaprzeczenia z tym sunem, nie mniej ja zawsze twardo, że hdrki dają o niebo lepszy efekt :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do HDRI to taki myk z photoshopem, który może się przydać przy zaznaczaniu tych jasnych punktów obrazu (zamiast color range) pewnie go znacie, ale warto przypomnieć: Skrót Ctrl + Shift + Alt + ~ -tworzy zaznaczenie na podstawie luminacji (:?) w każdym razie najjaśniejszych punktów obrazu. Wydaje mi się, że to zaznaczenie jest o wiele bardziej "miękkie" niż color range. Można oczywiście kliknąć w któryś z kanałów, ale to robi zaznaczenie ze wszystkich kanałów naraz. Potem tylko Ctrl + J (warstwa przez kopiowanie). Jak jest za ciemno to powielić tą warstwę, jak za jasno to zrobić ten myk z dodaniem maski do warstwy, o której pisałem na początku Twojego wątku. Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz za pokazanie jak zrobić HDRI :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności