Skocz do zawartości

POJAZD_3D:Citroen C2 \"nurbs modeling\"


Bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kryhas czy uwazasz ze samemu nie mozna sie niczego nauczyc. chyba nie ma do wszystkiego tutkow itp. a metoda nie tyle nurbsowa ale ktora sie nazywa patch modeling jest znana a ze ja jeszcze widzialem troszku siatek nurbsowych to zaczolem cos mieszac az cos wreszcie zaczelo sie dziac.

Modelowanie to jest jak ukladanie klocków jeden obok drugiego nawet jak puzzle :).

zobacz te filmiki klientow alias ST to zrozumiesz czemu tak robie a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym tutorial he wiesz da sie pomóc w okreslonych sprawach tu mam problem, tam mam problem ale napisanie tutoriala typu \"how to car in Rhino\" jest malo realny do wykonania. A tym bardziej taki zrobilem krzywa na niej surface i tak krok po kroku. bez teorii dlaczego tak a nie inaczej to raczej nic by nikomu nie dalo. Oczywiscie jest to realne ale rok by mi to zajeło.

bardziej mysle nad wideotutem ale sprzet mi na to nie pozwoli niestety, wiec ten pomysl narazie odstawiam na później.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego trójkąta to jest dobrze tylko chyba tak cien pada.

malutki update:

troszke przesadzilem z oszczednoscia poly na zderzaku i polaczenie ze spoilerem sie zalamalo wiec odrazu mowie ze to nie bląd :).

 

test6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lizanie nosorożca - to podchodzi pod zoofilie. Za to się idzie do więzienia.

hac- może byś mie w takim razie oświecił? Z rhino mam niewielką styczność, ale widocznie jeszcze nie zgłębiłem dostatecznie tajnikow modelowanie nurbsami żeby czegoś się dowiedzieć o \"płaskich bokach\".

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross zawsze tworze krzywe bez nich nurbsy by nie istnialy :).a co pozniej z nimi no to juz zalezy co chce uzyskac 1rail 2 rail czy network, a lofta nawet przy tym modelu ani razu nie uzylem poprostu go nie lubie :).a potem to juz tylko split trim extrude no i fillety roznego typu. A ostatnio moim ulubionym narzędziem stało się blend curve(z bonus tools)mozna sobie continuity ustawiac na G0, G1, G2 lub G3 piekna sprawa :D.

Kozioo z tą felga cos jest nie tak musze to przemyślec, ale taka ma byc .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do progu to troszke zje.....em na samym poczatku a to wszystko przez to nie zdecydowanie wersja sport czy zwykla i wyszlo troszke dziwne C2 z poszerzonym przodem

 

No to po 3 dniach obijania sie czas przyszedla na lusterko i szybe przednią oto one :).

 

lusterko.jpg

 

lusterko2.jpg

 

szybaprzod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadzacie. bzyku rozkrecil forum rhino i podal chyba wiekszosc linkow do tutoriali, bardzo czytelnych i jasnych. w dziale modeling jest jeszcze watek ktory chyba tu przeniose gdzie nasz nurbsmaster podaje linki do videotutkow o modelowaniu nurbs. http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=9023

 

 

 

 

edit: hyh nie przeniose `tu` tylko dodam, `tam` > http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=9690

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee Gotham godziny dni tygodnie jak nie miesiące.

A to prawda praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka i nie chodzi tu o to zeby odrazu trzaskac samochody bo tak sie naprawde nie da. Najpierw trzeba poznac co to sa nurbsy bez teorii ani rusz, potem narzedzia testy testy testy.......

A beeper myslisz ze tak latwo i lekko powiedziec cos czego czlowiek sie uczy o 1.5 roku ? bo mi sie zdaje ze niezbyt prosto.

Pisząc tutoriala o feldze zajelo mi to 3 dni jedyne bo chcialem zeby byl czytelny dla kogos kto zaczyna nurbsy moge odeslac do tutoriala Thomasa Suurlanda na temat beeatla a dokladniej na pierwsza strone jest poprostu swietna opowiada o tym od czego trzeba zacząć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze nie mozna ludziom za duzo słodzić bo moze im sie w glowie przewrocic, ale to jest piekny modelik.

Gratuluje Bzyku dobrze spożytkowanego czasu (1,5 roku, jak mowisz) na nauke nurbsów.

Modelik na którym sie uczysz? Heh, eksperyment naukowy a gdybys go np. sprzedal to bylby to jeden z najlepszych modeli, bo niektore jakie widywalem do kupienia to o pomste do nieba wołały :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou mam nadzieje ze jakos go zrenderuje choc nie wiem czy moja 500ka da rade no ale zobaczymy :).

Monster jest to typowo eksperymentalny model a co do tego co niektory sprzedaja to ja bym sie wstydzil nawet niektore pokazac a co dopiero sprzedawac :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności