Skocz do zawartości

POJAZD_3D:Citroen C2 \"nurbs modeling\"


Bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bzyku masz rację, Rhino to potęga jeśli chodzi o modele mechaniczne. Co do modelu: Tylne światła już lepiej, ale sam pisałeś - prowizoryczne :)

Taka mała propozycja: sprawdz jak będzie wyglądał w czarnym lakierze - w rzeczywistości najwięcej ludzi wybiera czarną c2. Ewentualnie wiśniowy metalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no aby zrobic wewnetrzną część klosza, tą bumpowaną to trzeba ją miec :) a ja jen nie mam i miec nie bede a napewno nie przy C2 bo juz 4 raz musial bym przebudowywac całą lampe a tego nie zrobie :D he.Bo ja leniuch jestem :).

Kingwins wiesz jakos tak wysło ze raczej mial bym problemy zrobic jakis inny kolor oprócz moze szarego i jego odcieni czarny ehh ale chyba juz calkowicie by go nie bylo widac wiec taki jak teraz jest bedzie co najwyzej to moze sie odcien lekko zmieni ale zobacze jeszcze.

a co do textury klosza to jak narazie jak bym chcial czy nie chcial i tak zawsze bedzie prowizorka normalnie lepiej nie umiem eeeeee a moze mi sie niechce :) ????

A jak narazie to jeszcze render od przodu

 

C2VTR-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no kingwins cos wtym jest :) oj cos napewno wtym jest .....eh tu przyjda jeszcze opony, kierownica i jakies tablice z ladnym napisem \"C2\" i juz by byl koniec i do następnego :D.a siedzenia a dokladniej oparcia jeszcze hehe........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

modeling jest bardzo dobry...światełka świetnie wyglądają...ale nie za bardzo podoba mi się połączenie cywilnej wersji tej c2 z wyścigową...

 

po 1...zrobiłeś bardzo duże nadkola a wpakowałeś podnie bardzo brzydkie imo, felgi...i poprosu za małe...pozatym nie mające nic wspólnego z wersjami sportowymi....na oko są to góra 17\"...a spokojnie można by tam zmieścić 19\"...jakieś bardzo odjechane...albo może z jakimś rantem...pozatym gumy tesh nie wyglądają za dobrze...niskoprofilowe o wiele lepiejby pasowały...

 

po 2...nie pasuje mi jeszcze jedna rzecz...mianowicie to iż progi nie są na tym samym poziomie co przedni zderzak...pozatym jak jush robisz mieshaną wersję...to mógłbyś dodać jakieś ciekawe połączenia między progami a zderzakami...:)

 

po 3....bardzo śmiesznie wyglądaję nadkola połączone z progam i...plastikowa listwa :D

 

proponował bym całkowiecie zmienić czyli np poszerzyć przedni zderzak...i tylny tesh zaspolić w jedną czystą bryłę całe nadwozie...i oczywiście nowe felgi by się przydały....reshta jest spox :)

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom wiesz 17\'\' czy 19\'\' w c2 swietny pomysl raczej do \"\"monster garage\"\" ale zwiekszyc srednice o 15 cm hym to nie tuning........ a co do blotników to sa sp.......ne wiem juz od pewnego czasu. zderzak przedni przerobic :) no niestety to nie poly nie wystarczy przesunąc 5-10 wertexów i nie jest za wysoko tam jeszcze powinien byc taki spoilerek pod spedem.

Moze ja wysune swoje bledy najwieksze:

-swietła przednie za duze.

-tylni zderzak no poprostu do wymiany.

-o blotnikach juz nie wspominam.

- i wiele wiele innych tych mniejszych i wiekszych.

Jedyny sposób zeby to poprawic to : zacząc od nowa robic C2 ale nie bo poco to i tak jest model testowy, bardziej sie w nim skupilem na samej technice niz na C2 a pozatym w paru miejscach mnie zdjecia zmylily no ale nie wazne...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie do Ciebie Bzyku czy to jest bład czy tez nie czy tak to miało być

 

 

blad.jpg

 

Moze sie myle ale wydaje mi śie ze tak byc nie powinno . Dziwne efekt to daję , czy moze to efekt odbic zalamania swiatla??.

Pozatym jest pieknosc nad pieknosciami , piekny modeling ,ktorego mozna pozazdrościc.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skilo no comment moze różowy lepiej .

 

 

Predator masz racje tam jest krzywa KRZYWA :) i jest to lekko znieksztalcone tam od strony drzwi .....

 

jeszcze jeden na dziś :

 

C2VTR-7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie ale mam pare zastrzeżeń/pytań.

1 przednia felga jest zmieniona?? jak tak to mi się nie podoba a może to światło

2 wszystkie mapisy (VTS i CITROEN itp.) są brzydkie tzn kolor do kitu

3 światła mi się też nie podobają nie ze względu na biały pasek tylko na jakość ale wiem że ich nie będziesz robił dokładniej.

Ogólnie jest cool i chciałbym taką bryke zrobić w Rhino ale narazie mi nic nie wychodzi (nawet najprostrza żecz) :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak Kryhas:

1. przednia felga czy zmieniona no niby tak i nie .Raczej tylko jeszcze raz ją wyexportowalem dla zmniejszenia ilosci poligonów.

2. A jakiego mają byc koloru ?? specjalnie je osobno oswietlilem tak zeby prawie ze sie swiecily :).

3.no tylne lampy wyglądają jak wyglądają juz nic wnich nie zmieniam.

 

Skilo całkowicie nie kumam oco tobie chodzi jakie wierzcholki jakie linie do tych wierzcholków??????????

 

Dzieki za opinie i komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku właśnie mi chodzi o to że te znaczki wręcz świecą.

Moga byś chromowane ale nie powinny świeciś chyba że to jakaś nowa wersja :]

Aha jeszcze ten okropny wydech.

Wejź go schowaj albo zrób cos z nim no chyba że już nićc się nie da zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że rośnie konkurencja dla Suurlanda i Ribina :) świetny model, fajne renderki, tylko wydaje mi się, że mógłbyś jeszcze dopracować materiały przednich lamp i chyba bieżnik w oponach jest trochę za głeboki/zbyt wyraźny...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie mam pojecia co jest ostateczne a co nie ciagle cos zmieniam cos mieszam i juz mi nerwy puszczaja :).......

ten przod ma wygladac jak tyl a cholera jedna nie chce eehhhhhh.........

 

C2-front4.jpg

 

C2-back.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris ten model mial byc tylko i wylącznie modelem a tu cud ze wyszedl :) na bledach ale jest i niech tak zostanie mial to byc projekt testowy a i tak wyszedl troche poza choc dobrze bo pare przyzwyczajen zmienilem takich jak modelowanie opony i kilka innych rzeczy juz nie wspominając o podejsciu do nurbsów :). musialem sie odzwyczaic od poly i przejsc w troszke inny tryb myslania wiec ten projekt jest takjakby juz skonczony i trzeba zabrac sie za prawdziwy w 100% odpowiadający orginałowi projekt pod kryptonimem \"CC\" :).

 

Wiec ostatnie renderki (chyba ze bedzie mi sie nudzic to cos tam jeszcze bedzie).

 

C2_full.jpg

 

C2_full1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajniasty, na lusterku się coś zle odbija, strasznie płaska felga i nie gra mi coś w rowku od dzwi po prawej stronie przy napisie vtr... ogolnie bardzo ładne, super renderek... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta praca jak najbardziej udana - mi sie podoba i mam nadzieje ze tez kiedys bede mogl sie taka pochwalic

 

a na koniec moze jakies statsy? ilczba poly, render time i maszyna - pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli chodzi o podsumowanie do wyszlo by jakos tak:

-poly =930.000

-Czas renderingu ok 2,5h bez GI tylko ze skylight AA 1x2 brazil RS

 

maszyna hehe tylko bez smiechu prosze :

- celeron 500

- 192 mb ram.

- riva TNT 16mb

 

dzieki za komentarze

 

ps. a jesli chodzi o kolejny projekt to megane CC 2003r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo jako amator grafiki 3d napisze tyle .....

jesli było by fajnie dobrane otoczenie...

i obok postawiłbys fotke z tym samochodzem...

nie odrózniłbym renderu od foty ... =]

Jak dla mnie car owned !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności