Skocz do zawartości

Firmy kurierskie, którą wybrać?


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Musze wysłać lapa do serwisu w Austri i zastanawiam się czym najlepiej... Na szybkości specjalnie mi nie zależy, kilka dni mogę poczekać (byle nie tygodni lub miesięcy:) ), generalnie raczej kombinuję, żeby było możliwie tanio.

 

Narazie sprawdziłem DHL i UPS, gdzie ceny są podobne, w GLS najtaniej wyszło ale jakiś dziwny ten cennik...

 

Macie jakieś doświadczenia i propozycje?:)

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z czysto subiektywnych doświadczeń UPS. Milsze wspomnienia mam. :)

DHL potrafi dać ci paczkę, która już nie ma kształtu prostopadłościanu czy tuby i uważają, że jest "spoko". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS z tego co słyszałem jest całkiem spoko. Natomiast ja cały sprzęt do asg zamawiam/wysyłam przez GLS i jestem zadowolony. Paczka generalnie nie jest pogięta ani nic i szybko dochodzi.

 

Ps: lodówka nie pomogła ? :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie probowałem:), ale zadzwoniłem (bo na maila nie raczyli odpowiedzieć) i powiedzieli, że wymienią płytę główną w ramach gwarancji więc wysyłam. Tylko niestety transport na mój koszt.

 

Ok, to wysyłam UPS (szczerze mówiąc z ta firmą też mam lepsze skojarzenia), dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze ogolnie nie ma zasady. To nie od firmy zależy. W każdej firmie może się zdarzyć przypadek zaginięcia przesyłki.

 

Ja od lat różne rzeczy wysyłam DHLem i jesli mam być szczery najbardziej jestem zadowolony z firmy DHL. Tak jak w każdej firmie, pojedynczy przypadek raczej nie powinien być wyznacznikiem firmy.

 

Ważne żeby ubezpieczyć paczkę, trzymać potwierdzenia nadania, faktury itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo dużo zależy od ekipy, która przewozi paczkę.

Ja każdą paczkę od DHL'a dostałem pogiętą (czyli jakieś 3) i to raczej wina kuriera na mój rejon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia odradzam DHL. Czekałem kiedyś na paczkę z modemem, od mojego dostawcy internetu i miałem szczęście, że zauważyłem dziwny pakunek pod drzwiami nieskończonego domu moich sąsiadów. Okazało się, że to paczka do mnie. Jako gratis miałem przyklejone trochę zaschniętego tynku. Pokwitowanie było oczywiście z "moim" podpisem. Kurier nawet się nie wysilił, aby spytać sąsiadów, czy tu mieszka taki, a taki. Normalnie kompromitacja dla całej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wysłałem UPS, generalnie samo nadanie paczki poszło bardzo szybko. Niestety dostawa się opóźni bo mieli jakiś błąd przy sortowaniu i paczka poszła w zupełnie inne miejsce. Ale szczerze mówiąc jakoś specjalnie mnie to nie zdenerwowało bo firma sama ogarnęła sytuację, wysłali paczkę i nie zawracali mi tym głowy, właściwie dowiedziałem się o tym bo sprawdzałem w systemie śledzenia paczki. Szkoda tylko, że trochę się przez to dostawa opóźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Belo-pol

Nie polecam DHL, specjalnie zarejstrowałem się tu na forum żeby opowiedzieć.

 

Czekałem na przesyłke z Allegro. Bardzo mi na nią zależy.

A ni przesyłki, a ni informacji.

W końcu okazało się:

* przesyłka leży sibie spokojnie na zadupiu (tzn. magazyn DHL, Warszawa Osmańska 2)

* status "W celu umówienia ponownego doręczenia prosimy o kontakt z naszym Contact Center"

----- JEDNAK

* kurier więcej nie przyjedzie bo "był u nas 2 razy i zostawiał awizo"

* żadnych awizo nie było

* z historii na www.dhl.com.pl:

13-05-2009 Warszawa Zwrot przesyłki do nadawcy - błędne dane odbiorcy

13-05-2009 Warszawa Odbiorcy nie było w domu w momencie doręczenie przesyłki. W celu umówienia ponownego doręczenia prosimy o kontakt z naszym Contact Center

13-05-2009 Warszawa Przesyłka błędnie zaadresowana. Prosimy o kontakt z naszym Contact Center

tzn. w gdy kurier nie znalazł nas bo błędny adres, jednocześniej dotarł i zostawił awizo

 

NIE polecam

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam DHL. Niedawno chcialem przewiesc komputer i monitor z jednego konca kraju na drugi i ku przestrodze na DHL szukalem innych firm. Okazalo sie iz, firmy konkurencyjne albo nie mialy opcji odbioru sprzetu od nadawcy z miejsca zamieszkania, albo ceny byly z kosmosu, albo w ogole nie chcialy przewiesc sprzetu elektronicznego. Padlo na DHL ktory spelnial wszystkie oczekiwania. Przyjechal bardzo mily Pan zabral delikatnie sprzet ktory nastepnego dnia trafil caly i zdrowy na drugi koniec polski. Nie dosc, ze bylo najtaniej to zadnych problemow i farmazonow pod nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała anegdotka: przed platigem jest taka szeroka na cała ulicę dziura. Każdy samochód zwalnia i ostrożne przejeżdża, inaczej iskry od tłumików się sypią. No i każdy powolutku przejeżdża tą dziurę oprócz... kuriera UPS. Za każdym razem jakieś 60 na liczniku, kurz się sypie, furgon robi hop na pół metra w górę i jep o beton. Współczuję jak ktoś tamtędy przewozi monitor czy może kompa. Pewne odłamana karta graficzna wbija się w HDD...

 

Generalnie zawsze wysyłałem DPD i nie było większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor - z Boliwii? W Meksyku uzywalem DHLa i mam mieszane uczucia. Raz doszlo bez problemow pod sam nos a raz dzwonilem, szukalem, w koncu musialem jechac do centrali DHL oddalonej o 2h jazdy w jedna strone. I podobnie jak napisal Belo-pol - wysluchiwalem jakichs metnych tlumaczen ze niby nikogo nie zastano w domu podczas gdy ja siedzialem jak glupi caly dzien, czekajac na nich bo mi cholernie zalezalo na przesylce. Innym znowu razem doszlo, ale wykonali dziwaczna kombinacje - podpisali umowe z jakims lokalnym przewoznikiem ktory zabieral od nich przesylki z centrali i rozwozil do domow. Jak sie to ma do bezpieczenstwa przesylek - nie mam pojecia...

 

Tak czy siak - ja tu nie bardzo mam wyjscie - wysylajac normalna poczta otrzymuje niemal gwarancje ze cos sie przytrafi tej paczce po drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHL - 3 razy umawiali sie ze mna na odbior paczki (oddawalem sprzet do sklepu) 3 razy przyjechali w inny dzien, kiedy mnie nie bylo. Po kilku telefonach i mailach jakis niby bardziej kumaty koles, zabukowal mi odbior "juz na bank"... i w zamowieniu napisal zla date (wtorek 18, a mial byc wtorek 19) i sie chlopki znow pogubily bo nie wiedzieli, czy w koncu wtorek czy 18sty... za 5tym razem sie udalo i to tez fuksem, bo spoznili sie o pare ladnych godzin a ja wlasnei wychodzilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;811248']DHL - 3 razy umawiali sie ze mna na odbior paczki (oddawalem sprzet do sklepu) 3 razy przyjechali w inny dzien' date=' kiedy mnie nie bylo.[/quote']

 

Dlatego właśnie miałem mieszane uczucia co do DHL, szczęście w nieszczęściu - paczki trzymają w Warszawie na Osmańskiej, mieszkam w Warszawie ale to niestety drugi koniec miasta dla mnie i brak sensownego połączenia komunikacją miejską więc w efekcie wolałem pojechać tam samochodem i odebrać samemu niż czekać pół tygodnia aż "spróbują" dostarczyć ponownie (co pewnie by się nie udało bo rzadko bywa ktoś u mnie w domu między 9-17).

 

W UPS przynajmniej zadzwonili, przywieźli na Marszałkowską, czyli 20min od domu, 3 min od uczelni i 5 min od pracy:). Laptopa niestety musiałem wysłać drugi raz (nie denerwujcie mnie i nie pytajcie dlaczego, w każdym razie nie z winy kuriera). Gdy dostałem zwrot oczywiście sprawdziłem lapa - był w nienaruszonym stanie a opakowanie oblepione mnóstwem naklejek "uwaga szkło", tak że wiem, że przesyłka jest raczej bezpieczna:). Nadałem w piątek późnym popołudniem, doszła dziś nad ranem więc jak na najtańszą opcję to całkiem przyzwoity czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam :D, kolega wysylal plazem 50" do reklamacji haha dojechala do sklepu doslownie w kawalkach a sklep nie chcial przyjac telewizora ! ogolnie skonczylo sie sprawa w sadzie bo dhl nie poczowal sie do winy ... nie polecam DHL'a sam mialem tez kilka razy z nimi problemy. Rodzice kupowali TV i zamiast do Gorzowa pojechal do Swinoujscia , potem zeby to wyprostowac tv musial jechac do centrali do Wawki choc telewizor kupowany byl w Krakowie :D. I magiczny transport zamiast po 2 dniach zjawil sie umnie po 10 :D. Nawet poczta polska tego nie potrafi. Choc oczywiscie nie chce byc stronniczym wiekszosc przesylek od DHL byla na czas cacy ale czasami..

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności