Skocz do zawartości

Durian ,Blender Open Movie project.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prawda że ładne logo :D ? Chciałbym mieć taką koszulkę :D Niestety musimy czekać 2 miechy na rozpoczęcie prac >.

 

Tym razem Ton się postarał :D od razu zatrudnił scenarzyste i storybordera, reżysera oraz concept artista :D.

Pamiętam jak wystartował projekt Orange przez 2 miechy coś robili, ale nawet nie wiedzieli co, bo nie przygotowali scenariusza i animatika nie mogli sklecić xD, a tytuł powstał po upojnej alkoholowej kolacji w restauracji xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie ladne logo, generalnie cala stronka wyglada czadowo. Mi tez przypadlo do gustu to ze juz kilka miesiecy przed rozpoczeciem projektu tak sie przygotwuja. Btw, jesli sie nie myle to bedzie najdluzszy projekt jak narazie, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka:

Durian to znany symbol w Indonezji, to najbardziej tam śmierdzący owoc. Holandia ma coś tam wspólnego z Indonezją bo kiedyś tam założyła kolonię.

Drugi rzut:

A te rysunki... Przypomina to klimat Indonezji, poprzez dalekowshodni styl grafiki, spójrzcie zawczasu na mistrzów takich jak Gunawan Lo i Rayi Wicaksono.

 

BTW. Indonezja, kultura kraju i język znane mi są od dawna..

:) NIE JECHAĆ MNIE ZA TEGO KOMENTA :D

 

P.S. Indonesia Raya! Bangsaku, Ibuku, Aku Cinta Bangsa Saya Indonesia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr0cK

Nie wiadomo czy najdłuższy bo jeszcze nawet nie zaczął :D Jeśli pobije 8 miechów apricota to będzie najdłuższy :]

 

@Creator

Ja maże kiedyś wziąć w tym udział :D gdybyś się dostał znienawidziłbym cię :D

 

@Dunablaster

Oko nie pojadę :D btw. fajna kaczka xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka:

Durian to znany symbol w Indonezji, to najbardziej tam śmierdzący owoc. Holandia ma coś tam wspólnego z Indonezją bo kiedyś tam założyła kolonię.

Drugi rzut:

A te rysunki... Przypomina to klimat Indonezji, poprzez dalekowshodni styl grafiki, spójrzcie zawczasu na mistrzów takich jak Gunawan Lo i Rayi Wicaksono.

 

BTW. Indonezja, kultura kraju i język znane mi są od dawna..

:) NIE JECHAĆ MNIE ZA TEGO KOMENTA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi nie spodziewaj się wiele po fabule w kinie akcji xD

 

Pamiętam tego reżysera, :D kolo zrobił genialny, choć prosty tutek, o robieniu 3D mate paintingów w Blenderze przy pomocy tekstur mapowanych w sposób sticky (wtedy nie wiedziałem że to się tak nazywa xD ). Jeden z moich pierwszych i ulubionych tutków do Blendera, kiedy był jeszcze w średniej szkole zrobił animkę gdzie kolesia (nakręconego tradycyjnie, kamerą :P ) ganiał i strzelał do niego robot :D I wszystko na darmowym oprogramowaniu, do camera trackingu używał Icarusa :P

 

Oh, wracają wspomnienia z gimnazjum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-pigeon - nie no, nie mowie zeby zrobic dramat obyczajowy CG :D Prawde mowiac wole porzadna akcje od pompatycznego kina, ambitnego na sile. Ale niech to - cholera - bedzie mialo jakis pomysl przynajmniej. Swietny przyklad to krotkie animki zebrane jako animatrix. Moim zdaniem niektore z nich pobily oryginal jesli chodzi o pomysly.

Jesli da sie zrobic zabawny pasek komiksowy zlozony z 3 kadrow i opowiadajacy jakas tam historie to z pewnoscia mozna sklecic cos w kilkuminutowym szorcie ;)

 

Co do tych tutkow - masz jeszcze jakies namiary na nie? Wsiakam w blendera :D Co ten program ma w sobie :/ Ja nawet nie lubie OS LOL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dunablaster

W sumie chodzi o rozszeżenie techniki mattepaintingu ;P, ale koncepcja jest podobna tyle że ruszamy kamerą, a to mimo że jest płaskie tak nie wygląda :D Double_G dał stronkę gdzie są te tutki chodzi o tutek Camera Mapping in Blender, jest do archaicznej wersji 2.34, ale koncepcja jest podobna jak teraz tylko możliwości większe :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunablaster > gratuluje wiedzy odnosnie "Indonezji" durian to nie tylko najbardziej smierdzocy owoc "Indonezji",a JEDYNY tak smierdzacy owoc (smierdzacy dla nas,w smaku niesamowity). I nie Indonezji ale i calego plw.indochinskiego.Rosnie sobie az po Indie. Jest to "swiety owoc tajow" ... no ale Ty wiesz lepiej ;) szacunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do modelingu to na razie bardziej preferuje Wings'a, ale np w pracy śmigamy na Maykach i nie ukrywam, że mimo wszystko wolę Blendera :) Rzecz gustu... Najlepiej poczekać do wersji 2.50 Skoro ma być przebudowany, to lepiej się uczyć na nowym interfasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności