Jump to content
Altus

Fotografia: Altus

Recommended Posts

Z tymi niebami nie ma wiekszej filozofii :) poprostu przy wywolywaniu raw'ow w lightroomie zciemniam barwe niebieska i lekko zmiejszam jej nasycenie. Czasem trzeba tez troche pobawic sie maskami w PS. No i jeszcze uzywam filtru polaryzacyjnego kiedy moge (i kiedy jest sens), ktory ladnie tworzy kontrast miedzy chmurkami, a niebem.

Witam, wlasnie wrocilem z urlopu w PL, wiec niedlugo wrzuce wiecej... ale poki co taki piesek:

57.

pieseknw.jpg

Dawno juz nic nie wrzucalem, troche czasu nie ma na robienie zdjec :(

Fajnie, ze cos ostatnio powrzucaliscie troche fotek ostatnim czasy na forum :) od razu razniej.

Ode mnie portreciki:

58.Szwagier. Szczerze mowiac, zdjecie nie planowane - pokazywalem szwagrowi jak dziala zdalne odpalanie lampy w Nikonach :P

michalh.jpg

59. Brat. Obaj pracujemy jako kucharze w jednej malej wloskiej restauracyjce (trzeba z czegos oplacic czynsz) - co on robi na zdjeciu... nie wiem, tak sie ustawil wiec tak zrobilem ;) Dosyc ciemno, bez lampy (tylko swiatlo zastane), wysokie iso.

wicus4.jpg

60. Ania. Byla. Zdjecie zrobione pod swiatlo, doswietlone lampa (nie pamietam ustawienia lampy). Zdjecie mocno obrobione :P tutaj taki maly gif, ktory pokazuje przed i po - przy czym ten przed to jest juz wywolany RAW w lightroom'ie: http://img193.imageshack.us/img193/662/ania3.gif

ania2w.jpg

brata zdjecie bardzo fajne / a ten gif to niepotrzebny chyba bo az sie przestraszylem jak zobaczylem porownanie ;)

brat najlepszy, świetnie koresponduje z obrazem w tle, ładna kompozycja. szkoda trochę ze jedna ręką zasłonił, ale może dobre są takie niedoskonałości. Była, ładna, tylko czemu tak pod skos ?

Brat - rewelka, technicznie mogłoby być lepiej ze światłem - ale wygląda reportażowo, bardzo. Klimat Caravaggia... fajnie.

(...) Była, ładna, tylko czemu tak pod skos ?

Tak jakos dynamicznie mi sie wydawalo :P zdjecie oryginalnie bylo zrobione prosto, dopiero w post producji przekrecilem troche - jak bylo prasto to zbyt "zwyczajnie".

Ogolnie dzieki za wszystkie komentarze :)

Wrzucam dalej. Tym razej zachod slonca nad wyspa Isle of Arran, a zrobione z miejscowosci Saltcoats (Szkocja). Bylo tak zimno, ze myslalem, ze rece mi odpadna :P

61.

saltcoats.jpg

62.

saltcoats2.jpg

63.

saltcoats3.jpg

64. Hmm tu chyba z saturacja przesadzilem.

saltcoats4.jpg

Ogolnie robiac te zdjecia, bardzo brakowalo mi ultra szerokatnego obiektywu... taka Sigma 10-20mm by sie zdala...

----------------edit----------------

65. Dorzucam jeszcze jedno. Autoportret - generalnie to miala byc proba pokolorowania czarno-bialego zdjecia, zepsulem troche efekt przez to, ze z lenistwa edytowalem juz przeskalowana wersja :P. DOF jest photoshopowy. Swiatlo zastane, bez zadnych lamp.

saltcoatsja.jpg

Edited by Altus

kurde te ostatnie zdjecie byloby fajne gdyby postac nie byla tak mocno doswietlona ;( przynajmniej mi sie tak wydaje ze fajniej jakby na tle jasnego nieba postac nie swiecila sie tak mocno

moze za monco obriobione = no nie wiem

takie moje 3 grosze

;)

założę się ze bez dof'a byłoby lepiej. albo b&w albo kolor, takie mieszance nie podchodzą wogole. zdjęcie ładne, artystyczne :)

Kilka fotek, mojej szwagierki, ktora zajmuje sie robieniem trwalego makijazu - mam jej zrobic strone internetowa, ulotki itp.

Mialem ograniczona ilosc sprzetu, przez fakt, ze musialem na miejsce doleciec samolotem. Do tego moj Nikon D90 jest ciagle w serwisie (za 4 dni minie juz miesiac odkad go tam zanioslem...), wiec musialem wziac ze soba pozyczonego D60, ktory nie obsluguje CLS (system sterowania bezprzewodowego lamp). Duzo bylo kombinowania ze wszystkim, ale szwagierka zadowolona ze zdjec :)

*zdjecia sa dosyc mocno przerobione.

66. Gola lampa SB-900 za Lucia, z przodu troche po prawej srebrna 80cm blenda.

lucia2.jpg

67. Z prawej lampa przez 80cm parasolke, z lewej srebrna blenda.

lucia5.jpg

68. Tak samo jak wyzej.

luciay.jpg

To moje pierwsze zdjecia tego typu. Dopiero co kupilem sobie parasolke i dyfuzor.

przy 32 wbiłes jakiś palik w ziemie zeby wiedziec skad zrobić ujęcie czy jak ? :)

a 37 to z fotoszopa w całości ?

Przy 32 poprostu pamietalem jak wyglada wczesniejsze zdjecie oraz to, ze bylo robione stojac przed lawka :)

37 to normalne zdjecie dymu z kadzidelka - cala tajemnica w tym, zeby oswietlic dym z boku, ale tak, zeby swiatlo nie padalo na tlo. W photoshopie tylko troche curves'ami ustawilem kontrast i chyba tyle.

nr. 30....WOW.....nr. 45....WOW.....pozostałe.....WOW

Jestem pod dużym wrażeniem...do tej pory nie byłem przekonany do zdjęć ze światłem sztucznym...ale całkowicie zmieniłem zdanie bo obejrzeniu twoich prac.

Currara, dzieki :)

Dzisiaj oficjalnie rozpoczynam Project 35 - przez nastepne 35 dni bede wrzucal codziennie 1 zdjecie zrobione moim ulubionym, staloogniskowym obiektywem 35mm :) Kazde zamieszczone zdjecie bedzie zrobione w dzien publikacji - glownym celem ma byc zmotywowanie mnie, zeby pstrykac codziennie. Aha i zeby nie bylo, ktos juz kiedys robil taki projekt tylko z obiektywem 50mm, takze nie jestem zbyt oryginalny :P

69.

Dzien1: Eddie.

Juz od dawna nie ma rzeczy w Szkocji, ktora moglaby mnie zaskoczyc... Eddie, ojciec mojego szefa, ma 60 lat i nowa fryzure :)

Nikon D90, Nikkor 35mm f/1.8. Lampa na statywie z tylu, z przodu 80cm srebrna blenda. Generalnie mialem malo czasu, zeby wszystko ustawic, bo modelowi sie spieszylo. Teraz inaczej bym ustawil swiatlo.

day1stary.jpg

fajne fajne te ostatnie /

dawaj wiecej bo tez mysle o obiektywie jasnym tylko nie wiem czy 35 czy 50 wziasc ;)

Kusanagi, mam oba Nikkor'a 35mm f/1.8 i 50mm f/1.8 - jesli jestes w systemie Nikona to bierz 35mm, w pelni otwarty jest duzo ostrzejszy niz 50mm, jest lepiej zbydowany, ma ladniejszy bokeh, no i sam kont jaki daje jest duzo universalniejszy (w aparacie z matryca ASPC). Ja bym sie nie zastanawial :)

70.

Dzien2: Pasta

Zaspalem na wyklad, na polu huragan, wiec jedyne miejsce do ktorego moglem wziac aparat byla praca :)

Lampa na stopce, palnik skierowany na sufit. Troche przekadrowane w PS.

day2pasta.jpg

72.

Dzien3:Amiga chilenita

Kolezanka z pracy, z Chile.

Lampa na stopce, swiatlo odbite od sciany.

day4amiga.jpg

wino super

a kolezanka hmmm - jak dla mnie za ciemne tlo / przez co zlewa sie troche z postacia bo ma ciemne wlosy ;(

woooo bomba. profeska pełną gębą.

najbardziej pod wrażeniem jestem zdjęć krajobrazowych i tych zoomowanych mocno.

wszystkie foty robisz w nefa'ch i potem przerabiasz w photoshopie? i czy te zdjecia 61,62 itd. z wyspy to hdr'ki? i jeszcze jedno, takie czarne tło przy kwiatku 34 to jak uzyskałeś?

Edited by SunRider