Skocz do zawartości

Teczka 2D: Mariossan


Mariossan

Rekomendowane odpowiedzi

Skonczylem wczoraj okladke dla zaprzyjaznionego zespolu o ktorym pisalem wczesniej, troche mi na tym dziadostwie zycia uplynelo :) Zaloze sie ze dostane dzisiaj odpowiedz od chlopakow ze mam do poprawienia milion rzeczy, takze mozliwe ze wrzuce jeszcze jedna wersje. Poki co

mechanicalhunterkontras.png

 

i jeszcze 100%

zoom.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chyba wiem o ktory szczegol Ci chodzilo Emmilious xD hehe.. tez sie boje tak skomplikowanych pracek, bo i postacie nagie są, co nie ulatwia rysunku w sprawach anatomii :)), jak dla mnie kolorki troche mdle i brakuje jakiegos konkretnego swiatla na pierwszym planie, ale to juz taka moja sugestia. U tej kobitki lewe kolano mocno zlewa sie z ramieniem, latwo to poprawic wiec napomne :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Waga" linii moze sama w sobie wiele wyrazac, a ty pocinslaes wszedzie ciezka krecha ;)

`Biust jest bardzo plaski, brak tam wyrazniejszej gradacji cienia, nawet jesli w rzeczywistosci niema mocnych cieni, zawsze mozna sobie to troche nagiac i zinterpretowac po swojemu.

`Rece totalnie sie posypaly, wez sobie kalke i sproboj narysowac je widziane cale, tak, jakby nie bylo draperii i zobaczysz oco mi chodzi.

 

Zeby nie bylo, iz tlyko marudze' powiem ze duzo lepszy ten szkic w porownaniu do starszych prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny w owocach jest zupełnie nie na miejscu, zrobiłeś błąd, bo użyłeś tylko jednego koloru w różnych odcieniach, do tego przyciemniłeś czarnym, a rozjaśniłeś białym. Pierwsza martwa fajna, tylko powinieneś użyć bardziej "zdecydowanego" pędzla.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Joel, faktycznie popelnilem karygodny blad z tym, ze uzylem jednego koloru przy malowaniu owocow, czasami nienawidze siebie za to, ze zapominam o takich podstawach.

 

A tym razem takie cwiczonka beznazwy1c.png

 

I z ta twarza nie wiem co jest nie tak. Calosc wyglada dziwnie, sztucznie i plastikowo. Nie potrafie jednak dostrzec czym jest to spowodowane (moze przez zbyt dlugie wpatrywanie sie). Jakies sugestie?

skora.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo ją głaszczesz i już teraz pewnie boisz się radykalnych pociągnięć, bo boisz się zniszczyć pracę. Musisz zostawić okrąglaka. Nos jest za mały. Co do kolorów to są martwe, dlatego, bo brakuje koloru przeciwstawnego/komplementarnego. Powinieneś w cieniu machnąć zielonym.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, to juz chyba najwyższy czas zeby cos wrzucic.

 

Na poczatek 3 speedy ze zdjec

miastonoc.jpg

beznazwy1kopiafg.jpg

miastoswiatel.jpg

beznazwy1kopiafg.jpg

 

Tutaj slepie zerzniete wrecz kreska w kreske z jednego tutoriala znalezionego na cgs

okob.jpg

 

A tu idac za ciosem twarz ze zdjecia, dalej nie wiem czego brak tym moim glowa ze wygladaja tak sztucznie. Niby wszystko robie jak nalezy, ale jednak brakuje w tym zycia. Naprawde bylbym wdzieczny za jakies zlote mysli

facekopia.jpg

 

I na deser kolejna okladka (ta ktora wrzucalem jakis czas temu nie spasila) robiona dla zaprzyjaznionego zespolu. Uzylem zdjecia babki znalezionego w necie, wiec raczej malo w tym kunsztu artystycznego, nawet nie wiem czy taka technika ma swoja nazwe :) W kazdym badz razie chlopaki sa zadowoleni, wiec i ja sie ciesze

zwyklelogo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna ta okladka wrecz chora, ale jesli ktos takie rzeczy lubi to ja nie mam z tym problemu ( wkoncu kazdy ma swoje wizje swiata )

 

Generalnie widac poprawe w twoich prackach.

 

Dobra rada*: nie maluj blokow, wiezowcow etc pedzlem: wykreslaj je lassem i wypelniaj gradientami, wtedy uzyskasz najlepszy efekt, ktory dopiero pozniej ( w wiekszosci przypadkow) i tak trzeba podmalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ramach cwiczen strzelilem sobie kopie obrazu ktory wyjatkowo przypadl mi do gustu, a mianowicie zatoniecie statku nadzieja. W sumie dzierganie tych kier jedna po drugiej bylo raczej malo ekscytujacym zajeciem, naprawde mam juz dosyc tego obrazu :)

 

zatonieciestatkunadziej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyśliłam sie że to ten obraz :D

nawet sobie poradziłweś z tematem :)

ale może porysuj też troszke speedowych krajobrazików. będzie Ci łatwiej wprowadzać nastrój, jak troche luźno pobawisz sie odcieniami szarości, brązów i błękitów. Polecam obrazy Juliana Fałata, te takie zimowe pejzaże. Bo Tu jakby sie skupiasz na formie bardziej, a atmosfera obrazu to bardziej kolor i kompozycja niż bryła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki telthona, pamietam ze juz kiedys imie Juliana Fałata pojawialo sie na tym forum gdy byla mowa o sniegu :)

Tymczasem pare godzin temu po obejzeniu Pierscienia Nibelungow zaczalem sobie malowac fanarta i jakos tak wyszlo ze skonczylem nie wstajac od komputera.

aba211ebb835b476.jpg

Brunhilda.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem dałoby sie jeszcze ze dwie godzinki posiedzieć nad tym fanartem żeby wyglądał lepiej :) wiesz, poprawić perspektywe tarczy, kolory bo są troche za szare, i w ogóle wygładzić gdzieniegdzie, bo Ty często używasz takiego teksturowanego brusha, że krawędzie wyglądają "kudłato", ja to widzę nawet na trzonie włóczni. z resztą ten trzon jest troche za cienki. Ale w sumie i tak fajny obrazek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem to postanowiłem namalowac coś bardziej dopieszczonego. Goła baba zjada ptaka

posiek.png

 

I jeszcze dwa zoomy, jeden czysty dla pokazania całej anatomii twarzy. Jak zwykle wszelkie pomocne sugestie jak najbardziej pożądane.

zoompf.png

czyste.png

 

Na koniec link do referki: http://www.gracefulnudes.com/Galleries/hegreart_maria_ozawa_pink_jelly/maria_ozawa_petter_hegre_006.jpg

Edytowane przez Mariossan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł na enviro, ale używanie motylków photoshopa nie jest dobrym rozwiązaniem ;) wiesz, wszyscy znają ten kształt.

 

co do postaci, fajnie ze cycki nie są za wielkie. a co do tych efektów to tatuaż jest średni bo widać że to na innej warstwie było robione a te dziwne efekty przy dłoniach przypominają mi robaki. za to włosy fajnie zrobione. szczególnie warkoczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki noiprox, te efekty przy dłoniach to pióra ptaka ;]

A tymczasem jako iż dawno nic nie wrzucałem dodaje pare szybkich prac głownie robionych na podstawie zdjęc. Chyba żadna z nich nie była malowana dłużej niż godzinę i niektóre są już dosyc stare, ale i tak mam nadzieje, że dostane jakieś cenne wskazówki na ich podstawie.

3kopian.png

51500506.png

4kopia.png

94200718.png

72029482.png

laskopia.png

landscapenp.jpg

moskwa.png

puket.png

samuraj.jpg

gingery.jpg

 

I jeszcze szkic oraz pastel, chciałbym móc wrzucic wszystkie moje szkice, ale skanowanie tego zajęłoby mi cały dzień :(

img038z.png

img039.png

Edytowane przez Mariossan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Kolejny obrazek, i chyba ostatni digitalowy póki co. Chcę dostać się na studia w przyszłym roku a do tego potrzebuję teczkę z pracami wykonanymi tradycyjnymi mediami. Nie mam doświadczenia w malowaniu farbami, więc będę musiał coś z tym zrobić. Myślę, że będę wrzucał co nieco w przyszłości :)

 

Póki co Maryśka, voila!

 

brrr.jpg

 

Zapraszam do komentowania.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało wyrazista jest ta praca ale ma poszczególne elementy które ciekawie wyglądaja, np. dolna część obrazka, czyli ten lodo/kryształ... głównie brakuje mi akcentu kolorystycznego, całość jest bardzo wyblakła i szarawa (niby też ma swój urok w towrzeniu nastroju ale to sprawia że obrazek jest czegoś pozbawiony, niedokończony, ginie w tłumie że tak powiem)... dużo zyskałaby ta praca gdybyś powalczył z kolorem, m.in. kolorem skóry, włosy swoją drogą też są bryłą i tutaj tego brakuje, są za płaskie... bardzo fajne usta i nos, pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 sekund w Photoshopie:

 

15i6bs4.jpg

 

Co zmieniłem? Zmieniłem nasycenie kolorów i dodałem niektóre. Twoja praca była zimna, jakaś nijaka. Na dysku mam nieco podrasowaną bardziej wersję Twojej pracy, ale nie będę wrzucał, bo to co chciałem Ci pokazać to pokazałem, w sumie nic nowego w stosunku do tego co pisali poprzednicy.

 

Ps. I co Wy macie do tej błękitnonijakiej szminki? Jest ohydna, a wszyscy ostatnio ją stosują. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój monitor ma się całkiem dobrze, kalibrator również :)

Niepotrzebnie zaczerniłeś tą pracę, tak głęboka czerń nie ma tutaj uzasadnienia. Popatrz na przykład na usta, te powinny złapać trochę światła z otoczenia tym bardziej, że ręce i twarz są dość mocno oświetlone.

Poprzednia wersja była lepsza.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, trochę zbyt czarne, dlatego też nie zmieniałem nasycenia w photoshopie, chociaż dobrze to wyszło na warstwie lodu. Nowe kolory tak trochę zrobiły z niej tanią dziwkę z hiszpańskim akcentem w postaci czerwonej róży. Ja tam używałem kolorystyki biało niebieskiej żeby dodać oziębłego klimatu :) Ale cieszę się z zainteresowania, dzięki.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio próbowałem podziałać trochę farbami. Malowałem z początku akrylami, ale strasznie słabe są. Wysychają już praktycznie na palecie, nie da się ich w ogóle mieszać, toteż przeskoczyłem na oleje. Wrzucam póki co tylko dwa obrazki, ale myślę, że przez święta coś jeszcze pokarze. Przygodę z farbami dopiero zaczynam i wszelkie wskazówki będą dla mnie bardzo cenne.

Pozdrawiam.

akryl1.jpg

olej1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałeś z pamięci czy z refki ? ( jeśli z refki to w miarę możliwości wrzuć , to ułatwi sprawę )

Nie mam pewności czy łączenie uda z pupą jest w porządku , mianowicie chodzi mi o miejsce ,w którym powinni być biodro.

Wprowadzając poprawką nadasz jej kobiecości.A i dorysuj drugie udo albo łydkę , nie wiem w tym miejscu na pewno coś powinno być.

Jeśli podałem jakieś błędne rady to krzyczcie i mnie poprawcie ;)

 

BTW :Mam wrażenie , że od pierwszej strony do tej zrobiłeś spory postęp.

Edytowane przez badassky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to dzisiaj wrzucam skończoną już wersje, miałem teraz czterodniowy weekend to trochę sobie pomalowałem. Tak w ogóle to zastanawiam się, czy do teczki na studia można wrzucać prace digital painting. Wiadomo, że uczelnie nic o tym nie piszą, ale zastanawia mnie jak by to zostało odebrane. Ktoś coś wie w tym temacie może?

 

emerald%20dream.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iss: nie jestem do końca zdecydowany, zapewne asp bo co innego? Wiem co się o tym mówi, że strata czasu i lepiej samemu, ale jakąś szkołę wybrać muszę. No więc wybrałbym się na takie projektowanie graficzne dajmy na to do Katowic, oczywiście prace z malarstwa i rysunku w teczce się znajdą, ale jestem ciekaw co jak by tak wrzucić digital painting dodatkowo. Poza tym słyszałem, żeby nie dawać aktów, ale tylko asp Matejki w Krakowie jasno zaznaczyło, że teczki mają być bez studium aktu. No więc, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności