Skocz do zawartości

Postac3d: Kasia :)


ptaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Przyszedl czas na model mojej przyszlej zony :)

Mysle ze poprawki bede robil w zakresie wlosow i oczu i chce jeszcze dodac kolnierz kurtki skorzanej czy cos :)

 

render - mental

 

 

2posts.jpg

 

siatka:

siatkaw.jpg

 

referencje :)

 

edit: narazie usuwam bo myli :P

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej :) co do podobienstwa to kamerka ma porypane angle of view. Mam jako refki jeszcze zdjecia ktore podkladalem i model jest wpasowany prawie idealnie. Moze wlasnie przez kamerke powstal efekt zbyt wielkich oczu, ale bede to poprawial. (render nie ma odwzorowywac tego ujecia i miny itp. zeby nie zmylac narazie usuwam foto)

Co do shadera to oczywiscie sss, ale czemu sie wam nie podoba? za silne odbicia czy za maly sss? Troszke nie widze miejsca, gdzie mialbym go wzmocnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSS wygląda u ciebie jak plastik a nie skóra. Topo ładna ale no tworzy średnio urodziwy obiekt ;] Anatomicznie też nie najlepiej. Zauważ że edge idący na środku tworzy u ciebie wystającą krawędź. Widać to na cieniu na brodzie.

 

Szczerze mowiac nie mam doswiadczenia w twarzach, wiec prosze o konkretne wskazowki. Co to znaczy ze sss wyglada jak plastik? Nie bardzo rozumiem. A moze chodzi nie o sss tylko o odbicia? Co do krawedzi sie nie zgodzie. Cien tnie drugie swiatlo, stad ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mpta ja ci proponuje modelowanie twarzy zacząwszy od tutoriala a potem przerabiania w mudboxie itp. to zobaczysz ze prawdziwa twarz to detal itp.

 

pozdrawiam i zyczę abyś tej dziewczynie sprawił najlepszy prezent. Im bardziej się wysilisz do detalu i ewentualnie, zależnie od woli, realizmu, tym lepszy jest ten odbiór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mpta ja ci proponuje modelowanie twarzy zacząwszy od tutoriala a potem przerabiania w mudboxie itp. to zobaczysz ze prawdziwa twarz to detal itp.

 

Prawdziwa twarz to kształty i proporcje, kiedyś nie było sculpterów i ludzie też robili super mordki.

 

mpta zwróć uwagę w szczególności na oczy potem usta i nos na to sie patrzy w pierwszej kolejności. Wewnętrzne kąciki oczu zrobiłeś zbyt łagodne, nie podobają mi się też usta. Masz możliwość zrobienia swojej dziewczynie zdjęć więc na brak referencji nie powinieneś narzekać.

Co do shadera to wygląda plastikowo min. przez jednolity specular i słabo zróżnicowane kolory. Ja na Twoi miejscu bym zrobił dziewczynie parę zdjęć i texturę z nich posklejał wtedy podobieństwo by było jeszcze większe.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę coś co mi się od razu rzuciło w oczy -broda- trójkątna i kanciastość na osi symetrii. Tak jak było napisane powyżejważne są detale - i np. pory naskórze inne są pod oczami a inne na policzkach. Najlepiej zrobić dziewczynie zdjęcie ze światłem padającympod różnymi kątami -zobaczysz czego brakuje.

A i jeszcze jedno - zamieść spowrotemjej zdjęcie bo łatwiej się porównuje ;] :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zawsze będę pytał :D

 

Za pomocą czego robiłeś brwi? Ostatnio też znowu dłubie mordki i próbuje co nieco z włosami, itp.

 

Na pewno włosy musisz poprawić ponieważ mają jakby brak grawitacji ;) Grzywka na prawo powinna trochę bardziej opadać (tak mnie się wydaje, ale i słuchaj tych co się znają czyli np. Tomala). Tomala zawsze dobrze radzi bo chłop się zna na rzeczy. Wystarczy popatrzeć na jego mordki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra za bardzo odbija albo ma za mocny specular.

Kształt nosa możnaby poprawić (powinien bardziej płasko przechodzić w policzek).

Lewe oko (z punktu widzenia kamery) fajne, ale prawe wyszło jakoś tak płasko, chyba z braku odbicia i cienia .

Włosy mogły by się odrobinę bardziej zlewać ze sobą, za bardzo widać poszczególne włoski (to nic tragicznego, tylko na wypadek gdybyś dążył do perfekcji)

Ogólnie praca dobrze się zapowiada, szara wersja jest całkiem ładna. W kolorze też by mogło wyglądać dobrze gdyby to były inne kolory niż na pierwszym obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mógłbyś jeszcze popracować nad kształtem oczu. Co do SSS to już domyślne ustawienia będą lepiej wyglądać niż teraźniejszy shader. Skóra ludzka nie odbija tak mocno światła jak u ciebie przez co twój SSS jest dość plastikowy. A co do tego szwu z dodatkowego edga na środku...to wciąż go tam widzę i nie wydaje mi się że to kwestia światła(ale zastrzegam sobie prawo do bycia w błędzie :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ania co do nosa to lekko poprawilem, ale te dolne platki nosa sa dosc mocno zarysowane. Wlosy sprobuje pomeczyc jeszcze, oczy nie wiem czy lepiej wywalcze.

dzieki :)

 

khatake. To wina speca, ale w maya fast skin shaderze on byl domyslny. Mam podpiete dwa bliny do sterowania specem i mix8layer, jak to sie zwyklo robic, ale wlasnie domyslnego zapomnialem wylaczyc. w nastepnym renderze obiecuje to poprawic. Co do brody zerkne raz jeszcze i napisze w nastepnym poscie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm postanowilem odkopac watek.. jako ze dopiero teraz zaczalem dostrzegac kolejne bledy w swojej pracy, a poprawki spowadzaly sie do malej zmiany swiatla i malego postpro.. to nie moglem sobie odmowic odswiezenia tej pracki.

Mam nadzieje, ze bardziej wam sie podoba nowsza wersja, ale mam tez mala prosbe.

Doradzcie prosze ktora z tych 2 nowych portretow bardziej sie wam podoba..

Do mnie osobiscie przemawia przepalona wersja i wiem, ze niekiedy w portretach stosuje sie taki zabieg, ale czy nie jest to jakims razacym bledem.. jak to jest z ta biela? :)

 

Z gory dzieki za rady :)

 

done1.jpg

 

done1lighten.jpg

 

edit: i mala wesola niespodzianka dla odwiedzajacych moj watek :

 

P200984144533_46TenU.jpg

 

:D

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę szara. Machnij coś pomiędzy i zobacz. Możesz też poeksperymentować z kątem światła, żeby te przepalenia nie były na tak dużym obszarze, i żeby one może dawały jakiś ciekawy efekt świetlny (a nie po prostu: prawa połowa całkiem przepalona, lewa wcale). Na tym pierwszym obrazku, tym szarym, dużo lepiej wychodzi kształt twarzy, widać kości policzkowe itp., na tym przepalonym nic.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"proporcje w okolicach ust, w okolicach zatok też cosik nie gra" - a jak ktos by mial zeza to tez do poprawy? :P

"Kurteczka fajnie wygląda" - dzieki, ale mi sie nie podoba

"Włosy jeszcze nienaturalne" - true

"szyja płaska" - kurde faktycznie :P

"nie wiem czy uszy nie powinny trochę wystawać" - ee chyba niekoniecznie, chociaz niepotrzebnie sie namodelowalem :P

"Powodzenia" - dzieki :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności