Skocz do zawartości

Jak zrobić animację czołgu


Prescot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czlowieku ! Najpierw szukales modelu teraz pytasz jak animowac ?! Ogarnij sie i sam zacznij szukac tutoriali itp Takie lenistwo z twojej strony, ze az boli jak sie czyta twoj post !

 

Jeśli coś sie nie podoba to tu nie pisz, nikt cie nie zmusza, pozatym szukałem wszędzie tego 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to hcpiter dał Ci linki do czołgu.

Jeśli taką postawę wdzięczności będziesz przedstawiał, to pomocy raczej nie otrzymasz.

 

A pisząc na forum zgadzasz się na to, że każdy może w Twoim wątku pisać co chce.

Wpadasz tu w tym misiącu i ustawiasz wszystkich po kątach?

Czołg będziesz animował? :D:D

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Select tank body object, go to Modify tab. Activate Element selection. Select two track element like image below. (To select more than one element, hold Ctrl while selecting). In Edit Geometry rollout, click Detach button. In opened window, click OK to detach elements as a separate object. Let's call this object as an original track object.

tanktrack02.gif

 

Nie rozumiem tego, nie wiem gdzie to jest może ktoś powiedzieć w punktach gdzie w to się wchodzi. Rozumiem możecie pisać - idź się uczyć podstaw, ale ja właśnie tym sposobem się ich uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste.

1. Wciskasz F1 (lewy górny róg klawiatury) .

2. Przechodzisz w zakładkę "search".

3. Wpisujesz "detach".

4. Wciskasz ENTER (przycisk tuż nad strzałkami, po lewej).

5. Po milisekundzie pojawi się odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już zrobiłem wyszło jak na tutorialu ale jak "odpaliłem" to gąsinica czołgu nie działała wogóle.. ;/

Korzystam z tego tutorialu:

 

http://www.escalight.com/tutorials/3dsmax-tutorials/tank-caterpillar-track-animation.html

 

Może ktoś powie co robie nie tak...

 

Być może nie zrozumiałem tego "Fill gap by adjusting stretch value"

 

tanktrack08.gif

Edytowane przez Prescot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy trzeba zaświecić.

 

Czy myślisz że jak wpadniesz, zaczniesz rozstawiać ludzi po kątach, to oni będą umierać z chęci pomocy? Jeżeli nie chcesz uczyć się od podstaw (co radziło Ci kilka osób), tylko masz własną ścieżkę edukacji (dręczenie pytaniami?) to kontynuuj ją, ale bez naszego udziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy trzeba zaświecić.

 

Czy myślisz że jak wpadniesz, zaczniesz rozstawiać ludzi po kątach, to oni będą umierać z chęci pomocy? Jeżeli nie chcesz uczyć się od podstaw (co radziło Ci kilka osób), tylko masz własną ścieżkę edukacji (dręczenie pytaniami?) to kontynuuj ją, ale bez naszego udziału.

Czyli uważasz że ustawiam wszystkich ludzi po kątach bo proszę o pomoc? Jak nie możesz wytłumaczyć mi tego tylko pisać tego typu porady to jaki jest twój sens pisania na tym forum skoro wchodzisz do tematu i powtarzasz czyjeś teksty?

 

I o co ci chodzi z tym świeceniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie podobają ci się odpowiedzi, to po co zadajesz pytania?

 

Aby wkońcu odpowiedź otrzymać, ale wytłumacz mi czego odemnie chcecie bo nie rozumiem, mam problem to go piszę a wy mi piszecie teksty w stylu "Weszłeś na forum i ustawiasz wszystkich po kątach". Rozumiem że proszenie o coś na tym forum nie jest normą ale tutoriali też tu nie ma wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Spróbuj podstaw.

Zanimuj kulkę, poznasz je

W czołgu ugrzęźniesz w gąszczu informacji i rzucisz to prędzej niż się za to wziąłeś.

 

2.

Zanim założysz wątek albo zadasz pytanie, odpal google i F1

Myślisz że spotykasz trudności którycz nikt wcześniej nie napotkał?

Otóż mylisz się. Nie użyłeś nawet opcji szukaj na tym forum, bo już niejedno rozwiązanie byś znalazł.

 

 

Pokaż nam, że coś chcesz zrobić i próbowałeś, my tu pomagamy a nie robimy robotę za Ciebie.

 

Tyle.

Na animacji się nie znam, ale po prostu tępię ludzi, którzy chcą wszystko na tacy.

 

 

 

 

EDIT

Ja pierwszy wątek założyłem po półtora roku od zarejestrowania na forum, a czytałem je sporo wcześniej.

Przez pótora roku wystarczało czytać, wszystko było jasno napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Spróbuj podstaw.

Zanimuj kulkę, poznasz je

W czołgu ugrzęźniesz w gąszczu informacji i rzucisz to prędzej niż się za to wziąłeś.

A co ma wspólnego zaanimowanie kulki z problemem o którym wspomniałem wcześniej? Nie uda mi się rozwiązać tego robiąc animacje kulki :|

 

EDIT

Ja pierwszy wątek założyłem po półtora roku od zarejestrowania na forum, a czytałem je sporo wcześniej.

Przez pótora roku wystarczało czytać, wszystko było jasno napisane.

 

No to super że przez tyle lat animacji sie nie potrafiłeś nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm

1. Mam trochę doświadczenia i wiem, że robiąc łatwe rzeczy sam dojdziesz do trudnych.

Zapytaj tych, co robią trudne, zresztą sami ci piszą

 

2. Akurat robię wizki, ale spójrz jakie animki robią kolesie w dziale animacja. Nikt sie nie rzuca od razu na robienie filmów stary, boby mu do śmierci zeszło.

Posłuchaj starszych, to się czegoś nauczysz.

 

Popatrz na to:

http://max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam problem to go piszę .... Rozumiem że proszenie o coś na tym forum ....

 

Żeby kogoś poprosić nie wystarczy napisać prośby.

WAŻNA JEST POSTAWA (pokorna) i to chyba z tym masz największy problem !

 

Napisałem skrypt na gąsienice i chciałem pomóc, ale po pierwsze nie zrozumiałbyś, po drugie odechciało mi się zrobić nawet wprowadzenie do tego jak mógłbyś to zrobić skryptem.

 

M .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Akurat robię wizki, ale spójrz jakie animki robią kolesie w dziale animacja. Nikt sie nie rzuca od razu na robienie filmów stary, boby mu do śmierci zeszło.

Posłuchaj starszych, to się czegoś nauczysz.

 

Toteż zaczynam od czegoś łatwego korzystając z tutorialu a nie rzucam się z małym doświadczeniem na coś poważnego, to wcale wydaje mi się nie trudne tylko stanąłem w jednym miejscu.

 

Napisałem skrypt na gąsienice i chciałem pomóc, ale po pierwsze nie zrozumiałbyś, po drugie odechciało mi się zrobić nawet wprowadzenie do tego jak mógłbyś to zrobić skryptem.

 

W tym tutorialu nie pisze nic o skrypcie :/

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, animacja czołgu prossssta.

To czemu jeszcze się za to nie wziąłem?

 

Ej, stary, zaraz ci ktoś pojedzie po łacinie.

Dla ścisłości, stanąłeś przez 1 dzień 3 razy

A czołg masz od wczoraj, więc jak mogłeś w poście #4 szukać czegoś 2 dni?

 

DObra, nic już nie piszę bo ktoś powie że zniechęcam świeżaka, który po prostu TYLKO CHCE odpowiedzi.

 

PS

Sprawdziłeś w helpie co to skrypt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o zadawanie pytan, tylko o to ze zadajac je nie zadales sobie trudu by sam cos zrobic, poczynajac od samego modelu co dla mnie jest bez sensu, chcesz robic animacje nie na swoich modelach ? Po co ? chcesz sie czegos nauczyc ? Zacznij od podstaw, najpierw modelowanie, materialy, oswietlenie pozniej animacja i renderingi.

Z podejsciem dajcie mi, ja chce to i tamto itp nigdzie nie dojdziesz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czołg masz od wczoraj, więc jak mogłeś w poście #4 szukać czegoś 2 dni?

 

Troche logiki kolego, zanim napisałem ten post szukałem.

Tutaj nie chodzi o zadawanie pytan, tylko o to ze zadajac je nie zadales sobie trudu by sam cos zrobic, poczynajac od samego modelu co dla mnie jest bez sensu, chcesz robic animacje nie na swoich modelach ? Po co ? chcesz sie czegos nauczyc ? Zacznij od podstaw, najpierw modelowanie, materialy, oswietlenie pozniej animacja i renderingi.

Z podejsciem dajcie mi, ja chce to i tamto itp nigdzie nie dojdziesz !

 

No ale ja nie chcę być zaawansowany tylko chcę uporać się z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0. Nie pytaj o podstawowe Podstawy Podstaw.

1. Słuchaj Dobrych Rad. (nie pytaj jak je rozpoznać - podążaj za głosem serca)

2. Czekaj na odpowiedź - w końcu ktoś pomoże. (okres czekania: od 10min. do 3lat)

3. Nie denerwuj się. (nigdy)

4. Bądź miły - zyskasz sympatię.

5. Ktoś Cię skarci - zrób sobie przerwę na herbatkę.

 

Nie trać zapału. Chcesz bardzo szybko zdobyć wiedzę.

mkeruj pisał o stopniowej nauce, jest to jedna z metod. W niektórych szkołach uczą na głębokiej wodzie i też można na tym dobrze wyjść - nauka jest szybsza ale jak w przypadku twojego tutoriala, bardziej stresująca. Zaczynając od tutoriali dla początkujących, nauczyłbyś się UI (User Interface) bo wyjaśniane jest w Nich wszystko krok po kroku.

 

Ogólnie - przejawiasz symptomy Słomianego Zapału.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to ująłeś sly :) Jej.. jeszcze chłopak gotów pomyśleć, że tu banda opryszków siedzi, co pomóc bidulkowi nie chce ;)

 

Widzisz Prescot - to nie tak :) Jesteśmy bardzo fajni... ale zadręczając ludzi tak banalnymi pytaniami, na które odpowiedź znajdziesz w wielu miejscach, począwszy od maxowego helpa po internetowe stronki z tutorialami... zwyczajnie ręce opadają i odechciewa się troszku.

 

Trzymam kciuki i powodzenia w nauce.. WYTRWAŁOŚCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0. Nie pytaj o podstawowe Podstawy Podstaw.

1. Słuchaj Dobrych Rad. (nie pytaj jak je rozpoznać - podążaj za głosem serca)

2. Czekaj na odpowiedź - w końcu ktoś pomoże. (okres czekania: od 10min. do 3lat)

3. Nie denerwuj się. (nigdy)

4. Bądź miły - zyskasz sympatię.

5. Ktoś Cię skarci - zrób sobie przerwę na herbatkę.

 

Jeśli nie zastosowałem się do któregoś z tych punktów to pokaż gdzie skoro to piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prescot: animacja to ciężki kawałek chleba. Bierzesz się za animację obiektu, który aby poprawnie się poruszał, musisz oplec w szereg różnych dziwnych modyfikatorów. Będziesz musiał się mocno nabiedzić, żeby od zera bazując tylko na tutorialach poprawnie zaanimować czołg.

 

Czytałem, że ktoś zaproponował Ci kulkę. To nie jest takie głupie jak myślisz. Wiem, brzmi to kuriozalnie: animować kulkę każdy głupi potrafi... Ale niestety nauka animacji na tym polega. Kuleczka, kuleczka ciężka i lekka, kolizje kuleczek, kuleczka z nóżką, kuleczka z dwoma nóżkami... tak to wygląda. Bez podstaw nawet jak zrigujesz czołg i go zaanimujesz... bardzo szybko zapomnisz o co w tym wszystkim chodziło i przy kolejnym modelu zadasz te same pytania.

 

Każdy na tym forum stara Ci się pomóc, padają odpowiedzi mniej lub bardziej użyteczne, ale uwierz mi pisanie "Ponawiam prośbę" nie jest traktowane jak prośba a jako spam.

 

Aha: piszą Ci to ludzie którzy z animacją mieli już cokolwiek do czynienia. Nie dzieciaki z gimnazjum czy "świeżaki" którzy siedzą w maxie 2 dni. Wiedzą o czym piszą, więc słuchaj się ich rad a daleko zajedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prescot: animacja to ciężki kawałek chleba. Bierzesz się za animację obiektu, który aby poprawnie się poruszał, musisz oplec w szereg różnych dziwnych modyfikatorów. Będziesz musiał się mocno nabiedzić, żeby od zera bazując tylko na tutorialach poprawnie zaanimować czołg.

 

Czytałem, że ktoś zaproponował Ci kulkę. To nie jest takie głupie jak myślisz. Wiem, brzmi to kuriozalnie: animować kulkę każdy głupi potrafi... Ale niestety nauka animacji na tym polega. Kuleczka, kuleczka ciężka i lekka, kolizje kuleczek, kuleczka z nóżką, kuleczka z dwoma nóżkami... tak to wygląda. Bez podstaw nawet jak zrigujesz czołg i go zaanimujesz... bardzo szybko zapomnisz o co w tym wszystkim chodziło i przy kolejnym modelu zadasz te same pytania.

 

Każdy na tym forum stara Ci się pomóc, padają odpowiedzi mniej lub bardziej użyteczne, ale uwierz mi pisanie "Ponawiam prośbę" nie jest traktowane jak prośba a jako spam.

 

Aha: piszą Ci to ludzie którzy z animacją mieli już cokolwiek do czynienia. Nie dzieciaki z gimnazjum czy "świeżaki" którzy siedzą w maxie 2 dni. Wiedzą o czym piszą, więc słuchaj się ich rad a daleko zajedziesz.

 

Ale w tutorialu nie było słowa o modyfikacjach, żadnych załączników ze skryptami ani nic a w efekcie końcowym gąsinica czołgu poprawnie pracowała, możesz mi więc wytłumaczyć to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz prescot: z tonu Twoich wypowiedzi wynika, że uważasz, że zasranym (przepraszam za wyrażenie) obowiązkiem użytkowników tego forum jest Ci pomóc. Ba! Wręcz poprowadzić Cię za rączkę i zrobić to za Ciebie. A uwierz mi, że tak nie jest. Wszystko zależy od dobrej woli. W momencie gdy nie znasz absolutnych podstaw, zadajesz pytania, na które odpowiedzi można znaleźć w 3 minuty w necie i masz taką postawę to się po prostu odechciewa. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

 

PS. Zanimuj tą kulkę ;)

Edytowane przez blinq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz prescot: z tonu Twoich wypowiedzi wynika, że uważasz, że zasranym (przepraszam za wyrażenie) obowiązkiem użytkowników tego forum jest Ci pomóc. Ba! Wręcz poprowadzić Cię za rączkę i zrobić to za Ciebie. A uwierz mi, że tak nie jest. Wszystko zależy od dobrej woli. W momencie gdy nie znasz absolutnych podstaw, zadajesz pytania, na które odpowiedzi można znaleźć w 3 minuty w necie i masz taką postawę to się po prostu odechciewa. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

 

PS. Zanimuj tą kulkę ;)

 

No akurat z mojego punktu widzenia wygląda to inaczej, przecież nie krzyczę i proszę o odpowiedź, nie wymagam jej i inaczej nie jest, tylko przy okazji to taki wasz dodatek do tego że oskarżacie mnie o to że chcę mieć wszystko na tacy i nic nie zrobiłem, podstawy znam, kulkę zgodnie z waszym poradami zaanimowałem ale skoro ktoś poruszał temat o tym że trzeba mieć skrypt to co mi w tym pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tutorialu nie było słowa o modyfikacjach, żadnych załączników ze skryptami ani nic a w efekcie końcowym gąsinica czołgu poprawnie pracowała, możesz mi więc wytłumaczyć to?

 

Powiadasz, że zrobiłeś animację czołgu. fajnie. ale czy zrozumiałeś o co w tym chodzi? Czy jak jutro siądziesz do animacji samochodu czy samolotu wszystko od razu będzie dla Ciebie jasne? Nie. Pojawią się kolejne pytania, kolejne problemy.

 

Albo zaczynasz od przedszkola idziesz do podstawówki, liceum i dopiero potem na studia i masz jakąś szansę czegoś się nauczyć, albo idziesz od razu na studia. Chcesz iść od razu na studia? Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz, że zrobiłeś animację czołgu. fajnie. ale czy zrozumiałeś o co w tym chodzi? Czy jak jutro siądziesz do animacji samochodu czy samolotu wszystko od razu będzie dla Ciebie jasne? Nie. Pojawią się kolejne pytania, kolejne problemy.

 

Albo zaczynasz od przedszkola idziesz do podstawówki, liceum i dopiero potem na studia i masz jakąś szansę czegoś się nauczyć, albo idziesz od razu na studia. Chcesz iść od razu na studia? Powodzenia.

 

Czyli animacja gąsinicy czołgu to jest coś bardzo bardzo zaawansowanego twoim zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jarałem się tematem rigu czołgów i do niego wrócę na bank jak znajdę czas.

 

tu możesz kupić powyższy Rig

http://www.refuelled.com/craft-animations-c-65_113_177.html

 

a tu strona firmy, która robi Rigi czołgów

http://www.craftanimations.com/default/index.cfm

 

 

piłeczkę zrigowałeś? zrobiłeś kontrolery do strecza? Ma zadany obrót w dobrym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacznie bardziej zaawansowane niz Ci sie teraz wydaje .

 

pozdrawia mi zycze powodzenia :)

 

Nie wydaje mi się żeby animacja gąsinicy czołgu była czymś zaawansowanym, raczej jeśli mowa o animacji wszystkiego tzn gąsinica i koła to już coś innego, ale mi chodzi tylko o to pierwsze.

 

 

a składanie robota w samochód i na odwrót?

 

Chyba wiadomo że trudniejsze.

 

 

 

piłeczkę zrigowałeś? zrobiłeś kontrolery do strecza? Ma zadany obrót w dobrym kierunku?

 

Nie koledzy pisali tylko o zaanimowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazasz, ze to banalnie proste, po co wiec zadajesz pytania? Jestem pewny, ze sobie poradzisz z jakims banalnym tutkiem z netu sadzac z Twojej postawy.

 

Pokaz jak zanimowales kulke, to moze Ci powiemy jak to dalej rozwinac, bys sie wiecej nauczyl?

 

PS. Nie mow do mnie ziomek, prosze - na to sobie trzeba zasluzyc...

 

No tak sądzę, wnioskuję to z tego co koleś który tego tutka wrzucił pisał, na czym polega mój problem bo nie rozumie czemu mi nie działa a wy piszecie że to trzeba oskryptować a koleś się zdziwił jak zapytałem się czy potrzebny do tego skrypt a tutorial prosty no to uważam że to też proste. Zadaje pytanie bo mam problem którego nie mogę rozwiązać.

Kulke zaanimowałem normalnie, auto key i się obraca, lub w tą lub w tą.

 

Rzeczywiście nie zasłużyłeś sobie swoim hamstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

Nie wydaje mi się żeby animacja gąsinicy czołgu była czymś zaawansowanym, raczej jeśli mowa o animacji wszystkiego tzn gąsinica i koła to już coś innego, ale mi chodzi tylko o to pierwsze.

 

 

 

Rewelacja ! Czyli juz zrobiles ? poka.

 

 

 

 

pozdrawiam i zycze powozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności