Skocz do zawartości

District 9


eco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jak na razie po zobaczeniu Trailera, przychylam się do opinii Shoguna, nie wyobrażam sobie żeby pozaziemska cywilizacja, zdolna do przebycia odległości liczonych w setkach lat świetlnych dała się zamknąć w gettcie.

 

To tak jakby hmm sugerować że atomowy okręt wojenny o sile ognia wystarczającej do wygrania samodzielnie 2 wojny światowej, został by spacyfikowany i zatrzymany przez neandertalczyków z krzemiennymi toporkami na tratwach z sitowia.

 

nie zmienia to faktu, że podoba mi się ujęcie jak ten statek wisi nad miastem. Fajny obrazek, ale fabuła dowodzi że chyba kończą się pomysły ludziom :)

 

A swoją drogą jeśli ktoś pamięta filmy o kontakcie z pozaziemską cywilizacją w naszym układzie słonecznym. (no poza Odysejami, chociaz tu tez tych obcych tak naprawdę nie było) to był bym wdzięczny za tytuły - bo zainspirowało mnie to do sięgnięcia do klasyki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabuła dowodzi że chyba kończą się pomysły ludziom :)

 

Jak dla mnie całe założenie jest przełomowe i oryginalne, bo z tego co pamiętam nie było jeszcze filmu, w którym ludzie są tymi złymi. Po za tym przez wielu ludzi(w tym krytyków) został okrzyknięty jako film kultowy i ja po zobaczeniu krótkometrażowego filmiku, na podstawie którego powstał District 9 i obejrzeniu trailerów do niego jestem skłonny się z nimi zgodzić. Nie mogę się doczekać, kiedy obejrzę film bo zapowiada się naprawdę niezłe widowisko.

 

 

 

Krótkometrażowy filmik na podstawie którego powstał District 9:

 

Fajna recka filmu:

Spill review

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun 3D -> Wydaje mi się że za bardzo dzielisz filmy na czarne i białe. W końcu to "Fantastyka Naukowa" (science fiction).

Stanu rzeczy jaki panuje w District 9 można wytłumaczyć na masę sposobów.

 

Było już tyle niedorzecznych scenariuszy że ten wydaje się należeć do tych całkiem prawdopodobnych.

Na przystawkę Techno-Bełkot ze Startreka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, dżizas.... man!

wszyscy wiemy ze fabula jest z dupy, na ten film nie idzie sie dla fabuly,

zreszta ja juz dawno nie widzialem dobrej fabuly w filmie i chyba sie juz takowej nie doczekam

film jest wodotryskiem 3D, postaci ufokow sa niedopracowane ale za to calkiem przyjemnie

zanimowane (oczywiscie poza oczami, bo rowniez nie widzialem jeszcze dobrze zanimowanych

oczu w cg) i co z tego? who cares :D z takim podejsciem to lepiej wogole do kina nie wchodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła wydaje się bzdurna...Choć z drugiej strony taką sytuację da sie wytłumaczyc na wiele sposobów. Problem w tym, ze mało kto widział cały film i zapoznawałs ię z całą fabułą. Tak więc takiemu wesołemu pieprzeniu i skazywaniu film na kategorie "głupie i nierealne" mówię snanowcze Stop!

Oglądniemy film...wtedy pogadamy o fabule.

Sam pomysł jednak wydaje się świeży w kinie...Nie jest to E.T...nie są jak Obcy...

Yeap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie trailer zaintrygował. Na tyle znam talent i lubię p. Jacksona, że czuję, ze fiolm bedzie poprostu okej. On tak kręci. Przyzwoite kino.

Naprawdę wiele filmów ma przedziwną i niedorzeczną fabułę. A ogląda się to jak bajki... A ocenianie filmu po trailerze... hehehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy polecał mi dzisiaj gorąco ten film. Po obejrzeniu trailera również dziwnym wydało mi się, że zaawansowani technologicznie kosmici nie mogą sobie po prostu odlecieć z Ziemi. No i podobno coś ciekawego się za tym kryje, więc chętnie obejrzę film :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki - jeżeli pytasz o klasykę to zerknij na "Bliskie spotkania III stopnia" - rocznik 1977 wiec powinno smakować ;)

 

Jezeli chodzi o District 9 to faktycznie dziwaczne to ze taka technologia i przybysze mimo wszystko sa na ziemi nedzarzami -mogliby przeciez podbic ludzi- walczyc z nimi - dlaczego tego nie robia ? - wlasnie juz to wydaje sie dosc intrygujace- a po trailerze mozna by zapytac gdzie sie podzialy 147 mln dolkow ktore utopiono w produkcji transwestyfarmerów- a moze raczej czy rzeczywiscie cos daly ?

Edytowane przez eco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaawansowani technologicznie kosmici nie mogą sobie po prostu odlecieć z Ziemi.

 

Z tego co się dowiedziałem o filmie, ci kosmici są technologicznie zaawansowani, ale jednostki które przyleciały na ziemie to najmniej inteligentni przedstawiciele gatunku - zwykłe robole, sprzątacze itp. A odlecieć nie mogą, bo właśnie najważniejszym powodem ich pozostania na ziemi jest awaria statku, którego nie mogą naprawić.

 

 

[spoiler?]

Co do tego czemu się nie buntują, to chyba jedynym wyjaśnieniem było, że są pokojowi, ale podobno w końcówce filmu nawet kosmitom nerwy puszczają.

[spoiler?]

 

 

Mówiąc szczerze jest to jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów ostatnich kilku lat - nie mogę się doczekać kiedy go w końcu obejrzę

Edytowane przez wormer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czemu się nie buntują, to chyba jedynym wyjaśnieniem było, że są pokojowi, ale podobno w końcówce filmu nawet kosmitom nerwy puszczają.

 

Dzięki, wormer, za spierdzielenie połowy filmu. Na przyszłość oznaczaj takie wypowiedzi dużym, czerwonym tekstem "SPOILER" :]

 

No Wormer, piękny post, jeszcze zakończenie napisz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wormer, za spierdzielenie połowy filmu. Na przyszłość oznaczaj takie wypowiedzi dużym, czerwonym tekstem "SPOILER" :]

 

Bez przesady z tą połową, a poza tym, to co powiedziałem o końcu filmu nigdzie nie zostało potwierdzone - to raczej moje domysły wynikające z przeczytania różnych opisów, wypowiedzi i recenzji

[spoiler?]

(a fakt że ktoś się w końcu wkurzy po 20 latach traktowania jak śmieć jest dla mnie raczej domyślny).

[spoiler?]

Tym bardziej, że najważniejsze elementy filmu(z tego co mi wiadomo) są dużo bardziej przemyślane i dużo mocniej trafiają do widza niż prosta najpie^&*&nka.

Edytowane przez wormer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzas ludze jak czytam te wasze posty to słabo mi się robi.

 

Gdzie jest napisane że jak kosmici przylatują na ziemię to od razu muszę walczyć i podbijać.

Gdzie jest napisane że kosmitą statki się nie psują.

 

To tak jakby hmm sugerować że atomowy okręt wojenny o sile ognia wystarczającej do wygrania samodzielnie 2 wojny światowej, został by spacyfikowany i zatrzymany przez neandertalczyków z krzemiennymi toporkami na tratwach z sitowia.

 

Jest to wysoce prawdopodobne. bo po kilku miesiącach skończyło by im się jedzenie. Po kilku latach w okręcie atomowym też trzeba by wymienić to i owo.

 

Użyjcie ludzie wyobraźni. W słonecznym patrolu, na plażach też same laseczki a rzeczywistość w US wygląda inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis, ale Słoneczny Patrol to najwyraźniej produkcja na rynek europejski. Jankesi też mają ideał kobiety 90/60/90, ale oni liczą w calach...

 

Wormer, spoilery najlepiej jest pisać czcionką o kolorze zlewajacym się z bgr forum, by trzeba było tekst podswietlić, by móc go odczytać wygodnie, np DarkSlateGray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części nie dziwię się Wam że po obejrzeniu tego trailera nasuwają się pytania o to jak obcy pozwolili tak sobą pomiatać skoro niektórzy nawet po obejrzeniu tego filmu w recenzjach wypisują takie dyrdymały.

 

Spojler

Kiedy ludzi przebili się przez powłokę statku odnaleźli tam obcych wycieńczonych i najprawdopodobniej dotkniętych jakąś zarazą.

 

Pod statkiem wybudowali dla nich obóz który ze względu na liczbę ,,krewetek" (mówi się o 1,8mln) szybko przekształcił się w slumsy gdzie żyli także niggasi.

 

Brak woli walki czy tez jakichś zachowań społecznych tłumaczono jako skutek tej zarazy lub tego że byli to przede wszystkim robotnicy o niskiej inteligencji. Jednak z hipotez mówiła także o utracie dowódcy lub uszkodzeniu jakichś modułów statku.

 

Obcy Ci są wyjątkowo pokojowo nastawioną rasą a głównym przesłaniem tego filmu jest jak dla mnie pokazanie nie tego jak ludzkość jest słabo zaawansowana technologicznie ale jak niski jest nasz poziom duchowy.

 

 

Przez pierwsze 30min filmu zastanawiałem się czy to jakiś żart ze względu na formę filmu dokumentalnego i infantylne i głupie wywiady oraz bohater o podobnych cechach jednak później wszystko się mocno odwraca i film nabiera powagi.

 

Spojler

Edytowane przez Ramsez
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinematografia amerykańska przyzwyczaiła ostatnio do hitów typu Transformers 2. Gdzie idzie się idzie do kina po rozrywkę, bez potrzeby myślenia. Dla mnie D9 ma drugie dno pokazujące naturę ludzka, i nie bez powodu akcja dzieje się w afryce. Fabuła jest to konwencja, może niedorzeczna, stanowi pretekst do pokazania historii, dramatu "obcych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno wyobrazić sobie sytuacje że muszą spitolać ze swojej planety i zabrakło im bateryjek więc wycieńczeni zatrzymali się na planecie mającej wystarczająco zasobów do stworzenia nowej/zregenerowania starej? Tak że sądząc po zachowaniu obcych można wnioskować że nie są jakąś specjalnie pokojową rasą.

Akurat to się tam najbardziej trzyma kupy. O wiele bardziej zastanawiające jest jak to możliwe że tak łatwo da się połączyć DNA ludzkie z obcym i jaką durną cywilizacją trzeba być żeby opierać całą technologię na własnym DNA i uzależniając od tak skomplikowanego do wygenerowania źródła energii. Chociaż nie o to chyba biega żeby analizować logikę tego filmu, bo to jest obraz w konwencji półserio. Trochę Martwicy mózgu i trochę dramatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele bardziej zastanawiające jest jak to możliwe że tak łatwo da się połączyć DNA ludzkie z obcym

 

hmm , szacun za znajomość charakterystyki DNA ludzi i obcych

 

District 9 to film bardzo dobry, moim zdaniem jeden z lepszych sci-fi ostatnich lat, a co do nie dociągnięć to ja sobie osobiście nie przypominam filmu z gatunku fantastyki naukowej do którego nie ma się jak przyczepić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem - dla mnie ten film to spore rozczarowanie. Niby paradokument, ale się nie klei. miejscami ma być śmiesznie a robi się nieprzyjemnie. Tak jakby reżyser nie mógł się zdecydować na jedną konwencję. To ja już wolę wspomniany nie wprost "Dzień niepodległości" - jest przynajmniej konsekwentny - tam logika nie ma znaczenia i dlatego tak bardzo nie przeszkadza w oglądaniu. Podobnie jak Armagedon - to ma być po prostu kino akcji SF i tyle. A district 9 jakoś tak okrakiem stoi - ostatnie 20 minut jest jak ze wspomnianych wcześniej produkcji. A początek daje nadzieję na coś bardziej wyszukanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności