Skocz do zawartości

Szkicownik 2D: Mr Kostek [s-f, horror, fantasy i inne (+18 czasami)]


Mr Kostek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ciężki ze mnie przypadek ;) Jak się wyspałem mam świeższe spojrzenie i widzę że dalej mi to ucieka. Tak się zastanawiam, że jak to ma być wykorzystane na okładkę magazynu to jak dojdzie do tego tytuł + napisy może się wybroni, niestety nie jestem dalej zadowolony. Rysunkowo jest chyba w miarę ok, ale kompozycja siedzi.

 

uklade.jpg

 

Teraz będę miał trochę luzu to dokładnie poczytam to co Gutek podlinkował. Człowiekowi wydaje się że dużo czasu poswieca na naukę ale to zawsze będzie za mało. Chciałem pomordować tę kompozycję do końca. Niestety bez totalnego przemeblowanie się nie obejdzie. Wracam do ilustracji i dalszej nauki. Jeszcze raz wielkie dzieki Gutek i mam nadzieję że dalej będziesz mi wytykał dalsze babole. Wieczorem wrzucę ilustracje.

Kiedyś bym był kurka zadowolony z tej okładki, motyla noga !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja bym pokombinował, ale tak od podstaw, z kompozycją. Te dwie postaci w tle wydają się tam wciśnięte zupełnie na siłę, to się nie sprawdza. Może pokombinuj też z innymi pozami? Na przykład kolesia z przodu nie masz musu pokazywać tak frontalnie. Gdybyś obrócił go trochę bokiem do widza miałoby to sens, bo patrzyłby na parę i nie musiałbyś tak ewidentnie świecić tą dziurą w klacie, zyskałbys więcej miejsca na postaci drugoplanowe itd.

 

Teraz wydaje mi się, że napracowałeś się rysując postacie i starasz się uzyskać optymalna kompozycję unikając zmain w pozach i rozmiarach tych postaci bo nie chcesz by dotychczasowa praca poszła na marne. Ale przestawiając je tu i tam niczego nie osiągniesz, wiem to z własnych doświadczeń. Tu trzeba radykalnych rozwiązań. A na napisy nie licz, raczej one potrafią spieprzyć dobry obrazek niż naprawić zły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jest jeszcze jeden znaczacy problem, cala wiedze jaka teraz masz czerpiesz z rysunku, co nie ejst ani dziwne ani nawet zle bo w tej kolejnosci powinnismy sie uczyc. Ale ( to magiczne slowo ) z malowaniem jest na odwrot, o ile w rysunku z reguly pracujesz od jasnego doc iemnego, o tyle w malowaniu powinno ( w wiekszosci przypadkow ) byc na odwrot. Po prostu latwiej pracuje sie w ten sposob.

 

Zobacz na ostatni rysunek i babke siedzaca na smoku, sama kompozcyja calkiem fajna a obrazek kojazy mi sie z ilustracjami w ksiazkach fabryki slow. No ale wracajac do tematu, twoja panna jest cala jasna , na pierwszym planie niemal tej samej jasnosci jest piasek/jakis brzeg. Wracaj do malowanej ilustracji z kilku postow wczesniej, stosujesz podobne metdoy i dlatego praktycznie kazdy punkt gdzie jets jasno, jest przepalony. Musisz przerobic sobie tutorial o walorze Omen'a i te z ctrl+ paint, to naprawde pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rzeczywiście może czasem stosuję za mocne kontrasty. Jak lekko pocieniowałem pannę i szczękę smoka to trochę mniej kłuje w oczy. Tak to jest jak rysujesz to w jeden dzień i nie ma czasu na „leżakowanie” rysunku. Muszę porobić teraz więcej gotowych ilustracji a nie tylko szkiców i wprawek.

Ctrl+paint fajna strona. Nie słyszałem o niej wcześniej a wygląda zachęcająco. Dzięki Ice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały udejt. Praca którą zrobiłem na festiwal w Łodzi. Niestety nic nie udało mi się nią zawojować, no ale ja to w końcu robiłem przez niecałe 3 a właściwie 2,5 tygodnia. Wiem że fabuła nieco ... hmm no banalna jest i rysunek nierówny ale mam nadzieję że kilku osobom przypadnie do gustu. Format oryginału A3, photoszopa użyłem sporadycznie głównie do ramek i wymazania kleksów. Całość rysowana piórkiem. Rysując to stwierdzenie za 15 dwunasta nabrało dla mnie rzeczywistego wymiaru. Przesyłkę nadałem na poczcie 31 sierpnia o godzinie 23:45 ( dedline był do końca sierpnia a decydowała data stempla pocztowego) Miłego oglądania/czytania ;)

 

93561669.jpg

 

81968082.jpg

 

56971207.jpg

 

18024963.jpg

 

49678518.jpg

 

76284176.jpg

 

19583860.jpg

 

Niedługo podrzucę resztę rysunków z nowolipek z zeszłego roku bo tu już nowy sezon za pasem a parę rysunków jeszcze nie pokazywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały udejt. Praca którą zrobiłem na festiwal w Łodzi. Niestety nic nie udało mi się nią zawojować, no ale ja to w końcu robiłem przez niecałe 3 a właściwie 2,5 tygodnia.

Wow, szacunek że to ukończyłeś. A z konkursami tak bywa - zdajesz się na subiektywne opinie, czasem trafiasz czasem nie.

z nowolipek z zeszłego roku bo tu już nowy sezon za pasem.

Czy to ma cos wspolnego z kursem na nowolipki w wawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mayk. Teraz, po miesiącu, jak się na to patrzę to mam ochotę wszystko narysować od nowa. Pewnie zrobię retusz w fotoszopie, bo kilka bolków nie daje mi spokoju. A opinii to chętnie posłucham, jak Ci się podobał komiks?

Co do nowolipek to mam na myśli kurs rysunku w wawie tu link: http://www.nowolipki.edu.pl/ , chyba mamy to samo na myśli. I jeden zaległy rysunek, po łikendzie wrzucę reszte.

 

modelec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 szy kadr komiksu, rewelacja, a potem to już róznie bywa. Wolałbym pismo odręczne,ale jeśli piszesz jak kura pazurem to wiadomo lepiej wstawić czcionkę w kompie, Widać że wpierw rysowałeś lineartem, a potem nieśmiało dodawałeś czernie, no i powstały takie dziurki, jako ćwiczenie proponuję byś spróbował kiedyś najpierw przywalić plamami czerni,a potem linie.Trochę grubsze ramki wokół stron. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, muszę poćwiczyć światłocień. Przy robocie na wczoraj jak człowiek nie ma czegoś dobrze opanowanego to potem tak wychodzi. Chciałem jeszcze dodać rastry, ostatnio nad tym pracowałem, ale od razu zacząłem też poprawiać inne błędy. Chyba jednak narysuję to na nowo.

Teraz trochę pierdół:

q18koniec2.jpg

 

00006auy.jpg

 

img001300v2kopia.jpg

 

rpg008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

Fajne te ostatnie pracki, dużo odważnych eksperymentów.

Co do komiksu - też brałem udział w konkursie :) (też bez żadnych wygranych) Od strony rysunkowej to sam już napisałeś że jest nierówno i to jest prawda. Scenariusz w sumie jest ok. Ale to co najbardziej kuleje to złe rozpisanie akcji na kadry i dialogi. Zupełnie to niepłynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie że historia Ci się podoba. Większość osób które go czytały tak mówią: rysunki takie sobie ale historyjka może być. Następnym razem będzie lepiej.

Experymentów to powrzucam trochę jeszcze ale sporo jest ich na formatach większych od a4. Muszę je przygotować a to trochę potrwa. Teraz coś takiego, Jesienna Dziewczyna, brystol barwny, format 50x70 + ołówek, ok 8 h pracy. Skan spłaszczył rysunek, w oryginale znacznie ciekawiej wygląda.

 

jesienr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo się znam i to co powiem nie będzie oparte na jakiejś teorii, którą gdzieś wyczytałem więc może nie mieć wartości.

Chodzi o to, że każdą postać, którą rysujesz można wpisać w prostokąt i wszystko będzie przylegało do krańców.

Warto by było dodać jakichś urozmaiceń jak np. tu :

 

253857_344118299008249_1273613959_n_zps4c0169f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności