Skocz do zawartości

Szkicownik 2D: Mr Kostek [s-f, horror, fantasy i inne (+18 czasami)]


Mr Kostek

Rekomendowane odpowiedzi

No rzeczywiście bardzo fajnie... ale wciąż ta twarz wygląda podobnie :D. Oczywiście, jeśli jesteś już tego świadom, to nie będę w tym temacie ci tu kadził, dasz radę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolorystykę wolę raczej czerwoną, a co do twarzy, to prosta rada. Machaj sobie rozmaite twarzyczki z referencji, starych, młodych, o jak najróżniejszej charakterystyce twarzy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni ciekawy, ale moim zdaniem niestety nie jest komunikatywny. Nie jestem w stanie wydedukować, gdzie się jeden tytan kończy, a drugi zaczyna. Gdybyś jeszcze konsekwentniej oświetlał sceny, prace dużo by zyskały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dezzed: Nie na razie nie będę poprawiał. Poprawki to już w następnej pracy, nie ma sensu dalej tej drążyć, następne czekają. Chociaż może później jak mnie będzie mocno drażnić. Kolor nakładałem w różnych kombinacjach warstw + różne przekształcenia.

@ icelod: Sam lubię akwarelę i gwasz, trochę malowałem swego czasu w tych technikach. Co do koloru tutaj to chciałem by było oczojebnie, pewnie jest to przesadzone. Cały czas męczę kolor, wiesz, łatwiej pracuje mi się w bardzo ograniczonej palecie prawie mono. Jak mnie poniesie czasem to :) ogólnie staram znaleźć sposób/technikę która będzie dla mnie optymalna. Cały czas się uczę.

Dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, wrzucam parę szkiców by nieco odświeżyć wątek i pokazać nad czym pracuje od paru miesięcy. Nadrabiam zaległości w podstawach rysunku także digital poszedł nieco w odstawkę.

 

szkice2011015kopia2.jpg

szkice2011014kopia2.jpg

szkice2011013kopia2.jpg

szkice2011012kopia2.jpg

szkice2011011kopia2.jpg

szkice2011010kopia2.jpg

szkice2011009kopia2.jpg

szkice2011008kopia2.jpg

szkice2011007kopia2.jpg

szkice2011006kopia2.jpg

szkice2011005kopia2.jpg

szkice2011016kopia2.jpg

szkice2011004kopia2.jpg

szkice2011002kopia2.jpg

szkice2011001kopia2.jpg

 

 

Powrzucałem tak nieco chaotycznie i niechronologicznie, ale chyba to nie będzie przeszkadzać w oglądaniu. Wszystkie szkice są rysowane z natury.

Czas wykonania różny, od 5 do 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cyfrowych malunkach pomoze ci zaczynanie od ciemniejszych tonow i nabudowywanie sie na to " swiatlem" bo obrazki sa ogolnie poprzepalane. Zaczynij tez od lagodnej palety, bo za duzo tu "neonow" to chyba tyle z rad. Postep widac, a o to tutaj chodiz , nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynasz kumać o co biega w tym malowaniu, i widać że sprawia Ci to frajdę. rysuj i wgrywaj dużo :) widownia ciekawa Twoich postępów.

 

widać że sie rozmalowałeś :P póki masz taką dobrą passę to rysuj jak najwięcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komenty. Wiesz telthona to nie ma nic wspólnego z dobrą passą, po prosu siedzisz przy rysunkach i siedzisz i siedzisz ...

Kolejny portrecik mniej udany czas produkcji ok. 4h, oczywiście fotosklep.

 

portret003.jpg

referka tu:http://nerysoul.deviantart.com/gallery/12191501#/d2pnaib

podobieństwo szlag trafił ale coś tam wyszło. Niebawem kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść kolejnych wprawek. Staram się poprawić mój rysunek tuszem. Jakoś cały czas kreska była za sztywna, brakowało jej lekkości. Zastanawiałem się dlaczego rysunek w ołówku wychodzi nieźle a później po tuszowaniu ma się ochotę go wyrzucić do kosza. Wydaje mi się, że za bardzo chciałem by ten ołówek był wycezlowany do ostatniej kreski, a później było za mało miejsca dla inwencji przy wykreślaniu w tuszu.

Pracowałem stalówkami, pędzelkami i rapidografami, żadne pisaki czy markery. Testowałem masę rodzajów papieru, tu się chyba największy błąd popełnia rysując często na byle czym. Dobre pisaki a papier xero i potem wychodzi g... Warto zainwestować w dobry, taki który komuś pasuje, papier. To naprawdę pomaga w rysunku mimo, że najtańsze nie jest. Ale lepiej i szybciej się uczy a o to przecież tu chodzi. Polecam każdemu takie ćwiczenia, to ciekawa odmiana od digitalu. A jak Ci komp padnie to człowiek tylko zmienia narzędzie i nie ma syndromu ctrl+Z .

szkicownik2011034akopia.jpg

szkicownik2011033kopia.jpg

szkicownik2011027kopia.jpg

szkicownik2011026kopia.jpg

szkicownik2011022kopia.jpg

szkicownik2011015kopia.jpg

szkicownik2011012kopia.jpg

szkicownik2011011kopia.jpg

szkicownik2011010kopia.jpg

szkicownik2011009kopia.jpg

szkicownik2011007kopia.jpg

 

 

Odpalam też po raz drugi bloga: http://thinkinginpencil.blogspot.com/, trochę go zapuściłem. Będę tam umieszczał tylko rzeczy robione technikami analogowymi + garść co ciekawych linków o rysunku, kolorze czy materiałach referencyjnych. Zapraszam. Na razie tylko te szkice które dziś wrzuciłem tu ale to niebawem się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne rysunki z zajeć i fotografii. Format od A4 do B2, techniki różne. Powoli powoli jakoś to idzie do przodu. Może ktoś zna w Wawie jakieś dobrą szkołę, kursy rysunku postaci ? Chodzi mi o możliwość rysowania popołudniami, po pracy. Następne rysunki wstawię już szybciej.

szkicownik2011041kopia.jpg

szkicownik2011037kopia.jpg

sdc11459a.jpg

sdc11447a.jpg

sdc11452a.jpg

sdc11449a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne rysunki z zajęć: postać ludzka. Różne media, różny format i różny czas wykonania. Od 15 min do 1h.

 

pict0009kopia.jpg

pict0021kopia.jpg

pict0023kopia.jpg

pict0025kopia.jpg

pict0027kopia.jpg

pict0029kopia.jpg

pict0031kopia.jpg

pict0033kopia.jpg

pict0042kopia.jpg

pict0055kopia.jpg

pict0061kopiap.jpg

pict0059kopia.jpg

 

 

 

pict0057kopia.jpg

 

 

Uff ile to wklejanie trwa. Przynajmniej na szaka można to wrzucić w całości, a kilka podobnych paczek już czeka. Ok, w następnych odcinkach Jej Mość Kicia, panowie pakerzy i inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff starałem się zdążyć zanim bestia się poruszy. Kicia sobie akurat walnęła sjestę południową i miałem okazje ją narysować. Dla miłośników kotów wszelakich szczególnie tych znalezionych gdzieś tam i przygarniętych.

koncepty018kopia.jpg

koncepty021kopia.jpg

koncepty022kopia.jpg

 

panikicia.jpg

 

A tu trochę rysunków różnymi mediami, od ołowka do pasteli. Formaty były powyżej A3 i musiałem rysunki fotografować co nie daje niestety jakości jak ze skanu. Nie bawiłem się w anatomię za bardzo raczej chodziło o wyczucie formy.

ona1r.jpg

pict0004kopia.jpg

 

pict0079kopia2.jpg

pict0811kopia.jpg

pict0823kopia.jpg

sdc11670kopia.jpg

sdc11672kopia.jpg

 

sdc11678kopia.jpg

sdc11687kopia.jpg

 

sdc11689kopia.jpg

sdc11693kopia.jpg

sdc11698kopia.jpg

sdc11699kopia.jpg

sdc11703kopiaa.jpg

sdc11703kopiab.jpg

skanszkic115.jpg

skanszkic116.jpg

 

Na końcu Arnie. Dopiero przy rysowaniu można się zorientować jak był napakowany. Czysty surrealizm. Niebawem będzie mięśniaków więcej, dzisiaj tak skromnie.

pict0075kopia2.jpg

sdc11705akopia.jpg

 

 

Kurde troche tego jest, mam nadzieje że się będzie komuś chciało to przejrzeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kości nie zmienisz, chyba że operacyjnie :) on naprawdę miał taką klatę: http://www.schwarzenegger.it/gallery/musclegallery1/m85.jpg Kiedyś Joe Weider położył mu na tak wypiętej klacie szklanke wody, nie przewróciła się :D Mówiłem że to surrealizm, proporcje zupełnie inne niż u zwykłego faceta. Wkrótce podrzuce kolejne rysunki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludziska mały wipek. Licze na jakąś pomoc bo już sam nie wiem co domalowywać. Muszę sobie odpocząć od tego ze dwa dni. Jest to zupełnie z innej beczki niż to co robiłem do tej pory, coś mnie podkusiło i zaryzykowałem. Jestem cholernie ciekaw Waszych opinii nigdy nie malowałem czegoś podobnego. Po prostu sam jestem zaskoczony tym obrazem. W kwestii technicznej namalowane całkowicie w photoshopie, bez użycia jakichkolwiek textur i innych wklejek z fotografii. Czysty digital. I jak Wam coś takiego się podoba ?

 

ver2ckopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ortheza: może nieświadomie coś tam mi się w głowie zalęgło. Bardziej to było coś z Aliena + malarstwo Gabriela Kołata. W jednym z numerów Talizmanu było kilka jego prac. Do dzisiaj robią na mnie duże wrażenie. Piękne rzeczy były.

Poniżej kilka pierdół, ołówek + piórko + pędzelek. I parę godzin :)

bitmono005asize.jpg

 

bitmono008.jpg

 

Wikingi, hej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo fajne rysuny! Mysle, ze spokojnie moglbys bardziej odwaznie zagrac tymi czerniami pelnymi, bardzo by to wplynelo na ogolny odbior kompozycji i w prosty sposob moglbys nadac troszke ciezaru pracom. Sporo daja takie lopatologiczne akcje, jak np. poszerzenie wejscia do namiotu zaraz za glowa glownego kolesia w pierwszym, tak zeby jego twarz byla na czarnym tle. Popatrz jak ten kolezka miejscami potrafi 75% kompozycji zalac czysta czernia a kopie dupe, ze hej: http://marcosmateu.blogspot.com/

Druga uwaga to to, ze tak jak super narysowales goscia w pierwszym, wszystkie kreseczki maja sens i wyczucie, tak tlo juz miejscami poleciales w kratke i niechluj wychodzi. I np. taka drobna sprawa jak odrobine uwazniejsze domalowywanie tym czarnym, pilnowanie krawedzi mysle, ze wplyneloby pozytywnie na odbior calosci. Ale ogolnie ekstra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lordbiernac: fakt, mogłem nieco lepiej tymi czerniami polecieć. Im dłuzej się im przyglądam to widzę, że drugi też plan powaliłem. Za bardzo się zlewają, ech uczy się człowiek na błędach. Co do kreskowań to staram się znaleźć rożne rozwiązania by móc oddać różne faktury, kolory materiałów, bryłę a nie tylko światłocień. Co do tego gościa to mam jego książkę, ciekawa i niezłe rysunki.

@ polka dot: wiem niestety. Walcze z tą nierównością formy a jedyną metodą to rysować więcej. Jak to mawiał mistrz Christa trzeba zarysować dwa wagony papieru :) Czyli będę częściej coś wrzucał do teczki.

Ogólnie to dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne dzięki za komenty. WWWoj przy świetle dziennym, mocno rozproszonym trudno o jakiś zdecydowany cień. A te rysunki są oparte na takich referkach gdzie nie ma jakiegoś zdecydowanego cienia. Dzieki za uwage, postaram się maznąć coś z bardziej zdecydowanym oświetleniem. Na razie sagi o wikingach ciąg dalszy:

bitmono026.jpg

 

bitmono025.jpg

 

bitmono024.jpg

 

bitmono023.jpg

 

bitmono021.jpg

 

bitmono020.jpg

 

bitmono019.jpg

 

bitmono018.jpg

 

bitmono016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany skan z okładki i kilka stron.

bitmono073.jpg

Ogólnie ciekawa książka i pokazuje ile jeszcze przed człowiekiem nauki by zbliżyć się do tego poziomu. Polecam książki stare, w antykwariatach można tego trochę znaleźć ale mocno trzeba poszukać, głównie niemieckie i rosyjskie. Polskich jest jak na lekarstwo a te co są to często tłumaczenia. Te wydawane dzisiaj do niczego się nie nadają, jedynie seria Parramona ma sens. Nie jest droga a kilka fajnych rzeczy można podpatrzeć. Na allegro mają tego na kopy. Szczególnie polecam Rysunek artystyczny i obie książki o kolorze. I jak znajdziecie ksiązki Gotfrieda Bammesa brać w ciemno. Są nawet dwie książki po polsku.

Polecam dział na conceptart.org fine arts, jest tam też wątek rosyjskich studentów. To miażdży: http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=181642 przed oglądaniem szklanka wódki i dwa mocne bez filtra. Po obejrzeniu całego wątku dopić butelke i wypalić resztę paczki.

Jak by ktos chciał to powklejam jeszcze inne linki tylko to trochę potrwa bo jakiś czas temu padł mi dysk systemowy a kto robi backup linków. Cała baza poszła w diabły.

I taka pierdołka na koniec. Jakiś miesiąc temu byłem w kinie na Conanie w #@$@%#@% 3D. Musiałem odreagować, czyli Conan Rolnik. Szkic okładki do tomu 101215 autorstwa B. Pawlaka.

conanrolnik.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to przerysowane fotki, ja jedynie wywalałem pewne elementy, które mi nie pasowały albo zaciemniały obraz. To ćwiczenie ma na celu nauczyć mnie lepiej rysować rożnymi piórkami, pomóc opanować technikę rysunku w tuszu. Po drugie nauczyć czytać fotografii tak by zobaczyć plany, co jest gdzie i umieć je narysować, właściwie umiejscowić. Dodatkowo specjalnie wyszukiwałem fotografie z grupami ludzi, tak by było po parę osób. Może nie zawsze, ale chodziło mi o rysowanie grup ludzi, zależności pomiędzy nimi, ten jest obrócony względem tego, ten mówi do tego, patrzy na tego itp. Na zajęciach też masz model jeden i go rysujesz i to bez jakiegoś nawiązania do otoczenia, krzesło/pudło na którym siedzi to nie otoczenie. Jedynym co może Ci dać podobny efekt to rysowanie ludzi na żywo na mieście, kawiarni, centrum handlowym itp. tez mam podobne szkicowniki ale ten etap dopiero zaczynam i te rysunki przypominają bazgroły kilkulatka. Po prosu modele mi się ruszają :) ale warto i dlatego też to zaczynam ćwiczyć. Fotografia ma te przewagę że model się nie rusza i można cyzelować rysunek do woli. Oglądałem kiedyś wystawę z pracami Muchy, tam zauważyłem w którejś z gablot jego fotki z modelami na pokratkowanym tle. Także inni i to dużo wcześniej też tą technikę. Oczywiście wcześniej ten układ sami wymyślili, ale to już inna sprawa. Co ciekawe zauważyłem że po tych zajęciach na Nowolipkach z żywym modelem lepiej mi się czyta fotografie ludzi, inaczej się na nie patrzę. Warto łączyć te techniki pracy, rysunek z modelem lub w plenerze uzupełniać ćwiczeniami z rysunku z fotografii.

Tu poniżej kolejna, zajęła mi najwięcej czasu ok. 3h. Średnio to na taki rysunek potrzebuje ok. 2h. A i by nie było niedomówień ja sobie nie odrysowuję fotek tylko przerysowuję patrząc na ekran monitora. Są ludziska którzy podobne sprawy załatwiają fotki kalkując lub lecą z podświetlaczem.

bitmono045.jpg

Się tak rozpisałem bo ludzie się strasznie zżymają na rysowanie z fotek, popytaj się zawodowych storybordzistów jak rysuja i ile czasu mają na jeden kadr. Z tego co wiem po ok.1,5 h na kadr, spać też trzeba. Czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności