Skocz do zawartości

Teczka 2D: Joel Farby joelne


Joel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

lepiej :D tylko zamaluj tą plamę między pasem a jego przedramieniem; nie może być taki chudy przecież :D

 

 

Dobra rada ! dzięki :)

 

Khaz - A wy co do tego miecza ? xD

 

EDIT: Teraz świruję mu przy naramiennikach ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej, ale jak sam wspomniałeś niewiele tutaj z lekcji Omena, więc polecam to już zostawić a zabrać się za ćwiczenie, np na jakiejś martwej, lub powtarzając drugą część tutka. Tutaj teraz widać, że anatomia się sypnęła, jest za długi i za wąski. Wg mnie twarz była dużo lepsza w pierwszej wersji.

 

Khaz - A wy co do tego miecza ? xD

Z tego możesz być dumny, wg mnie miecz jest baardzo pro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej, ale jak sam wspomniałeś niewiele tutaj z lekcji Omena, więc polecam to już zostawić a zabrać się za ćwiczenie, np na jakiejś martwej, lub powtarzając drugą część tutka. Tutaj teraz widać, że anatomia się sypnęła, jest za długi i za wąski. Wg mnie twarz była dużo lepsza w pierwszej wersji.

 

 

 

A ja byłem pewien, że był za krępy, no nic, dzięki za info, to go spłaszczę.

Mam zamiar strzelić prostą nieskomplikowaną martwą według tutka, ale się tak do tego dziada przykleiłem, że albo ja go skończę, albo on skończy mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze z innej beczki, zauwazylem juz, ze wiekszosc z twoich postaci jest do siebie podobna. Robisz je jakies takie... smutne, bez wyrazu. Ten ostatni wój/paladyn ? wyglada jakby to jego rodzina zginela w tej katastrofie lotniczej o ktorej dzisiaj tak glosno. Stary dziadek, ktory nie ma nawet sily dzwigac tego miecza i zwiedly mu barki. Nos wyglada troche, jakby byl doklejony z plasteliny, i strasznie niesympatycznie dzieje sie z jego lewym policzkiem, jakby jego zarost wzeral sie w cialo.

Musisz zadac sobie pytanie zanim zaczniesz tworzyc postac, zastanowic sie nad jego historia. Kim on jest? dlaczego wyglada tak, jak wyglada, w jakim celu robi to co robi. Wtedy twoje postaci nabiora wyrazu, beda bardziej wiarygodne.

 

Wybacz jesli z grubej rury, ale czasem lepiej wylozyc kawe na lawe za wczasu, kiedys sam potrzebowalem takiej szklanki zimenj wody, Prrszalony i kilka innych osob w tym pomoglo.

 

 

p.s Tutaj masz dobry przyklad:

 

les%20ames.jpg

 

 

Odrazu widac, ten niepokoj, i te tlumione klebiace sie w tej dziewczynce emocje. Moze ma zamiar ukarac ojca, ktory bil ja i matke, a moze idzie ukroic chleb? Twarz podpowiada nam, ze raczej to pierwsze. Bardzo duzo mozna pokazac mowa ciala. Rozumiesz juz, co mialem na mysli?

 

 

Powodzenia w przyszlosci; jeste sbardzo mlody, a juz sporo potrafisz. Bedzie dobrze.

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Icecold za rady, na pewno skorzystam. Mimo to skąd wiesz, czy ten woj nie opłakuje wymordowanej rodziny ? Każdy może być smutny :). No ale skoro tak uważasz, to chyba lepiej, jak mu te rysy bardziej przekonane zrobię. Nos jak doklejony, dzięki, muszę się za niego zabrać, to samo z policzkiem. Ogólnie jeszcze dużo do zrobienia tu jest, dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz sobie niepotrzebny bajzel dlubiac to takimi malymi pedzelkami, brak mi ty ladnych gladkich pociagniec, ktore obecnie widze tylko na bucie mniej taplania sie w pierdolach Joel skup sie na calosci, znasz ta formulke, wiec nie bede tu zanudzac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, wezmę to pod uwagę, ale osobiście uważam, że są elementy, przy których musisz dłubać, na przykład cieńsze wnęki między fałdkami, faktura sierści, czy inne drobne dziadostwo. Chyba, że masz na myśli sposób w jaki nakładam walor ogólnie, nawet na płaskich i dużych powierzchniach. Jednak w tym wypadku, to może być po prostu mój nieestetyczny styl pracy, może powinienem się go pozbyć... A powiedz co sądzisz o samym walorze całościowo, czy w miarę lepiej go ustawiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie na mnie, ale wole byc w 100% szczery.

Zacznij to od nowa, pobapatrz na tutorial od Omena, tam walor jest dobrany od poczatku tak, by gral. U ciebie nie gra i to dosc znacznie.

Ciezko bedzie ci to poprawic, a czasami lepiej naprawde zaczac od zera niz probowac sie uporac z tak wielkim problemem.

 

 

EDIT: jesli naprawde chce ci sie to dalej dlubac, to przyciemnij wszystko, a holera przydal by sie paintover, nei wiem czy bede na silach. Moze ktos inny tez cos ci zasugeruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę nową, poprawniejszą, ale tej nie zostawię, albo ja ją skończę, albo ona mnie, jak już wcześniej deklarowałem. Może przydatny mi będzie over, póki co sprawia mi ona nawet trochę radochy, dawno się tak nie bawiłem dłubiąc jakąś pracę, a trochę odreagować muszę. Dobrze, że jesteś szczery i nie mydlisz mi oczu, że jest ok, jeśli w cale nie jest. Prawdopodobnie masz rację, ale ja już tak do niej przywykłem, że nie widzę już błędów, dlatego liczę na jakieś dokładne rady co do korekty. Nie widzę tego, ale pewnie problem w tym, że walor jest nierówny, no nic zobaczymy. A osobną prackę z tutka, to chyba po prostu machnę tą martwą z jajkiem i jabłkiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przemeczylem sie i nie usnalem, jestem strasznie zmeczony, ale czego sie nie robi dla Joela, co? ;)

 

Zauwazylem, ze tutul to barbarian, twoj nie przypominal mi barbarzyncy, raczej paladyna, bo te naramy sa jakby rodem wyjete z world of warcraft.

Takze dodalem kilka pierdol i poprawilem troche poze by nie byl takim flakiem :D

 

Nie jest to perfekcyjny paint over, ale musisz wybaczyc bylem zbyt spiacy, by wykrzesac cokolwiek lepszego.

 

barbarianbetterkopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za overka, za trud i w ogóle, bardzo mi się podoba. Pozę planowałem poprawić, ale to zostawiam na koniec. Te naramienniki to właśnie takie typowe jak z wowa :D.

Ha! Jednak jak patrzę na twojego pięknego overka, to widzę, że walor poprawiłem na lepsze. Trochę ręka przydługa, ale tak to fajny. Ja swojego pomysłu do końca nie zrealizowałem, ale jak skończę, może bardziej ci się spodoba. Dzięki jeszcze raz.

 

EDIT: Ty chcesz super warriora adekwatnego do naramienników. A ja dziadygę, weterana. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niom, ale ja już od roku nie gram, to się nie zagłębiam. Zrobiłem takie, bo ten kolo to taki trochę w sumie na poły mistyk na poły jakiś łowca/warrior, ale 3 główne powody to: 1) żeby był jakiś bajer ;p 2) bo to taki ciepły ognisty kontrast będzie dla lodowatego otoczenia i 3) - najważniejsze, bo mi się to nie wiedzieć czemu z latarnią morską kojarzy, a jego broda nadaje mu wygląd marynarza, więc wyszło mało logiczne powiązanie :D. Planuję go skończyć i podmalować na overlay'u - zobaczymy jak mi wyjdzie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Telthona, z tą szyją, to po prostu w robocie są fałdy skórne.

Co do kadrowania, dzięki za radę, ale jak coś, to ja już jestem przygotowany na np. drugi rzut, czy coś i wtedy sobie go po prostu przesunę na bok. Zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne jest kadrowanie. Dzięki za spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes niekonsekwenty w oswietleniu, swiatlo na rece orka pochodzi z zupelnie innej strony niz to na reszcie, a druga sprawa to masz tendencje do robienia kwadratowych glow.

 

A pozatym marudzeniem, fajnie ten krasnal wyszedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja lubię uproszczone bryły :D. Wiesz to światło na łapie to miało być takie ogólne, ale masz rację, że przesadziłem z siłą, w sumie to zostało mi jeszcze z 15 minut to ew. poprawię. Dzięki za kopy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co mu się stało z uchem takie malutkie ??:) i usta hmm troszkę dziwnie mu się okładają

może czas zróżnicować sposób malowania skóry a draperii no i jego ręce heheh wyglądają jak kłody drewna :) gdzie przedramię, gdzie łokieć gdzie biceps :) o dłoni już nie będę nic pisał :)

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - uszko, mam sentyment do takich malutkich uszek u wielkich osobników, to nie jest człowiek pamiętajmy. Usta, ok, nie zabrałem się jeszcze za nie, no ale dziwne? Nie umiesz tak wargi podnieść w wyrazie tępego uśmiechu? :D. No chyba, że tylko ja tak tępo się uśmiecham. Skóra a draperia, hmm jeszcze nie. Teraz się skupiam na anatomii. Kłody drewna hehe, no cóż nic dziwnego, nie mówimy o człowieku, poza tym, jest przy tuszy, a u osób przy dużej tuszy takie rzeczy jak łokieć chyba się specjalnie nie odznaczają. Ale owszem, trzeba się będzie za to zabrać dokładniej. Jeśli chodzi o drugą rękę, to nie będę się tu do niej odwoływał, bo już pisałem, że dopiero co będę ją robił. Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu dlubiesz no! ;)

 

Zrob tak, ustaw zoom na 25% i maluj mozliwie duzym pedzlem, pozniej zblisz sie max do 50%. Ostateczne detale, ale podkreslam ostateczne mozesz zrobic na wiekszym zoomie. To cie powinno oduczyc tego "mientolenia bryly".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie troszkę, bo jest kocioł i miałem harmonogram dziennych działań tak przeładowany, że nie było w nim żadnej szczelinki wolnego czasu, po week-endzie piszę egzamin gimnazjalny ;/. Mam zamiar skończyć grubasa na Chc, ale już nie dziś, w międzyczasie wrzucam dalsze 2 godzinki pracki nad martwą i portret dziada z głowy, na bazie zajarania kolorystyką Rembrandta. Zdjęcie dziadoskie iście, bo telefonem, postaram się niedługo wrzucić lustrzanką.

 

Kupiłem sobie węgiel i jestem z niego strasznie zadowolony i z suchych pasteli też, ale z sangwiny już nie, bo się okazało, że jak prosiłem o sangwinę, to dali mi sepię, no cóż, przeżyję :D.

 

zdjcie0410.jpg

 

zdjcie0414f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwa jest spoko, ale jesli chodzi o te glowe.

Oczy za duze, teraz to wyglad ajak zarosniete dziecko, pomimo tgeo iz zdjecie dziadowskie; mozna dostzrec , ze kolor fany.

 

Moja rada dla ciebie, machnij sobie w miare luzno 100x czaszke z roznych kątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmmm, różni to ludzie chodzą po świecie, nieraz widziałem takich śmiesznych staruszków, może taki utrwalił mi się w pamięci i swoją odrębnością odcisnął w niej tak duże piętno, ze podświadomie taki mi wyszedł farbami :). Ale nie no dzięki za radę, fajny pomysł z tą czachą. Wrzucę jutro jakieś węgle lub pastele.

 

EDIT: Takie wrażenie może być spowodowane samym zdjęciem jak teraz o tym myślę, czasem te zniekształcenia są tak ogromne, że całkowicie zrezygnowałem z focenia prac na papierze, choćbym nawet w ćwiartkach skanował.

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a dziadek jakos tak mi na samym poczatku twoj autoportret przypomnial xD

 

bo to jest autoportret ino Joel se brodę domalował i to pewnie jeszcze z jakiegoś płótna z netu fote przekleił - hehe =]

 

A na serio to nieźle imo jak z głowy. Naturka też przyjemna szczegółnie butla owoce itp. Gorzej troszkę wyszło tło ale to na począktu chyba zawsze jest trudniejsze. Niby ciut mniej ważna plama z tyłu a kłopotu potrafi narobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oż ty za to przeklejanie foty ci nie daruje xD... poza tym nie mam takich ciemnych oczu :). Nie no dzięki Emmilius, co do tła, to nie ruszałem go od miesiąca, czyli od czasu, kiedy pracę zacząłem. Po kolei robiłem butelkę, owoce, w tej chwili robię miskę i pomarańcze, potem zabieram się za draperię, a co za tym idzie także za tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności