Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Porsche Carrera GT 2004


Pussik

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę widać lampy oświetlające auto (a raczej soft box`y bo chyba tak to się nazywa).

Reszty nie widać gdyż fotka została podretuszowana. Retusz przy okazji sprawił że nie są one tak do końca realistyczne. Nie oto jednak chodzi. Samochód ma wyglądać na nich ładnie i sterylnie i tak właśnie wygląda. Wszelkie nie pożądane odbicia na lakierze zostały usunięte komputerowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 544
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja sie tylko tak caly czas zastanawiam, jak duzo z tyche elementow, ktore wymodelowalas, nie beda widoczne. No chyba, ze chcesz sie zaczac bawic w projektowanie samochodow, a to inna sprawa. W kazdym badz raziem mam cicha nadzieje, ze do konca sierpnia uda Ci sie skonczyc. Powodzenia, a tak na marginesie jestem pod wrazeniem postepu jaki zrobilas. Oprocz calego forum jeszcze ktos Ci pomagal??Pozdrowionka i tak trzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conraderro fakt. Ale tak czy siak samochod musi byc przetestowany na drogach etc., wiec przynajmniej jeden model probny zawsze sie wypuszcza, zeby go sprawdzic :]. No ale rozni ludzie, rozne zdania. Dla mnie jest to fota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, moze po prostu ktos ciekawski napisze do Porsche i sie spyta, co to jest, render czy zdjecie, troche wysilku i pewnie odpowiedza (no chyba ze tez nie wiedza :P )

Pussik: rozpetalas taka dyskusje a updaty to gdzie, he ? Nie mydl nam tu oczu fotkami jakimis, majstruj dalej swoje :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój avatar nie jest Ci do niczego potrzebny.

 

Update`y swoją drogą. Narazie borykam się z kryzysami psychicznymi, a jak pomyśle o tych wszystkich drobnostkach, które wpierw trzeba zliczyć, a potem poprawić, to naprawdę się odechciewa.

 

Mimo wszyskto, codziennie coś tam skrobne w 3d maxie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

No, Pussik nie poddawaj się wierze w ciebie! Napewno wiesz że Bagins katedry nie zrobił w miesiączek. Oczywiście nie chcę tu porównywać prac bo nie w tym rzecz ale zachęcam do wytrwałości. Czekam na dalsze postępy.

 

........ i korzystaj z wakacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniają teraz, to docenią po śmierci...

 

heh, praca prezentuje się bardzo dobrze, nie moge powiedzieć jeszcze że rewelacyjnie - mimo to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

 

Nie jestem tu długo, jak do tej pory to najlepsza praca w produkcji jaką widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej?

 

Narazić najdroższe auto w fabryce na uszkodzenia? ;P

 

Ale pozostaliśmy przy tym, że to fotka.

 

Spiryt wczoraj wysłał e-mail do Porsche, z odpowiednim pytaniem.

 

Chociaz wątpie aby odpowiedzieli/wiedzieli.

 

4 gwiazdki to i tak sporo. :) Jak zasłuże na 5, to wtedy moge o nie prosić. Narazie 4 jest adekwatne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Pussik wpadłaś :) Naprawdę myślałaś że to są rendery... hmm...

Prosiłem Cię o jasne i jednoznacze rozwianie moich wątpliwości, ale coś mi się zdaje, że moje wątpliwości były słuszne :) hihi

No dobra...koniec badolenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem.

 

Jestem za tym, że takie rzecyz mozna jednak wykonać na koputerze, bez aparatu.

 

Wystarczą tylko dobre referencje + maniak, który robi wszysko detalicznie i ma dużo doświadczenia + umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się , że nie jest to render ponieważ:

1 raczej by nie modelowali ręcznie tylko zeskanowali (więkasza precyzja) laserowo lub za pomocą digitizera co jest bardzo kosztowne a poza tym też mogło by narazić auto na uszkodzenie

2 wieksze prawdopodobiestwo że uszkodzi się auto na wystawie niż w sudiu fotograficznym

więc ja tż pozostaje przy tym że to jest fota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O własnie, skanowanie laserem. Fajna zabawa. 2 lata temu skanowałam z wujkiem jakąś rzeźbe. :-)

 

2mln poly i fajnie się "obracało", a 3D Max wtedy to była tajemnicza nazwa.

 

No niestety jest do droga operacja, ale co to dla Porsche.

 

Ps: Czemu miałoby się auto uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to jest fotka :) chocnie zdziwilbym sie jesli bylo by to autko modelowane przez jakiesgos asa przestworzy :) i w jednym i drugim wypadku dla takiej firmy jak porshe promocja swoich produktow jest na miejscu pierwszym . Model czy zdjecie niema znaczenia poprostu jest piekne. JAk uda ci sie Pussik sklonowac takie cacko bedziesz masta :) puki co workuj dalej . :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się , że poziomu modelowania "fabryki" nie da się osiągnąć na 3dsmaxie, "fabryka" używa zupełnie innych narzędzi (np autostudio) , które oparte są na zupełnie innej technologii modelowania

 

autostudio jest oparte na NURBSACH prawie zgodnych z Maya wzbogaconych o kilka samochodowych dodatkow. Nalezy do grupy programow Computer Aided Styling.

 

Z Aliasa eksportowane sa powierzchnie do Catii a potem do matematycznego wygladzacza powierzchni ( dla maszyny wykonujacej forme do tloczenia 0,001 mm jest odczuwalne gdyz na polaczeniach surfow wystepuja tzw duze przyrosy normalnych do powierzchni wtedy nie da sie wytworzyc prawidlowej wytloczki) np ICEM Surf.

 

Jednakze najczesciej firmy posluguja sie glinianymi modelami ktore sa gladzone i obserwowane w swietle dziennym czy przypadkiem nie wystepuja niekorzystne cienie lub zalamania. Nastepnie wykonuje sie skan powierzchni ( laserowa brama pomiarowa).

Oczywiscie dalej procedura jest podobna chmure punktow eksportuje sie do catii a potem icemsurf a potem moduly catii do wyonywania narzedzi .

 

Proces ten jest bardzo zmudny i wymaga zaangazowania setek ludzi i masy czasu ( trzeba zamodelowac wszystkie warianty oblachowania wewnetrznego i zewnetrznego a takze plastiki i szyby) uff tak to wyglada z profesjonalnego punktu widzenia

 

Aha bylbym zapomnial dla mnie to bez watpienia fotka ale troche znieksztalcona przez kompresje JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka, troche z inej beczki, Renault design, uzywa do renderowania swoich samochodow mental ray, czyli jest precedens, co znaczy ze robi sie tak. mysle ze jesli renault to i porsze. A tutaj link do stronki z renderami tych panow. http://www.mentalimages.com/4_3_design/vel_satis/_005.html Jest tam tez jedna fotka, ktora umozliwia porownanie sobie ruznic miedzy renderem a zdjeciem, niestety tylko wnetrze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Pusia - nie gadaj o głupotach tylko kontynuuj model.. niestety muszę Cię zmartwić, bo wyrosła Ci już na tym forum spora konkurencja.. a żeby było mało, to ta konkurencja powoli Cię prześciga!! No i takim sposobem z pracy, która była na ustach wszystkich zchodzisz w otchłań przeciętności... Skończ podrywać facetów i zabierz się do roboty!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko taka odpowiedz na temat tego rendera/foty :

Wg. mnie to jest zdięcie ponieważ żeby nie bylo bugów to musieli by użyć skanera 3d

Porshe ma tak wielki kapitał że mógłby sobie pozwolić na zakup takiego skanera (Pomyślcie tylko ile kosztowało zrobienie tego modelu od kreski do calego projektu :)

jest to bagatelna suma) , tylko ten kraner nie zrobił by tych nadol oraz dokładnie calego wnętrza, zrobilby tylko to co widać z góry, prawej, lewej strony, przodu i tyłu.

Dlatego to jest wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy jakies apdejty sie pojawia.... przewiduje ze niepredko. Niegdys pelen zycia watek teraz lezy pod plotem i sobie obumiera :/ Bede musial znalezc sobie inne zajecie niz obczajanie WIPow ludzi mlodszych, ladniejszych i zdolniejszych ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dorzucę ostatnie i mam nadzieję, że skończę :)

Najłatwiej render od foty odróżnić po odbiciach. W renderach wszystko odbija się tak samo, a w świecie rzeczywistym obiekty jaśniejsze odbijają się lepiej. Więc to raczej jest fota. Spójrzcie na szybę po lewo od kierowcy, odbija lusterko. Tam gdzie odbija lusterko, jakby nie było szyby, a tam gdzie odbija otoczenie, jest troche nieprzezroczysta.

 

Mam nadzieję, że nie pomieszałem :)

 

pozdr,

Imaginner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne zrodla donosza, ze nasza forumowa maskotka przeprowadza sie do Irlandii wlasnie ;( Prawdziwa tragedia dla Rzeczypospolitej, nie wspominajac o tym watku... Prace nad fura maja ruszyc dopiero za ponad 2 dluuuugie tygodnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam. :>

 

No cóż, jak źródła donoszą, dziś wyjeżdzam. Postanowiłam więc, ostatnie dni spędzić z chłopakiem. Przyjemniej niż przed monitorem.

 

To tyle.

 

Aaa, jeszcze "konkurencja mnie przegania".

Mój komentarz: i jeszcze .

 

:P

 

DO ZOBACZENIA WKRÓTCE ]:->>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności