Skocz do zawartości

Teczka 2D: Łukasz W.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

1.

szkic.jpg

2.

szkic.jpg

3.

szkic2.jpg

4.

szkic3.jpg

5.

szkicno2.jpg

6.

miracidiumolacopy.jpg

7.

karlacopy2.jpg

8. Niestety nie mam możliwości pokazania ołówków więc z tego działu pokażę to, co swego czasu umieściłem w przedszkolu.

szkic6.jpg

Traktuję to jako hobby lecz chciałbym wziązać z tym coś wiecej. Studiuję budowę maszyn więc kto wie. Może pojawi się coś steampunkowego. ;P

Edytowane przez Łukasz Witkowski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zapraszam do Koszalina u mnie sa 4 oddzialy politechniki i tylko na jednym prawie same chlopy, wiadomo inzynieryjne kierunki ;).

 

Sam mam nadzieje ze jak zaczne to wzornictwo to sie trafia jakies dziarskie kobitki, a jako duzo starszy bede miec posluch wsrod mlodziezy hahah. ok koniec offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecasz sie, idz dalej ta droga i bedzie dobrze! Juz miewasz momenty wiekszej swiadomosci.

Trzymam kciuki. Przedostatni obrazek jest w kolorach super, z kolei na postaci wzmocnij swiatlocien i zmieksz tu i owdzie forme/krawedzie...bedzie lepiej.

W pejzazyku fajne ksztalty na pierwszym planie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By ukazac okraglosc powierzchi potrzebna jest plynna gradacja. A ty odciales jej nagle twarz takim drastycznym przejsciem w tlo, przez co zrobilo sie strasznie plasko.

Wlasnie dlatego warto cwiczyc rysowanie kulek ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką drobną prośbę - wklejajcie linki do oryginałów. Moze to i dosc znane dla wykształconych, ale ja musiałbym szukac "chłopca z fujarką i skrzypcami" a mam wylaczony w google filtr rodzinny wiec bym sie naprzerzucał troche tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką drobną prośbę - wklejajcie linki do oryginałów. Moze to i dosc znane dla wykształconych, ale ja musiałbym szukac "chłopca z fujarką i skrzypcami" a mam wylaczony w google filtr rodzinny wiec bym sie naprzerzucał troche tego ;)

 

Caravaggio " Amor", dalej znajdziecie

,pozdro

caravaggioamor.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

caravaggios.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Obydwie jak na moje oczy słabe i nie prawdziwe kolorystycznie. Gama jest w oryginale jest większa. Wystarczy dopaść przyzwoity album z reprodukcjami.

Moje zdanie jest takie: w internecie bardzo bardzo trudno będzie wam znaleźć reprodukcje większe niż.. pincet na pincet. A jak się wam uda znaleźć choć jedną, to i tak będzie ona mocno skompresowana...a co za tym idzie:ciecie w kolorze i w gamie...a co za tym idzie: cięcie głębi i laserunku.

Dobra reprodukcja nawet ta jeszcze na sitodruku jest lepsza

36amorv.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

o taką jeszcze reprodukcję wam znalazłem

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto gdyby ola-f pominął w regule wyszukiwania skrzypce rezultaty tych poszukiwań mogłyby go wprawić w niemałe zdumienie...

 

A na poważnie - te dwie foty które wkleiłeś Thx świetnie obrazują skalę problemu i bezsens pracy z fotami obrazów z sieci. Sam na początku dałem się złapać w tą pułapkę - perspektywa pracy na bazie dzieł mistrzów niesłychanie korci... Niestety - większość tego co jest dostępne w sieci to jakieś nieporozumienie.

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem SBT77 leży juz u początku pracy na refce: mała skala refki. Gorzej jest jeszcze jeżeli ktoś pracuje z refką jako warstwą, ponieważ "zamalowywuje" kolejne partie i przestaje widzieć oryginał( tu i problem skali nie pomoże). Dlaczego? Podstawowy brak pracy w analogu z reprodukcją , co wiąże się ze zrobieniem siatki

Zwykle nie odzywam sie na temat technik ale tym razem odpowiedziałem na apel.

Zwykle nie odzywam sie na temat technik, ponieważ rozumiem jak zwodnicze potrafi być narzędzie zwane PS i tablet. Uważajcie, pozdro

Kopiowali najwięksi, kopiowali Oni tych , których uważali za najlepszych albo wskazywali im kogo warto kopiować, nauczyciele u których pobierali nauki(dawniej mówiono , że cechowali). To dla każdego , rysownika , malarza...teraz grafika bardzo ważna nauka. Ale trzeba to robić roztropnie

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

O dzięki za trafne spostrzeżenia i reprodukcje. Dobre wytrzeźwienie. W sumie mój błąd. Z ostatniej nocy muzeów miałem okazję do przekonania siebie, jak dużo się traci wizualnie w internecie czy nawet atlasie domowym. Tak w ogóle ktoś się orientuje, czy obecnie istnieją galerie, gdzie można spokojnie kopiować mistrzów? Kiedyś nie było problemu, ale jak sprawa teraz stoi?

Edytowane przez Łukasz Witkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W luwrze widziałem, jak kopiowali :) A poważnie, to nie powinno byc problemu. Zbiory muzeów są z punktu widzenia prawa publiczne,a co za tym idzie dostępne dla każdego. Nie musisz od razu rozkładac się w galerii ze sztalugami, można sie umówic na małe sam na sam z rysunkiem w odosobnieniu. Pogadaj z pracownikami muzeów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ząbek czosnku, dwa ząbki czosnku, główka czosnku i "łuski". Miał być trening koloru, a wyszło coś strasznego. Nie dałem rady z bielą. Nadal nie wiem jak to powinno grać. Normalnie główka jest dużo "bielsza" a zrobiłem z tego niezły cyrk. I jakaś paleta znikąd.

kolor2.jpg

I mała próba ogarnięcia skali problemu.

kolu.jpg

Edytowane przez Łukasz Witkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Twarz lepsza. Niewątpliwie. A cebulka.. Na moje oko to trochę rozmyte te "łuski". Nie widać czytelnej konstrukcji i za mało w nich cienia. Uważaj też na te "pływające" brzegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym czosnkiem (głównie pierwszym) to jest chyba tak, że masz kolory głównie z ciepłej palety tylko....dlatego pewnie jak rozjaśniasz główkę to się też ochładza jej kolor automatycznie (bo mniejsze nasycenie żółtego/pomarańczu)...jakbyś miał szersze spektrum barw to powinno być łatwiej to spójnie rozłożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga Maciek. Gdy maziałem niby "białym żółtym" to zaskoczył mnie fakt że wyglądało to jak jakiś lodowaty błękit. Posiedzę nad tym.

 

Nom, ma rozbieżnego Emmilius. Okropny efekt.

 

Obecnie pichcę ów czosnek na mój obiad. Należało mu się ha.. W przyszłości zabiorę się za braci jego.

Edytowane przez Łukasz Witkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaskoczył mnie fakt że wyglądało to jak jakiś lodowaty błękit

no tak właśnie działa sąsiedztwo kolorów. Moja rada, nie ogarniaj skali problemu globalnie. Przyglądaj się temperaturze barw w martwej naturze, nawet jak nie zamierzasz jej malować.

Babeczka imo slaba od podstaw i korzystam tu z faktu, ze nie wszyscy musza sie zgadzac ze sobą. niestety zez przytrafia sie zawsze jak nie ogarniamy tego co malujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być trening koloru, a wyszło coś strasznego. Nie dałem rady z bielą. Nadal nie wiem jak to powinno grać. Normalnie główka jest dużo "bielsza" a zrobiłem z tego niezły cyrk. I jakaś paleta znikąd.

 

Wiesz... Jako naturszczyk patrzę z boku na ten cały wasz świat plastyki i wydaje mi się że kwestia koloru w malarstwie jest absolutnie podstawowa, jako że malarstwo koncentruje się bardziej na kolorze i plamie niż na czymkolwiek innym.

... A malują ludziska strasznie różnie. Najważniejsza rzecz jaką udało mi się zrozumieć do tej pory, to chyba to że na obrazie nic nie istnieje bez związku z resztą. Masz integralną całość, którą musisz ogarnąć. Kolory mogą być bardzo różne. Możesz malować w kolorach ziemi, możesz malować na wysokiej saturacji, albo bardzo niskiej. Możesz ograniczyć gamę i pracować w barwach zimnych albo w ciepłych - ale zawsze pracujesz nad całością. Zmieniając jeden element zmieniasz wszystkie pozostałe. Ten sam kolor w zależności od otoczenia może mieć zupełnie inne cechy. To co się liczy na obrazie to chyba nawet nie same kolory ale bardziej zależności między nimi. Zależności między obiektami generalnie. Atmosfera, światło, obecność innych obiektów w pobliżu - to wszystko sprawia że dany obiekt może mieć diametralnie inny wygląd. Jabłko w pokoju ze świetlówką będzie inne niż jabłko w świetle dnia, a inne przy blasku świecy. To wszystko sprawia że strasznie trudno jest malować naprawdę wiarygodnie, a chyba największą rolę odgrywa obserwacja, szczególnie koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz to co napisal SBT77 jest całkowicie słuszne, ale moze wyjsc na to, ze moja uwaga "nie ogarniaj skali problemu globalnie" stoi w opozycji dodam tylko, ze mialem na mysli postprodukcje (odnoszac sie wiernie do komentarza nad 2gim czosnkiem) - bawiac sie obrazkiem jako caloscią nie zmienisz wiele. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew i wylewność. Postaram się powalczyć wraz z następnymi upami. Raczej martwa. Ale to pewnie za jakiś czas, bo sesja.

Dużo tekstu mało obrazków, więc może malutkie poprawki co do portretu

 

Żeby nie zamęczać tu link do wersji ze strony wcześniej.

http://img241.imageshack.us/img241/8062/pam2.jpg

Trochę włosy, trochę nos, trochę kosmetycznych zmian i nieszczęsne oczy- przemalowane i trochę przesunięte.

 

pam22.jpg

Edytowane przez Łukasz Witkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak walczyć to walczyć. :D A Fizyka wchodzi jak... Ok pomińmy lepiej.

Przebudowałem dół, zmniejszyłem dłonie, powiekszyłem głowę, plus dodatki w różnych miejscach. Przydałoby się z ubrankiem popracować. I chyba przykrócę jeszcze bary.

pompompom4.jpg

Edytowane przez Łukasz Witkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności