Skocz do zawartości

Zaśmiecanie watków


s_vimes

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy jak sie czyta tematy na forum, to człowieka zapiera jak skutecznie sa zaśmiecane dane watki, przez posty panów którzy muszą się nie na temat pokłucić ze sobą. Czasami ciekawy watek człowiek przestaje śledzić z powodu kłótni na forum. Może pora coś z tym zrobić np stworzyć dział "Zgryźliwców" gdzie będą mogli sie powyżywać.;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

s_vimes, samo to że umieściłeś ten wątek w złym dziale już uprawnia modów do warna i wywalenia tegoż.

Każdy niech dba o to co sam pisze, a nie ciągle krytyka krytyka krytyka innych

 

Edit:

Widzisz post który wydaje ci się że łamie regulamin - trójkącik po lewej stronie i z bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upraszam o podanie do którego działu mam przenieśc watek, a tak ogólnie to nie kieruje mną chęc krytykowania innych, tylko czysta możliwość czytania danego tematu bez wtretów nie na temat i cudzych sporów.Jest to bardzo prosta i skuteczna metoda aby zepsuć dany watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do general discusion nie CG.

A co do tematu samego. Nie wiem czy miales okazje widziec na forum, ale modzi byli juz tysiace razy oskarzani o cenzure, nadgorliwosc i wrzucani do tej samej grupy co gestapo.

Zapytaj modow ile watkow i wypowedzi wywalaja, ja sam mam pozapisywane na dysku (ze wzglegow edukacyjnych oczywiscie ;) ) dyskusje ktore poszly do kosza jak tylko mod je zauwazyl bo ich poziom daleko odbiegal od cywilizowanej dyskusji.

Tak jak mkeruj napisal, jesli cos ci sie nie podoba - raportuj to - pomoz modowi. Jesli chcesz pomoc jeszcze bardziej - zostan modem, zobaczysz jak ciekawa jest to robota.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s_vimes powinien spróbować szczęścia w Korei Północnej - pasuje z mentalnością. Myślę że założył ten wątek, żeby zaistnieć, bo inaczej musiałby się napracować tworząc dobre prace. To forum jest w domenie .pl i w języku głównie polskim więc jest to forum polskie a co za tym idzie słowiańskie. Już starożytni zauważyli że cechą słowian jest ich kłótliwość i niechęć do ograniczeń. Nie niszczmy naszych korzeni tylko dlatego że jeden niedojrzały człowiek nie lubi jak ktoś się z nim nie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Dżizus! ależ to by było nudne forum jakby nie można się było pokłócić !

skończyłoby się na tym że kilu masterów napisałoby 500 stronicowe FAQ i wyłączono możliwość postowania ;)

 

chce się ktoś pokłócić na ten temat? you talkin' to me ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

IMHO, dla mnie często właśnie poboczna wymiana zdań zawiera najciekawsze informacje. Kto nie chce, niech nie czyta. Oczywiście rzucanie w siebie błotem to nie dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac77: nie obraź się ale sądzę że ten wątek jest między innymi o tobie. Wypowiedź zacząłeś od wmówienia autorowi po co założył ten wątek , a potem wysnuwasz jakąś dziwną teorię o słowianach. Autor ma rację IMO. Jest kilku userów, którzy wbijają w czyjś wątek i urządzają tam dyskusje zupełnie niezwiązaną z tematem, przy okazji prowokujac innych do przyłączenia się do często idiotycznych dysput, czy ciągną święte wojny bez rozwiązania.O ile w offtopie czy tam w rozmowach o sztuce może być to prowadzenie takiej dyskusji w czyimś WIP'ie po prostu zabija wątek. Na szczęście i tak jest tego mniej niż na innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja kiedyś po prostu tego nie widziałem, czy może tego nie było (?) ale ostatnio poważnie nie mam za bardzo ochoty wchodzić na forum właśnie z powodu tych dziwnych wywodów, które mają tu czasami miejsce. Serio ciężko teraz tutaj dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat pracy dodanej na forum bo zazwyczaj po chwili pojawiają się właśnie te bzdury, o których ten tutaj wątek. Wiem, że forum jest obszerne i jak zechce to znajdę w archiwach profesjonalnie komentowane prace jednak najprzyjemniej się czyta te, które powstają na bieżąco... Panowie - weźcie się w garść ;) Forum jest pełne fachowców, po których wypowiedziach pojawiają się wypowiedzi "fachowców" i wszystko psują. W zasadzie - robię teraz dokładnie to samo komentując ten wątek. Akt rozpaczy z mojej strony!

 

"to do poprawy, to do poprawa, a tamto do poprawy..." - zero konkretów + lawina offtopów (domyślam się, że czasami trzeba napisać po prostu "trzeba poprawić to czy tamto" - ale jak ktoś wali taki komentarz do wszystkiego i wszędzie to po co w ogóle...? co ktoś taki jak ja, albo autor ma się z tego nauczyć?)

 

Nie mówię tego złośliwie - raczej jako zawiedziony niemowlak 3D :) - ale łzawy tekst wrzuciłem :P

 

p.s. jakby jakiemuś j.w. "zgryźliwcowi" przyszło do głowy zacytowanie mojego "...ostatnio poważnie nie mam za bardzo ochoty wchodzić na forum..." + komentarz: "to nie wchodź" - to proponuję żeby sobie podarował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do general discusion nie CG.

A co do tematu samego. Nie wiem czy miales okazje widziec na forum, ale modzi byli juz tysiace razy oskarzani o cenzure, nadgorliwosc i wrzucani do tej samej grupy co gestapo.

 

Osobiście, i posądzam, że ludzie z kanału irc mnie poprą, ja tam bym się nie przejmował, usuwałbym, jeśli trzeba, i warnował bez zbędnych dyskusji.

 

W regulaminie, zdaje się, brakuje takiego punktu, jak na innych forach, w stylu "Administrator/moderator ma prawo usunąć post lub wątek bez konieczności tłumaczenia się ze swoich działań". W końcu zaufano im, są modami z jakiegoś powodu, chyba żaden z nich nie zacznie latać po forum i usuwać wszystkie wątki?

 

P.S. Ogólnie bym kilka zmian w regulaminie zrobił. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytałem temat na WIP Średniowiecze i własnie ten watek doprowadził do dzisiejszego tematu. Jak dobrze pamietam to sama autorka prosiła o komentarze na temat, a nie o to co zostało tam urządzone. Podobno mamy sobie pomagać a nie sie na wzajem atakować, co innego dyskusja na temat a co innego osobiste wycieczki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytałem temat na WIP Średniowiecze i własnie ten watek doprowadził do dzisiejszego tematu. Jak dobrze pamietam to sama autorka prosiła o komentarze na temat, a nie o to co zostało tam urządzone. Podobno mamy sobie pomagać a nie sie na wzajem atakować, co innego dyskusja na temat a co innego osobiste wycieczki. ;)

 

Sam uczestniczyłem w dyskusji na tym wątku i szczerze mówiąc był to jeden z ciekawszych w ostatnim czasie. Co prawda jeden z użytkowników trochę się żalił, że autorka zbiera tyle komentarzy i sugerował, że przyczyną jest płeć autorki (miał rację i co z tego), ale na tym koniec. Może jakieś namiary na posty które były offtopic? (Edit: P.S. jeden z użytkowników zrobił tam offtopa żaląc się na offtopy.)

 

@lucek91 - Nic nie wmawiałem tylko gdybałem o powodach założenia tego wątku. Jedna z pierwszych wzmianek o Słowianach jest z starożytnej Grecji i określa Słowian jako kłótliwych i niezorganizowanych, do czego w późniejszym czasie pewien Niemiec dołożył że są nieśmiali. Teorie to można tworzyć w nauce. Ale żeś się zbłaźnił lucek - do książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s_vimes: tak jak prawi mkeruj, było o tym nie raz już mówione. Usuwam dziennie po kilka/kilkanaście postów raportowanych przez innych userów. Wysyłam PMy, czasami padają ostrzeżenia a nawet bany. Nic nie pomaga. Trochę jak grochem o ścianę w stosunku do niektórych użytkowników.

 

Z kolei spuszczanie postów do kibla od razu wywołało by falę protestów o cenzurze, gestapo, SS i zmowie gejowskich moderatorów :]

 

Nie usuwamy ciekawych offtopów. Jeśli ktoś w pracy o samolocie opowie anegdotkę o samolotach i rozwinie się z tego dyskusja dążąca w dobrym kierunku, to nie ma problemu. Posty zostają bo jest to związane w jakimś stopniu z tematem a i sama dyskusja ma charakter pokojowy i znacznie poszerzający tematykę wątku.

 

 

dac77: porównanie postu s_vimesa do systemu korei Płn. to chyba jakaś wielka pomyłka. Jeśli porównujesz post apelujący o uspokojenie flooda i spamu w wątkach do totalitarystycznego systemu w jakim obraca się Korea to życzę szczęścia. Wyjątkowo nietrafione porównanie. A Słowianie to nie tylko kłótnie i niezorganizowanie. To także męstwo, odwaga i wyjątkowe zaangażowanie się w sprawę.

 

marcinW: i właśnie takie sytuacje naprawdę nas bolą. Są użytkownicy którzy zaglądają na to forum w konkretnym celu, po wiedzę, chcą zasięgnąć informacji, dowiedzieć się czegoś a przez offtopy i spamy zniechęcają się i zaczynają coraz rzadziej tutaj zaglądać. to nie jest fajne niestety.

 

Ogólnie jest mi trochę przykro, że takie tematy w ogóle muszą powstawać. Ilość offtopów jaka się ostatnio rozpowszechniła jest dość duża. Spora część w miarę szybko sięz tego wycofuję, ale nawet teraz z pamięci mogę podać najbardziej aktywnych "spamerów". często wiąże się to z jakimś dziwnym poczuciem siły takiego usera. Wiedza którą posiada jest duża, staż na forum tak samo, a jednak zachowuje się jak świeży młokos wypuszczony na chwilę z forum o2.pl

Na szczęście system raportowania naprawdę daje radę. Codziennie kilka maili z raportami nt spamu czy wulgaryzmów to objaw tego, że świadomość userów się zmienia. To dobry znak.

 

Po prostu trzeba pomyśleć przed napisaniem czegokolwiek na forum, a nie ładować byle bzdur które zaświtają w łepetynie. Kiedyś po latach spojrzycie na te swoje spamerskie i offtopowe posty i zapłaczecie nad swoją głupotą :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety: ja nie mam nic przeciwko dowcipnym tekstom czy anegdota które ubarwaja forum chodzi mi o zachowanie, które skutecznie zniecheca do zagladania na forum przez ludzi poszukujacych tu odpowiedzi na swoje pytania.A co do korei to chyba nikt nie wyczaił ze zaproponowałem powstanie działu dla zgryżliwców, na jakims forum to sie chyba nazywało "Loża Szyderców" - odsyłało sie tam ananasów co by prowadzili swoje wojenki nie zaśmiecając danego wątku, może warto pomyśleć aby coś takiego stworzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac77: o moją edukację się nie martw - jakoś sobie radzę. Ale właśnie przez takie komentarze jak twoje w tym wątku tworzy się pretekst do osobistych wycieczek. Zaraz tekst z Koreą ktoś uzna za obraźliwy i znowu się zacznie.

Nie neguję twojej wiedzy ale to do kaduka forum dla grafików i można w wątku o regulaminie forum mówić o regulaminie a nie o historii. To jest właśnie wg mnie istota problemu.

 

Przytoczony wątek "średniowiecze" jest najlepszym dowodem - ile tam WIPa a ile stron offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jest taki wątek to też dorzucę swoje 3 grosze :)

 

Wqrzają mnie autorytatywne wypowiedzi osób, których prac nie można nigdzie znaleźć.

Jedzie taki ktoś prace kogoś innego, albo sieje swoje mądrości - a jak sprawdzi się "wątki rozpoczęte przez usera" to same newsy i pytania ... i mądrości.

Trąci mi to "Kasią Cichopek".

 

Uważam że należałoby wprowadzić ograniczenie - opiniować prace innych mogą tylko Ci którzy zamieścili chociaż jedną swoją.

 

Może to i dyskryminacja, ale nikt nikogo nie zaprasza na to forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jest taki wątek to też dorzucę swoje 3 grosze :)

 

Wqrzają mnie autorytatywne wypowiedzi osób, których prac nie można nigdzie znaleźć.

Jedzie taki ktoś prace kogoś innego, albo sieje swoje mądrości - a jak sprawdzi się "wątki rozpoczęte przez usera" to same newsy i pytania ... i mądrości.

Trąci mi to "Kasią Cichopek".

 

Uważam że należałoby wprowadzić ograniczenie - opiniować prace innych mogą tylko Ci którzy zamieścili chociaż jedną swoją.

 

Może to i dyskryminacja, ale nikt nikogo nie zaprasza na to forum ;)

 

Zawsze można zajrzeć do profilu urzytkownika i sprawdzić czy coś wogóle wydziergał a potem mu wygarnąć że wymądrza się o teksturach a u niego same niedoróbki. Pamiętać jednak należy że na forum mogą być też tacy którzy zostali kiedyś zbanowani więc ich pracki są pod innym nickiem oraz ludzie którzy tylko zawodowo zajmują się 3D i nie mogą z pewnych względów publikowac swoich prac. Zresztą nie trzeba być reżyserem żeby wiedzieć że dany film jest do kitu. Inna sprawa ocenianie czy praca się podoba a co innego ocena umiejętności technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co jest lepszym softem 3DSMAX czy Maya??

 

;)

 

A tak na poważnie to fajna by była taka opcja dla admina przy pomocy której mógłby zablokować danego użytkownika na jakiś wątek tzn: ten pan w tym wątku posta nie postawi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeszcze żeby to autor wątku decydował kto może postować, albo jeszcze lepiej żeby mógł cenzurować posty i samemu sobie dawać gwiazdki. Krytyka jest złem! Potem człowiek dowiaduje się, że wcale nie jest taki genialny jak myślał i nie może spać po nocach.

Na WIPie to nie najgorsze prace są najwięcej krytkowane, ale te które mają potencjał jeśli się poprawi. Bez krytyki pozostają prace bardzo dobre i te zrobione w piętnaście minut i z wielką dumą prezentowane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac77: coś mi sie widzi ze zaczynasz zaśmiecać ten watek, w tytule nie było nic na temat krytyki ani cenzury, tylko o skutecznym odjeżdżaniu od tematu, nie wiem czy zauważyłeś że autorzy danego watku najcześciej nie biorą udziału w wymianie zdań z zakapiorami, oni stworzyli dany wątek aby sie czegoś dowiedzieć z dziedziny grafiki, a nie zachowań psycho - społecznych ;)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję opcję:

 

- blokowania admina

- odblokowania admina za pomocą tajego głosowania, po uprzednim jawnym głosowaniu niezablokowanych adminów

- blokowania tajnego głosowania przez aklamację, kwitowaną kciukiem uniesionym ku górze...

 

ps. głosować może każdy z wyjątkiem użytkowików forum max3d.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpiękniejszy wątek od kilku lat :

 

dowiedzieliśmy się że moderatorzy są w gejowskim spisku (Tweety said)

Kulki ukuł piękny bon mot - postawić komuś posta w wątek ;)

 

normalnie czad , czekam na więcej , aha i sorry za offtopa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności