Skocz do zawartości

Nowa opera - wygląd


torm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ilu z was używa Opery, ale ja tak, i rozczarował mnie jej nowy wygląd... zaczyna przypominać firefoxa, który zawsze wydawał mi się po prostu nudny...

 

Wielu z was pewnie powie, że jest masę skinów do ściągnięcia, owszem są... ale ich poziom jest co najmniej... nie zadowalający ;)

 

Wie ktoś może czy istnieje lekko starsza skórka do nowej opery? Chodzi mi o tą z wersji bodajrze 9.5... taka lekko ciemna ale nie czarna, bardzo mi się podobała :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziwne, bo to najpierw firefox zbliżył się ze swoim wyglądem do opery. A pod jakim systemem z niej korzystasz? Bo ja naprawdę chwalę sobie zmiany jakie widać pod win 7. Interface przeglądarki jest tu ograniczony niemal wyłącznie do paska kart i adresu, nie ma nawet paska tytułowego okna. Po prostu najnowsza wersja jest już mocno nastawiona na użytkowników visty i siódemki. Co do firefoxa, on zawsze charakteryzował się posiadaniem mnóstwa podręcznych i mniej lub bardziej przydatnych paneli, moim zdaniem jest między tymi dwoma przeglądarkami jednak spora różnica.

A co do wyglądu opery, ciężko mi uwierzyć, że nie da się go tak skonfigurować by przypominała nawet wersję 7.x. Przecież tu da się ustawić/przestawić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem rozczarowany nowym wyglądem opery, wersja wcześniejsza była dużo ładniejsza i sprawiała wrażenie nowocześniejszej, obecna jest w stylu początków xp. Teraz już mi to nie przeszkadza, zwłaszcza że dzięki ostatniej aktualizacji przeglądarka dużo szybciej się uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia -> Wygląd -> Skórka -> Znajdź więcej skórek

tam ich jest tyle że tródno żebyś nic nie znalazł.

ja zawsze przełączam na Classic, ale to chyba nie ta (to taka bardziej jasnoszara, za to ma w miarę drobne ikonki)

 

A zresztą... Cieszyć się z Unite i nie marudzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veri_jr - fakt faktem, jeśli chodzi o ergonomię to się poprawiła, ale jeśli mówić o estetyce... to spadła...

 

Ania - proszę przeczytać post ze zrozumieniem :)

 

mandragora - jeśli sobie nie żartujesz to... klikasz na tym wyciętym O na czerwonym tle... z menu wybierasz Appearance/(po polsku pewnie będzie Wygląd, lub coś w tym stylu) wybierasz z listy skórkę Opera Standart i dajesz OK :)

 

Kulki - na pewno nie takie jak w M jak Miłość ;)

 

--edit--

znalazłem skina, którego szukałem :) http://my.opera.com/community/customize/skins/info/?id=8950

Edytowane przez torm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przyznam, że nowa Opera astronomicznie poprawia estetykę - no ale działam na Aero więc nie wiem jak to wszystko wygląda na zwykłym XP-ku. No ale na Vista/7 to moim zdaniem cud, miód i orzeszki - idealnie komponuje się z paskiem systemowym i ogółem okienek^^ Bardziej wygląda na integralną część systemu, aniżeli zewnętrzny program robiony na losową mańkę (już nawet IE tak dobrze się moim zdaniem nie komponuje z Aero jak nowa Opera;P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.? Słyszałem tylko o jednej poważniejszej dziurze, którą załatano wraz z najnowszą aktualizacją (drugą po becie 10.50, więc trochę się chłopaki ociągali). A co do bugów, to niczego takiego nie odnotowałem, przeglądarka działa bardzo stabilnie, zdecydowanie bardziej niż poprzednie wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.? Słyszałem tylko o jednej poważniejszej dziurze, którą załatano wraz z najnowszą aktualizacją (drugą po becie 10.50, więc trochę się chłopaki ociągali). A co do bugów, to niczego takiego nie odnotowałem, przeglądarka działa bardzo stabilnie, zdecydowanie bardziej niż poprzednie wersje.

 

a o DNS'ach przez ktore strony nie wchodzily nie slyszales?i te ciagle wylogowywanie z for. nie zawsze i nie u kazdego. u mnie w domu, ciagle, w pracy prawie nigdy! ale i tak opera FTW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z linkami (nawet topic założyłem - ale udało mi się rozwiązać problem - rozwiązanie jest na forum Opery, które zalinkowałem w tamtym temacie). Do tego jest jeszcze bug (oprócz tych co wymieniliście), z usuwaniem torrentów - jak kliknie się na usunięcie torrentu wyskakuje pytanie, czy aby na pewno - i wtedy po kliknięciu "tak" lub "nie" nic się nie dzieje, okienko nie znika, dopiero kliknięcie krzyżyka zamyka komunikat. Po prostu sporo drobnych pierdołów jest wszędzie poukrywanych - jak do tej pory to najbardziej zbugowana z ostatnich dystrybucji Opery. Ale również dołączam się do FTW;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do zdobycia jest już wersja 10.52 beta. Lecą z tymi dystrybucjami jak burza.

 

BTW. Mam teraz dość dziwny problem. Pojawia mi się tylko na moim starym lapku. Na komputerze stacjonarnym i kilku innych laptopach na których to sprawdzałem już nie. Mianowicie niektóre strony (na razie zauważyłem to tylko w wypadku wikipedii i mojego forum grupowego) wyświetlane są w strasznie "rozstrzelonej" formie i z nieodpowiednio dużymi czcionkami. Specjalnie dociągnąłem dla testów starszą wersję przeglądarki, ale i pod 9.5 jest tak samo. IE też działa nieprawidłowo, Firefox już za to ok. Ściągnę i sprawdzę jeszcze jak jest z chrome i safari. Na razie doszedłem do tego, że to może być jakiś bląd czytania atrybutu small, x-small, tylko czemu ujawnia się jedynie na tym komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem, że tak. Dziwne tylko, że błąd jest widoczny w IE oraz operze, a w safari i FF już nie. No i nawet na ekranach z niższą niż moja rozdzielczością wszystko jest ok. Zrobiłem też test zmieniając rozdziałkę i problem był nadal.

 

EDIT: Zaznaczam, że edytując stronę przez dragonfly i podmieniając small i x-small na konkretne rozmiary czcionki, np. 12 doprowadzam wszystko do porządku. I o ile to nie problem w wypadku forum, które administruję, o tyle w Wikipedii np. już sobie nie podłubię ;)

Edytowane przez veri_jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem głupi ;) Nawet nie wpadło mi do głowy po instalacji systemu i nowych sterowników sprawdzenie ustawień monitora. Okazało się, że domyślnie miałem tam 120dpi zamiast 96. Po prostu tak dawno temu używałem tego szrota, że już nie pamiętałem, że jednak coś na tym monitorze może wyglądać dobrze. A ja się dziwiłem czemu ikonki w tray'u są takie pikselozowate... Sorry za zawracanie tyłka i dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności