Skocz do zawartości

Fotografia: Uliczna - Ex3


Ex3

Rekomendowane odpowiedzi

To ja może się pochwalę swoimi ulubionymi zdjęciami z projektu który podjąłem prawie rok temu i zamierzam ciągnąć jeszcze co najmniej kilka lat.

Większość zdjęć wykonane zestawem Pentax MESuper + m50/1.7+trix400.

W tle można będzie zobaczyć Warszawę, Leeds i Huddersfield ( przy najmniej na razie ).

Całość ma być moją odskocznią od komputera, planowania wszystkiego i przesuwania suwaków :)

Po więcej zapraszam na:

www.mateuszgfoto.blogspot.com

Enjoy :)

1.

IMGP7650ok.jpg

2.

IMGP9593aaa.jpg

3.

Nogi.jpg

4.

IMGP3067aaa.jpg

5.

smile.jpg

6.

wwwwwiel.jpg

7.

golab.jpg

8.

firetrap.jpg

9.

kamuflage.jpg

10.

odbicia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

robiac layout dla serwisu foto sciagnalem bardzo fajny cykl fotografii, ale nie pamietam skad - ulica nowego jorku i przechodnie. Bardz dobry jak znajde zrodlo to podesle - klimatem bardzo podobne do dwójki, ale wiadomo wieksza metropolia latwiej o osobliwe obrazki nawet na jednym skrzyzowaniu ;)

I gdzie fota z ikonki, bo jestem jej (jako fan wizerunku Lagerfelda) bardzo ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa.

Ola-f pewnie ktoś z Magnum.

Więcej będzie później żeby was nie zanudzić milionem zdjęć na raz ;)

P.S. Zdjęcia z czarną ramką z analogowe te bez są robione Pentaxem K-m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex2

...jak piszesz zrobiłeś miliony zdjęć z ulic, na każdym są śerdnio 3 osoby.... to Ty rzeczywiście masz prawo uważać, że jak ktoś nie robi ludzi... to to jest niewybaczalny bład....:))... godny potępienia. Ja tam lubię zdjecia ludzi, nawet Twoje... to znaczy ze mam spore odchylenia od pionu.... muszę sie nad tym zastanowić.

Rób dalej chętnie popatrzę.... i wybacz trochę pochichocze przy tych analogowych ramkach.....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uliczne na poziomie... ale zdjęcia o pwiązaniach z UK bez literackiego opisu w zasadzie nic nie mówią, czyli fotografia na usługach jakiejś propagandy... ja tam widzę tylko nicość emigracji w pierwszym pokoleniu (ale tylko dzieki opisowi)..... potem pewnie ból pomału mija, a w czwartym ustaje....:)).... nie bede próbował... wystarcza mi emigracja wewnętrzna.... http://www.danielzagorski.com/foto/emigracja3/e3.htm

pozdrawaiam i czekam na więcej...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do emigracji miałem ładnie opisaną historię każdej z tych osób ale ale osoba która projektowała formularz zgłoszenia do konkursu nie pomyślała żeby przesłać potwierdzenie zgłoszenia do autora i takim oto sposobem pisząc te historie w okienku zgłoszenia po wysłaniu historie poleciały w eter. 2 czerwca w Wyborczej, (chyba) Dużym Formacie będzie jakiś wywiad i historia tych osób może będzie opisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Dziadek napisal wyzej - bez "ładnie opisanej historii" te zdjecia nie maja szerszego kontekstu. Natomiast zdjecia uliczne maja ten drobiazg ktorego zabraklo w serii konkursowej...

 

Na marginesie - jak patrze na te zdjecia to mam wrazenie ze jestem na jakiejs innej emigracji... :-/ chyba zrobie serie z emigracja po drugiej stronie tego krzywego zwierciadla gdzie jest bardziej kolorowo, energicznie i satysfakcjonujaco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Widzisz Moth, ja nie jestem na emigracji tylko oni :)

A to że jest BW to dlatego że staram się wymasterować jeden zestaw film/obiektyw/aparat. A jak już będę miał gdzie to film/wywoływacz/utrwalacz ale to dopiero w planach.

BW dla mnie ma taką samą moc jak kolor. Tylko trzeba chcieć zajrzeć trochę głębiej pod powierzchnię zdjęcia. Trzeba myśleć o tym dlaczego a nie jak scena została sfotografowana.

Historia tych osób w jednym zdaniu:

Stachu wyjechał z żoną i dziećmi i (chyba po 3 latach) wraca do PL

Adrian urodził się w UK i dla niego to miejsce jest jego domem gdzie życie jest "normalne"

Tata w końcu może się ustatkować i nie martwić o pracę.

Ania nie lubi UK, jeździ tam ze mną tylko na zakupy :)

A wybrałem te zdjęcia dlatego, że właśnie tym jest dla mnie UK, to moi bliscy, to moja rodzina ale nic poza tym. Dlatego nie ma tam pokazanych ich domów, samochodów itp. bo to jest kompletnie nieistotne, liczą się tylko oni i ich "twarze".

Edytowane przez Ex3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mi "o ich domy, o ich samochody...", mam wrazenie ze przez bezposredni zwiazek z fotografowanymi osobami gdzies zgubiles dystans jaki towarzyszy Ci w portretowaniu zycia na ulicy.

 

Wezmy np Stacha - dla mnie - osoby postronnej to jest taki pstryk portretu na ulicy - ale gdyby Stach siedzial w autobusie jak te starsze panie na kolejnym zdjeciu to nie musialby nawet patrzec w obiektyw zeby "opowiedziec historie" ze jest zmeczony praca na obczyznie itd...

 

a tak - bez Twojego wyjasnienia taki portret dla mnie - prostego faceta - jest trudny do odczytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostego faceta - hahaha. Sam strzelasz portrety na potęgę :) więc powinieneś wiedzieć że z samej twarzy można wyczytać wszystko :P

A może to właśnie przez mój bezpośredni związek z nimi podszedłem do nich tak blisko i skupiłem się na tym co najważniejsze dla mnie, na bliskości z tymi osobami której nie mam na co dzień :).

 

No i te portrety raczej trzeba rozpatrywać jako całość z ich historiami i jako całość poszły na konkurs i jednocześnie przepadły mi te opisy :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) bez przesady z tymi moimi portretami - u mnie to raczej trudno cokolwiek w twarzach wyczytac z wyrezyserowanego setup'u. Ale pracuje nad tym :-]

 

Ciekawie pokazujesz ulice, wrzucaj wiecej bo milo sie przeglada.

 

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności