Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Ford GT-90


enzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Oto mój WIP: Ford GT-90 ( prawda że piękne auto :))

 

Prace nad projektem trwają jeden dzień...

 

Pracuje na Rhinoceros V.2

 

na rhino bawie się kilka lat, i to nie jest moja pierwsza praca.

 

Czekam na komentarze , i na cenne porady ... mam nadzieje że wiecie jak ten wóz wygląda ???

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jedna z cennych rad morze byc to zebys wstawial te zdjecia na forum. nie wiem czy wszystkim bedzie sie chcialo przechodzic na inna strone. a pozatym na tych stronach nic nie ma przynajmniej u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos sie skopalo z tymi linkami........

 

Mam problem z łączem, i nieche mi wysyłać plików... :( :(

Mam nadzieje że już jutro będzie działać !

============================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z checia bym ci cos napisal ale juz czekam piec minut i nie moge sie doczekac na obrazek...wolniejszego serwera nie bylo? interia to straszne padlo. przeciez masz darmowego i szybkiego lycosa, zaloz sobie konto...

 

no chyba ze lacze mi padlo... wrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nieźle, choć wydaje mi się, ze niektóre krawędzie są za ostre.. pracuj dalej - zobaczymy, co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre krwędzie są ostre...bo niezostały jeszcze potraktowane fillet\'em..., pracuje na nurbsach...więc puki nieskończę konkretnej części to nie mogę dać jej fillet\'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryhas...też tak kiedyś myślałem - pamiętam że jak byłem mały i grałem w NFS2 to tam była ta fura...ale jak trochę popatrzałem to mi się nawet spodobał...no przecież to miała być kontynuacja Starego gt-40...no ale porzucili ten projekt i doszlo do tego że już niedługo bo drogach będzie jezdziło nowe gt40 (bo lekkim face-liftingu) a nie gt-90 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo - i całe szczęscie że porzucili ten model:] Nowy gt-40 jest o wiele ładniejszy.

A model nie jest zły, ale sprawia wrażenie niedokładnego:/ Ale to może być wina słabej jakości screenów... Brak AA i całej reszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że starasz się robić jak najwięcej z jednej powierzchni, co jest często bardzo trudne :) idzie ci bardzo dobrze, tylko rzucił mi się w oczy jeden mały szczegół...

 

gt90wip1.jpg

 

jak widać na obrazku linia boczna jest u ciebie trochę krzywa, no i tutaj wychodzi wada NURBSów... nie wystarczy przesunąć kilka wertexów, żeby to poprawic, tylko trzeba by zrobić bok auta od nowa :| no ale czy to zrobisz czy nie to już zależy od ciebie... może się czepiam ;)

 

pozdrawiam

 

P.S. również zachęcam do wstawiania obrazków poprzez , ułatwia to przeglądanie topica :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to jestem zwolennikiem Włoskich samochodów (zdala od bawarii :)...

 

Ale ten samochód intryguje swoim kształtem....to jest typowy prototyp z tamtych lat...wiele samochodów ma dzisiaj jego kształty (chodzi tu o pewne elementy a nie o całą bryłę)...

 

To tak jak kiedyś ludzią podobały się różowe samochody :((

Ale to jest rzecz gustu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikogo nie przekonam... :(

Ale ferrari , rządzi na całej lini...i tak wogóle włoskie fury są najlepsze... no pinifarina to potrafi.

Ale możecie mi wierzyć lub nie...robiłem juzkilka wozów itd. ale ten jest cholernie trudny do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu mam nie porownywac??

ale ja nie porownuje tylko ze mowie ze mi sie takie typy samochodow nie podobaja a ferrari to jest dla mnie obciach wstydzilbym sie takim po ulicach jezdzic !! naprawde(mozecie mowic co za typ!! ale wolalbym sobie kupic audii mercedes bentley(bentley co za piekny samochodzik :D:D:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta bentley....tak, ale nie bmw...chyba że jesteś jeszcze w posiadaniu dresiku i baseball\'a :)) nie no żartuje...każdy inne wozy...

Mówileś że wolisz normlane...a przecież Bentley to nie jest normalna fura (kosztuje podobnie co ferari, tylko że łatwiej ją dostać...)

Ale z tych normalnych ale powiedzmy drogich samochodów...to wybrał bym Audi A8, i Lancia Cappa Coupe.

Powiedz mi a kto tak naprawdę nie kupuję Samochodu żeby nie szpanować??? Takie firmy jak Ferrari, LAmborghini, AstonMArtin... itd. służą po to żebyś mógł się lansować...

Mało jest fanatyków motoryzacji.

 

Dobra...za chwile umieszczę render\'a felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oto render felgi...

 

Niezwracajcie uwagi na jakość renderingu... Próbuje jak najlepiej przedstawić jakość modelu a nie efekty..

 

i oczywiście..przedstawiam tu felge a nie koło z oponą...więc opone sobie darujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga ...

Uważam że miejscami jest troche kanciasta a co za tym idzie wygląda troszke jak niedopasowana.

Ogólny wygląt jest ok szczególnie że nie będziemy jej oglądać z bliska. :]

Ona też jest w rhino robiona ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też w rhino... Jeste kaciata...bo przy exporcie...zmiejszylem liczbe poly...i tak zobacz ile ich jest... Ale render jest w maxonie wiec w maxonie przy użyciu hypernurbs\'ów mogę ją zaokrąglić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem kawałek tyłu i listew na dole...co obniżyło samochód... no i teraz Render z felgami...

(ponownie proszę o nie komentowanie renderingu i opon) chodzi mi o objket a nie o super efekt raytracing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zaznaczyć rzeczy, któe mi nie pasują:) Malowałem po zdjeciu i zaznaczałem rzeczy, któych albo nie ma, albo wyglądaja inaczej. Poza tym wydaje mi się, że powinienes jeszcze raz zrobić ten szklany dach. Teraz sprawia wrażenie krzywego (może taki jest? :]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartq musiałeś nieźle szaleć że nie masz jednego lusterka :]

Co do modelu to:

1 nie wiem co to jest ale szpeci bryke;

2 krzywo na modelu zamieszczonym przez kozioo nie ma czegoś takiego chyba że nie widać.

3 nierówno :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki...teraz wiem co poprawić albo i nie...:)

 

Te błędy które mi pokazaliście to ja o nich wiem... tylko że to nie są błędy.

 

Jako że buduje wóz w NURBS\'ach, więc robi się to inaczej, i te części moge dokończyć na samym końcu...bo inaczej bedzie źle...:)

Ale dzięki...Wyłapujcie te błędy to będzie przynajmniej dokładnijeszy objekt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności