Skocz do zawartości

Teczka 2D : Smasior


smasior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i jako, że po sporej przerwie zacząłem znowu rysować postanowiłem założyć tutaj teczkę ;]

 

Zamieszczam chronologicznie kilka najnowszych prac. Nie są one najwyższych lotów ale staram się rozwijać jak tylko mogę ;]

 

Tworzę na wacom graphire 4 classic w ps.

 

hedgehog

aaa3copy.jpg

 

Mirikina

monky2copy.jpg

 

Jakiś tam rycerz na szybko

knight3copy.jpg

 

I najnowszy, viking

viking3copy.jpg

 

Tutaj zoom

viking4copy.jpg

 

Napisze odraz, że nie wiem czy dobrze założyłem temat ;]

 

Mile widziane konstruktywne komentarze ;]

Edytowane przez smasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przy następnych pracach skupie się na tym o czym piszesz a tym czasem coś takiego

 

mgla.jpg

 

Napatrzyłem się na pracę na tym forum no i musiałem coś narysować w ten deseń.

Edytowane przez smasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre prace mają coś nie tak z cieniem - tzn. jak na mnie jest tego za dużo i miejscami przechodzą skokowo do półtonów (tylko tak myślę :). Może w ramach ćwiczeń spróbuj ograniczyć zakres tonów do 10% - 80/90%?

 

A ostatni szkic pyszniutki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia dobra, dobra bo zręcznie omija braki w warsztacie ;) przyjemna. Gdzieś ktoś Ci doradził nie skupiać sie na niepotrzebnych szczegółach i miał racje. Z poprzedniej strony Pani z kolczykami - nie dość, że kolczyki nie mieszczą sie w kadrze to są bardziej wycyckane nizli oczy chociażby. W rysunkach ręcznych wprowadź więcej luzu i nie bój sie kłaść kreski, po ryzykuj trochę, nie wyjdzie kilka razy ale po pewnym czasie rysunki będą lżej wyglądać a nie tak gumiasto (tak, ręce wyglądają gumiasto) a i lekkość przyda się w digital paintingu.

 

Sory, jeżeli trochę potyrałem, ale to bardziej z frustracji, że ludzie coś robią a ja sie opierdzielam ;) dajesz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie się doczekałem, dobre potyranie nie jest złe :]

 

Tonic te cienie i kolory to zmora która mnie cały czas prześladuję. Postaram się ograniczyć tony w ramach ćwiczeń tak jak napisałeś.

 

stHEAD podejrzewam, że twoja frustracja wychodzi raczej wszystkim na dobre :]

Braki w warsztacie są i to nie małe ale dlatego cały czas skrobie, skrobie i jeszcze raz skrobie. Zastosuję się też i do twoich rad :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szkicu - ciekawa kreska - bardzo płynna, nierwana. Miło się patrzy na tego typu rysunki.

 

Profil dziewczynki na jednej z ostatnich prac niestety troszkę naruszony proporcjonalnie. Poza tym wydaje mi się, że paleta jest nietrafiona. Poszczególne elementy kompozycji nie "współpracują ze sobą" są trochę jakby wklejone.

 

Rzekłem. Jęczę za dużo.

 

Pozdrawiam i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ale mam wrażenie jakby się unosił, a miecz nie był wbity tylko ucięty. Dodaj tam trochę ziemi :)

PS. Nie wiem czy tak zamierzałeś ale postać zbytnio zlewa się z tłem przez te kolory.

pzd. Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho. Fajnie namazane, chociaż od nosa w dół sypie się ten ryj, anatomicznie przynajmniej. Na kolorze mało się tak naprawdę znam więc powiem, że kolor jest mało zróżnicowany (niebieski to tylko tony niebieskiego, ten żółty, żółtego, pomarańczowy itd) Oczy przyciągają uwagę co jest dobre ale nie ratuje wszystkiego.

 

Tak czy siak robisz niezłe postępy. Yo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat mocno odstaje poziomem (na duży +) od innych, dlaczego do innych prac nie przykładasz siętak samo? ;)

Jak cieniujesz to nie cieniuj czarnym (ani "ciemniejszym" bez zmiany nasycenia) kolorem, bo przez to wychodzi bród na pracach. Poprzyglądaj się zdjęciom, popróbkuj kolory, a zobaczysz że zacienione obszary nie różnią się tylko inną jasnością kolory, ale też nasyceniem i często barwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkic faktycznie fajny, w kolorze zgubiłeś całkowicie ten charakter który był w szkicu, te brwi nos podbrudek znikneły bo kolorystycznie mogło by to jescze wytrzymać... robociki fajne :) pitbull -> za bardzo wymęczona praca, a za mało zabawy. a ten portrecik kobiety mimo ze całkiem proporcje zgubione to ma swój charakter. Szukaj barwy w cieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności