Skocz do zawartości

Mysz A4Tech czy Razer Deathadder


claude

Rekomendowane odpowiedzi

zajeździłem kolejną mysz A4 tech x718 nie była zła zastanawiam się jaką nową kupić. Razera też kiedyś miałem i mimo że styki były ze złota nie czułem wielkiej różnicy kiedy się przesiadłem na A4 techa.

 

Teraz są nowe modele i zastanawiam się co wybrać. Czy warto jest dokładać kupe kasy do Razera

 

tani i dobry A4tech

http://allegro.pl/mysz-a4tech-xgame-oscar-x-748k-3200-dpi-dla-graczy-i1253154717.html

 

czy ekskluzywny

Razer deathadder

http://allegro.pl/razer-deathadder-respawn-3500dpi-3-5g-em-i1256631331.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przy samej pracy A4 tech nie był taki zły wytrzymał około 15 miesięcy. Razor wytrzymał dwa lata ale za cene razora mogę kupić sobie 3 i A4 tech.

Czy warto wydawać tyle kasy? Może są jakieś inne argumenty przemawiające za razerem o których nie wiem.

Edytowane przez claude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu też szukałem dobrej myszki do 200zł,trochę poczytałem i znalazłem logitech mx518(+podkładka steelpad QCK) którą kupiłem i bardzo sobie chwalę myszka nie do zdarcia, tez zastanawiałem się nad a4techem ale logitech wygrał pod każdym względem.Poczytaj na pclabie są recenzje i opinie wielu dobrych myszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę opchnąć ci NZXT Avatar za stówkę :)

http://www.proline.pl/?p=NZXT+AVATAR+BLACK

 

Wygrana w konkursie, nieużywana bo nie lubię myszy z ogonkiem :p

 

dobra propozycja ale jak zobaczylełem ten film

 

przy wolnych ruchach robi kwadraty bardziej niż kółka to to jednak stwierdziłem że to nie dla mnie

 

Logitech Mx518 - ciekawa propozycja, ale na ceneo napiali że ciężka rolka a ja mam najczęściej ból palców od wciskania ciągle skrola jak obracam viewport w maxie

Logitech g700 - zdecydowanie za droga

 

mirach - nic nie robię oprócz klikania, klik , klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ciężką rolką to jest trochę przesadzone kuzyn kupił mx518 i narzekał właśnie na rolkę że niby ciężko chodzi,jego poprzednia myszka to razer deadadder pojechałem do niego zobaczyć o co chodzi z tym ciężkim scrolem,wziąłem do ręki pierwsze mx518 scrol chodził normalnie nie ciężko pużniej wziąłem razera i jakoś nie mogłem się przyzwyczaić ponieważ scrol działa prawie na dotyk lekkie dotknięcie wystarczy a w mx518 trzeba troszke mocniej wcisnąć dla mnie to jest normalnie,myślę że ludzie którzy piszą że scrol działa ciężko mieli wcześniej razera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem a4techa z serii X7 do wtorku. Z początku było ok, później zaczęła pracować bardzo nieprecyzyjnie (kursor przy ruchu przeskakiwał o 0-10px w dowolną stronę), przedmuchałem laser - poprawiła się na kilka dni i później już nic nie potrafiło sprawić by działała poprawnie. Plus zaczął być odczuwalny zespół cieśni nadgarstka.

 

Wczoraj kupiłem za 170zł MX Revolution. 1 dzień pracy i ręka się przyzwyczaiła i od tej pory mam non stop handgasm. Tylko mam nadzieję, że się niesamowita rolka jeszcze wyrobi, bo jest trochę twarda i zdarzy się scrollnąć przy wciskaniu.

 

Polecam też mx518 - bardzo dobra mysz. A razera nie miałem jeszcze w swoich łapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@claude: niezłe z tymi kwadratami. Z ciekawości podłączę ją jutro i sprawdzę czy rzeczywiście się tak dzieje, czy może gość miał uszkodzony egzemplarz :)

 

Polecić mogę jeszcze Logitech MX1100. Jest dość ciężka i duża, ale mimo to wygodna. Natomiast siedmiu programowalnych przycisków, bardzo wygodnych w użyciu, nie sposób przecenić. O wiele szybciej się pracuje mają pod palcem Ctrl+C, Ctrl+V, przód, wstecz, Enter i co tam jeszcze chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@claude: niezłe z tymi kwadratami. Z ciekawości podłączę ją jutro i sprawdzę czy rzeczywiście się tak dzieje, czy może gość miał uszkodzony egzemplarz :)

 

Polecić mogę jeszcze Logitech MX1100. Jest dość ciężka i duża, ale mimo to wygodna. Natomiast siedmiu programowalnych przycisków, bardzo wygodnych w użyciu, nie sposób przecenić. O wiele szybciej się pracuje mają pod palcem Ctrl+C, Ctrl+V, przód, wstecz, Enter i co tam jeszcze chcesz :)

 

Ten logitech MX1100 jest ciekawy chyba go kupię, zazwyczaj omijałem mysze bezprzewodowe bo miały gorsze parametry od tych na kabel ale ta chyba jest dobra 1600dpi wystarczy a często denerwował mnie kabel w strych myszkach więc może warto wypróbować coś bezprzewodowego.

 

Dzięki za rady może jescze ktoś używa MX1100, czy rolka miękko się wciska? To dla mnie ważna cecha bo często od tego boli mnie palec

Edytowane przez claude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskam rolkę przez większość dnia (w pracy i w domu mam takie same myszki) i sądzę, że jest optymalnie. Na tyle twardo żeby nie wcisnąć przypadkiem i na tyle miękko żeby wciśnięcie nie wymagało wysiłku. poza tym jest fajny przełącznik trybu pracy rolki pomiędzy skokowym i gładkim. W gładkim jednym ruchem palca można przewinąć 20000 linii tekstu w 5 sekund. Ha! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Razera co w linku i myszka jest nie do zajechania, co u mnie było podstawą kupna, gdyż co chwile jakaś mi się psuła. Jest droga, ale warto imo ją wziąć bo pracuje się nią świetnie, a żywotność Razerów jest taka jak tabletów Wacoma (czyli nieśmiertelność) :) Miałem chyba z 6 myszek z czego to jest pierwsza na której pracuje mi się w 100% dobrze.

Edytowane przez imprecis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MX1100

 

Rolka super z tym zamachem fajnie się przegląda duże dokumenty. Wciskanie rolki nie jest takie wspaniałe jakbym chciał ale ustawię sobie przycisk boczy jako środkowy i zobacze jak to chodzi.

 

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie przycisk do przechodzenia między oknami w widowsie, mam nadzieje ze będzie działał sprawnie bo bardzo mi się ta funkcja sterowników podoba.

 

Na razie jest jeszcze trochę dziwnie bo zupełnie inny kształt myszy ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem logitecha, nie pamietam modelu ale bardzo szybko padla, natomiast A4 teh wytrzymala 5 lat i działała bez zarzutu. teraz mam jakąs no name czy jakoś tak i lepiej sie sprawuje od logiteha tzn pod względem czułości, czasu reakcji itp. btw. w logitechu mi przyciski ześwirowały i jeden klik w lpm wychodził na minimum 5 kliknięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem razera krait i copperhead i powiem tyle- nigdy więcej. W obydwu rozwalił się lewy klawisz. Objawiało się to tym że klikało się raz a efekt był podwójny. Innym razem klikałem i wcale nie było efektu. Jak wymieniłem na coppera to po paru miesiącach to samo.

Poza tym jakoś mi nie leżą te ich super lekkie myszki. Jakieś półtora roku temu kupiłem a4techa x7 za 40zł i mam do dzisiaj. Jak mi się rozwali to kupię taką samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności