Skocz do zawartości

Wiz: Mieszkanie 100m2


pressenter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w sumie powinno iść do architektury, ale zauważyłem, że tam "wizkowcy" chyba boją się komentować, więc niech będzie tutaj. ;)

 

Projekt mieszkania 100m2 w Wawie. Całość wykonana w cadzie+3ds+vray+PS. Nie ma tutaj wizek pokoju dziecięcego oraz małej łazienki, może wrzucę później. Mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu, chociaż ostatnio w FW takie perełki... ;)

 

Konstruktywna krytyka mile widziana, tak na temat wizek, jak i projektu. ;)

 

Pozdrawiam

Sz.

 

11.jpg

.

1.jpg

.

2.jpg

.

3.jpg

.

4.jpg

.

5.jpg

.

9.jpg

.

10.jpg

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Press obrazki ładniutkie! Winogronka śliczne - chciałbym je :P !

Uważam również że każdy obrazek bardziej pokazuje wyposażenie niż projekt - głównie te ze strefy dziennej. Nie czuje się projektu który przecież dotyczy przestrzeni mieszkania - tylko bardziej skupiają się na meblach, lampach itd. Mocny wpływ pięknych obrazków katalogowych :-) firm meblaskich itp. Zdecydowanie pokazałbym więcej przestrzeni, połączenia funkcjonalne. Po rzucie widać że jest b. fajnie, ale obrazki ograniczają nieco ten projekt! Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne wizki i świetnie dobrany dof ale muszę poprzeć słowa jahred6.

Co do projektu to WC w sypialni to dla mnie przegięcie ale rozumiem, że inwestor tak chciał bo ja nigdy tego nie rozumiałem i raczej nie zrozumiem. Szkoda, że nie ma tu choć jakiejkolwiek próby oddzielenia tych przestrzeni. Zresztą nie wiem czy ktoś tu brał pod uwagę dorastające dzieci i ich potrzeby bo nie widzę w małej łazience nawet prysznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do projektu to WC w sypialni to dla mnie przegięcie ale rozumiem, że inwestor tak chciał bo ja nigdy tego nie rozumiałem i raczej nie zrozumiem.

 

Ja mam sypialnie en suite i juz nie wyobrazam sobie gdyby jej nie bylo. Jedna duza lazienka i jedna mala w sypialni. Budzisz sie, siadasz na klopa i pod prysznic ;) Sorry za tak obrazowe przedstawienie.

 

Co do projektu, mnie bardzo sie podoba !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Press obrazki ładniutkie! Winogronka śliczne - chciałbym je :P !

Uważam również że każdy obrazek bardziej pokazuje wyposażenie niż projekt - głównie te ze strefy dziennej. Nie czuje się projektu który przecież dotyczy przestrzeni mieszkania - tylko bardziej skupiają się na meblach, lampach itd. Mocny wpływ pięknych obrazków katalogowych :-) firm meblaskich itp. Zdecydowanie pokazałbym więcej przestrzeni, połączenia funkcjonalne. Po rzucie widać że jest b. fajnie, ale obrazki ograniczają nieco ten projekt! Pozdro!

 

Dzięki. Na pewno masz rację co do ujęć, zauważyłem to w sumie już zbyt późno, ale właśnie pracuję nad kolejnym projektem, w którym obiecuję poprawę. ;)

 

na projektowaniu sie nie znam wiec nie komentuje ale wizki, mimo ze troche malo pokazuja, sa swietne, naprawde bardzo ladne

 

Dziękować. :)

 

Piękne wizki i świetnie dobrany dof ale muszę poprzeć słowa jahred6.

Co do projektu to WC w sypialni to dla mnie przegięcie ale rozumiem, że inwestor tak chciał bo ja nigdy tego nie rozumiałem i raczej nie zrozumiem. Szkoda, że nie ma tu choć jakiejkolwiek próby oddzielenia tych przestrzeni. Zresztą nie wiem czy ktoś tu brał pod uwagę dorastające dzieci i ich potrzeby bo nie widzę w małej łazience nawet prysznica.

 

Przestrzeń ogólnie jest oddzielona zabudową, tzn funkcjonalnie, co do wrażeń "zapachowych" to nie wnikam, ale właściciele "gdzieś tak widzieli" i im przypadło do gustu. ;) W małej łazience ten okrąg z kółkiem w środku to deszczownica, naprzeciw niej znajduje się właśnie pokój dziecka, świeżo narodzonego. Będzie chwilka to wrzucę rendery tych pomieszczeń.

 

Dzięki. :)

 

pierwsze ujecie bardzo mi sie podoba, reszta tez bardzo fajna:)

 

Dziękować, dziękować. :)

 

Piękne wizki, ujęcia z winogronami to światowa klasa. Najbardziej mi się podobają rendery 3, 4 i 5. Lampy wiszące wyszły mega! Było coś przy nich w photoshopie robione, czy też prosto z pieca tak wyglądają? Musisz nam coś opowiedziedź o materiale winogron:)

 

Jednym słowem super! *****

 

W PSie dodany pass z odbiciami dla wzmocnienia oraz lekki glow tam gdzie trzeba, czyli na kloszach lam również. Co do winogron to pierwotnie wziąłem modele z archmodelsów, ale nie za bardzo mi przypadają do gustu tworzone przez nich materiały, więc zazwyczaj poprawiam. Tutaj wzmocniłem troszkę odbicia, przyciemniłem, cośtam jeszcze czego nie pamiętam.

 

Dzięki. ;)

 

technicznie naprawdę super. mapowanie na framudze w ujęciu na winogrona bardzo razi.

 

rzeczywiście bardzie wygląda jak ujęcia mebli jak projektu aranżacji. coś może bardziej w perspektywach, a nie tylko prostopadłe ujęcia do mebli?

 

Co do ujęć to tak jak wspomniałem wyżej. Kurcze, nie zauważyłem tego mapowania, pierwotnie tej framugi nie miało być widać na żadnym renderze, więc poprawiłem wszystkie inne oprócz tej, i dopiero teraz, przyznam, to widzę. :| Dzięki za wskazanie tego. :)

 

świetne są :)

 

widzę, że ostatnio w łazienkach Axor najmodniejszy ;)

 

Axora używam, bo mam na niego dobre oferty, a do tego ma duuuuużo fajnych rzeczy, pasujących do każdej łazienki. ;)

 

Dziękować.

 

bez zarzutu, choc bym sie paru rzeczy uczepil to i tak to byłaby straszna błahostka.

 

Czepiaj się, czepiaj, zawsze warto wiedzieć co można zrobić lepiej. ;)

 

Ja mam sypialnie en suite i juz nie wyobrazam sobie gdyby jej nie bylo. Jedna duza lazienka i jedna mala w sypialni. Budzisz sie, siadasz na klopa i pod prysznic ;) Sorry za tak obrazowe przedstawienie.

 

Co do projektu, mnie bardzo sie podoba !

 

Dzięki. :)

 

Rendery wyszły Ci bardzo zgrabnie i bardzo elegancko i szykownie. Natomiast z technicznego punktu widzenia (czy też może praktycznego) - w łazience w przejściu między wanną a muszlą klozetową nie ma przypadkiem za mało miejsca? I czy łazienka jest łączona z sypialnią?

 

Tak, łazienka jest łączona. Co do przejścia to z jednej strony jest faktycznie 60cm, ale za to z drugiej, bo można iść z obu stron zabudowy, jest 90. ;) Co do praktyczności to faktycznie ideał to to nie jest, ale szczupłej osoby, a takie tam będą mieszkały, zaden problem. ;)

 

Dzięki wszystkim za komentarze i krytykę. :)

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Co do wyspy to pierwotnie nie miało jej być, ale jednak "musiała być"; mały wpływ na to miałem. :| Chociaż w ogólnym rozrachunku przyznam, że nie sądzę aby to aż tak źle wypadło. Założenie wyspy jest takie, że będzie się przy niej siadało tylko na jakiś szybki posiłek, gdy nie będzie się chciało rozleniwiać przy stole lub jako miejsce na chwilowy odpoczynek gdy "na gazie" grzeje się jedzonko. Między wyspą a częścią wypoczynkową jest sporo miejsca, zmieści się tam to wszystko z dużym luzem bez problemów, a jeśli nie, to po to jest tam ta wnęka pod wyspą aby można było hokery wsunąć. ;) Ciężko mi w tym momencie powiedzieć, jak realnie jak to wypadnie, zobaczymy w praniu. :) Co do ilości materiałów to troszkę się dziwię, że akurat Ty to piszesz, bo sam w Twoim ostatnim wnętrzu naliczyłem pięć czy sześć różnych, i szczerze to uważam to za duży plus. Podobają mi się bardzo minimalistyczne wnętrza, ale tylko na wizkach i zdjęciach. W domu lubię jak jest troszkę więcej życia. Sam niedawno nabyłem mieszkanie, i właśnie siedzę w gabinecie, w którym mam cztery rodzaje drewna: mdf lakierowany na biało, deski dąb czarny satynowy, okna orzech, meble wenge czarne. Osobiście czuję się w tym bardzo dobrze. Nie wiem, może się mylę, może innym się podoba coś innego, ja akurat lubię tak, a i klientom również najwyraźniej się podoba. ;)

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo zacne renderki, zwlaszcza ujecie 1,3 i 4.

o kadrach już wszystko powiedziano wiec ja nie będę marudzić, z reszta z czym do kogo ;)

pogratulować fajnego inwestora! (za numer z łazienka)

 

możesz zdradzić jak podświetlasz sufit - chodzi mi o te kadry z lazienka i jadalnia ?

próbuje ostatnio zrobić to samo uz. vraylight ale nie wychodzi to naturalnie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności