Skocz do zawartości

Animacja: Susi


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"Wszyscy chcą rozumieć malarstwo; dlaczego nie próbują rozumieć śpiewu ptaków?"

 

:)

Nie rozumiem tych którzy chcą zrozumieć malarstwo (rzemiosło), ale od strony emocjonalnej/sensu - której jest często pozbawione (bo od warsztatu wiele osób powinno chcieć poznać dogłębnie ;p), za to sztukę już jak najbardziej tak - nie każdy malarz jest artystą.

Tu nie wydaje się, żeby animacja przekazywała cokolwiek, więc bez walorów artystycznych można oceniać tylko warsztat... a ten kuleje (jak zobaczyłem animacje to pomyślałem, że musi mi skopać tyłek fabułą, bo jeśli nie to nie mam pojęcia po co to polecać). Po obejrzeniu tego czuje tylko, że zmarnowałem czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo. Ladny film z bardzo lekkim klimacikiem.

 

Do tego urocza animacja postaci - jakby jeszcze byla odrobine bardziej konsekwentna (ale mi to osobiscie nie przeszladza).

 

Mi sie tez bardzo podoba, ze ona nie jest do ulamka sekundy zgrana z muzyka. To tez dodaje takiej "ludzkiej" lekkosci i odkomputerowia calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoti: dlaczego uwazasz, ze warsztat tu kuleje?:) Swiadomosc animacji postaci jest na bardzo wysokim poziomie u tego kolesia.

Animacja jest skoczna, dynamiczna, sprezysta, lekka, z gracja, wdziecznoscia, ekspresja, zroznicowaniem, dobrze zakomponowana w kadrze, czytelna w charakterze, w intencjach postaci, bez udziwnien i mieszanych odczuc pt "co ta postac teraz robi", z kamera poprowadzona naturalnie, z zamierzona i konsekwentnie prowadzona stylizacja...

Jesli twierdzisz, ze w tej animacji warsztat kuleje to jestes naprawde w bledzie.

 

Chyba, ze nalezysz do tej grupy osob, ktore gapia sie na obrazek i mowia, ze jest g...wniany mimo, ze wyglada swietnie, ale antyaliasing byl nizszej wartosci? Bo tak to wyglada z Twojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel Lipka: Z konsekwencja ruchu chodzilo mi glownie o to, jak idzie z parasolem (od 33sek). Sam w sobie, ta stylizacja jest piekna i bardzo chcialbym, zeby cala animacja taka byla - ale jest troszke inna (byc moze dlatego, ze bylaby ona trudna do zastosowania w innych momentach filmu).

 

Poza tym tez sie smuce czytajac takie komenty o filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stylistycznie jest niespójna bo chyba zamiarem był styl filmów niemych np z Chaplinem a jak pamiętam tam klatki bardzo skakały i ruch był bardzo szarpany a tutaj jednak jest płynny i gładki. Nie wspominając o efekcie brudu i uszkodzeń taśmy (średnio wyszedł). Poza tym spoko filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm, koszmar

jakoś nie lubię animacji z skretyniałymi dziewczynkami w roli głównej o twarzy przygłupa. Konwencja a wykonanie zupełnie nie stukają końcówek, już bardziej podoba mi się rysunkowa animacja przy napisach końcowych.

A przesłania tu po prostu nie ma, równie dobrze mogłaby zbierać jagody i śpiewać pieśni religijne, skacząc jednocześnie na jednej nodze. Nothing impressive, jak to mówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporai, wybacz, ale wczoraj nie mialem czasu by rozpisac sie. Ale z checia to uczynie, bo lubie podchodzic z uwaga do filmow animowanych, szczegolnie ze wyrazenie czegos filmem wymaga jednak pewnego nakladu pracy i niesie nadzieje, ze autor robil to w wyjatkowym celu, by cos interesujacego przekazac, podkreslic.

 

Wirujace liscie na poczatku filmu symbolizuja nature, jej zywiol...a fakt ich pojawienia sie przed szkola sugeruje pewna istotna wiez miedzy natura, a glowna bohaterka - sa kumplami i wspolpracuja ze soba:) Dziewczynka mimo mlodego wieku zachowuje sie dojrzale. Uwazne rozgladanie przed przejsciem przez ulice to odpowiedzialnosc, ktora trzeba przyjac na tym swiecie aby nie zginac, lecz kontrolowac delikatnie swoje zycie..nadac mu rozsadny tor. Ile razy zachowujemy sie nieodpowiedzialnie, a potem wymagamy od zycia by toczylo sie dobrze:)? Ja nie bede wymienial, bo nie starczy miejsca na analize filmu;) Ilu ludzi chcialoby zamknac oczy i udac, ze cos nie dzieje sie naprawde i ze istnieje jakis sposob by wszystko potoczylo sie latwiej?

W tym filmie ukryta jest odpowiedz, i to calkiem na wierzchu, ale ludzie juz rzadko kiedy patrza bez uprzedzen.

Dziewczynka na poczatku wedrowki przez las otwiera parasol zamykajac oczy - daje sygnal naturze (nie tylko zewnetrznej, ale i swojej wlasnej). To rodzaj poddania sie. Ktos mowi do nas "Nie rob tego, nie rob tamtego..bo nie wypada, co powie wujek, ciotka, kolezanka i sasiad z domu obok??"

W koncu tracimy jasnosc widzenia, nie wiemy juz co lubimy,a czego nie, bo slychac glosy innych, ktorzy wiedza za nas lepiej. Dlatego przestajemy otwierac parasol i zamykac oczy.

Jest madrzejsza sila niz ludzkie "logiczne" myslenie..sila, ktora sama rozwija dziecko w łonie matki, trawi jedzenie, kaze mlodziezy buntowac sie we wlasciwym okresie by uniezaleznic sie od zdania i decyzji swoich rodzicow, jednak my zamiast zaufac jej bardziej przejmujemy sie opiniami innych ludzi i mechanicznym swiatem, ktore sobie wymyslamy.

 

Im wiecej chcemy kontrolowac tymbardziej oddalamy sie od tego co autor probuje pokazac na filmie. Dobrze to widac w zawodach, ktore wymagaja kontroli innych, np. project manager, supervisor, producent. Kontroli i liczenia na innych, nie siebie samego.

Wtedy zawsze pojawia sie obciazenie i duzy stres, latwo wybuchac, spinac sie, pracowac za duzo...i zatracic poczucie i sens odpowiedzialnosci, bo jak mozna byc odpowiedzialnym za innego czlowieka? Rodzic nawet za swoje dziecko bedace w tym momencie w szkole nie moze byc odpowiedzialny, ale udaje, ze jest..napina sie i traci nerwy. Dlatego kierownicy rzadko kiedy potrafia otworzyc parasol. Chyba, ze po alkoholu, wtedy tak...jak wiekszosc. Kilka browarkow wieczorem dostatecznie dobrze wytlumi dziwna samotnosc, brak sensu i pozwoli udac, ze zycie toczy sie dalej, a my z usmiechem na ustach razem z nim. I nie jest to zaden wymysl, nawet tak meski i odwazny koles jak Dariusz Michalczewski przyznal w wywiadzie, ze siedzac w hotelu boi sie samotnosci. Od razu schodzi do recepcji by pogadac i "zabic czas". Nawet on nie chce zmierzyc sie z tym uczuciem, a na filmie robi to mala dziewczynka:)

Dzieci to poddanie maja to w naturze, przychodzi im to z latwoscia...wierze, ze wlasnie to bylo przyczyna, ze Michael Jackson tak duzo z nimi przebywal, nie pedofilia..ale to jedynie moje zdanie. W towarzystwie dzieci mozemy nastroic sie na lepsze fale, przypomniec sobie jak mozna zyc, jak reagowac.

 

Gdy w filmie wchodzi muzyka i rozpoczyna sie taniec zywiolow, pozornie niebezpieczny, i nieprzewidywalny dlatego "logicznie" myslacy ludzie boja sie mu poddac. On kieruje nami w lewo, w prawo, dynamicznie i przede wszystkim zaskakujaco, nie zawsze tak jak chcemy. Przypomina to film Yesman z Jimmem Carreyem, gdzie mowiac TAK otwieramy sie na zycie. Dzieja sie tam rzeczy, ktore nie zawsze nam pasuja, ale gdy sobie uswiadomimy dlaczego czesto okazuje sie, ze u podstaw jest obawa, ze ktos sie o tym dowie i oceni nas. Wylanie kawy na koszule czesto nie stanowi problemu technicznego, ale fakt, ze wszyscy w kawiarni sie na nas gapia powoduje natlok odczuc i pseudo-problemow. Nie bierzemy pod uwage, ze mozemy wykorzystac to jako pretekst by podejsc do ladnej kelnerki, poprosic o pomoc i nawiazac rozmowe zwienczona byc moze czyms wiecej:) Zamiast tego pojawiaja sie same zle uczucia, chcemy miec cos pod kontrola, opanowac sytuacje, niezezwolic na to by inni sie z nas smiali. I to jest wlasnie nieotwieranie parasola. Zupelne zaprzeczenia zachowania dziewczynki z shorta. Ona zamknelaby oczy i poczula jak to jest, gdy Ci wszyscy ludzie w kawiarni wlasnie sie z niej smieja i co tak naprawde dzieje sie w tej chwili.

A dzieje sie w tej chwili dokladnie to co w Osmej Mili, gdy Eminem w walce na rymy sam siebie pojechal tak bardzo, ze jego przeciwnik nie mial juz asow w rekawie. I co sie tak naprawde stalo z Eminemem, gdy wyjawil wszystkie swoje sekrety, sam sobie zrobil obciach? Nic:)...poza tym, ze stal sie niezniszczalny.

 

Koncowka filmu jest mi najbardziej bliska i uwazam, ze stanowi dobre podsumowanie . Pokazuje dziewczynke, ktora zaufala i mimo calej tej szalonej akcji dotarla bezpiecznie do domu. Poddala sie i dotarla.

Niesamowicie wazny jest koncowy gest jej wyjscia do plotu. To moment kiedy dziekuje "lisciom" za wspolprace, za przygode. Ta wdziecznosc nastraja kolejna dobra przygode. Jesli jej nie okazujemy to wlasnie w tym momencie wszystko dookola zniechecamy do siebie.

 

Dlaczego na forum jest tak malo shortow? Czy nie przez te obawy? Czy naprawde by zrobic shorta trzeba 3 lat, niesamowitych przygotowan, konczenia animation mentora,itd,itp? Tak, jesli ktos przychodzi z przekazem i fajna animacja i otrzymuje taka krytyke jak film w tym watku, albo Sintel kilka watkow wczesniej..to tak, powinien najlepiej 20 lat masterowac skilla zanim cos pokaze. Podobnie jak chlopak na dyskotece powinien stac pod sciana az zrobi sie piekny i odwazny i wtedy podejdzie do dziewczyny z prosba o taniec. A najlepiej niech poczeka jeszcze chwilke...zmarnuje cale zycie i nie bedzie musial juz nic robic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już piąty raz oglądam ten film i na CGSociety o nim czytałem. Jakoś nie mogę. Wiadomo że każda animacja do wykonania wymaga dużo pracy, i że czasami mniej jest lepiej jak więcej. Ale do .... . Ta animacja jest:

1. nieciekawa

2. brzydka

3. materiały są okropne

4. geometria jest.... chyba dla żartu zrobiona.

adek zamieścił ten film w newsach chyba po to żeby nas trollować. Po co zamieszczasz takie rzeczy adek? Chcesz żebyśmy sobie ulżyli wykłucając się między sobą?

P.S. Siostra Wendy jest najgorętszą zakonnicą jaką widziałem (może dlatego że nie czułem jest oddechu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności