Skocz do zawartości

[Kryzys] Mrówki


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cienie stopniowo dodaję, zastanawiam się nad ogólnym ich wyostrzeniem tylko mam trochę problem żeby nie zatracić kształtu obiektów położonych w cieniu papierosa i igieł, z jednej strony wydaje mi się że tam jest za jasno, z drugiej strony jak przyciemniam to już nic nie widać. Jeszcze nie wiem co z tym zrobię.

 

Tymczasem dopracowałam mszyce, zrobiłam im taki niby SSS na ile mnie było stać.

I akurat widzę że zapomniałam ogonków (syfonów), ale chyba najpierw wezmę się za mrówki a jak starczy czasu to dorobię mszycom ogonki.

 

110306.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - Cienie może na warstwach pokombinować bo miejscami jest ok a miejscami zbyt błękitne się robią - ale mszyce super - o takich pisałem dawno temu w tym wątku - teraz są dopracowane jak mrówy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy nominacji w Bitwie! Tym samym życzymy powodzenia w dalszej "bitwie" o nagrody!

 

Przypominamy, że ostateczna praca, zgodna z wymogami regulaminu powinna pojawić się najpóźniej 22 marca (a dokładniej 22 marca, do godz. 23:59:59).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i rady, są bardzo przydatne.

 

Jerzz - ciemne tło wygląda moim zdaniem gorzej, próbowałam (dosyć na początku), bo wtedy ten wystający papieros i mrówki wiszące na nim nie są wystarczająco wyeksponowane.

 

Na razie nie bardzo jest co pokazywać, dopracowuję oświetlenie na mrówkach i dodaję brakujące nogi, posuwa się to dość wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam tak Twój wątek od jakiegoś czasu i przychodzi mi jedna rzecz do głowy.

Widzę, że zajmujesz się chyba głównie grafiką 3d i to widać - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Fajnie potrafisz zbudować bryłę i ją oświetlić. Twoje rzeczy nie są płaskie a to wielki sukces.

Wydaję mi się jednak, że nie panujesz kompletnie nad ogólną formą. Gdy spojrzy się na zbliżenia fragmentów wszystko wygląda świetnie, ale gdy popatrzy się na cały obrazek to wszystko zaczyna się robić właśnie płaskie w ogólnej formie. Elementy są podoklejane, nie mają ogólnej formy nadanej chociażby przez jakiś rodzaj globalnego oświetlenia.

Dodatkowo wydaje mi się że wpadasz w pułapkę zbytniego zdetalizowania wszystkiego.

Zamiast robić detale poprzez zoomowanie obrazka i rzeźbienie szczegółów, powiększ go tylko delikatnie i spróbuj paroma plamami wrażeniowo nakreślić te detale.

Gratuluje nominacji i powodzenia w konkursie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tło jest rzeczywiście za jasne i kolorowe, chyba, że Twoim zamiarem jest skontrastowanie kryzysu z cukierkową, idylliczną atmosferą otoczenia. Niemniej te zielone larwy wyszły bardzo ładnie, trzymam kciuki za zakończenie grafiki na czas! Do pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzPrzybys - spróbuję nad tym jakoś zapanować, mam nadzieję że to kwestja cieni na papierosie i igłach, nad którymi jeszcze posiedzę.

 

mookie - te zielone to mszyce nie larwy ;) Zmieniłam tło (nasycenie), jasność raczej zostanie.

 

dziękuję za uwagi

 

m110318.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłam. Dobrze że jest termin inaczej bym poprawiała w nieskończoność.

 

Ddziękuję jeszcze raz wszystkim którzy się tu wypowiadali, krytykowali i doradzali. Bardzo dużo się nauczyłam przy tej pracy.

 

Użyte programy: MyPaint, Corel Photopaint

 

Pełna rozdzielczość w pierwszym poście.

mrowki.jpg

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia projektu; efekt naprawdę fajny, aczkolwiek spodziewałem się tlącego dymu spod papierosa, więc pozostał pewien niedosyt :)

 

PS Aha, ja również bardzo dziękuję za wysoką aktywność w moim wątku WIP!

Edytowane przez mookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności