Skocz do zawartości

Hetzer-a ciąg dalszy...


infected

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Model wygląda całkiem nieźle, jakiś czas temu robił go również DIO.

Właśnie patrzę na wasze modele i widzę trochę różnic, pierwsze proponuję Ci zainteresować się kołami ponieważ wyglądają nieco inaczej w rzeczwistości.

 

Masz tu mały obrazek

http://www.ww2shots.com/gallery/d/9576-2/Hitler+inspiziert+Jagdpanzer+38-t+_Hetzer_-color+photo-ww2shots-army.jpg

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem z quadem, różne modyfikacje itp, najlepiej jakbyś dorwał sporo zdjęć jednego konkretnego egzemplarza, czasem jest to awykonalne -z hetzerem raczej nie powinno być większych problemów, zawsze podparcie jakieś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekCichy dzięki - bardzo pomocne materiały - dziękuję.

Hynol Licht und Schatten musi być - to jeden z efektowniejszych kamuflaży, a gąsienice jeszcze nie odlane :)

 

 

Poniżej troszkę szczegółów:

wip3.jpg

wip4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak robisz spoiny? Noisem na materiale?

2. Te spoiny może troche miejscami maławe, ale to raczej nieistotny detal.

3. Czy tylko mnie się wydaje, że ten pancerz sprawia wrażenie takiego cieniutkiego jak, nie przymierzając, przy rosomokach?

 

Ładne, ale gdzieś zginał wydech (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki wszystkim za miłe przyjęcie.

 

santo:

 

  • spawy made in kliment: link do tuta
  • regulacje i ustawienia spoin myślę po teksturach, gdyż będą one miały wpływ na ich widoczność
  • pancerz z przodu 60 mm ale na górze i pod spodem to tylko 8 mm, a to stosunkowo niewiele - a ile ma rosomak - tego nie wiem.

Ale niszczyciele czołgów nie słynęły z grubego pancerza - stawiano tutaj na mobilność bardziej.

Niszczyciel Hellcat ze swoimi 12 do 25 mm pancerzem czołowym to było wyzwanie dla załogi :)

 

Jest i wydech z osłoną wentylatora - więc tył uważam za zamknięty.

 

wip11.jpg[/url]

Edytowane przez infected
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo ładnie! :D To mi się podoba. Powodzenia w unwrappingu i teksturach! ;)

 

BTW. Co do bonusu to nie ma sprawy. Nasi wschodni sąsiedzi zawsze mi bardzo pomagają w znalezieniu jakiś ekstra materiałów z całego świata ;) Tak więc jeżeli ktoś potrzebuje coś na temat związany z militariami zawsze służę pomocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model!

Też próbuję się bawić ze swoim czołgiem, ale mi brakuje chyba całej dekady do Twojego poziomu... Szacunek za detal ;)

 

Przy okazji, jak ustawiałeś gąsienice?

Wątpię, żeby pojedynczo, pewnie PatchDeform, ale mnie coś nie wychodzi...

Przynajmniej żebym miał się o co zaczepić z poszukiwaniami? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J|L - dzięki

blinq - dzięki

JacekCichy - dzięki

Paveu69 - dzięki, gąsienice są rozmieszczone ręcznie ogniwo po ogniwie. Jak ustawisz sobie pivot w miejscu sworznia to daje się to rozłożyć precyzyjnie i w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It's fuckin' piękne.

Jak masz te modele tych elementów gąsienicy to później dorzucasz osobny modyfikator Smooth, czy jakoś inaczej wygładasz?

Strasznie dużo poligonów (np. przy tym elemencie po prawej to widać) pomiedzy tymi rogami. Ty to ręcznie fazujesz(zaukrąglasz) chamferem i takie cuda wychodzą?

 

Pokusiłbyś sie może na siateczke całego modelu ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest rewelacyjny, ale kamuflaż mi się nie podoba, moim zdaniem psuje efekt modelu. Precyzując te brązowe obwódki żółtych plam są jakieś takie dziwaczne. Chyba, że to malowanie oparte na refkach ?

 

Może coś w tym stylu bardziej:

 

http://www.missing-lynx.com/gallery/48/hetzerbg48_1.html

 

albo:

 

http://www.jurek.com.pl/bron2ws/index2.php?kraj=de&rodzaj=wb&nr=025

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory nie są dobre. Jest to bardziej podobne do Izraelskiego schematu kolorystycznego niż do czegokolwiek innego :).

 

Głównie zielony - to ma być ciemnozielony (dunkel grun), albo ciemno oliwkowozielony (dunkel olive grun). Czasami on może mieć wizualnie taki kolor jak u Ciebie, ale to za sprawą odbić światła. Sama farba ma być dość ciemna. Odpowiednio RAL 6002 i RAL 6003.

 

Ten brązowy jest blisko - troszkę więcej czerwieni (minimalnie) i ciemniej by się przydało. Farba to red brown - RAL 8017 lub 8012 (rzadziej).

 

Pasy Red Brown powinny być miękkie i węższe. Generalnie przejścia kolorów powinny być "pistoletowe" - z obszarem mieszania obu barw, ale nieco mniejszym niż na modelach redukcyjnych - tutaj patrz tylko na referencje rzeczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak - to tylko test z malowania, a wszyscy rozliczają mnie z oświetlenia i barw y :)

A kto zwrócił uwagę, że na renderze nr 2 światło jest tak ostre, że żółty się zrobił cytrynowy? :)

 

Ale notuję...

 

Wszystkie uwagi są cenne w dążeniu do doskonałości.

 

Ponieważ to jest 1944 rok należy zwrócić uwagę na to, że:

Braki w zaopatrzeniu powodowały, że pojazdy pozostawiano niekiedy w kolorze Panzer Grau RAL 7021 lub stosowano farby Luftwaffe np. RLM 79 Sandgelb (FS 595B; 33434) czy RLM 79a Sandbraun (FS 595B; 30215). Używano również zdobycznych farb brytyjskich. Instrukcja z 25 marca 1942 roku (Heeres Mitelungen nr 315).W praktyce jednak bardzo rzadko stosowano proporcje kolorów podanych w wytycznych. Zdarzały się też pojazdy pomalowane bardzo nietypowo, czego przykładem mogą być czołgi PzKpfw III Ausf. L i N z 15. DPanc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby oszczędzano głównie na lekkich maszynach, transporterach itd. Zależnie też od jednostki. Waffen SS raczej miała wszystko ślicznie pomalowane na obowiązujący standard. Hetzera w panzer grau nie pamiętam żebym widział.

 

Jasność oświetlenia ma tu niewielkie znaczenie, bo widać jakie są proporcje w różnicy nasycenia/jasności. Zielony wygląda troszkę jak RAF Sky - a to duuuuuużo za jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednostkach SS na froncie wschodnim w malowaniu letnim hetzer był w dolnej połowie szary w górnej żółty. Np 8 Jednostka Kawalerii Pancernej „Florian Geyer”

 

Jest jeszcze wersja czeska z 1945 roku gdzie otoki są na odwrót brązowy z żółtym otokiem.

Jest wersja z otokami zielonymi. Malowanie letnie 1944 r

 

Ja wybrałem tę ze względu na kolorowe koła. Choć jest jeszcze wersja bardziej kolorowa z jednym kołem żółtym oprócz brązowych i zielonych.

 

Tak czy owak na dziś jest to test z typu kamuflażu - jeszcze nie z tekstury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności