Skocz do zawartości

Teczka 2d: Cola


Cola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu walczę z tabletem, starając się z różnym skutkiem bestię opanować. Biernie śledzę te foum już od dłuższego czasu, w końcu postanowiłem wkleić parę rzeczy, żeby bardziej się zmobilizować do roboty. To ćwiczebne rzeczy - moja nierówna walka z anatomią itp.

maxa3.jpg

 

draft19-b.jpg

 

draft20.2.jpg

 

tutaj inspirowane tutkiem Aarona Simsa:

stworak3.jpg

 

smoczekp.jpg

 

pinup-3.jpg

 

pare stron ze szkicownika:

 

szkicownik-kola%C5%BC-sm.jpg

 

szkic4.5.jpg

 

będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż mi się podoba :)

 

To nie na anatomii powinieneś skupić uwagę, tylko na budowaniu formy, ponieważ rozjeżdżają Ci się. Jak opanujesz dobrze budowanie formy, to użycie anatomii ograniczy się głównie do dobrej refki.

 

Słowem rób to co robisz, studia anatomiczne świetnie uczą budowania formy :P tylko zmień nastawienie do tego czego się uczysz, a powinno być łatwiej zrozumieć co robisz źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż mi się podoba :)

 

To nie na anatomii powinieneś skupić uwagę, tylko na budowaniu formy, ponieważ rozjeżdżają Ci się. Jak opanujesz dobrze budowanie formy, to użycie anatomii ograniczy się głównie do dobrej refki.

 

Słowem rób to co robisz, studia anatomiczne świetnie uczą budowania formy :P tylko zmień nastawienie do tego czego się uczysz, a powinno być łatwiej zrozumieć co robisz źle.

 

Dzięki wielkie. Możesz trochę rozwinąć , pojechać konkretnie po tym co sie rozjeżdża? Bardzo potrzebuję takiej krytyki, żeby nie kręcic sie po omacku. O pewnych błędach wiem, istnienie innych podejżewam, tylko nie bardzo jeszcze umiem zlokalizować. No a nie bardzo mam z kim konsultować te rzeczy. Właśnie dlatego założyłem ten wątek. Chętnie zmienie nastawienie, tylko ciągle nie bardzo wiem na jakie ...

 

Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre elementy nawet w tej samej pracy są rożnej jakości, niektóre są dobre inne świetne, a reszta jakby zgadywana :) Nie ważne co rysujesz, anatomie, chleb z masłem, wszystko jest zbudowane z podstawowych figur geometrycznych (kule, walce, sześciany), naucz się je oświetlać i rysować to zbudujesz wszystko z pomocą refek oczywiście ;)

 

Zrobiłem bardzo prosty i szybki overpainting twojej pracy, poprawiłem formy, w tym ich czytelność, szyje narysowałem od podstaw, zmieniłem trochę proporcje, głównie ramienia było strasznie oddalone od tułowia moim zdaniem. jedyne czego nie poprawiałem to ramiona i twarz, z całości wypadają najgorzej, twarz była płaska, a ramiona to dwie belki.

Dodam że nie jestem jakimś tam mistrzem na pewno dało by się w tym czasie zrobić to lepiej, nie używałem też refek, tylko rysowałem z pamięci więc mogą być niedomówienia, ale myślę że dobrze to ilustruje co miałem na myśli.

Pracuj solidniej i nie śpiesz się im mniej ruchów wykonasz by osiągnąć cel tym więcej się nauczysz.

 

yguyg78t6.png

 

Nastaw się na rysowanie form, człowiek ma taka tendencje że jak np. powie sobie, chce narysować twarz, to zaczyna kreślić abstrakcyjne kształty reprezentujące twarz, a nie samą twarz. Facjata to zbitek różnych brył, jak chcesz ją narysować to weź zdjęcie i nakreśl linie pomocnicze by zobaczyć formę i kształty, a nie oczy, nos usta itd.

 

PS.

Najważniejsza jest samokrytyka i znajdowanie własnych błędów, wtedy lepiej je zrozumiesz ;) poznaj wroga.

 

np. ja narysowałem za wąską szyje :) itd. itd.

Edytowane przez n-pigeon
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre elementy nawet w tej samej pracy są rożnej jakości, niektóre są dobre inne świetne, a reszta jakby zgadywana :) Nie ważne co rysujesz, anatomie, chleb z masłem, wszystko jest zbudowane z podstawowych figur geometrycznych (kule, walce, sześciany), naucz się je oświetlać i rysować to zbudujesz wszystko z pomocą refek oczywiście ;)

 

Na początek ogromne dzięki, jesteś mistrzem. Spodziewałem się co najwyżej wypunktowania co tam zbaboliłem. Na prawdę to doceniam.

 

To prawda, w wielu miejscach ciągle zgaduję. Niby wiem o co chodzi w tych bryłach podstawowych, mimo wszystko w wielu miejscach ciągle wyłącza mi się myślenie tymi kategoriami. Szczególnie twarze. Siedzę nad nimi najdłużej, są potem totalnie wymęczone i w rezultacie wyglądają totalnie słabo.

 

Zrobiłem bardzo prosty i szybki overpainting twojej pracy, poprawiłem formy, w tym ich czytelność, szyje narysowałem od podstaw, zmieniłem trochę proporcje, głównie ramienia było strasznie oddalone od tułowia moim zdaniem. jedyne czego nie poprawiałem to ramiona i twarz, z całości wypadają najgorzej, twarz była płaska, a ramiona to dwie belki.

Dodam że nie jestem jakimś tam mistrzem na pewno dało by się w tym czasie zrobić to lepiej, nie używałem też refek, tylko rysowałem z pamięci więc mogą być niedomówienia, ale myślę że dobrze to ilustruje co miałem na myśli.

No i uporządkowałeś te światło, dopiero zauważyłem jaki tam jest burdel.

 

Pracuj solidniej i nie śpiesz się im mniej ruchów wykonasz by osiągnąć cel tym więcej się nauczysz.

Nastaw się na rysowanie form, człowiek ma taka tendencje że jak np. powie sobie, chce narysować twarz, to zaczyna kreślić abstrakcyjne kształty reprezentujące twarz, a nie samą twarz. Facjata to zbitek różnych brył, jak chcesz ją narysować to weź zdjęcie i nakreśl linie pomocnicze by zobaczyć formę i kształty, a nie oczy, nos usta itd.

 

PS.

Najważniejsza jest samokrytyka i znajdowanie własnych błędów, wtedy lepiej je zrozumiesz ;) poznaj wroga.

 

np. ja narysowałem za wąską szyje :) itd. itd.

trudno się nie zgodzić z tym wszystkim. Staram się znajdować sam błędy, ale na jakimś etapie to się przestaje udawać, poza ogólnym wrażeniem, że ciągle jest coś nie tak. Samokrytyki myślę, że mi nie brakuje. Cenię też każdą konstruktywną krytykę. Nie zwracam zbytnio uwagi na pochwały, zawsze wydają mi się grubo na wyrost. Szczególnie gdy są takie miejsca jak te forum, gdzie pierwsza lepsza teczka doprowadza człowieka do pionu. Poza tym pracuję już dosyć długo jako projektant graficzny i branża mi skórę utwardziła ;) Natomiast zauważyłem, że w pewnym momencie trzeba zamknąć pracę i zabrać się za następną, bo poprawianie w niej kolejnych błędów już jej nie pomaga, a daje właśnie te uczucie "wymęczenia". Co potwierdza, że im mniej pociągnięć pędzlem (ale trafionych), tym lepiej.

 

Dzięki jeszcze raz za poświęcony czas i cenne uwagi.

 

 

edit: lol, dopiero skumałem o co Ci chodziło z tymi stawami :D

Hehe a byłem zadowolony z tej dłoni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update.

Nowa goła babka

sketch_painting_6_by_co1a-d4efwbd.jpg

 

próba ogarnięcia futra/skóry podstawowymi pędzlami:

into_the_wild_by_co1a-d4ei0qi.jpg

i z trochę innej bajki:

18798c14c07cc0b3986d6ec63ced624d-d4ei3zc.jpg

alex_2_by_co1a-d4ei4xj.jpg

alex_3_by_co1a-d4ei57v.jpg

i wygrzebałem stary fan art:

geralt_in_the_sewers_by_co1a-d4ehzqg.jpg

 

pozdrawiam

Cola

Edytowane przez Cola
dorzuciłem obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za uwagi :)

 

Spodobała mi się też praca ukazująca samobójcę (?). Trochę dopieścić by można było, ale jest super.

Był taki tygodniowy speed painting - "Władca przestworzy", ale wrzuciłem pracę chyba już po terminie. Słabo ogarniam te szybkie malowanie, ale przyajmniej został pomysł. Inspiracją był dokumentalny film "The Bridge", opowiadajacy o moście samobójców, czyli Golden Gate. Polecam, wisi na youtube. Pomysł na pewno będę chciał rozwinąć na okładke płyty mojego zespołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tr3buh :)

 

@Dav - to dokument w którym gość postawił kamerę i w ciągu miesiąca wyłapał pare samobójstw. Potem dotarł do historii tych ludzi itd. Dołująca historia, chociaż sporo mi to wyjaśniło w temacie samobójstw, motywacji tych ludzi.

A zespół nazywa się Al Sirat. Raczej ciężkie granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pani na plaży naprawdę nieźle zaczyna wyglądać.

Jeszcze jest trochę do zrobienia (włosy, dłonie itd).

Znam Twoje wcześniejsze prace i po tej ostatniej widać duży postęp.

Będę śledził dalej, szkoda było by zepsuć.

 

Może po gołych babach jakiś Wonsiaty Orzeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pani na plaży naprawdę nieźle zaczyna wyglądać.

Jeszcze jest trochę do zrobienia (włosy, dłonie itd).

Znam Twoje wcześniejsze prace i po tej ostatniej widać duży postęp.

Będę śledził dalej, szkoda było by zepsuć.

 

Może po gołych babach jakiś Wonsiaty Orzeł?

 

No proszę, toż to Krasnal pod przykrywką ;) Siema Bracie, kope lat ;)

No jasne, to WIP, więc masa niedokończonych rzeczy. Chociaż na tym etapie stwierdziłem w sumie że lepiej ją chyba wykadrowac tylko na twarz, żeby nie robić kolejnego plakatu do tirowej szoferki. Dla treningu to skończę, ale chyba czas wziąć sie w końcu za Wonsiatego Orła :D

 

Kalberos - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, czołem.

Przycięcie tego do portretu zdecydowanie na plus.

Ciachnij to szybko do końca, bo czekam na kolejne.

jutro muszę szybko odwalić małą chałturkę, a myślałem że będę miał czas na nasmarowanie czegoś dla zabawy. Nieważne, W każdym razie niecierpliwie czekam na Twoją teczkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro muszę szybko odwalić małą chałturkę, a myślałem że będę miał czas na nasmarowanie czegoś dla zabawy. Nieważne, W każdym razie niecierpliwie czekam na Twoją teczkę ;)

 

Akurat tak się składa, że robię teraz kilka ilustracji, jak skończę to oczywiście zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa, że robię teraz kilka ilustracji, jak skończę to oczywiście zobaczysz.

now we're talking ;)

Chociaż mógłbyś sklecić fajną teczkę z tego co masz, w końcu od wczoraj tego nie robisz ;) Gdyby nie Ty, pewnie do dzisiaj myślałbym ze tablet to urządzenie do szparowania

 

@Soulinka12 - dziękuję :) Cieszę się że twarz jakoś wyszła, biorąc pod uwagę temperament przedstawionej pani :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

now we're talking ;)

Chociaż mógłbyś sklecić fajną teczkę z tego co masz, w końcu od wczoraj tego nie robisz ;) Gdyby nie Ty, pewnie do dzisiaj myślałbym ze tablet to urządzenie do szparowania

 

 

Ooo nie bądź taki skromny przez rok sam się więcej nauczyłeś niż ja przez 5 lat szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dawno nic tu nie wrzucałem, więc mały update.

 

Przez chwilę rysowałem trochę dla Ether Fields, zanim się tam trochę przemieszało:

ogre_concept_by_co1a-d4jc5gw.jpg

forest_gnome_concept_by_co1a-d4jc5ks.jpg

Do kompletu goła babka:

day_off_by_co1a-d5fy5bu.jpg

i taki zbójcerz:

morgoth_by_co1a-d5g7zha.jpg

Uwagi oczywiście jak najmilej widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazek na okładkę metalowego zespołu. Została jeszcze chwila na doszlifowanie, ale ja już się za długo w to gapię. Także wdzięczny bedę za uwagi.

 

with_teeth_by_co1a-d5ro7xe.jpg

Edytowane przez Cola
update obrazka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występowali w Węgorzewie gdy miałem 10 lat :D Gratuluję okładki ;)

Dzięki :)

Wtedy jeszcze z nimi nie grałem, mijaliśmy się na scenach w różnych składach. Ta płyta to niemalże inny zespół, jeśli chodzi o brzmienie i styl. Tutaj można zobaczyć próbkę:

Ten z białą gitarą to ja ;]

Edytowane przez Cola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odwiedziny i komentarze. Okładka to jak do tej pory najbardziej dopracowana jeśli chodzi o detal moja pracka, ciesze się bardzo, że się podoba. Na codzień w robo robię raczej szybkie szkice, ewentualnie jakieś storyboardowe historie, czy podmalówki. No a tutaj chciałem sprawdzić, na ile jestem w stanie "wylizać" obrazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, niech forum nie umiera!

Patrzę, że wszystkie fotki hostowane na Imageshacku szlag trafił.

Ale głównie to były golasy. W takim razie  mały up.

 

56730598_10156563315469690_1327882391888330752_o.jpg

Efekt malowania za Anthonym Jonesem - od ciemnego do jasnego. Bardzo fajna technika, zupełnie dla mnie nowa, będę eksplorować.

56515051_10156542258309690_2982664021804580864_o.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności