Skocz do zawartości

groch


groch

Rekomendowane odpowiedzi

troche za duzo przestrzeni ktora nic nie wnosi do pracy

 

Rzeczywiście, trochę jest tej niepotrzebnej przestrzeni, można i tak:

 

digital471.jpg

 

Coś mi nie pasuje w kompozycji, chyba przez te górki po bokach, wszystko jest przecież wyśrodkowane... Chyba, że postawie go w jednym z dynamicznych punktów, ale raczej będzie do dupy.

 

40337957.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompozycja centralna i symetryczna nie jest zła, jeśli się ją dobrze wykorzysta. Kształty gór są tutaj fajne bo kierują się w centrum, czyli w Gralta, więc one kompozycyjnie są jak najbardziej OK

Ale problem polega na pustce, braku wykończenia, jakichś chmur i mgły w oddali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie.

Co chcesz robić w sensie chcesz pracować? malujesz dla fanu?

ciężko ci cokolwiek doradzić.

 

Jedyne co mogę doradzić to nie polecam zdjęć z characterdesign. Niektóre są okej, ale wiekszość jest robiona dziwnych obiektywach i proporcje są rozjechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie.

Co chcesz robić w sensie chcesz pracować? malujesz dla fanu?

ciężko ci cokolwiek doradzić.

 

Jedyne co mogę doradzić to nie polecam zdjęć z characterdesign. Niektóre są okej, ale wiekszość jest robiona dziwnych obiektywach i proporcje są rozjechane.

 

Myślę o pracy w przyszłości, jednak na razie rysuję powiedzmy dla fanu. Tak czy siak, rady chyba i tak są te same? ;) Myślałem raczej po prostu o krytyce wrzucanych prac, bo takich ogólnych, uniwersalnych rad - zapewne jak każdy - sam się doszukałem, chociażby >tutaj<.>

 

Jeśli chodzi o characterdesign - właśnie widziałem sporo nienaturalnie wyglądających zdjęć, ale póki co nie znam za bardzo innych darmowych źródeł. Może oprócz fineart cośtam, ale ciężko znaleźć coś odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to dosc glupie i oczywiste, ale najlepsza rada jest.... rysuj ile wlezie, wszystkiego.

Wypelnij sobie glowe rozmaitosciami. Z czasem zaczniesz laczyc to plynnie w wyobrazni w nowe formy.

 

Heh, no u mnie akurat z tym średnio, ostatnio bardzo mało rysuję cokolwiek z otoczenia, ale tak, wiem, to chyba najlepsza rada. :)

 

Studium obrazu Joseph'a Solomon'a:

 

digital54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś enviro z fotki, zdjęcie zrobione przeze mnie, żeby nie było.

 

digital64.jpg

 

Następna, też ze zdjęcia, wózek z przewróconym sianem i kury w tle. :P

 

digital65.jpg

 

Iii kolejna, również ze zdjęcia.

 

digital66.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory fajne-ale jakoś nie czuję głębi/przestrzeni w tych krayobrazach. Mam wrażenie,że wszystko rwie się na 1 plan (nr 2 i 3 szczególnie)

 

No tak, rzeczywiście. ;p Trochę posiedziałem nad nr 3, mam wrażenie, że pierwsze dwa pola (łąki) się ze sobą zlewają, no ale już dałem sobie spokój, tak to wyszło:

 

digital67.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne to ostatnie ;D ale mógłbyś to jeszcze podkończyć bardziej.

 

Dzięki! Faktycznie zawsze po nocy, jak patrzę na jakąś pracę, myślę, że mogłem jeszcze nad nią popracować. Poprawiłem to i owo.

 

digital6840.jpg

 

Jeszcze trochę dopieściłem poprzednią pracę, już trzeci raz.

 

digital67.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace z poprzednich postow byly obiecujace, ale ten miecz? Nie no, jest słabo, bardzo słabo...

 

th_MickeyEyes.png

 

Wlasnie zostalem chamistą?

 

Wiem, wiem, do miecza się nie przyłożyłem za bardzo, rękojeść powstała po prostu z linii, którą od tak sobie machnąłem. ;p

 

Od dłuższego czasu nie ruszałem tabletu, jakiś taki brak motywacji mnie dopadł, a dni przelewały mi się przez palce (tak to jest, jak się wstaje o około 12/14 :/), tak więc wrzucam szkice ghula na podstawie refek, pierwszy z tej figurki, drugi z tej rzeźby.

 

digital77.jpg

 

ghulszkic.jpg

 

Dokończyłem. Nie jestem pewien, czy mogę gdzieś to wrzucać, więc pewnie zostanie tylko w tej teczce.

 

digital78.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny zombiak. co prawda draźni mnie teoche faktura tego wykończonego, ale generalnie super to rozegrałeś :D może te kolory też bym jakos bardziej stonowała szkic też fajny. W sumie nie wiem która wersja jest fajniejsza.

 

Szkic ogólnie odbiega proporcjami od oryginału (rzeźby, do której podałem link), więc bardziej podobna jest finalna wersja, chociaż ogólnie oglądając często step by step jakichś masterów, bywa że bardziej podobają mi się szkice, niż końcowe wersje. Z kolorami, to w ogóle chyba za mało im uwagi poświęciłem, głównie chciałem odwzorować kolory z oryginału, ignorując fakt, że ghul stoi gdzieś na cmentarzysku w nocy, w blasku księżyca. ;p Dzięki bardzo. ;)

 

fajny pedzel, co to?

 

To pędzel z Paintera, dokładniej Charcoal > Dull Charcoal Pencil, a do szkiców Charcoal > Charcoal (czyli zwyczajny, na samej górze). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CUKIERASS - fakt, w stosunku do reszty, oświetlenia, nocy itp. może być trochę za jasny.

 

Nilfheim - a dzięki bardzo, wszystkie te pracy związane z anatomią były rysowane na zasadzie spoglądania na zdjęcie wstawione w canvas, obok rysunku. W sumie nie mam jeszcze jako takiej ilustracji, jak dotychczas, to wszystko, to po prostu studium. ;)

 

Ćwiczonka me.

 

digital80.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie namalowałeś skóre, to się udało, ale sama postać jakaś karłowata, taki koleś jest ? możesz pokazać refke ?

 

Miałem też sporo problemów z twarzą, zajęła mi dość dużo czasu, przy okazji trochę ją zmodyfikowałem. Refka:

 

27963827.jpg

 

edit: dorzucę jeszcze ćwiczenie z wczoraj:

 

digital82.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widze że ktoś moją paczkę ściągnął :D

 

Tzn. którą? Atletów ściągnąłem stąd, a to drugie stąd. ;) Tutorial czytałem. Ten autorstwa Arne Niklasa Janssona też, już tak na zaś.

 

edit: a, teraz zauważyłem nick 'space coyote' u atletów. W takim razie wielkie dzięki. ;)

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozpoczęciu studiów, trochę ciężko było mi się tak zwyczajnie zrelaksować i np. coś maznąć, ale to kwestia czasu. Dziś posiedziałem trochę na paintchacie [klik] i wyszło coś takiego:

 

YTpVe.jpg

 

Edit: Szkice dłoni z dzisiaj:

 

3NAC5.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoki na razie sobie odpuściłem. Tymczasem dwa envira oraz nos i ucho ołówkiem technicznym.

 

XO9YP.jpg

 

FgsPF.jpg

 

RywtR.jpg

 

XBczF.jpg

 

Edit: jeszcze jedno małe enviro:

 

0PQpT.jpg

 

Edit 2: I kolejne. :)

 

GB7L4.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności