Skocz do zawartości

groch


groch

Rekomendowane odpowiedzi

to ostatnie rewelka.... XD

 

Ano dzięki!

 

ciekawe co on paczy

 

Na obiekt jego paczań.

 

w dziecinstwie byles kotem? kolorki udało Ci się dobrać jak ze starego zdjęcia, nawet te ciemnosci w przedpokoju nie drażnią

 

Wzorowałem się na starym zdjęciu, proszzz bardzo:

 

obraz3hj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o super to ostatnie. Jak malowane :) więcej takich :D

 

Dzięki bardzo, bo właśnie mniej więcej o to chodziło. :)

 

tak, bardzo wrażeniowe, podoba mi sie kolor światła :)

 

Huh, dzięki. :0

 

Tutaj już nieco chłodniejsze barwy, co przed chwilą zauważyłem dopiero i trochę za duża kaszana. ~_^

 

digital128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za komentarze, po jakimś czasie samemu można wywnioskować, że mogło się dłużej posiedzieć przy pracy.

 

Tym razem 3 prace ołówkowe w ramach przygotowań teczki do PJWSTK. Bardzo mile widziana konstruktywna oczywiście krytyka.

 

domwlesie30.jpg

 

martwa130.jpg

 

martwa230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło dopieścić tylko jeden fragment, resztę puścić. Z drugiej strony sprawnie wykonane non finito mają wartość samą w sobie...

 

rys1 - najlepsze są drzewa. Przykuwają wzrok lekkością kreski i ładnym oświetleniem. Tej lekkości brakuje mi w reszcie pracy, linie są prowadzone jakby ciężej i bardziej mechanicznie, brakuje sprecyzowanego oświetlenia.

 

rys2 - z tych szkiców praca jest najsłabsza. Perspektywa wazonu lekko się sypie, porównaj łuk denka i górnej części. Coś nie gra, prawda? Podobnie deska, na której stoi: krawędzie zamiast dążyć do wspólnego punktu, rozbiegają się. Miejscami brakuje w pracy mocniejszego waloru oraz wydobycia światła, np. na wypukłości wazonu. Na plus jest fragment zwisającej draperii - czuję jego formę i widzę na nim ładnie rozkładające się światło. Szkoda, że reszta wygląda raczej płasko.

 

rys3 - w intrygujący sposób prowadzisz tutaj kreskę. W górnej części materiału jakby zatacza koło, dzięki czemu wzrok wędruje na martwą naturę. Dobrze narysowałeś jabłka, okulary i buteleczkę. Z wyczuciem nałożyłeś na nie światłocień i może tylko brakuje po małym bliku na jabłuszkach dla podkreślenia krągłości... albo może nie, teraz też mają swój urok. Na tym tle płasko (dosłownie) wypada butelka oraz draperia w dolnej części pracy.

 

Podsumowując, rysunki mają kilka naprawdę dobrych fragmentów. Czekam na więcej prac, bo masz potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wydaje mi się, że lekkość pierwszej pracy wiąże się z organicznym krajobrazem, mniej sztywne kreski, luźne i swobodne cieniowanie i linia. Natomiast w dwóch pozostałych cały proces polegał na narysowaniu wstępnych szkiców i renderingu. Tak BTW, ta deska w drugiej pracy, to książka, o ironio. :) Ale cóż, dla mnie dobra wskazówka, by obserwator wiedział, co przedstawia praca. Z butelką była większa bitwa, nieudolnie starałem się ja wybić, tworząc nowe odbicia i zamazując inne. Dzięki bardzo za odzew, taką krytykę się ceni. :)

 

Ot takiż koncept:

 

digital136.jpg

 

Szkice, szukanie kształtów:

 

digital137.jpg

 

Edit: Teraz widzę, że z jakością coś się posypało, ale to już w oryginałach.

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć ,że masz zaskakująco wachający sie poziom prac np martwa natura z postu 124 a te ostatnie prace ołówiekiem sa troszkę gorsze.Masz niektóre prace tak dobre ,że aż Ci zazdroszcze , inne zaskakują tym że właśnie mają o wiele niższy poziom.

Człowiek zagadka ^^

Ogólnie Twoją teczke oceniam bardzo pozytywnie ;) Pozdrofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Muszę powiedzieć ,że masz zaskakująco wachający sie poziom prac np martwa natura z postu 124 a te ostatnie prace ołówiekiem sa troszkę gorsze.Masz niektóre prace tak dobre ,że aż Ci zazdroszcze , inne zaskakują tym że właśnie mają o wiele niższy poziom.

Człowiek zagadka ^^

Ogólnie Twoją teczke oceniam bardzo pozytywnie ;) Pozdrofka

 

Ano dziękować, zapewne wynik braków w używaniu ołówka i w różnych tematach, np. sci-fi. Pozostaje nic innego, jak praktyka. :)

 

Edit: Tematyki sci-fi ciąg dalszy. Brakuje mi lekkości w moich pracach.

 

spaceship4.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi lekkości w moich pracach.

 

Zrobic cos naprawde fajnego w prosty sposob to nie raz wieksza sztuka nizi te wysiedziane ilustracje. Trzeba wiedziec kiedy/co/gdzie/jak odpuscic. Jest na to jedna rada, wiecej szybkich szkicow olowkiem/weglem a wieczorami speedpainting na tablecie, ale zdecydowanie wiecej olowka.

 

Swojego czasu wiele nauczylem sie od tego goscia, to jeden z moich olowkowych guru, Luke Hollis, Nowa Zelandia:

 

http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=55862&page=29

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Zrobic cos naprawde fajnego w prosty sposob to nie raz wieksza sztuka nizi te wysiedziane ilustracje. Trzeba wiedziec kiedy/co/gdzie/jak odpuscic. Jest na to jedna rada, wiecej szybkich szkicow olowkiem/weglem a wieczorami speedpainting na tablecie, ale zdecydowanie wiecej olowka.

 

Swojego czasu wiele nauczylem sie od tego goscia, to jeden z moich olowkowych guru, Luke Hollis, Nowa Zelandia:

 

http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=55862&page=29

 

Ano dzięki bardzo, przejrzałem jego temat, będzie trzeba posiedzieć dłużej i poczytać. Mam też całą resztę blogów i teczek w zakładkach.

 

digital139.jpg

 

Dodatkowo, dla odmiany, posłużyłem się zewnętrznym źródłem inspiracji (patrz postać na koniu), ło:

 

p10903212.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i widzisz, juz jest bardziej lekko, paleta barw tez ciekawa, ale koszmarne proporcje obrazu do tej scenki dobrales. To sie az prosi o panorame, jak nie pozioma, to pionowa, aby pokazac majestat budynku do ktorego wjezdza postac.

 

EDIT: zauwayzlem, ze w smie sporo prac w twoim watku ma takie pudelkowate proporcje, moze czas na troche smialosci, i eksperymentow? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: zauwayzlem, ze w smie sporo prac w twoim watku ma takie pudelkowate proporcje, moze czas na troche smialosci, i eksperymentow? :]

 

Hm, a więc po obrocie i bardziej zdecydowana pozioma panorama:

 

digital1392.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory prawej strony bardzo do mnie przemawiają:) całość dzięki temu zyskuje na "bajkowości". Podoba się, czekam na finish. Pozdrawiam.

 

Niezmierne dzięki, ale finisz? Toż to już jest finisz, taka ma być. :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to finish to cos zasugeruje( w trakcie roboty staram sie nieprzeszkadzac). Kamien na elewacji,okalajacy wjazd , troszke wymyka sie prespektywie. Calos lekka, stylistyka ladnie zamknieta, szacunek, pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Bardzo fajne. Podoba mi się przekolorowanie.

Do zastanowienia dałbym jeszcze walor nieba, czy na pewno jest ok. No i dość niefortunne trafienie w siebie liny i pyska konia.

 

Dzięki, co do waloru nieba, być może nie sprawia wrażenia oddali, jest za jasne na noc i za ciemne na dzień, hm, ale takie już pozostawię. Z liną i pyskiem konia, jak najbardziej fakt, pod koniec pracy to zauważyłem, można było jeszcze poskubać.

 

Jezeli to finish to cos zasugeruje( w trakcie roboty staram sie nieprzeszkadzac). Kamien na elewacji,okalajacy wjazd , troszke wymyka sie prespektywie. Calos lekka, stylistyka ladnie zamknieta, szacunek, pozd

 

Dzięki uprzejme, rzeczywiście, w porównaniu z oryginałem podrzuconym przez Hade'a, ten kamień trochę tutaj mi się wymknął.

 

Drażni mnie to, że koń jest pokazany prawie zupełnie od boku a most i mur widzimy zdecydowanie bardziej od dołu.

Kolory bardzo fajne

 

Hm, akurat konia poprawiałem pod kątem perspektywy, wyglądał wcześniej znacznie gorzej, ale dzięki.

 

@GrzegorzPrzybys: na oryginale widzę, że to chyba podobnie wyglądało, nie licząc tego, że perspektywa trochę się kopnęła.

2103c.jpg

 

@groch: Świetne kolory w Twojej wersji :))

 

Dziękować, hm, proszę proszę, ktoś mję tu, można powiedzieć, zdemaskował. :)

 

Super ta praca, wisi już te kilka dni na pierwszej stronie i za każdym razem jak wchodzę na maksa to sobie do niej zaglądam :)) Ekstra styl i kolory. Co Ty, Lordem Biernacem chcesz zostać?? :p te poprzednie mrówy tez dobre!

 

Dzięki wielkie, miło mi bardzo. :0 Hm, a gdzieżby tam Lordem Biernacem znowu. :) Liznę czasem innego stylu po prostu. :)

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fju, fju, ta góra robi świetne wrażenie. Klimacior gęsty. Jest jeden koleś co tak maluje, ale akurat nie pamiętam jak się nazywa. To tutaj lekko przypomina mi jego prowadzenie plamy i takie rozmyte kolory niebieskozielone.

 

Dzięki bardzo, miło mi, możesz mieć na myśli Tom'a Scholes'a, albo Min Hyuk Yum (AKA bumskee) lub też David'a Holland'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wieczorowo-nocnego livestreama, praca na ChC. Na razie wydaję się trochę pusta w lewym górnym rogu oraz dolnym lewym i prawym. Dzisiaj zapewne mniej więcej za godzinę-dwie będę kontynuował na żywo.

 

Edit: streamowanie przesunąłem nieco do późniejszej pory, teraz i tak niekoniecznie każdy musi mieć czas. Napiszę jeszcze dokładnie, o której.

 

Hi-res

 

wieawyznamniejsza.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się to rozwinęło :) Prawa górna strona bardzo ciekawa, jeszcze tylko coś z tym dołem trzeba by zrobić tak jak już zauważyłeś :)

 

Dzięki bardzo, na górze po lewej planuję umieścić małe drzewo skierowane liśćmi do wejścia, a na dole pociągnąć dalej schody (tak, żeby zajmowały prawie całą dolną linie), a po prawej kolejne małe drzewko, też z liśćmi skierowanymi do wejścia. Mam w głowie też drugą wersje, gdzie schody zakręcają w dół zajmując prawą część pracy, a wtedy drzewo umieszczę na dole po lewej (+ tamto drzewo na górze po lewej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemne enviro, z dobrą kolorystyką. Chyba tylko perspektywa lekko się sypie, bo wszystko wygląda jakby było na wprost patrzącego, krawędzie nie zbiegłyby się na linii horyzontu.

 

Ano właśnie miałem poprawić perspektywę, dzisiaj pewnie jeszcze wrzucę poprawioną wersję i zrobię coś z tłem, żeby bardziej przypominało zalesione wzgórza, a nie jakieś dziwne burzowe chmury. Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności